ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.826 μέλη

    Πως σας φάνηκε το cd των Placebo, Meds??

    marilou07
    17.12.2007, 23:25
    Γειά σας
    ακούσατε το cd placebo, meds?
    αν ναι,πως σας φάνηκε?..εμένα πάντως οι placebo ειναι οι αγαπημένοι μου και κατα τη γνώμη μου αυτο to cd ειναι ένα απο τα καλυτερα τους..
    ευχαριστώ :):):):)
    xristos_rock
    18.12.2007, 01:11
    Νομίζω πως είναι το καλύτερο... Ίσως το πιο ώριμο της μέχρι τώρα καριέρας τους...
    rompa
    18.12.2007, 10:20
    Εγώ το έχω λιώσει στο παίξιμο .... Αγαπημένα κομμάτια το Infra Red , Blind , Space Monkey
    Apataggelos
    18.12.2007, 14:22
    Από τους λίγους δίσκους που παίζουν από την αρχή μέχρι το τέλος και ξανά πάλι.... το repeat πατημένο.

    Ο καλύτερος της μέχρι τώρα καριέρας τους πιστεύω...



    Vanna
    18.12.2007, 15:54
    Από τα καλύτερά τους! Φανερά πιο ώριμο χωρίς να κάνει "κοιλιά".
    Αγαπημένα κομμάτια Broken Promise, Space Monkey, Post Blue και Blind.
    sea_like_eyes
    18.12.2007, 20:01
    Παράθεση:

    Το μέλος Apataggelos στις 18-12-2007 στις 14:22 έγραψε...

    Από τους λίγους δίσκους που παίζουν από την αρχή μέχρι το τέλος και ξανά πάλι.... το repeat πατημένο.

    Ο καλύτερος της μέχρι τώρα καριέρας τους πιστεύω...






    . . .


    Y.Γ ποσα groups θα ήθελαν να ειχαν την ατμόσφαιρα του Song to say goodbye (μετα το δευτερο λεπτο . . . )
    την άρρωστη μελαγχολία του In the cold light of the morning . . . τα φωνητικά-χάσιμο του Space monkey . . . ειναι τοσα πολλα που κανουν αυτον τον δισκο τέλειο!
    Δεν ημουν(ουτε ειμαι)fan τους,αλλα το καλο να λέγεται . . .

    sitzoune81
    18.12.2007, 22:04
    Προσωπικο αγαπημενο Placebo album ειναι το Sleeping With Ghosts. Παρ' ολα αυτα το Meds στεκει αρκετα καλα, λιγοτερο εμπνευσμενο ομως.....! και καλυτερο απο το Black Market Music !!!!!!!!
    nefeli87
    19.12.2007, 02:04
    Για μένα, οποιοδήποτε τραγούδι έχει τη φωνή του Brian είναι -το λιγότερο- καλό. Έχει κάτι που δεν το βρίσκεις εύκολα πλέον στα τραγούδια του είδους, η φωνή του δίνει έκφραση και συναίσθημα, δεν είναι απλά ένα γκρουπ που γρατζουνάει κιθάρες. Σε κάθε καινούριο δίσκο σκέφτομαι "Ok, είναι το album της καριέρας τους, δεν θα μπορέσουν να γράψουν καλύτερα τραγούδια από αυτά" και μετά βγαίνει το επόμενο και με διαψεύδει. Μετά το "Bitter End" δεν περίμενα κάτι ισάξιο, αλλά μόλις άκουσα το "Post Blue" το ερωτεύτηκα. Τι κομμάτι είναι αυτό ρε παιδιά? Πως μπορεί να γράψει κάποιος τέτοιο τραγούδι? Ψάχνω χρόνια τη συνταγή!! Και όχι μόνο αυτό, το "Infra-red", το "Meds", όλα... Παρεπιπτόντως, ξέρει κανείς τι σημαίνει "Infra-red"?
    esta
    19.12.2007, 14:56
    Πολύ καλός δίσκος!
    Vanna
    19.12.2007, 22:39
    Παράθεση:

    Το μέλος nefeli87 στις 19-12-2007 στις 02:04 έγραψε...

    Για μένα, οποιοδήποτε τραγούδι έχει τη φωνή του Brian είναι -το λιγότερο- καλό. Έχει κάτι που δεν το βρίσκεις εύκολα πλέον στα τραγούδια του είδους, η φωνή του δίνει έκφραση και συναίσθημα, δεν είναι απλά ένα γκρουπ που γρατζουνάει κιθάρες. Σε κάθε καινούριο δίσκο σκέφτομαι "Ok, είναι το album της καριέρας τους, δεν θα μπορέσουν να γράψουν καλύτερα τραγούδια από αυτά" και μετά βγαίνει το επόμενο και με διαψεύδει. Μετά το "Bitter End" δεν περίμενα κάτι ισάξιο, αλλά μόλις άκουσα το "Post Blue" το ερωτεύτηκα. Τι κομμάτι είναι αυτό ρε παιδιά? Πως μπορεί να γράψει κάποιος τέτοιο τραγούδι? Ψάχνω χρόνια τη συνταγή!! Και όχι μόνο αυτό, το "Infra-red", το "Meds", όλα... Παρεπιπτόντως, ξέρει κανείς τι σημαίνει "Infra-red"?



    Infra-red είναι μια μορφή ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας. Δεν ξέρω και πολλές λεπτομέρειες...δεν τα πάω καλά με την φυσική!
    Κι εγώ έμεινα όταν άκουσα το Post Blue! Σε καθηλώνει! Υπέροχο κομμάτι από μουσικής και στιχουργικής απόψεως!
    GIOULI-
    07.01.2008, 12:04
    εχω παθει την πλακα μου πολυ καλο cd,αυτος ο Brian Molko ειναι πολυ ταλαντουχος,με πολυ ιδιαιτερη φωνη.αγαπημενα meds.infra-red,post blue.blind!!!
    sea_like_eyes
    03.12.2008, 10:09

    Κομματι που δεν υπαρχει στην . . . απλη εκδοση . . . ενα τραγουδι πραγματικο . . . ΔΙΑΜΑΝΤΙ!


    sea_like_eyes
    03.12.2008, 10:17

    ''Placebo are an Alternative Rock band formed in London in 1994''

    ε που αλλου . . . τι να πει κανεις . . . !!!!!


    rompa
    03.12.2008, 13:41

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 03-12-2008 στις 10:09 έγραψε...

    Κομματι που δεν υπαρχει στην . . . απλη εκδοση . . . ενα τραγουδι πραγματικο . . . ΔΙΑΜΑΝΤΙ!



     

    Kαλέ !!! Πρώτη φορά το ακούω ...Ευχαριστούμε που το ξέθαψες ...{#emotions_dlg.rockon}