ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.830 μέλη
    Despinis
    21.03.2010, 18:40

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 21-03-2010 στις 17:09 έγραψε...

    Κοινή λογική λοιπόν. Άρα μη βιάζεσαι. Όταν διαβάζεις κάτι, οφείλεις να έχεις κριτική σκέψη πρωτίστως. Ειδάλλως δε θα έκανες αυτό το πασιφανέστατο λάθος. Αφού βγάζει μάτια η πρότερη τοποθέτηση μου. Απορώ καμιά φορά...

     

    υγ: Kι όταν έχουμε αμφιβολίες για κάτι, υπάρχουν και τα pm.



    ....ξαναρωτάω κάτι στο οποίο όχι μόνο δεν απάντησες ουσιαστικά δηλαδή το "πού κολλάει το γνωστό τρίπτυχο πατρίς θρησκεία οικογένεια εδώ" μίλησες καθαρά για πεποιθήσεις ναι ή όχι;; όχι μόνο δεν μου απάντησες αλλά μου τη λες και για έλλειψη κριτικής σκέψης...γενικά κολλάς μόνο σε ο,τι ξέρεις εσύ.

    Επιμένω ότι τον Χατζιδάκι, την ουσία του δηλαδή δεν την ξέρεις.....αυτά!


    -----------------
    Δεν θα είμαι ποτέ μόνος...στη χειρότερη περίπτωση θα είμαι με τον Θεό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Despinis στις 27-03-2010 02:13 ]


    freakhood
    25.03.2010, 17:33

    Επειδή πάει σε προσωπικό επίπεδο αυτή η κουβέντα ας μη συνεχιστεί εδώ.


    periigitis
    26.03.2010, 01:10

    Παράθεση:

    ....λαικό τραγούδι για μένα με αληθινή δύναμη και αισθητική εχει γράψει ο Άκης Πάνου για παράδειγμα....

    Εκτιμώ πάρα πολύ τον Άκη Πάνου αλλά θα πρέπει να ορίσουμε τι είναι λαικό τραγούδι πριν αποφανθούμε για τέτοια πράγματα. 


    Despinis
    27.03.2010, 01:24

    Δεν είμαι μουσικολόγος για να βγάζω όρους πάνω στο τι είναι λαικό τραγούδι...μπορώ απλά να νιώσω τη δύναμη και την αλήθεια ενός τραγουδιού όπως ειναι το "η ζωή μου όλη" ή του "Δεν κλαίω για τώρα", έναντι του "Η Μυρσίνη βάζει τ΄ασπρα" ή του "αγοριου απέναντι".....αλλά αυτό ξεφεύγει από το θέμα μας και δεν θα ήθελα ούτε εγώ να το συνεχίσω γενικώς.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Despinis στις 27-03-2010 02:11 ]