ελληνική μουσική
    514 online   ·  210.840 μέλη

    Συνάντηση στην Αθήνα;;;

    Orfeus
    06.07.2004, 22:34
    Σ' ευχαριστώ Jorge....

    Να ξέρεις μόνο ότι εμείς θα αργήσουμε. Δεν γίνεται να έρθουμε πριν από τις 23.00, λόγω δουλειάς.

    Οκ?
    Orfeus
    06.07.2004, 22:40
    ....Να σκεφτείς ότι ανέβαλα την αναχώρησή μου από την Αθήνα για να είμαι στη συνάντηση, αλλά στις 21.30 μου είναι αδύνατον να έρθω.
    Θα "κρεμάσω" ολόκληρο το κινηματογραφικό συνεργείο.

    Ελπίζω να μην δημιουργώ κάποιο πρόβλημα με αυτή την καθυστέρηση.


    jorge
    06.07.2004, 22:47
    Κανένα Orfeus :)
    Θα σας περιμένουμε με γεμάτα ποτήρια
    Orfeus
    06.07.2004, 23:24
    OK!!!!!!




    linda7
    07.07.2004, 09:13
    Kali sas mera:)
    Yparxei mia pithanotita na erthw k egw stin parea sas apopse.
    Filia :)
    jorge
    07.07.2004, 09:33
    Και η λίστα μεγαλώνει...

    Giorgos
    Jorge
    Dora2000
    falimento
    Hastaroth
    Kotsiraki
    Lefty23
    MariahN
    Miguel
    Odysseas
    Orpheus
    Orfeus
    Κάτια
    Linda7
    MariannaP (2-3)

    Linda7 θα σε περιμένουμε

    Λοιπόν μια και οι ώρες για τη συνάντηση λιγοστεύουν, θα παρακαλούσα όποιος τελικά ΔΕΝ έρθει, να μας το πει, διότι πρέπει να πούμε στο μεζεδοπωλείο για τον ακριβή αριθμό των ατόμων.

    Επίσης, αν θέλει να έρθει κάποιος άλλος που δεν έχει δηλώσει συμμετοχή ως τώρα, να μας το πει μέχρι τις 13.00 το μεσημέρι.
    MariannaP
    07.07.2004, 10:02
    Jorge, ωραία το έθεσες.
    Τhanks

    jorge
    07.07.2004, 14:36
    You are Marianna :)

    Λοιπόν, λοιπόν, η ώρα πέρασε και είχαμε κάποιες νέες συμμετοχές. Θα είναι μαζί μας και κάποιοι φίλοι από τη δισκογραφική εταιρία Protasis, όπως είχε γίνει και στη συνάντηση στο Θαλασσινό. Ο ένας μάλιστα είναι και γνωστός παραγωγός στον Μελωδία FM.

    Επομένως μιλάμε για 20 περίπου άτομα.
    Μπαίνετε στο μαγαζί και απλά λέτε το όνομα του site, ώστε να σας φέρουνε στο τραπέζι μας :)

    Τα λέμε εκεί λοιπόν
    jorge
    07.07.2004, 14:41
    Και ένας πιο αναλυτικός χάρτης:



    και μερικές φώτος:





    falimento
    07.07.2004, 19:19
    Κι ένα ερώτημα που καίει!!

    Ένα αρκετά θετικό στοιχείο για όσους έρθουν με αυτοκίνητο είναι ότι λειτουργούν 2 χώροι στάθμευσης μεταξύ των οδών Λεπενιώτου & Αγ.Αναργύρων σε απόσταση αναπνοής από το μαγαζί...

    (έτσι τουλάχιστον ήταν μέχρι πρότινος)



    Astron
    08.07.2004, 01:58
    Παιδιά έστω και καθυστερημένα, καλά να περάσετε!
    Πιείτε και γιας μας που διαβάζουμε
    Περιμένουμε εντυπώσεις !

    Orfeus
    08.07.2004, 04:40
    ...What a nice evening!!!!

    (...έτσι μου είπε η Κάτια.)

    Πιστεύω να συμφωνούν μαζί της και όλοι οι υπόλοιποι.
    Ήταν πραγματικά πολύ όμορφα!!!
    'Ηπιαμε, φάγαμε (όσοι πεινούσαν), παίξαμε κιθάρα και τραγουδήσαμε (Orpheus, Jorge & Orpheus, Jorge & Linda7, Orfeus, Orfeus & Katia)

    ...What a nice evening!!!!


    MariannaP
    08.07.2004, 09:51
    Πολύ όμορφη βραδιά που εξελίχθηκε σε καλλιτεχνικό γεγονός!
    Οσοι τραγούδησαν κι επαιξαν, μας εντυπωσίασαν!

    Να μην δουλεύαμε και σήμερα, τι καλά που θα ήταν!

    Tελικά έμαθε κανείς τι ομάδα είναι ο μαγαζάτορας ;
    jorge
    08.07.2004, 10:13
    Βαζελάκος θα ήταν, τι άλλο;; Καλά που ήπιαμε στο τέλος λίγο κοκκινέλι και σπάσαμε την πρασινίλα!

    Ρε παιδιά, δεν ήταν πολύ καλά χθες στο meeting-φεστιβάλ μας; Εγώ πέρασα παραπάνω από πολύ καλά
    Giorgos
    08.07.2004, 10:35
    To A και το Ω για να περάσεις μια όμορφη βραδιά είναι η παρέα. Και χθες βράδυ, η παρέα έδωσε ρέστα. Βοήθησε πολύ το μέρος που είναι παρεϊστικο και το κρασάκι που τιμήσαμε δεόντως, ειδικά εμείς στο βάθος

    Ακόμα έχω στο νου μου τον βαθύ, γεμάτο ήχο της 12χορδης, των παραδοσιακών οργάνων από τις ¶νδεις, τις φωνές όσων τραγούδησαν αλλά κυρίως τις συζητήσεις που κάναμε.

    Δεν ξέρω τι...αλλά χθες η χημεία ήταν απίστευτη! Και πώς καταφέρνουμε πάντα να συνδυάζουμε την μουσική και έμπρακτα και με τόσο ωραίο τρόπο...Τελικά το forum έχει πολλά μουσικά αστέρια (εξ ου και το background )

    Καλή δύναμη στο πρωινό hang over σε όλους τους χθεσινούς!
    falimento
    08.07.2004, 11:16
    Πράγματι περάσαμε πάρα πολύ όμορφα...

    Οι συναντήσεις του musicheaven πάντα στέφονται με επιτυχία (είτε είναι μεγάλες είτε είναι μικρές) γι' αυτό και προσπαθώ να παρευρίσκομαι πάντα και να περνάω καλά με τα παιδιά.

    Είχα την τύχη να βρεθώ πάλι με άτομα (Jorge, Giorgos) που τους είχα πεθυμήσει κ ήθελα πολύ να τους ξαναδώ αλλά και την τύχη να γνωρίσω καινούριους ανθρώπους...

    O πολυαγαπημένος μας admin (Αndre Agassi) που εκτός από αστέρας του τένις (κατεβαίνει στο Rolland Garros σε λίγο) είναι και πολύ καλός κιθαρίστας μαζί με τον Οrpheus (ph μου το διευκρίνισε για να τον γνωρίσω!) και τον Οrfeus (προσοχή στη σύγχυση των ονομάτων!), την Κάτια και την Linda7 μας χαρίσαν πολύ ωραίες στιγμές με τις φωνητικές και μη χορδές τους...

    'Ηταν βέβαια και ο Αris (με τις παύλες βεβαίως βεβαίως) ο φίλος μου Giorgos, o Hastaroth (που δεν σταμάτησε να χτυπάει τα χέρια του στο τραπέζι με το ρυθμό της μουσικής αφού όπως μου είπε για κείνον τα drums είναι δευτέρα φύση)
    ο Lefty23, o Oδυσσέας, η Μαριάννα, η ΜariahN και ο Μιguel βρε παιδιά που μας τραγουδούσε τα ωραία άσματα!

    Δυστυχώς όπως είπα και στον Lefty23 στη Μαριάννα και στα υπόλοιπα παιδιά, λόγω του ότι ήμασταν μεγάλη παρέα δεν κατάφερα να γνωριστώ καλά με όλους και να συζητήσουμε, αλλά επιφυλασσόμεθα στην επόμενη συνάντηση μας!

    Είχαμε και κάποιους απόντες???

    Αχ πραγματικά χάσατε που δεν ήρθατε

    ΥΓ1Φωτογραφίες Jorge περιμένουμε!!!)
    ΥΓ2: Αχ αυτή η Takamine 12χορδη με έκανε να την ερωτευτώ!


    _a_r_i_s_
    08.07.2004, 14:30
    Αν και απρόσκλητος, είμουν και εγώ εκεί εχθές το βράδυ, όσους άκουσα να τραγουδούν, πραγματικά θέλω να τους πω πως είναι τιμή μου!!!ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ....!!!!!
    _a_r_i_s_
    08.07.2004, 14:31
    επίσης τιμή μου ήταν να μιλήσω και με άλλους που δεν τραγούδησαν...έτσι;
    MariannaP
    08.07.2004, 15:22
    Oχι, αν θες τραγουδάμε κι εμείς, αλλά στην περίπτωσή μου δεν νομιζω οτι σε συμφέρει. χι χι χι

    Odisseas
    08.07.2004, 16:03
    itan trela :) eidika ta xeirokrotimata :)