ελληνική μουσική
    761 online   ·  210.832 μέλη

    Μαγαζί που να φτιάχνεις δική σου κιθάρα στην θεσσαλονίκη

    Angelofdeath1990
    16.12.2007, 23:34
    παιδιά θέλω να μου πείτε αν ξέρετε κάποιο καλό μαγαζί που θα μου κάνει καλή δουλειά στην θεσσαλονλικη που να μπορώ να πάω και να φτιάξω κιθάρα όπως θέλω εγώ μέσα έξω τα πάντα....αν ξέρετε πείτε μου σας παρακαλώ και αν μου πείτε και οδό ακόμη καλύτερα......
    odis13
    17.12.2007, 14:01
    Μιλάς για ηλεκτρική φαντάζομαι ε?
    Να ξέρεις ότι για custom δουλεια είναι κανα 800 τα ξύλα και τα εργατικά + hardware οπότε να υπολογίζεις τελική τιμή +- 1500.

    Kιθάρες χειροποιητες φτιάχνει ο
    Παναγιώτης Λαμπης
    Οργανοποιείο the art of wood.
    Ειναι και μέλος εδώ στο site ,θα τον βρείς.
    Οδος Θεαγένους Χαρίση 8 αν θυμάμαι καλά
    Εδώ


    Επίσης ο παρακάτω,καθηγητής και στο ωδείο μου,φτιάχνει κιθάρες (κυριως gibsonοειδη).Σου γράφω ότι έχει η κάρτα του.
    Vagabond guitars
    Chr. Papapostolou
    6974458687



    Αν ενδιαφέρεσαι για strat ή tele απλώς δεν υπάρχει λόγως να δώσεις ΄τοσα λεφτά ,μπορεις κάλιστα να φτιαξεις μια rockinger
    Θα διαλέξεις σώμα ,μανικι,μαγνήτες ,κλειδιά τα πάντα ,ότι χρειαζεται μια κιθάρα απο
    Εδώ
    Και θα επικοινωνήσεις με το παρακάτω μαγαζί όπου θα σου κάνει τη συναρμολόγηση και την τιμή,και όταν η κιθάρα είναι έτοιμη θα σου τη στειλει.
    NS Guitar wokshop
    Angelofdeath1990
    17.12.2007, 16:24
    Thnx man......
    SmurfLord
    22.12.2007, 21:01
    Είναι κι ο Dr.Fret, o οποίος ήταν Ιπποδρομίου, τώρα πρέπει να'ναι στο σταθμό αν δεν κάνω λάθος, δυστυχώς κι εγώ δεν ξέρω παραπάνω...