ελληνική μουσική
    645 online   ·  210.829 μέλη
    Stroumfita456
    17.12.2007, 20:28
    το να κουτσομπολευεις καποιον τι σημαινει για σενα????Ενδιαφέρον ή απλα ενα ακομα θαψιμο????
    koukli
    17.12.2007, 21:00
    μάλλον θάψιμο...
    δεν ξέρω, προσπαθώ να μην το κάνω γτ σκέφτομαι πως θα ήταν αν μου το 'κανανε!
    Stroumfita456
    17.12.2007, 21:12
    Παράθεση:

    Το μέλος koukli στις 17-12-2007 στις 21:00 έγραψε...

    μάλλον θάψιμο...
    δεν ξέρω, προσπαθώ να μην το κάνω γτ σκέφτομαι πως θα ήταν αν μου το 'κανανε!


    σωστη ηγνωμη σου κουκλι μου!!!!
    Liza32
    17.12.2007, 21:12
    Το κουτσομπολιό για ένα καλοπροαίρετο άνθρωπο είναι ενδιαφέρον για κάποιον, σε αντίθετη περίπτωση είναι θάψιμο. Ξέρετε όμως τι λένε; Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!
    rompa
    17.12.2007, 23:01
    To κουτσομπολιό ( ή κοινωνικό σχόλιο ) δεν με αντιπροσωπεύει . Προσπαθώ να το αποφεύγω γιατί δεν μου αρέσει .
    stella145
    21.12.2007, 18:59
    Κουτσομπολιό σημαίνει(κατ'εμέ) ότι κάτι έχεις μάθει για κάποιον και το μεταφέρεις με επιπλέον "πιπεράτες" λεπτομέρειες συνήθως κακεντρεχείς, που πιθανότατα έχουν ξεπηδήσει από την ζωφερή σου φαντασία,σε άλλους 2-3 και από εκεί που ήταν απλώς ένα απλό θέμα έγινε "ΤΟ ΘΕΜΑ" !!!Κάτι τέτοιο προσωπικά δεν ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία μου και ούτε με εκφράζει!!!!!
    kokona
    21.12.2007, 19:25
    Λοιπόν,stella πρόσεχε μη σου πέσει η μύτη.Όλοι είτε καλοπροαίρετα είτε κακοπροαίρετα έχουμε κάνει αυτό το σπορ....
    Προσωπικά,μου αρέσει τρελλά να κουτσομπολεύω!Δεν είναι πολύ κακό...Αρκεί να μην λες ψέμματα...Εγώ λέω ο,τι βλέπουν τα μάτια μου μόνο!Κι αν ορκιστώ να μην το πω,θα προσέξω πολύ να μην ορκιστώ οτι δεν θα το γράψω!
    χαχαχα
    stella145
    22.12.2007, 19:05
    Αγαπητή Κοκονα, φυσικά και έχω σχολιάσει συμπεριφορές ,λόγια,τρόπους ζωής και γενικά κάποιους ανθρώπους σαν σύνολα και βέβαια όχι πάντα με τον ευνοηκότερο τρόπο!Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι κουτσομπολεύω!!!Είμαστε μέλη μιας κοινωνίας και οφείλουμε να ενδιαφερόμαστε για τον συνάνθρωπο,να κρίνουμε τις πράξεις τους ώστε να αποτρέψουμε τον εαυτό μας και άλλους να υποπέσουν σε λανθασμένες συμπεριφορές και ενέργειες!!!Τέλος,αν διαβάσεις προσεχτικά την απάντησή μου, θα καταλάβεις ότι το μόνο που ισχυρίστηκα ήταν ότι δεν μου ταιριάζει να κακοχαρακτηρίζω κάποιον/α, παρασυρόμενη μόνο από προσωπικές εμπάθειες!!!Πάντα προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενική γίνεται...
    maspa
    23.12.2007, 00:19
    Παράθεση:

    Το μέλος kokona στις 21-12-2007 στις 19:25 έγραψε...

    Λοιπόν,stella πρόσεχε μη σου πέσει η μύτη.Όλοι είτε καλοπροαίρετα είτε κακοπροαίρετα έχουμε κάνει αυτό το σπορ....
    Προσωπικά,μου αρέσει τρελλά να κουτσομπολεύω!Δεν είναι πολύ κακό...Αρκεί να μην λες ψέμματα...Εγώ λέω ο,τι βλέπουν τα μάτια μου μόνο!Κι αν ορκιστώ να μην το πω,θα προσέξω πολύ να μην ορκιστώ οτι δεν θα το γράψω!
    χαχαχα



    Απαπα... Δηλαδή, μακρυά από μας
    renabill
    03.01.2008, 13:42
    θάψιμο, αλλά καμιά φορά ενδιαφέρον.Εξαρτάται το ποιόν θάβεις....Μη λέμε και ψέμματα
    analystis
    03.01.2008, 14:39
    Δεν ξέρω και κανένα που να μην έχει υποπέσει στο "αμάρτημα" του θαψίματος. Το σίγουρο είναι ότι όλοι όχι μόνο έχουμε θάψει αλλά και έχουμε θαφτεί, χωρίς βέβαια πάντα να το ξέρουμε, πολλάκις. Άρα, αφού σε θάβουν, θάψε και εσύ να είμαστε πάτσι. Πρέπει μόνο κάθε φορά να ξέρεις, ΠΟΙΟΝ θάβεις, σε ΠΟΙΟΝ τον θάβεις, ΠΟΣΟ τον θάβεις και ΠΟΤΕ τον θάβεις, για να κρατάς τις ισορροπίες και να μη βρεις τον μπελά σου- μέτρον άριστον...
    Kassandra87
    03.01.2008, 18:14
    Παράθεση:

    Το μέλος analystis στις 03-01-2008 στις 14:39 έγραψε...

    Δεν ξέρω και κανένα που να μην έχει υποπέσει στο "αμάρτημα" του θαψίματος. Το σίγουρο είναι ότι όλοι όχι μόνο έχουμε θάψει αλλά και έχουμε θαφτεί, χωρίς βέβαια πάντα να το ξέρουμε, πολλάκις. Άρα, αφού σε θάβουν, θάψε και εσύ να είμαστε πάτσι. Πρέπει μόνο κάθε φορά να ξέρεις, ΠΟΙΟΝ θάβεις, σε ΠΟΙΟΝ τον θάβεις, ΠΟΣΟ τον θάβεις και ΠΟΤΕ τον θάβεις, για να κρατάς τις ισορροπίες και να μη βρεις τον μπελά σου- μέτρον άριστον...


    Απολύτως συμφωνώ μαζί σου φίλε analystis!!!!:Oμως το θεωρώ ένα γλυκόπικρο ¨ αμάρτημα¨γιατί από τη μια νιώθεις κάπως χαρούμενος/η και απο την άλλη μπλέκεσαι σε μπερδέματα και καυγάδες όταν σε ανακαλήψουν!! Αρα είναι σωστό αυτό που λένε:Όποιος μπλέκει με τα πιτουρα τον τρώνε οι κότες!!
    kamelia8
    16.02.2008, 20:44
    Προσπαθώ να μην το κάνω, γιατί απεχθάνομαι να το κάνουν σε μένα......
    Morpheus91
    16.02.2008, 22:01
    Εδώ δεν προλαβαίνω να ασχολούμε με τα δικά μου ,
    θα κάτσω να αναλύσω τα ξένα ?
    ΟΟΟΧΙ
    Peace18
    16.02.2008, 22:22
    Παράθεση:

    Το μέλος stella145 στις 21-12-2007 στις 18:59 έγραψε...

    Κουτσομπολιό σημαίνει(κατ'εμέ) ότι κάτι έχεις μάθει για κάποιον και το μεταφέρεις με επιπλέον "πιπεράτες" λεπτομέρειες συνήθως κακεντρεχείς, που πιθανότατα έχουν ξεπηδήσει από την ζωφερή σου φαντασία,σε άλλους 2-3 και από εκεί που ήταν απλώς ένα απλό θέμα έγινε "ΤΟ ΘΕΜΑ" !!!Κάτι τέτοιο προσωπικά δεν ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία μου και ούτε με εκφράζει!!!!!



    Θα συμφωνήσω απολύτως μαζί σου Στέλλα...

    Κοκόνα πρόσεχε μην σκίσεις κανα καλσόν!
    kokona
    17.02.2008, 14:22
    Παράθεση:

    Το μέλος stella145 στις 22-12-2007 στις 19:05 έγραψε...

    Αγαπητή Κοκονα, φυσικά και έχω σχολιάσει συμπεριφορές ,λόγια,τρόπους ζωής και γενικά κάποιους ανθρώπους σαν σύνολα και βέβαια όχι πάντα με τον ευνοηκότερο τρόπο!Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι κουτσομπολεύω!!!Είμαστε μέλη μιας κοινωνίας και οφείλουμε να ενδιαφερόμαστε για τον συνάνθρωπο,να κρίνουμε τις πράξεις τους ώστε να αποτρέψουμε τον εαυτό μας και άλλους να υποπέσουν σε λανθασμένες συμπεριφορές και ενέργειες!!!Τέλος,αν διαβάσεις προσεχτικά την απάντησή μου, θα καταλάβεις ότι το μόνο που ισχυρίστηκα ήταν ότι δεν μου ταιριάζει να κακοχαρακτηρίζω κάποιον/α, παρασυρόμενη μόνο από προσωπικές εμπάθειες!!!Πάντα προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενική γίνεται...


    χαχαχααχαχαχχαχα αυτό είναι το μοτό της καθεαυτού κουτσομπόλας!!!Εσύ δηλαδή είσαι αλάνθαστη βρε Στέλλα??απαπαπαπα!Και μετά εμένα λες κουτσομπόλα!Εγώ προτιμώ να το αναφέρω ως "κοινωνικό σχολιασμό".Εσύ όμως κρίνεις,δεν σχολιάζεις απλά τους άλλους!

    Επίσης,τα καλσόν μου καμιά σας μην τα πιάνει στο στόμα της!!Εξάλλου,δεν τα σκίζω ΠΟΤΕ εγώ...Μου τα σκίζουν άλλοι...

    Έτσι για να δείξω οτι έχω κι εγώ μέσα μου το πνεύμα της κατίνας!

    Sweet-Killer
    23.02.2008, 22:27
    Δεν είναι πάντα θάψιμο... Μπορεί να μην γίνεται κακοπροαίρετα! Μπορεί απλά να πρόσεξες κάτι σε κάποιον κι απλά να μη θες να το κρατήσεις για τον εαυτό σου αλλά να το μοιραστείς με κάποιον άλλον.
    Άλλο αυτό κι άλλο να το κάνεις επίτηδες και κατ' εξακολούθησιν για να χαλάσεις την εικόνα κάποιου... Αυτό είναι απόλυτα κατακριτέο από μένα.
    marakiasteraki
    24.02.2008, 10:35
    Κοτσομπολιο......
    Χμμμ.....
    Μαλλον το ''κακο'' ενδιαφερον....