ελληνική μουσική
    616 online   ·  210.826 μέλη
    SteliosG
    16.06.2004, 15:35
    Ασχολειται κανεις με συλλογη κομιξ απο τις εκδοσεις Τερζοπουλος (Ντοναλτ, Σκρουτζ κλπ κλπ)!!!?? Θελω να βρω μια λιστα με ολα τα κομιξ που εχουν εκδοθει!!!!
    MariannaP
    16.06.2004, 16:20
    Aν εννοείς τα κομιξ που κυκλοφορούν τα τελευταία ... άπειρα χρόνια, αν σκοπεύεις να τα συλλέξεις πρέπει να βρεις και ένα σπίτι για να τα βάλεις !!!(δυάρι δε φτάνει!)
    Γιατί δεν ρωτάς τον εκδότη τον ίδιο; κάτι θα ξέρει.
    SteliosG
    16.06.2004, 16:58
    εννοώ τα κομιξ των εκδόσεων Τερζόπουλου με ιστοριες του Μπαρκς, Ροτσα κλπ κλπ!!! το θεμα ειναι οτι τα εχω σχεδον ολα, αλλα θελω να μαθω αν υπαρχει μια λιστα με οσα εχουν εκδοθει! οσον αφορα το σπιτι που θα χρειαστω, χαλαλι τους!! αξιζει κ με το παραπανω! ειμαι ερωτευμενος με τα κομιξ!! χεχε!!! ξερεισ εσυ καμια λιστα στο διαδυκτιο!??
    Wraith
    16.06.2004, 18:08
    Λίστα με όλα τα μικυ μάους,μεγάλο μίκυ,κλασσικά κτλ είναι αδύνατον να υπάρξει.Άμα μιλάς απλά για το ΚΟΜΙΞ το ίδιο,πολύ απλά μέτρα τα και δες ποιο σου λείπει.Τα Ντόναλντ κλπ είναι σχετικά καινούργια οπότε δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα (πέρα από την μέτρια ποιότητα των ιστοριών).Λίστα με το πόσες και ποιές ιστορίες έχουν γράψει καλλιτέχνες όπως ο Ροσα,ο Μάρκο Ρότα και άλλοι της σύγχρονης σκηνής δεν υπάρχει.Άμα θες τα άπαντα του θείου Καρλ μπορείς να αγοράσεις την ολοκληρωμένη έκδοση.

    Καλή τύχη και καλό κουράγιο!(και έλεγα ότι εγω που μαζεύω vertigo και dark horse ξοδεύω πολλά...)
    SteliosG
    16.06.2004, 18:33
    τελικά υπάρχουν και άλλοι πορομενοι σα κ μενα ε??? χεχε!! οντως μιλαω για τα κομιξ κ οχι για τα ντοναλτ, μικι κλπ κλπ!!! ειναι ισως το καλυτερο περιοδικο κομιξ που υπαρχει στην ελλαδα κ απορο πως δεν εχουν μια σελιδα στο δικτυο!!!! απλα ηθελα να δω μηπως υπαρχει μια σελιδα μπας κ τη βρω κ τη περασω σε ενα excel για να φιακσω ενα αρχειακι!!! αλλα μαλλον δεν υπαρχει!!!! παντως αν καποιος εχει καποια, μου λειπουν τα:

    2,8,4-11,14-17,21,22,37,38,48,51-53,55

    αν καποιος εχει κατι ας μου πει μια τιμη!! το email μου ειναι διαθεσιμο σε οποιον θελει απο το musicheaven!!!