ελληνική μουσική
    433 online   ·  210.844 μέλη

    Ψάχνω τίτλο και καλλιτέχνη ξένου κομματιού

    Treloparea
    16.11.2007, 16:22
    Το εν λόγω κομμάτι το έχω ακούσει μόνο στο Mad Radio και πουθενά αλλού. Το έχω ηχογραφήσει, έχω βγάλει τους στίχους, αλλά το google δεν βοήθησε καθόλου.

    Οπότε, στρέφομαι σε εσάς

    Το τραγούδι το λέει άντρας και στο ρεφρέν ακούγονται τα εξής :
    "On and on the beat goes straight to my heart
    On and on and you can say I was wrong"

    Επειδή δεν βοηθάει πολύ η περιγραφή, σας παραθέτω και την ηχογράφηση. Η φωνή του μου είναι πολύ οικεία αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω ποιος είναι...

    http://www.sendspace.com/file/7z1sq6

    Όποιος το βρει, κερδίζει λεμονοστίφτη
    xristos_rock
    16.11.2007, 17:12
    Δεν μου χρειάζεται ο λεμονοστίφτης, άρα δεν σου λέω...
    Πέρα από την πλάκα, δεν νομίζω να το έχω ακούσει ποτε!
    Have a nice day!
    piou-piou
    17.11.2007, 18:45
    το εκανα copy-paste απο τη σελιδα του mad ελπιζω να βοηθησα !!


    Το MAD Scanner απευθύνεται σε όλους τους συνδρομητές VODAFONE και WIND ανεξάρτητα από τη συσκευή που χρησιμοποιούν και το είδος της σύνδεσης τους.

    Η χρήση του είναι απλή και εύκολη.

    Oι συνδρομητές Vodafone καλούν το 1432 από το κινητό τους και τοποθετούν τη συσκευή τους κοντά στην πηγή από την οποία προέρχεται η μουσική (π.χ. κάποιο ηχείο) για τουλάχιστον 20 δευτερόλεπτα (η κλήση τερματίζει αυτόματα και δεν υπάρχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο) και στη συνέχεια λαμβάνουν ένα γραπτό μήνυμα στο κινητό τους, το οποίο τους ενημερώνει για τον τίτλο του τραγουδιού καθώς και για το όνομα του καλλιτέχνη που το ερμηνεύει.

    Οι συνδρομητές WIND καλούν το 1432 από το κινητό τους και εισέρχονται στην Μουσική Φωνητική Πύλη της WIND, επιλέγουν #3 και οδηγούνται στην υπηρεσία MAD Scanner. Τοποθετούν τη συσκευή τους κοντά στην πηγή από την οποία προέρχεται η μουσική (π.χ. κάποιο ηχείο) για τουλάχιστον 20 δευτερόλεπτα (η κλήση τερματίζει αυτόματα και υπάρχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο) και στη συνέχεια λαμβάνουν ένα γραπτό μήνυμα στο κινητό τους, το οποίο τους ενημερώνει για τον τίτλο του τραγουδιού καθώς και για το όνομα του καλλιτέχνη που το ερμηνεύει.
    Treloparea
    17.11.2007, 21:06
    Το έχω δοκιμάσει, αλλά η υπηρεσία όσες φορές κι αν τη χρησιμοποίησα δεν λειτούργησε.

    Δεν παίρνω ποτέ sms με τις πληροφορίες που θέλω...