ελληνική μουσική
    759 online   ·  210.832 μέλη
    blacksheep
    27.11.2007, 21:19
    Free Hugs η σε απλα ελληνικα ελευθρερη αγκαλια.
    Τι πιστευεται για αυτο?
    Ενα κινημα που καποια στιγμη καταφερει να ενωσει ξανα τους ανθρωπους η απλα κινημα της μοδας που θα περασει ποως και τοσα αλλα..?

    Δειτε βιντεακια στο youtube με τιτλο free hugs αξιζουν πραγματικα αυτα απ το Αμστερνταμ, την Αθηνα και τη Θεσσαλονικη.
    Τα συμπερασματα δικα σας αρκει να μας τα πειτε......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : blacksheep στις 27-11-2007 21:19 ]


    PashalinaMakia
    27.11.2007, 21:49
    Δηλαδή πιστεύεις οτι μπορεί αυτό να είναι φυσιολογικό?Είναι ωραίες οι αγκαλιές αλλά με άτομα που σε αγαπούν και τα αγαπάς κι εσύ..Τώρα αγκαλιές μεταξύ αγνώστων λαλά ακούγεται...Αυτό το κίνημα υπάρχει εδώ κι ενάμιση χρόνο τώρα γιατί δεν υπάρχει λένε χρόνος για θαλπωρή..Ε Λ Ε Ο Σ!!!!
    renabill
    27.11.2007, 23:16
    BLAKEIES
    rompa
    28.11.2007, 10:21
    Πότε ξεκίνησε αυτό ? Είδα βιντεάκια από διάφορες χώρες . Δεν είναι κακό αλλά δεν νομίζω ότι είναι και ουσιώδες . Καλό είναι να μας βάζει σε σκέψεις ότι χρειάζομαστε να είμαστε τρυφεροί πού και πού .
    punkster
    28.11.2007, 12:41
    Παιδια, εγω πιστευω σε αυτο το πραγμα!

    Σκεφτειτε ενα απλο παραδειγμα! Δε νοιωθετε πολυ πιο ωραιο οταν συναντατε εναν αγνωστο στο διαδρομο της πολυκατοικιας σας και σας λεει με χαμογελο καλημερα??

    Μονο που η αγκαλια ειναι πολυ πιο εντονη! Και σκεφτειτε οτι υπαρχουν πολυ ανθρωποι που δεν εχουν κανεναν δικο τους ανθρωπο να τους αγκαλιασει, που ειναι πραγματικα μονοι και εχουν αναγκη απο μια ενδειξη αγαπης ακομα κι απο εναν αγνωστο, να τους δειξει οτι δεν ειναι μονοι σε αυτον τον κοσμο!

    Αγκαλιαστειτε αδερφια μου!!!!
    xaris-
    29.11.2007, 00:34
    Που εχουμε καταντησει να κανουμε κινημα για μια απλη αγγαλια Ντροπη μας,.
    rompa
    29.11.2007, 10:17
    Παράθεση:
    Παιδια, εγω πιστευω σε αυτο το πραγμα!

    Σκεφτειτε ενα απλο παραδειγμα! Δε νοιωθετε πολυ πιο ωραιο οταν συναντατε εναν αγνωστο στο διαδρομο της πολυκατοικιας σας και σας λεει με χαμογελο καλημερα??

    Μονο που η αγκαλια ειναι πολυ πιο εντονη! Και σκεφτειτε οτι υπαρχουν πολυ ανθρωποι που δεν εχουν κανεναν δικο τους ανθρωπο να τους αγκαλιασει, που ειναι πραγματικα μονοι και εχουν αναγκη απο μια ενδειξη αγαπης ακομα κι απο εναν αγνωστο, να τους δειξει οτι δεν ειναι μονοι σε αυτον τον κοσμο!

    Αγκαλιαστειτε αδερφια μου!!!!



    Δεν έχεις άδικο αλλά δεν πρέπει να αρκεστούμε σε αυτό ... Είναι κάτι που πρέπει να μας προβληματίσει αι πρέπει να το εντάξουμε στην καθημερινότητά μας .
    ernani
    29.11.2007, 10:39
    " TARGET="_blank"> BBCode End -->
    to kalytero free hugs!!

    nobody is perfect
    i am nobody

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 29-11-2007 10:47 ]


    theotita
    29.11.2007, 11:34
    Λογικά πιστεύω - θέλω να πιστεύω - πως αυτό το "κίνημα" δημιουργήθηκε για το λόγο που όλοι αναφέρετε: να προβληματιστούμε και να έρθουμε πιο κοντά. Γενικά νομίζω πως δεν αφορά μόνο τις αγγαλιές, αλλά να τονίσει το γεγονός ότι έχουμε αποξενωθεί και απομεκρυνθεί ακόμα κι από άτομα του στενού μας κύκλου κ δείχνει την ανάγκη του΄ανθρώπου ν' αγαπά και ν' αγαπιέται.

    Ο τρόπος που παρουσιάζεται, ναι, ίσως το κάνει να φαίνεται μη ουσιώδες και ίσως να γίνει και μόδα των καιρών από κάποιους που θα έκαναν τα πάντα για να προβληθούν.

    Το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς οι υπόλοιποι που "πιάνουμε" το μύνημα. Θ' αρχίσουμε να λέμε καλημέρα στους γείτωνες; Θα βοηθάμε κάποιον άγνωστο στο δρόμο που έχει την ανάγκη μας; Θα αγγαλιάζουμε τους ανθρώπους που αγαπάμε (γιατί χωρίς να το καταλαβαίνουμε πολλές φορές τους παραμελούμε); Θα προστατεύουμε και θ' αγαπάμε όσους έχουν ανάγκη και/ή είναι μόνοι;


    rompa
    29.11.2007, 11:36
    Παράθεση:

    to kalytero free hugs!!


    Έχεις δίκιο αλλά δες και της Φινλανδίας ...

    ....cause I'll never be with you.......

    Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 29-11-2007 11:39 ]


    ernani
    29.11.2007, 11:43
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 29-11-2007 στις 11:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Link" target="_blank" target="_new">>
    to kalytero free hugs!!


    Έχεις δίκιο αλλά δες και της Φινλανδίας ...

    ....cause I'll never be with you.......

    Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 29-11-2007 11:39 ]



    eyxaristo!!!! moy arese!!!!
    Socrates-Pantelis
    29.11.2007, 12:22
    Eνταξει! Δεν ειναι ασχημο...για την ακριβεια ειναι πολυ ρομαντικον
    Αλλα δινει ευκαιρια και εναυσμα στον καθε πονηρουλη/α λιγουρη/ιτσα να εκδηλωθει ή μηπως εκτονωθει;
    Socrates-Pantelis
    29.11.2007, 12:28
    Αααα! Και κατι αστειο που θυμηθηκα μολις...
    Μια μερα με ενα φιλο σε ενα κτηριο και ενω προσπαθουμε να περασουμε απο μια στενη πορτουλα βλεπουμε απεναντι μας εναν συμπαθεστατο ευτραφη αγνωστο κυριο. Ο χωρος στενος ο φιλος προσπαθει να βρει διεξοδο ο κυριος να προσπαθει να περασει πριν απο μας και σαν χαμενος ο φιλος μου παει και τον αγκαλιαζει. Κοιταχτηκαν για ενα δευτερο και οι δυο σαν χαμενοι και εβαλαν τα γελια κατακοκκινοι.
    oinoxoos
    29.11.2007, 16:04
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 28-11-2007 στις 12:41 έγραψε...

    Παιδια, εγω πιστευω σε αυτο το πραγμα!

    Σκεφτειτε ενα απλο παραδειγμα! Δε νοιωθετε πολυ πιο ωραιο οταν συναντατε εναν αγνωστο στο διαδρομο της πολυκατοικιας σας και σας λεει με χαμογελο καλημερα??

    Μονο που η αγκαλια ειναι πολυ πιο εντονη! Και σκεφτειτε οτι υπαρχουν πολυ ανθρωποι που δεν εχουν κανεναν δικο τους ανθρωπο να τους αγκαλιασει, που ειναι πραγματικα μονοι και εχουν αναγκη απο μια ενδειξη αγαπης ακομα κι απο εναν αγνωστο, να τους δειξει οτι δεν ειναι μονοι σε αυτον τον κοσμο!

    Αγκαλιαστειτε αδερφια μου!!!!



    Συμφωνώ μαζί σου
    bon_scott
    29.11.2007, 16:52
    ΕΛπιζω αν γινεται και στη Θεσσαλονικη αυτοι που το κανουν, να εχουν κανει μπανιο πρωτα....
    blacksheep
    29.11.2007, 18:26
    Θα συμφωνισω με theotita.Εχουμε φτασει στο σημειο να υποπτευομασται τους παντες και τα παντα.Σε κοιταει καποιος στο δρομο και το πιθανοτερο ειναι να πιστευεις οτι θελει το κακο σου.Βλεπεις καποιον που χαμογελαει και τον περνας για τρελλο.
    Γενικα τα free hugs μπορει να φαινονται ανουσια και αθεραπευτα ρομαντικα ,αλλα εγω καθε φορα που βλεπω ενα τετοιο βιντεακι πιστευω πως αυτη η κατασταση οσο αναφορα την σημερινη κοινωνικοτητα του ανθρωπου μπορει και να αλλαξει αν το θελουμε πραγματικα...
    Stroumfita456
    30.11.2007, 08:47
    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 27-11-2007 στις 21:49 έγραψε...

    Δηλαδή πιστεύεις οτι μπορεί αυτό να είναι φυσιολογικό?Είναι ωραίες οι αγκαλιές αλλά με άτομα που σε αγαπούν και τα αγαπάς κι εσύ..Τώρα αγκαλιές μεταξύ αγνώστων λαλά ακούγεται...Αυτό το κίνημα υπάρχει εδώ κι ενάμιση χρόνο τώρα γιατί δεν υπάρχει λένε χρόνος για θαλπωρή..Ε Λ Ε Ο Σ!!!!



    Συμφωνω και με την Λινα!
    Socrates-Pantelis
    30.11.2007, 10:16
    Τωρα που το σκεφτομαι βαθυτερα αρχιζει και με εκνευριζει περισσοτερο... Ας αγκαλιαστουμε λεει σαν να πηγαινουν ολα ρολοι... σαν να μην υπαρχει καταπιεση φτωχεια εκμεταλλευση μισαλλοδοξια... φανταζομαι κατι κυριους με ακριβα κοστουμια στο τελευταιο οροφο καποιου ουρανοξυστη να κοιταζουν αφ'υψηλου την πλατεια κατω οπου οι πληβειοι και τα μηρμυγκακια -δηλ εμεις- θα αγκαλιαζομαστε μες στην τρελη χαρα και αυτους να γελουν ειρωνικα και με ικανοποιηση...
    Ολα καλα και ολα ωραια...αμ δε! Δεν ειναι ολα καλα και ολα ωραια...τερμα πια με τις χαζοχαρουμενες εκδηλωσεις...αμαν!
    Και επειτα μια αγκαλια ειναι οτι τρυφεροτερο και πιο προσωπικο μπορει να δωσει καποιος ανθρωπος στον αλλο μετα το φιλι...εκδηλωση αγαπης τρυφεροτητας ανασφαλειας καποτε....οι αγκαλιες δεν ειναι για ευκολη χρηση και για ξεπουλημα επειδη το επιβαλλει ενα ανωθεν κατευθυνομενο κινημα....
    ΥΓ Οχι δεν πιστευω στους εξωγηινους και στον big brother απλα μ'αρεσει να σκεφτομαι πισω απο τα φαινομενα