ελληνική μουσική
236 online   ·  203.516 μέλη

Κόμπλεξ ηλικίας....?

freak
Σολίστ
Chat
30.01.2018, 09:28

Ελλάς-Γαλλία συμμαχία!!

Κατα βαθος ζήλεψα τον Μακρόν..&γω γουσταρα την φιλόλογο μου..

[ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 15-04-2018 10:02 ]

iereas
Βασική Νότα
Chat
14.04.2018, 16:45

Άλλο να την γουστάρεις και άλλο να την παντρεύεσαι,freak.

freak
Σολίστ
Chat
15.04.2018, 09:46

Συμφωνω.

Ωστοσο υπηρξε ερωτας μεγαλος για να παρατησει αντρα και τρια παιδια στα 40 της για εναν δεκαπενταχρονο που ηταν μαθητης της και τελικα να καταληξουν ναναι μαζι 25 χρονια! Dont you thing so?

iereas
Βασική Νότα
Chat
19.04.2018, 14:14

Ή μεγάλος έρωτας υπήρξε ή μεγάλο πρόβλημα στον εγκέφαλο!Η σχέση ανάμεσα σε μία "περπατημένη" 40άρα και ένα "άβγαλτο" 15χρονο θυμίζει λύκο και πρόβατο αντίστοιχα.Είναι γνωστό ότι οι Γάλλοι είναι προοδευτικοί άνθρωποι.Φαίνεται και από τις ταινίες τους.Ωστόσο και ο προοδευτισμός έχει κάποια όρια.Δύο πράγματα δεν μπορώ να καταλάβω σ' αυτήν την περίπτωση:

1)Πώς η Μπριζίτ δεν είχε προβλήματα με τον νόμο αφού έμπλεξε με ανήλικο;Θυμίζω πως οι γονείς του Μακρόν γνώριζαν για τη σχέση τους και για αυτόν τον λόγο τον έστειλαν σε άλλο σχολείο στο Παρίσι.Δεν έκαναν μήνυση στην Μπριζίτ;Σε παρόμοιες περιπτώσεις στις Η.Π.Α,οι καθηγήτριες μπήκαν φυλακή...

2)Όταν είσαι 15 χρονών δεν ξέρεις την τύφλα σου.Κάποια στιγμή,όμως,μεγαλώνεις.Όση χειραγώγηση και αν έχεις δεχτεί,κάποια στιγμή ξυπνάς.Βλέπεις τους συνομήλικούς σου να κάνουν οικογένεια,γνωρίζεις και άλλες γυναίκες,σκέφτεσαι να κάνεις παιδιά...Ο Μακρόν δεν είναι ούτε κουτσός ούτε στραβός.Και εμφανίσιμος είναι,και επιτυχημένος είναι,και 40 χρονών είναι,και πρόεδρος της Γαλλίας είναι.Ακόμα δεν ξύπνησε;

Εμείς,βέβαια,ως θεατές,βλέπουμε και γνωρίζουμε ό,τι θέλουν αυτοί.Δεν ξέρουμε τι γίνεται πίσω από τις κάμερες.Μπορεί οι επικοινωνιολόγοι να έχουν συμβουλέψει τον Μακρόν να μην χωρίσει την Μπριζίτ επειδή έτσι θα είναι πιο δημοφιλής.Οι ηθοποιοί του Χόλιγουντ παντρεύονται μεταξύ τους για τα μάτια του κόσμου επειδή κάνει καλό στην καριέρα τους.

25 χρόνια διαφορά ηλικίας είναι too much για να πιστέψω ότι πρόκειται για έρωτα,freak.

freak
Σολίστ
Chat
24.04.2018, 12:16

Σου απαντω εν ταχει:

1) H Γαλλικη κοινωνια ειναι μακραν πιο προχωρημενη. Παρολα αυτα την Μακρον την απειλησαν αλλα ο ερως χρονια δεν κοιτα οπως γνωριζεις, ακομα και σε αυτη την περιπτωση. 

2) Πιστευω πως ηταν αγνος, ασπιλος ερωτας και ας σου φαινεται τραβηγμενο. Εχω βρεθει στην ιδια θεση απο την αναποδη αλλα δεν ημουν καθηγητης της.

iereas
Βασική Νότα
Chat
25.04.2018, 19:46

Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.Εγώ δεν θα μπορούσα να βρεθώ ούτε στην ίδια θέση,ούτε στην ανάποδη.Να είμαι 40 χρονών και να μπλέξω με 15χρονη;Γιατί;Για να παίζω την τσιγκολελέτα;Και αν έτσι είναι οι προχωρημένες κοινωνίες,τότε προτιμώ να είμαι οπισθοδρομικός.Ο έρως περνά και από το μυαλό.Το τι κουβαλάει,βέβαια,ο καθένας μες στο μυαλό του και γιατί το κουβαλάει είναι μία πολύπλοκη και δυσεπίλυτη εξίσωση.

freak
Σολίστ
Chat
02.05.2018, 14:12

Τσιγκολελετα δεν παιζαμε, αλλα οπως ειπες με αλλα λογια, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, συμφωνω.

extremist
Περαστική Νότα
Chat
18.02.2019, 21:49

Παράθεση:

Το μέλος Efklidis στις 13.12.2007, 15:13 έγραψε...

Αναλόγως την διαφορά ηλικίας αμα εχουν 20 χρονια διαφορα ο ενας ειναι 25 και η άλλη 45 εεε υπαρχει πρόβλημα...

ως 80άρης που είμαι με γυναικα 30 χρόνια μικρότερη.....ε προτμώ τη μικρότερη!!Φανταστείτε τι θα γίνονταν αν μου αρέσανε οι μεγάλες!!! χαχαχαχα

Cretanseagull
Περαστική Νότα
Chat
24.04.2019, 00:27
Με τους αριθμούς ασχολούνται οι μαθηματικές επιστήμες, σε μια ανθρώπινη σχέση μετρούν άλλα πράγματα... Καλησπέρα σας