ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.848 μέλη

    Συνάντηση στην Αθήνα;;;

    Orfeus
    26.06.2004, 18:02
    Το μέλος jorge στις 25-06-2004 στις 17:46 έγραψε:

    Η μεγάλη αθηναϊκή συνάντηση μάλλον θα γίνει στο διάστημα 5-8 Ιουλίου στου Ψυρρή.




    Jai, Guru, Deva, Om!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 26-06-2004 18:05 ]
    Hastaroth
    27.06.2004, 00:30
    Ωραία τα μιλάς τα ινδικά νέε μου:)

    Θα τα καταφέρης να είσαι κι'εσύ στην συνάντηση;


    SteliosG
    27.06.2004, 01:32
    de to kanoume kamia vdomadoula pio meta pou tha guriso k ego apo londino meta apo 1 xrono epitelous (erxomai 13 iouliou)?????? pleeeeeeeaseeeeeeeeeeee!!!!!
    Alinda
    27.06.2004, 02:02
    Ki egw 8a gurisw gurw stis 13... an mporei na metate8ei kalo 8a htan! alla h plh8wra ti 8elei?
    Astron
    27.06.2004, 09:05
    Κι εγώ πάντως υπέρ της μετάθεσης είμαι λόγω εξετάσεων...
    Orfeus
    27.06.2004, 10:45
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 27-06-2004 στις 00:30 έγραψε:

    Ωραία τα μιλάς τα ινδικά νέε μου:)

    Θα τα καταφέρης να είσαι κι'εσύ στην συνάντηση;







    5 Ιουλίου μπορώ, αλλά είναι Δευτέρα.

    6 (Τρίτη), έχω γύρισμα στο αεροδρόμιο, μέχρι τις 22.00 οπότε μετά θα έχω και μια κούραση ...βαριά!!!

    7-14 θα βρίσκομαι εκτός Αθήνας.

    Πώς να τα ...καταφέρω;


    Giorgos
    27.06.2004, 15:08
    Για 3 Ιούλιου -μιας και κατεβαίνει η Κατερινιώ- εγώ είμαι μέσα, εννοείται. Εμείς έτσι κι αλλιώς θα τα πούμε, αν οποιοδήποτε άλλο μέλος του Μ/Η θέλει να έρθει, πολύ ευχαρίστως, χαρά μας θα είναι, είτε γνωστός/η (Falimento, Gate;;;) είτε άγνωστος/η, μια παρέα θα γίνουμε. Εξάλλου, θα είναι και Σάββατο, οπότε δεν θα υπάρχει για κανέναν μας περιορισμός ώρας και θα έχουμε όλες τις επιλογές στη διάθεσή μας. 1, 2 και 4 αδύνατο. Για το 5-8 που πρότεινε ο Jorge να γίνει η συνάντηση, λογικά μπορώ. Από εκεί και μετά, θα μου είναι σχεδόν αδύνατο μιας και θα έχω πρόβες για καλοκαιρινές συναυλίες. Έτσι όπως το βλέπω, πρακτικά αδύνατο να συμπέσουμε όλοι την ίδια μέρα. Άρα, να κάνουμε μια συνάντηση στις 3 Ιουλίου για όσους μπορούν νωρίς, και άλλη μια αργότερα για όσους μπορούν πιο μετά; Εξάλλου όποιος θέλει, μπορεί να έρθει άνετα και στις 2 συναντήσεις. Τι λέτε;

    Υ.Γ.: Κατερίνα, μιας και το κίνημα των smilies πέτυχε, δεν βγάζεις τον αστερίσκο (*) δίπλα από την ηλικία σου;
    falimento
    27.06.2004, 17:54
    Γιώργο μου εγώ είμαι μέσα για 3 Ιουλίου υπάρχει όμως μια μικρή περίπτωση να έχω φύγει για Πορτογαλία! Θα μιλήσουμε μες στην εβδομάδα

    Φιλιά!
    KIT_KAT
    28.06.2004, 09:09
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 27-06-2004 στις 17:54 έγραψε:

    ...υπάρχει όμως μια μικρή περίπτωση να έχω φύγει για Πορτογαλία!



    Η μικρή περίπτωση είναι να βρεις εσύ εισιτήριο για Πορτογαλία ή η Ελλάδα εισιτήριο για τον τελικό?

    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 27-06-2004 στις 15:08 έγραψε:

    Κατερίνα, μιας και το κίνημα των smilies πέτυχε, δεν βγάζεις τον αστερίσκο (*) δίπλα από την ηλικία σου;




    Είναι συνειδητό Γιώργο. Το γιατί...


    Έλα ασήμωσε και χόρεψε,
    ποιος χειμώνας σ'το απαγόρευσε...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 28-06-2004 10:26 ]
    rapsodos
    28.06.2004, 09:32
    Καταιγισμός .......
    Άντε βγάλε τα πέρα τώρα jorge.
    Που να σου πω και εγώ τώρα τις δικές μου ημερομηνίες. Τι να κάνω όμως, πρέπει να αναφέρω οτι υπάρχει σοβαρή περίπτωση να κατέβω εάν δεν είναι 03/07 (όχι για σπάσιμο giorgo, απλώς παίζω εκείνη τη μέρα). Δεν πιέζω κανένα όμως , έτσι? Εύχομαι ... καλή οργάνωση
    falimento
    28.06.2004, 10:41
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 28-06-2004 στις 09:09 έγραψε:

    Η μικρή περίπτωση είναι να βρεις εσύ εισιτήριο για Πορτογαλία ή η Ελλάδα εισιτήριο για τον τελικό?







    H μικρή περίπτωση είναι να βρω εισιτήριο για Πέμπτη ενώ η μεγάλη περίπτωση να προκριθεί η Εθνική τελικό και να σηκώσουμε την κούπα!!!!!


    Hastaroth
    28.06.2004, 22:53
    Paidia osoi mporoume sabbato 3 iouliou as vrethoume (mia kai erxetai kai i KitKat) kai ksana meta stin synavlia tou Ntalara stis 19/7 (deite kai to sxetiko topic).

    Orfeus ti gyrisma exeis sto aerodromio?
    jorge
    29.06.2004, 00:01
    Πολλές συμμετοχές βλέπω!

    Ας βάλουμε όμως μια τάξη, συμφωνείτε;

    Καταρχήν το συγκεκριμένο topic αφορά στη συνάντηση στου Ψυρρή, η οποία θα γίνει τελικά την Τετάρτη 7 Ιουλίου στο μεζεδοπωλείο "Τάκη 13", στην οδό με το ίδιο όνομα ("Τάκη 13").

    Αν τελικά κάποια μέλη θέλουν να οργανώσουν και άλλη συνάντηση νωρίτερα ή αργότερα, εννοείται πως μπορούν να το κάνουν ελεύθερα, σε άλλο όμως topic. Εδώ μιλάμε μόνο για τη συνάντηση της επόμενης εβδομάδας. Δεν γίνεται να μιλάμε για 2 συναντήσεις στο ίδιο topic, λυπηθείτε με!

    Λοιπόν, λοιπόν...Στο συγκεκριμένο μεζεδοπωλείο τραγουδά ένα μέλος του MusicHeaven, ο Μιχάλης ο Αλιάγας (Miguel), τον οποίο θα ακούσουμε μαζί με ένα μέλος των Apurimac, τον Jorge Luis Carrera.

    Το Δελτίο Τύπου γράφει μεταξύ άλλων για αυτή τη συνεύρεση: "Μια σειρά καλοκαιρινών εμφανίσεων ξεκίνησαν στο μουσικό μεζεδοπωλείο "Τάκη 13", ο Μιχάλης Αλιάγας και ο Jorge Luis Carrera Zappata, μέλος του συγκροτήματος "Apurimac". Στην πρωτότυπη αυτή συνεύρεση "συναντιέται" το ελληνικό ρεπερτόριο με την μαγευτική παραδοσιακή μουσική των Άνδεων και τα τραγούδια της Λατινικής Αμερικής"


    Έχουμε και λέμε λοιπόν...
    Που; Μεζεδοπωλείο Τάκη 13, οδός Τάκη 13, Ψυρρή
    Πότε; Τετάρτη 7 Ιουλίου, 21.30

    Οι σίγουροι ως τώρα για αυτή τη συνάντηση: Jorge, Miguel, Gate, MariahN

    Σας περιμένουμε, αρκεί να μας το δηλώσετε παρακάτω!

    Μπορείτε να φέρετε τον φίλο σας, τη φίλη σας ή και όλη την παρέα σας, θα χαρούμε να σας δούμε όλους

    Orfeus
    29.06.2004, 10:02
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 29-06-2004 στις 00:01 έγραψε:

    Πολλές συμμετοχές βλέπω!

    Ας βάλουμε όμως μια τάξη, συμφωνείτε;

    Καταρχήν το συγκεκριμένο topic αφορά στη συνάντηση στου Ψυρρή, η οποία θα γίνει τελικά την Τετάρτη 7 Ιουλίου στο μεζεδοπωλείο "Τάκη 13", στην οδό με το ίδιο όνομα ("Τάκη 13").

    Αν τελικά κάποια μέλη θέλουν να οργανώσουν και άλλη συνάντηση νωρίτερα ή αργότερα, εννοείται πως μπορούν να το κάνουν ελεύθερα, σε άλλο όμως topic. Εδώ μιλάμε μόνο για τη συνάντηση της επόμενης εβδομάδας. Δεν γίνεται να μιλάμε για 2 συναντήσεις στο ίδιο topic, λυπηθείτε με!




    Γμτ... μου είναι αδύνατον να σε ...λυπηθώ!!!



    Λοιπόν...
    κρατάω το Τετάρτη 7 Ιουλίου και το "Τάκης 13", αλλά εσύ Jorge βάλε και ένα ερωτηματικό για τη συμμετοχή μου. (2 άτομα)



    Jai, Guru, Deva, Om!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 29-06-2004 10:04 ]
    Orfeus
    29.06.2004, 10:07
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 28-06-2004 στις 22:53 έγραψε:

    Orfeus ti gyrisma exeis sto aerodromio?





    Η καινούργια ταινία που συμμετέχω και που θα πάει στο Φεστιβάλ Θεσ/νίκης.

    Τίτλος: "Wonder Land"


    Astron
    29.06.2004, 10:10
    Δυστυχώς μου είναι αδύνατο να έρθω όπως είχα πει γιατί 9 Ιουλίου δίνω αρκετά δύσκολο μάθημα και δεν μπορώ να χάσω ούτε λεπτό...
    Η ιδέα για δεύτερο meeting για όσους βολεύονται μετά τις 7 μου άρεσε, άλλωστε απ' ότι είδα είναι αρκετοί αυτοί που δεν μπορούν τόσο νωρίς.

    Τέλοσπάντων πιείτε και τίποτα για εμάς που δεν θα τα καταφέρουμε.
    Καλά να περάσετε!
    Orfeus
    29.06.2004, 10:14
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 29-06-2004 στις 10:10 έγραψε:

    Δυστυχώς μου είναι αδύνατο να έρθω όπως είχα πει γιατί 9 Ιουλίου δίνω αρκετά δύσκολο μάθημα και δεν μπορώ να χάσω ούτε λεπτό...
    Η ιδέα για δεύτερο meeting για όσους βολεύονται μετά τις 7 μου άρεσε, άλλωστε απ' ότι είδα είναι αρκετοί αυτοί που δεν μπορούν τόσο νωρίς.

    Τέλοσπάντων πιείτε και τίποτα για εμάς που δεν θα τα καταφέρουμε.
    Καλά να περάσετε!






    lefty23
    29.06.2004, 12:16
    Jorge, eimai kai egw mesa gia th sunanthsh.... count me in!
    dora2000
    29.06.2004, 15:45
    Καλησπέρα.

    Νομίζω ότι και εγώ θα τα καταφέρω να έρθω.
    jorge
    29.06.2004, 16:28
    Η λίστα μέχρι στιγμής:

    Gate
    Jorge
    Dora2000
    Lefty23
    MariahN
    Miguel

    Ορίστε και το που ακριβώς είναι το μεζεδοπωλείο:



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 29-06-2004 16:33 ]