ελληνική μουσική
    781 online   ·  210.833 μέλη
    seras
    12.12.2007, 12:58
    Στις 12 Ιανουαρίου οι Firewind θα παίξουν στην Θεσσαλονίκη στο Principal..
    Απο οτι έμαθα το live αυτό θα βγεί και σε cd..
    seras
    13.01.2008, 13:12
    Loipon apo pou na arxiso?Itan apo tis kaliteres sinavlies pou piga pote...kaliteri apo soulfly,helloween kai rotting christ..
    Epaiksan sxedon 2 ores..merika apo ta nea kommatia fantastika..o ixos itan pio katharos apo oles tis sinavlies pou piga!
    Ta paidia epaiksan fantastika, edeiksan na exoun xazepsi apo to koino..Na po oti to principal itan gemato..pio poly kosmo eixan apo tous Helloween.
    Einai i proti sinevlia pou eida to eksis..ta kagkela ta ekanan ena me ti skini kai o kosmos pou itan mprosta akoumpouse tin skini..kai oxi mono..o gus kai oi alloi erxontousan mprosta kai olo tous pianane!!Tin kithara tou gus kai poios den tin epiase..
    O gus itan foveros kai kamia sxesi me auta pou lene psonio klp..eipan poso xairontai pou einai edo, mas euxaristoun poly klp pou kanoume oli tin atmosfaira, eipan oti tha to vgaloun dvd..
    Tin ora tis sinevlias egine ena drums solo (poly oraio) kai ena guitar-pliktra solo..fantastiko...episis ekanan mia diaskevi i opoia xazepse olo to kosmo..
    "oi prasines, oi kokkines, oi thallsies oi xantres'!!!!Milame itan poly oraio..tha mporouse kapoios na gelasei alla me auta pou epaizan den tithete thema..
    Episis na po oti kapoia paidia eixan mia elliniki simaia..stin opoia grapsane pano "firewind- till the end of time 12/01/08 thessaloniki"..otan epaiksan to till the end of time, o apollo irthe, pire tin simaia kai tin edeixne ston kosmo..
    Meta eipan kai kapoia pragmata pou ksesikosan ton kosmo..eipan kai kati gia tin athina..(auta den ta grafo edo opoios thelei me pm)..o apollo ksesikone ton kosmo sinexeia, to idio kai oi ypoloipoi..
    Na po episis oti o bob ektos apo foveros pliktras einai kai poly kalos kithristas!!!exei oraio styl kai epaize mia xara..
    Distixos apo foto..den ta piga kala opos se alles sinavlies..evgala kana 2 kai tha tis valo..tora kalesi oxi eseis tha krinete..
    Telos thelo na po oti ta paidia den exoun kamia sxesi me ola auta pou akougontai gia psonia klp, kai na po pos ta edosan ola sto live..
    Ante na vgei to dvd na to doume!


















    επισυναπτόμενα: g.JPG a.JPG b.JPG c.JPG e.JPG d.JPG 
    despina-kurt-angel
    13.01.2008, 13:39
    ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΔΛΔ.. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΕΚΕΙ...ΟΣΟ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΙΑ,,,ΑΠΛΑ ΑΝΟΗΣΙΕΣ...ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΧΛΜ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΤΑΝΕ ΣΤΑ ΣΥΝΕΦΑ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ... ΟΙ FIREWIND ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    MusicMaker83
    13.01.2008, 17:21
    Ο Κώστας(Gus G) είναι ίσως ένα απο τα κάλυτερα παραδείγνατα για τους σημερινούς πιτσιρικάδες κιθαρίστες που θέλουν να ασχοληθούν σοβαρα με το άθλημα. Για πάνω απο όλα είναι φρέσκο και ελληνικό, καλό ειναι να ονειρεύεσαι την καρίερα του Zak wylde αλλα ο Κώστας είναι χειροπιαστό. Σε μια συνέντευξη του διαβασα για την συναντηση του με τον Friedman, περιέγραψε τα συναισθηματά του όπως το έχουμε ονειρευτεί όλοι οταν (και αν) συναντησουμε το είδωλο μας(πόσο μάλλον να συνεργαστούμε).Μπειτε στο site της esp να δειτε την promo συνεντευξη για την κιθάρα signature που βγάζει, λεει κατι πολυ σημαντικό, " Δεν έχει σημασια ο ενισχυτης και η κιθάρα, όλη η μαγεία είναι εδω(και δείχνει τα χέρια του)"

    Keep rocking
    sea_like_eyes
    14.01.2008, 13:10
    την παράσταση έμαθα την έκλεψε ο Katsionis . . . χμμμ . . . να πω την αμαρτία μου,απο μονο του το ατομο μπορει να ανεβασει και ταυτόχρονα να ριξει ενα group!Μοναδικος στην Ελλαδα!Καλος ο Gus . . . καλοί οι ανεμιστήρες (χμμμμ) . . . αλλα η ουσία ?

    Y.Γ δεν τους ακουω , δεν μου αρεσουν στην τελικη . . . παραδέχομαι όμως πως με προσπάθεια και αγώνα πλεον θεωρούνται μεγαλη ελπιδα για το μελλον ! Ευγε στα παιδια . . .
    Υ.Γ ο gus . . . χμμμ . . . ενα μεγάλο μπράβο και στον G ! Δεν ξερω κατά ποσο το εχει καβαλήσει , αλλα για να πω την αλήθεια , δεν με ενδιαφέρει κιόλας ! Οσο γραφει μουσικη , οσο κανει την δουλεια του καλα . . . με μουσικη εχουμε να κάνουμε αλλωστε ! Οσο για την φήμη του . . . τιποτα δεν είναι τυχαίο . . . ΔΟΥΛΕΨΕ το παιδί !!!!(μη τα ρίχνουμε όλα στην τυχη)
    Υ.Γ sold out εμαθα εεεε ? ? ? ΕΕΕεΕεΤσιιιιιιιιι . . .

    seras
    14.01.2008, 14:46
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 14-01-2008 στις 13:10 έγραψε...

    την παράσταση έμαθα την έκλεψε ο Katsionis . . . χμμμ . . . να πω την αμαρτία μου,απο μονο του το ατομο μπορει να ανεβασει και ταυτόχρονα να ριξει ενα group!Μοναδικος στην Ελλαδα!Καλος ο Gus . . . καλοί οι ανεμιστήρες (χμμμμ) . . . αλλα η ουσία ?

    Y.Γ δεν τους ακουω , δεν μου αρεσουν στην τελικη . . . παραδέχομαι όμως πως με προσπάθεια και αγώνα πλεον θεωρούνται μεγαλη ελπιδα για το μελλον ! Ευγε στα παιδια . . .
    Υ.Γ ο gus . . . χμμμ . . . ενα μεγάλο μπράβο και στον G ! Δεν ξερω κατά ποσο το εχει καβαλήσει , αλλα για να πω την αλήθεια , δεν με ενδιαφέρει κιόλας ! Οσο γραφει μουσικη , οσο κανει την δουλεια του καλα . . . με μουσικη εχουμε να κάνουμε αλλωστε ! Οσο για την φήμη του . . . τιποτα δεν είναι τυχαίο . . . ΔΟΥΛΕΨΕ το παιδί !!!!(μη τα ρίχνουμε όλα στην τυχη)
    Υ.Γ sold out εμαθα εεεε ? ? ? ΕΕΕεΕεΤσιιιιιιιιι . . .



    Nai sold out..pio gemato apo oti helloween/gamma ray..
    O katsionis eipe tin ataka pou eprepe gia na xazepsei o kosmos..
    Oso gia ton gus..kathe alla para psonio kai den to leo mono gia to live, alla kai genika gia osa exo mathei gia auton..an sou exoun pei pantos oti einai psonio den tha mou fanei periergo, dioti oi simpatriotes apo tin thessaloniki vgazoun poly xoli kai kakia gia kapoion pou einai aksios..oxi oli vevaia..
    sea_like_eyes
    14.01.2008, 14:50
    φιλε Ντινο . . . μπραβο και για τις photos . . . καλυπτεις οσο ποιο πολλες πτυχες μπορεις απο το Live ! και παλι μπραβο
    seras
    14.01.2008, 14:58
    euxaristo poly sea!!Oti mporo kano..an eixa kai psifiaki tha itan akoma kalytera giati me to kinito den palevete i katastasi..
    Oceanborn
    15.01.2008, 04:22
    hello παιδιά. Καινούρια εδώ. Οι Firewind ήταν όντως υπέροχοι. Σε αντίθεση με άλλα συγκροτήματα που όταν παίζουν τις καινούριες τους δουλειές είναι τέρμα ξενέρα αυτοί τα σπάσανε!!!!!!! Νομίζω όμως πως δεν παίξανε το"Οι πράσινες, οι κόκκινες οι θαλασσίες οι χάντρες" αλλά το "Περασμένες μου Αγάπες" του Χιώτη.

    Και όσο για τον Gus όντως δεν το έχει καβαλήσει. Πριν απο κανα 3 βδομάδες που τον γνώρισα (αλλα ντροπή μου που δεν τον αναγνώρισα) ήταν πόλυ προσγειωμένος και παρ' όλο που συζητούσαμε για μουσική δεν έκανε ούτε έναν υπαινιγμό.
    Το αστείο είναι πως και τους Firewind ήξερα και τραγούδια τους είχα ακούσει κλπ. Πραγματικά ντροπή μου!!!!
    sea_like_eyes
    15.01.2008, 08:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Oceanborn στις 15-01-2008 στις 04:22 έγραψε...

    hello παιδιά. Καινούρια εδώ. Οι Firewind ήταν όντως υπέροχοι. Σε αντίθεση με άλλα συγκροτήματα που όταν παίζουν τις καινούριες τους δουλειές είναι τέρμα ξενέρα αυτοί τα σπάσανε!!!!!!! Νομίζω όμως πως δεν παίξανε το"Οι πράσινες, οι κόκκινες οι θαλασσίες οι χάντρες" αλλά το "Περασμένες μου Αγάπες" του Χιώτη.

    Και όσο για τον Gus όντως δεν το έχει καβαλήσει. Πριν απο κανα 3 βδομάδες που τον γνώρισα (αλλα ντροπή μου που δεν τον αναγνώρισα) ήταν πόλυ προσγειωμένος και παρ' όλο που συζητούσαμε για μουσική δεν έκανε ούτε έναν υπαινιγμό.
    Το αστείο είναι πως και τους Firewind ήξερα και τραγούδια τους είχα ακούσει κλπ. Πραγματικά ντροπή μου!!!!



    ''Νομίζω όμως πως δεν παίξανε το"Οι πράσινες, οι κόκκινες οι θαλασσίες οι χάντρες" αλλά το "Περασμένες μου Αγάπες" του Χιώτη. . . . ''

    ο ρε sea . . . το ''Ζιγκουάλα'' παιξανε !!! Sorry ρε παιδια . . . δεν ημουν εκει . . . αλλα μου ακουγεται τουλαχιστον αστειο !!!

    Υ.Γ θυμαται κανεις τους Grave Digger και την Live διασκευη τους στο ''Eλλας''
    του Παπακωνσταντινου . . . ? ? ? Ειχε πεσει γελιοοοοοο . . .
    Υ.Γ μα πως μπορει να μοιαζουν τα δυο παραπανω τραγουδια ? ? ? Αντε και οι Kawir σε pagan-Black-Metal διασκευη το "μελισσούλα, μελισσάκι" του Μπιγαλη ! (ελλλεος)
    seras
    15.01.2008, 14:50
    nai eipa malakia sorry!!xaxa..to exo kai se video an to thelei kapoios..ego to katalava lathos..den ksanagrafo tipota gia sinevlia mouskema ta ekana..
    xaxa(eleos eimai...)
    oso gia tous grave digger den eixa paei gia na ksero..
    Oceanborn
    15.01.2008, 21:14
    Εγώ θα ήθελα το βίντεο. Αυτά που τράβηξα εγώ είναι άθλια γιατί ήμουν λίγο μακρυά.
    seras
    16.01.2008, 15:54
    steile mou se pm to mail sou kai kapoia stigmi tha sto steilo!!
    Oceanborn
    16.01.2008, 18:26
    Ευχαριστώ πολυ, αλλά έχω prob. τα video δεν ανοίγουν.
    seras
    16.01.2008, 18:38
    einai quick time..an den to exeis katevase to..