ελληνική μουσική
    751 online   ·  210.833 μέλη
    hartigan
    06.01.2008, 13:04
    Μόνο sex
    oulion
    06.01.2008, 16:14
    Εάν ξέρεις ότι ο ερωτικός σύντροφος θα είναι Ο σύντροφος, τότε εκείνος έχει πρώτη θέση.Αλλιώς, οι φίλοι, γιατί σε αυτήν την περίπτωση οι σύντροφοι έρχονται και παρέρχονται...
    seras
    06.01.2008, 16:22
    Ανάλογα με την περίπτωση..δεν είναι πάντα το ίδιο..
    Μπορούμε να πούμε η φιλία πάνω απ όλα..αλλά πολλές φιλίες κρατάνε λίγο..
    Υπάρχουν και έρωτας που κρατάνε λίγο..
    Υπάρχουν φιλίες και έρωτες όμως που κρατάνε για πάντα.(Τώρα θα λέτε τη λέει ο μλκας, αυτό το ξέρουμε έτσι και αλλιώς..)
    Αλλα έτσι ειναι..δεν μπορείς να συγκρίνεις αυτά τα 2..το θέμα είναι τι απο αυτά τα 2 σε στιρίζει περισσότερο στην ζωή..
    Kassandra87
    06.01.2008, 17:34
    Πρωσοπικά θεωρώ πως δε μπορείς με τίποτα να συγρίνεις αυτά τα δύο κεφάλαια στη ζωή μας!! :-Αλλο συναίσθημα στο ένα και άλλο συναίσθημα στο άλλο!!!Ουτε να υπάρξει το ένα πρώτα και μετά το άλλο!!!Εννοείτε οτι κάτι δε πάει καλα απο την αρχή παιδιά!!!
    aggeliki
    07.01.2008, 00:13
    Eξαρτάται από ποιά πλευρά είσαι και τι σε βολεύει!
    marakiasteraki
    08.01.2008, 20:47
    Οι ερωτικοί σύντροφοι...έρχονται και φεύγουν!!!
    XConstantineX
    22.01.2008, 22:22
    θελω να ρωτισω κατι βρε παιδια γιατι εχω ενα προβλιμα .....

    η κοπελα που ειμαι ερωτευμενος ειναι φιλη μου και ειναι καθετη στο θεμα οτι

    μιν μπλεκεις τιν φιλια με των ερωτα!!!!!

    τι να κανω εγω τωρα..??
    και οχι μονο αυτο αλα τον τελευτεο καιρο δεν μιλαμε και παρα πολυ γιατι δν εχουμε τρομερα νεα..!!
    και αναγγαζομε να τσακονομε η να βρισκω αφορμες για ενα ψιλο καυγα απλα για να μιλαμε.....

    ( η κοπελα ειναι μεσα απο μσν .. αλα την ξερω και απο κοντα για αυτο βρισκω τις αφορμες γιατι δεν βγενουμε πολυ ... )
    agnes-5
    24.01.2008, 21:32
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΩΤΙΚΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ
    StavmanR
    25.01.2008, 03:48
    Παράθεση:

    Το μέλος agnes-5 στις 24-01-2008 στις 21:32 έγραψε...

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΩΤΙΚΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ



    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς την προσέγγιση του έρωτα. Άλλο σεξουαλικός σύντροφος και άλλο ερωτικός. Ο έρωτας δεν περιορίζεται στο σεξ. Στην αντίθετη περίπτωση η φράση "είμαι ερωτευμένος" θα σήμαινε απλά ότι έχω διεγερθεί σεξουαλικά. Αν πάρουμε τη 'φτηνή έννοια του έρωτα σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, πρέπει να πάρουμε αντίστοιχα και τη φτηνή έννοια του φίλου, δηλαδή σχεδόν όσους ανθρώπους γνωρίζουμε και αποσκοπούμε σε οφέλη από αυτούς. Η όλη παρατήρησή μου στην πρότασή σου στοχεύει στην άνιση χρήση των συναισθημάτων, τα οποία στην ουσία 'χτίζουν' τη φιλία και τον έρωτα.

    Οι έρωτες ενός ανθρώπου είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Εκείνοι δε που υποστηρίζουν ότι έχουν ερωτευτεί-αγαπήσει πλήθος ανθρώπων, κατά πάσα πιθανότητα είναι οι πιο γελασμένοι , καθώς στην καλύτερη περίπτωση έχουν ερωτευτεί μόνο έναν, τον εαυτούλη τους...

    Όσον αφορά δε τη έντονη συγκρουσιακή κατάσταση που επικρατεί σε μία σχέση, είναι απολύτως φυσιολογική. Το ερωτικό στοιχείο αποσκοπεί καί στην ικανοποίηση ενός από τα πρωταρχικά ένστικτα (αναπαραγωγής). Σε αντιπαράθεση θα προκαλέσω τη αντιληπτική ικανότητα των συνομιλητών, ρωτώντας ρητορικά: φαντάζεστε κάθε φίλος που επρόκειτο να αποκτήσετε, να διεκδικούσε μαζί σας το μοναδικό κομμάτι ψωμί; Όταν τίθεται θέμα βασικών ενστίκτων, όλα αλλάζουν μορφή. Η φιλία σπάνια δοκιμάζεται από έκθεσή της σε καταστάσεις ενστίκτων, σε αντίθεση με τον έρωτα που περιλαμβάνει μία συνεχή δοκιμασία, πέρα από το καθαρά συναισθηματικό -πνευματικό δέσιμο.
    sylviaki
    25.01.2008, 09:13
    αυτό που είναι σημαντικό είναι ο πραγματικός έρωτας και η πραγματική φιλία.
    Σε κάθε περίπτωση όμως το ένα είναι ανεξάρτητο απο το άλλο και για αυτό πρέπει πάντα να προσπαθούμε να κρατάμε τις ισορροπίες ανάμεσα στα δύο. Γιατί όπως μπορεί ένας έρωτας να φύγει έτσι μπορεί να φύγει και μια φιλία, για διαφορετικούς λόγους το καθένα..
    sigur
    25.01.2008, 10:03
    η αλήθεια είναι οτι το topic θα είχε περισσότερο ζουμί εάν η ερώτηση ήταν φιλία ή σεξ.Αυτές τις δύο έννοιες μπερδεύουμε στο μυαλό μας ευκολότερα και συνήθως η ύπαρξη φιλίας μπορεί να φέρει και το σεξ.
    Έρωτας , ταπεινά πιστεύω , είναι κάτι ποιο ουσιαστικό και δυνατό από μια στιγμή (ή πολλές!!) πόθου και ηδονής που προσφέρει το σεξ.Η φιλία δεν οδηγεί πεισματικά στον έρωτα γιατί και οι δύο καταστάσεις είναι συνειδητές και κατασταλαγμένες στο είναι μας (και μας τρώνε αιώνια εάν δεν υπάρχει και ανταπόκριση ειδικά...).
    Τώρα στο ερώτημα φιλία ή σεξ άντε βρες την άκρη που τελειώνει το ένα και αρχίζει το άλλο ή που ξεκινάνε μαζί και τα δύο, ή που το ένα καταστερέφει το άλλο...
    johnny8
    25.01.2008, 15:23
    Και φιλία και έρωτας. Δε μπορούμε να τα συνδυάσουμε λέτε;
    PashalinaMakia
    25.01.2008, 21:32
    Βασικά,και τα δυο.
    Ανάλογα τη διάθεση βέβαια.
    Το σημαντικότερο είναι να'σαι ειλικρινής με τον εαυτό σου και να βρίσκεις αυτό που ψάχνεις.
    tina15
    26.01.2008, 09:01
    Το ερώτημα αυτό με έχει απασχολήσει και εμένα πολλές φορές..Δεν νομίζω πως ακόμη έχω βρει την απάντηση.Σωστά και όμορφα όλα αυτά που λέτε αλλά είδατε που λένε:είναι να μη σου τύχει καλύτερα...
    dionysia7
    26.01.2008, 16:27
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 25-01-2008 στις 03:48 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος agnes-5 στις 24-01-2008 στις 21:32 έγραψε...

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΩΤΙΚΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ



    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς την προσέγγιση του έρωτα. Άλλο σεξουαλικός σύντροφος και άλλο ερωτικός. Ο έρωτας δεν περιορίζεται στο σεξ. Στην αντίθετη περίπτωση η φράση "είμαι ερωτευμένος" θα σήμαινε απλά ότι έχω διεγερθεί σεξουαλικά. Αν πάρουμε τη 'φτηνή έννοια του έρωτα σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, πρέπει να πάρουμε αντίστοιχα και τη φτηνή έννοια του φίλου, δηλαδή σχεδόν όσους ανθρώπους γνωρίζουμε και αποσκοπούμε σε οφέλη από αυτούς. Η όλη παρατήρησή μου στην πρότασή σου στοχεύει στην άνιση χρήση των συναισθημάτων, τα οποία στην ουσία 'χτίζουν' τη φιλία και τον έρωτα.

    Οι έρωτες ενός ανθρώπου είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Εκείνοι δε που υποστηρίζουν ότι έχουν ερωτευτεί-αγαπήσει πλήθος ανθρώπων, κατά πάσα πιθανότητα είναι οι πιο γελασμένοι , καθώς στην καλύτερη περίπτωση έχουν ερωτευτεί μόνο έναν, τον εαυτούλη τους...

    Όσον αφορά δε τη έντονη συγκρουσιακή κατάσταση που επικρατεί σε μία σχέση, είναι απολύτως φυσιολογική. Το ερωτικό στοιχείο αποσκοπεί καί στην ικανοποίηση ενός από τα πρωταρχικά ένστικτα (αναπαραγωγής). Σε αντιπαράθεση θα προκαλέσω τη αντιληπτική ικανότητα των συνομιλητών, ρωτώντας ρητορικά: φαντάζεστε κάθε φίλος που επρόκειτο να αποκτήσετε, να διεκδικούσε μαζί σας το μοναδικό κομμάτι ψωμί; Όταν τίθεται θέμα βασικών ενστίκτων, όλα αλλάζουν μορφή. Η φιλία σπάνια δοκιμάζεται από έκθεσή της σε καταστάσεις ενστίκτων, σε αντίθεση με τον έρωτα που περιλαμβάνει μία συνεχή δοκιμασία, πέρα από το καθαρά συναισθηματικό -πνευματικό δέσιμο.




    Εχετε και οι δυο τα δικια σας...Αν και ο φιλος εαν ειναι πραγματικος θα ρθει και θα μεινει...Ο ερωτας καποια στιγμη θα σβησει (οχι αναγκαστικα....κατα 95% ομως ναι...) Ο φιλος θα ναι μαζι σου σε χαρες, λυπες, δεν θα σε παρατησει με την πρωτη δυσκολια...Το φιλο δεν διακινδυνευεις να τον χασεις με το να γινετε ζευγαρι και μετα πολυ μιθανον να χωρισετε....Εγω βασικα δεν μπορω να καταλαβω πως ξαφνικα εκει που με καποιον ειστε φιλαρακια, κολληταρια για χρονια δεν ειχατε ποτε αισθηματα για τον αλλον και ξαφνικα τον ερωτευεστε..(δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενα...γενικα) Ετσι κ αλλιως τα δυο αυτα "πραγματα" ειναι τελειως διαφορετικα δεν συγκρινονται και δεν συνδυαζονται.....(κατ'εμε παντα!!)
    agnes-5
    26.01.2008, 16:39
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 25-01-2008 στις 03:48 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος agnes-5 στις 24-01-2008 στις 21:32 έγραψε...

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΩΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΩΤΙΚΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ



    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ως προς την προσέγγιση του έρωτα. Άλλο σεξουαλικός σύντροφος και άλλο ερωτικός. Ο έρωτας δεν περιορίζεται στο σεξ. Στην αντίθετη περίπτωση η φράση "είμαι ερωτευμένος" θα σήμαινε απλά ότι έχω διεγερθεί σεξουαλικά. Αν πάρουμε τη 'φτηνή έννοια του έρωτα σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, πρέπει να πάρουμε αντίστοιχα και τη φτηνή έννοια του φίλου, δηλαδή σχεδόν όσους ανθρώπους γνωρίζουμε και αποσκοπούμε σε οφέλη από αυτούς. Η όλη παρατήρησή μου στην πρότασή σου στοχεύει στην άνιση χρήση των συναισθημάτων, τα οποία στην ουσία 'χτίζουν' τη φιλία και τον έρωτα.

    Οι έρωτες ενός ανθρώπου είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Εκείνοι δε που υποστηρίζουν ότι έχουν ερωτευτεί-αγαπήσει πλήθος ανθρώπων, κατά πάσα πιθανότητα είναι οι πιο γελασμένοι , καθώς στην καλύτερη περίπτωση έχουν ερωτευτεί μόνο έναν, τον εαυτούλη τους...

    Όσον αφορά δε τη έντονη συγκρουσιακή κατάσταση που επικρατεί σε μία σχέση, είναι απολύτως φυσιολογική. Το ερωτικό στοιχείο αποσκοπεί καί στην ικανοποίηση ενός από τα πρωταρχικά ένστικτα (αναπαραγωγής). Σε αντιπαράθεση θα προκαλέσω τη αντιληπτική ικανότητα των συνομιλητών, ρωτώντας ρητορικά: φαντάζεστε κάθε φίλος που επρόκειτο να αποκτήσετε, να διεκδικούσε μαζί σας το μοναδικό κομμάτι ψωμί; Όταν τίθεται θέμα βασικών ενστίκτων, όλα αλλάζουν μορφή. Η φιλία σπάνια δοκιμάζεται από έκθεσή της σε καταστάσεις ενστίκτων, σε αντίθεση με τον έρωτα που περιλαμβάνει μία συνεχή δοκιμασία, πέρα από το καθαρά συναισθηματικό -πνευματικό δέσιμο.




    Καταρχήν δεν κατάλαβες καλά την άποψη μου.Εγώ δεν είπα ποτέ ότι ο έρωτας περιορίζεται μόνο στο σεξ ούτε είπα τίποτα από όσα εσύ ανέφερες πιο πάνω.
    Επίσης εγώ δεν είπα ποτέ πως οι φίλοι είναι καλοί και οι σύνροφοι κακοί απλά οι φίλοι δηλαδή αυτοί που είναι δίπλα σου και στις χαρούμενες και στις δύσκολες στιγμές είναι δύσκολο να τους βρεις στις μέρες μας σε αντίθεση με τους συντρόφους τους οποίους μπόρεις να βρεις πιο εύκολα.Και να ξέρεις ότι ο έρωτας στη ζωή ενός ανθρώπου δεν θα ρθει μια μόνο φορά.


    StavmanR
    26.01.2008, 16:59
    Παράθεση:

    ...
    Επίσης εγώ δεν είπα ποτέ πως οι φίλοι είναι καλοί και οι σύνροφοι κακοί απλά οι φίλοι δηλαδή αυτοί που είναι δίπλα σου και στις χαρούμενες και στις δύσκολες στιγμές είναι δύσκολο να τους βρεις στις μέρες μας σε αντίθεση με τους συντρόφους τους οποίους μπόρεις να βρεις πιο εύκολα.
    ...


    Αν θέλεις διευκρίνισε αυτό που έχω με bold (έντονη γραφή). Ποιους βρίσκεις εύκολα; Πόσους ερωτικούς συντρόφους έχεις συναντήσει, που θα σε ακολουθήσουν και θα τους ακολουθήσεις σε δυσκολίες; Πόσους έχεις συναντήσει που έχουν σκοπό να θυσιάσουν περισσότερα από εκείνα που δέχονται; Τελικά τί είναι ερωτικός σύντροφος ή ταίρι κατά τη δική σου άποψη; Αυτός με τον οποίο απλά κοιμόμαστε; Από την άλλη τί είναι φίλος; Αυτός με τον οποίο, ας πούμε, περνάμε καλά;

    Η δική μου άποψη είναι πως όλα είναι στο κεφάλι μας και δεν υπάρχει πραγματικός διαχωρισμός πέρα του θέματος της λειτουργικής πλευράς της φύσης μας. Η αγάπη είναι μία είτε αφορά φίλους είτε συντρόφους... Εκείνο που τα διαχωρίζει είναι ο σκοπός (το αίτιο) δημιουργίας του συγκεκριμένου δεσμού. Τα έχουμε εξίσου ανάγκη για τη φυσική, πνευματική και ψυχολογική μας επιβίωση. Επίσης δε βλέπω το λόγο ο/η σύντροφος να μην είναι φίλος. Δηλαδή τί είναι, εχθρός ή ουδέτερος; Το όλο θέμα μου θυμίζει μία ρήση ενός παπού που άκουσα κάποτε, ο οποίος την εξέφρασε λίγο πιο ...αυθόρμητα: 'Σεβασμός στη γυναίκα;;; Παιδί μου, άνθρωπο που τον 'βάζεις τρεις φορές από κάτω' τη μέρα είναι δυνατό να το σέβεσαι;". Τελικά, περάσανε 3 γενιές από τότε, αλλά η αντίληψη περί σεξουαλικού εγωισμού μάλλον δεν έχει αλλάξει.
    agnes-5
    26.01.2008, 20:44
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 26-01-2008 στις 16:59 έγραψε...


    Πόσους ερωτικούς συντρόφους έχεις συναντήσει, που θα σε ακολουθήσουν και θα τους ακολουθήσεις σε δυσκολίες; Πόσους έχεις συναντήσει που έχουν σκοπό να θυσιάσουν περισσότερα από εκείνα που δέχονται; Τελικά τί είναι ερωτικός σύντροφος ή ταίρι κατά τη δική σου άποψη; Αυτός με τον οποίο απλά κοιμόμαστε; Από την άλλη τί είναι φίλος; Αυτός με τον οποίο, ας πούμε, περνάμε καλά;

    Η δική μου άποψη είναι πως όλα είναι στο κεφάλι μας και δεν υπάρχει πραγματικός διαχωρισμός πέρα του θέματος της λειτουργικής πλευράς της φύσης μας. Η αγάπη είναι μία είτε αφορά φίλους είτε συντρόφους... Εκείνο που τα διαχωρίζει είναι ο σκοπός (το αίτιο) δημιουργίας του συγκεκριμένου δεσμού. Τα έχουμε εξίσου ανάγκη για τη φυσική, πνευματική και ψυχολογική μας επιβίωση. Επίσης δε βλέπω το λόγο ο/η σύντροφος να μην είναι φίλος. Δηλαδή τί είναι, εχθρός ή ουδέτερος; Το όλο θέμα μου θυμίζει μία ρήση ενός παπού που άκουσα κάποτε, ο οποίος την εξέφρασε λίγο πιο ...αυθόρμητα: 'Σεβασμός στη γυναίκα;;; Παιδί μου, άνθρωπο που τον 'βάζεις τρεις φορές από κάτω' τη μέρα είναι δυνατό να το σέβεσαι;". Τελικά, περάσανε 3 γενιές από τότε, αλλά η αντίληψη περί σεξουαλικού εγωισμού μάλλον δεν έχει αλλάξει.





    Πρώτα απ΄όλα κατά την δική μου άποψη ταίρι είναι αυτός/ή που είναι μαζί σου και στις δύσκολες και στις εύκολες στιγμές. Αυτός/ή που μπορείς να εμπιστεύεσαι και αυτός/ή που αγαπας αληθινά και δεν είναι ένα άτομο με το οποίο απλά και μόνο κοιμόμαστε ή δεν είναι ένας εχθρός ή ένα ουδέτερο άτομο.Από την άλλη φίλος είναι αυτός/ή που εμπιστεύσαι τυφλά και που ξέρεις ότι δεν θα σε προδώσει ποτέ. Αυτή είναι η δίκη μου άποψη για το τι είναι φίλος και τι είναι ταίρι.

    Επίσης συμφωνώ σχετικά με τν άποψη σου ότι πολλά συναισθήματα που νιώθουμε είναι ίδια και για τους φίλους και για τους συντρόφους και ότι αλλάζει ο σκοπός μόνο. Επίσης συμφωνώ με τν άποψη σου ότι τα χρειαζόμαστε και τα δύο στη ζωή μας.

    Ακόμα θέλω να σε ρωτήσω σχετικά με μια ερώτηση που έγραψες ''Πόσους ερωτικούς συντρόφους έχεις συναντήσει, που θα σε ακολουθήσουν και θα τους ακολουθήσεις σε δυσκολίες;''. Εδώ θέλω να σε ρωτήσω πως αν ο/η συντροφος σου δεν ήταν μαζί σου και στις δύσκολες στιγμές τότε πιστεύεις πραγματικά πως πρέπει να μείνεις μαζί του/της; Τελικά αν θα ήσουν υποχρεωμένος κάποια στιγμή στη ζωή σου να διαλέξεις ανάμεσα στη σύντροφο σου ή στον καλήτερο σου φίλο ποιον θα διάλεγες και γιατί;( ήταν υποχρεωτικό να διαλέξεις έναν άπό τους δύο)

    agnes-5
    26.01.2008, 21:10
    Ξέχασα να σου πω κάτι. Το παραδειγματάκι που προανέφερες δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα σεξιστικό παράδειγμα και δεν ΄χει καμιά σχέση με το θέμα συζήτησης που είναι φιλία ή έρωτας. Στο κάτω κάτω το παράδειγμα όπως και μόνος είπες το είπε ένας παππούς τρεις γενιές πριν που είχαν άλλη αντίληψη για τα πραγματα. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω με τι σκεπτικό ανέφερες αυτό το παράδειγμα. Μπορείς να το εξηγήσεις να το καταλάβουμε και εμείς;;;
    stal1a
    26.01.2008, 21:52
    Το ενα συμπληρωνει το αλλο....Χρειζομαστε κ τον ερωτα αλλα κ τους φιλους για να βρισκομαστε σε ισσοροπια...Αλλα συναισθηματα μας προσφερει το ερωτικο στοιχειο κ αλλα το φιλικο,σημασια εχει να μπορεσουμε να τα συνδυασουμε κ τα δυο στη ζωημας κ να μην παραγκωνιζουμε το ενα για το αλλο γιατι καποτε τελειωνουν.......