ελληνική μουσική
    571 online   ·  210.848 μέλη

    Εuro 2004... και ξερό ψωμί!

    jorge
    05.07.2004, 12:50
    Σήμερα στις 18.30 έχουμε ραντεβού στο σταθμό Μετρό του Ευαγγελισμού!
    Ελάτε να πάμε όλοι να υποδεχτούμε τους ήρωες και τον Γερμανό μας!
    XeniaRodo
    05.07.2004, 13:07
    Aχ !! αφήστε με να βάλω κι άλλες φωτογραφίες......













    επισυναπτόμενα: gre-pano.jpg ronaldo-crying-sm.jpg kara-teo-tropaio.jpg greece-celebr47.jpg 
    Sofia
    05.07.2004, 13:18
    kai klaaaama oi kuriess!!!!!!

    Etsi gia na dei h Eurwpi ti esti HELLAS!!!



    επισυναπτόμενα: ronaldo-crying-sm.jpeg 
    Astron
    05.07.2004, 13:27
    Κατεβάστε τα θαυμάσια γκολ που βάλαμε στην σελίδα αυτή:

    Κάντε κλικ εδώ!

    Υπάρχουν επίσης πολλα ντοκουμέντα και από τις ραδιοφωνικές μεταδώσεις!

    XeniaRodo
    05.07.2004, 15:29
    ευχαριστουμε Astron για τα links....
    αλλα έχω μια απορία ...
    αυτός ο τύπος ο miou13 τι πρόβλημα έχει με το Nικοπολίδη?
    θα έπρεπε να ντρέπεται .... ή τουλάχιστον να σκεφτεί οτι αν δεν ηταν ο Nικοπολίδης μπορεί τωρα να μην ήμασταν εδω που ειμαστε...
    ή έστω να μην πανηγυρίζει για την Eθνική....μόνο για τον ΠAO

    OYΣT!!
    SteliosG
    05.07.2004, 15:42
    re palikaria!!!! de boro oute kan na katevaso ta arxeia tou link!!! exo trelathei!!! borie kapios na mou pei ti prepei na kano? exo tous decoders!!! mipos borei kapios na mou ta steilei sto email mou???
    MariannaP
    05.07.2004, 16:23
    Mακάρι να με αφήσει κι εμένα το αφεντικούλι μου να έρθω
    γιατί άργησα σήμερα να πάω στη δουλειά και κανονικά πρέπει
    να φύγω 18:30 από το γραφείο.
    Astron
    05.07.2004, 16:32
    Xenia έχεις δίκιο, ο άνθρωπος φαίνεται απλά να είναι φανατικός. Τουλάχιστον με τις εμφανίσεις που έκανε ο Νικοπολίδης στην εθνική θα έπρεπε να βγάλει αυτήν την υπογραφή.

    Στέλιο τί εννοείς ότι δεν μπορείς να κατεβάσεις; Κι εμένα κάποια δεν κατέβαιναν στην αρχή αλλά αν ξαναμπείς αργότερα που ο server θα είναι λιγότερο φορτωμένος μπορεί να τα καταφέρεις.
    falimento
    05.07.2004, 16:33
    Ωραία η σελίδα Αstron και τα βιντεάκια (κάτι μου λέει ότι είσαι βαζελίνο χα χα!)..
    Αυτό ήθελα να πω ακριβώς Ξένια ότι όταν είδα αυτά τα σχόλια για τον Νικοπολίδη θεώρησα ότι μερικοί άνθρωποι είναι τόσο βλαμμένοι και κολλημένοι που δεν μπορούν να ξεχωρίσουν τα πιο απλά πράγματα... Αυτοί δεν είναι έλληνες αλλά προδότες...

    Γίνομαι σκληρός γιατί κάτι τέτοια δείχνουν δυστυχώς την ποιότητα μας σαν λαός...

    SteliosG
    05.07.2004, 16:58
    Astron!!! οταν κανω κλικ πανω σε καποιο αρχιζει κ κατεβαινει το αρχειο σε ενα φακελο χωρις να μοθ δωσει επιλογη seve κ μετα ανοιγει αυτοματα ο real player κ μου λεει οτι δε βρισκει το αρχειο καθολου!!!
    rapsodos
    05.07.2004, 17:10
    Κοιτάζοντας τα μηνύματα απο το πρώτο εως το τελευταίο μου ήρθαν μνήμες της πορείας εως την κατάκτηση του κυπέλου που μικρή εώς ελάχιστη διαφορά αξίας έχει απο του Μουντιάλ (και δεν υπερβάλλω αν αναλογιστεί κανείς τις ομάδες που μετείχαν). Μέχρι τώρα δεν έστειλα μήνυμα λόγω προλήψεων. Δεν ξέρω γιατί, συνήθως δεν είμαι προληπτικός αλλά σε αυτό το Euro παραέγινα. Και απο ότι διαπίστωσα και πολλοί άλλοι. Βλέπαμε τους αγώνες στο ίδιο σπίτι. Πέρναμε τηλέφωνο στα ίδια ατομα. Κάναμε ή παραλείπαμε να κάνουμε ίδια σχόλια. Τώρα πλέον μπορούμε να χαλαρώσουμε. Να χαλαρώσουμε και να συνειδητοποιήσουμε τι ακριβώς έχει επιτευχθεί. Λίγο δύσκολο αλλά πραγματοποιήσιμο. Όλα πλέον είναι δυνατά.

    "Αν είναι όνειρο αυτό, αφήστε με να κοιμηθώ"
    falimento
    05.07.2004, 18:07
    Πραγματικά είναι δύσκολο να το συνειδητοποιήσεις..
    Κάθε μέρα που περνάει και από λίγο..
    Είναι όνειρο και πραγματικότητα και τα δυο στο ίδιο tempo
    Astron
    05.07.2004, 20:39
    Να που η μουσική συναντιέται με το Κύπελλο :) :) :)





    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Astron on 05-07-2004 20:39 ]
    santourman
    05.07.2004, 23:03
    ...βλέπω τώρα στην τηλεόραση την αποθέωση στο Καλλιμάρμαρο. Απλά ... χαμός!!! Μακάρι να ήμουν κι εγώ ... Ελπίζω στις εντυπώσεις σας, όσων απο εσάς πήγατε...!
    dora2000
    05.07.2004, 23:47
    Quote:

    Το μέλος santourman στις 05-07-2004 στις 23:03 έγραψε:

    ...βλέπω τώρα στην τηλεόραση την αποθέωση στο Καλλιμάρμαρο. Απλά ... χαμός!!! Μακάρι να ήμουν κι εγώ ... Ελπίζω στις εντυπώσεις σας, όσων απο εσάς πήγατε...!




    Αναρωτιέμαι αν η εξέλειξη αυτής της αποθέωσης απογοήτευσε και εσένα΄όσο και εμένα. Και εγώ στην αρχή έλεγα μακάρι να ήμουν εκεί και κακός δεν πήγα.
    Μετά όμως απογοητεύτηκα.
    Αυτά τα παιδιά είχαν ανάγκη αλλά και άξιζαν να ζήσουν μαζί με τους τόσους χιλιάδες φιλάθλους ότι ζήσαμε εμέις αυτές τις μέρες με αποκορύφωση την χθεσινή βραδιά. Αυτοί οι τόσες χιλιάδες φίλαθλοι είχαν ανάγκη και περίμεναν πως και πως να φωνάξουν να ζητωκραυγάσουν και να τραγουδίσουν μαζί με τους παίχτες της εθνικής μας.
    Όλοι περιμέναμε αν μη τι άλλο να ακούσουμε μία τουςκουβέντα. Είχαν δικαίωμα να μιλήσουν περισσότερο από την κυρία Μπακογιάννη ή τον κύριο Χριστόδουλο.
    Έγινα έξαλη.

    Διορθώστε με αν κάνω λάθος.


    santourman
    06.07.2004, 00:25
    Ναι έχεις δίκιο Δώρα... όταν έγραφα αυτές τις γραμμές, το πούλμαν δεν είχε φτάσει ακόμα στο στάδιο (ήθελε λίγη ώρα ακόμα). Και η ατμόσφαιρα και μόνο προμήνυε εκπληκτικές στιγμές. Τελικά ήταν ένα ξενέρωμα... Πιστεύω πως δεν ήταν και άσχημο να μιλήσει ο Χριστόδουλος (από Θεού άρξασθε) ή η Ντόρα (πρώτη δημότης της Αθήνας), αλλά το πολύ για 1-2 λεπτά. Η "μούφα" έγινε μεγαλύτερη όταν σηκώθηκαν 2-3 φορές ο κάθε παίκτης να παραλάβει κάποιο δώρο. Τόσο πολύ κουράστηκε ο κόσμος, ώστε στάματησε να φωνάζει "ΟΛΕ" όταν ο Κωστάλας καλούσε τον κάθε παίκτη. Και νομίζω, το αποκορύφωμα της "ΜΟΥΦΑΣ" ήταν στο τέλος: Ας τραγουδήσουμε τώρα όλοι μαζί τον Εθνικό `Υμνο... με την μπάντα να το έχει πιάσει με απίστευτη ταχύτητα... Είπαμε, βγήκαμε εκτός προγράμματος λόγω της καθυστέρησης, έτσι θα γλιτώναμε χρόνο;;;
    Πραγματικά πίστευα πως είχε γίνει σωστός προγραμματισμός για αυτή την εκδήλωση στην οποία συμμετείχαν χιλιάδες άνθρωποι... αλλά... η "καλή" μέρα από το πρωί φαίνεται, όταν το πούλμαν κάνει 3 ώρες να φτάσει από το αεροδρόμιο... Ας είναι... όταν πάρουμε το παγκόσμιο του 2006 ελπίζουμε σε καλύτερη οργάνωση!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: santourman on 06-07-2004 00:29 ]
    SteliosG
    06.07.2004, 04:11
    Δε χρειαζεται να πω πολλες ευχαριστιες κ εγω!!! Τα δακρυα μας τα λενε ολα!!! Το μονο που ευχομαι ειναι να γινει η αρχη σε ολα τα επιπεδα!! Ενα σχολιο μονο να κανω! Πολυ θα ηθελα χαρη σε αυτη τη τεραστια επιτυχια, αντι να δωθουν κ αλλα λεφτα σε παιχτες κ παραγοντες, να δοθουν λεφτα σε σχολια κ υποδομες! Δεν ακουσα κανενα να το λεει!! Ολοι ελεγαν για πριμ κ πριμ σε παιχτες κ λοιπους!!!!! Αλλα μαλον ζηταω πολλα ε..??? Οπως κ να εχει... ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΣ!!!
    Haroulinda
    06.07.2004, 09:41
    Να προσθέσω και εγώ με την σειρά μου την απογοητευσή μου... Περάσαμε πιο ωραία της τρείς ώρες που ήταν οι παίκτες στο πούλμαν παρά στην ανιαρή εκδήλωση...

    Καλά δέν έχουν καθόλου φαντασία αυτοί οι οργανωτές?
    jorge
    06.07.2004, 11:12
    Πολύ όμορφες στιγμές χθες στο Καλλιμάρμαρο. Αν βάλουμε στην άκρη τα (πολλά) αρνητικά, το κλίμα ήταν ανεπανάληπτο.

    Τα αρνητικά τα βάζω σε δεύτερη μοίρα, παρά το γεγονός οτι και ποδοπατήθηκα, έφαγα και μπουκάλια στο κεφάλι, βαρέθηκα να ακούω και τα συνθήματα περί ...τιμημένου και ...τσολιά, παρά το γεγονός πως υπάρχουν δεκάδες πιο αντιπροσωπευτικά και δυναμικά συνθήματα.

    Κρατάω τα θετικά, γιατί πιστεύω πως είμασταν τυχεροί που δε συνέβη τίποτα χειρότερο εχθές και επειδή είδα πως οι παίχτες μας το ευχαριστήθηκαν. Και αυτό πρέπει να μας νοιάζει, το οτι δώσαμε χαρά σε ΑΥΤΟΥΣ. Όχι αν δεν περάσαμε καλά εμείς. Για αυτούς είχαμε πάει, όχι για την πάρτη μας.

    Τα θετικά λοιπόν...

    Οικογένειες με μικρά παιδιά, πολλές κοπέλες, μεγάλοι άνθρωποι, όλοι μαζεμένοι σε αυτό τον πολύ μικρό (για τη χθεσινή συγκυρία) χώρο.

    Ο χαμός έγινε πάντως όταν στο στάδιο μπήκε ο άνθρωπος που γκαντέμιασε όλους τους αντιπάλους μας. Φαντάζομαι καταλάβατε ποιόν λέω ε; Για όσους δεν κατάλαβαν θα βοηθήσω λέγοντας πως το όνομά του άρχιζε από Μητσο και τελείωνε σε Τάκης

    Ωραίο και το μαζικό "κύμα", πολύ καλή και η κίνηση να μπουν 3 γιγαντοοθόνες για να βλέπουμε και την πορεία του πούλμαν. Φωτισμός καταπληκτικός, νομίζω το πλάνο από το ελικόπτερο το μαρτυρά. Δεν θα ξεχάσω ποτέ τις πολύ όμορφες στιγμές που έζησα εχθές μαζί με άλλους 104.999 ανθρώπους που βρέθηκαν δίπλα στους πραγματικούς πρωταγωνιστές!
    Astron
    06.07.2004, 11:20
    Πράγματι τον Εθνικό ύμνο σε pokemon version πρώτη φορά τον ακούω.
    Ο δε Κωστάλας είχε δημιουργήσει ενα αρκετά αρνητικό κλίμα με τις παρατηρήσεις του. Έχει συνηθίσει απ' τα Ηρώδεια και τα Μέγαρα και νόμιζε ότι θα είναι το ίδιο.
    Τέλοσπάντων, το σημαντικό είναι ότι οι ποδοσφαιριστές είδαν πόσο τους αγάπησε ο κόσμος για το κατόρθωμά τους.
    Θα ήθελα κι εγώ να τους ακούσω περισσότερο, αλλα δυστυχώς μας έφαγαν όλο το χρόνο τα 15 δώρα που τους έδωσαν.
    Οι ομιλίες δεν με πείραξαν γιατί ήταν αρκετά σύντομες, αλλά ήλπιζα ότι θα ακολουθούσε κάτι καλύτερο.
    Δεν νομίζω ότι μαζεύτηκαν τόσες χιλιάδες κόσμου για να βλέπουν απλά τους παιχτες να παίρνουν δώρα...