ελληνική μουσική
    324 online   ·  210.844 μέλη
    Haroulinda
    23.06.2004, 14:00
    Γειά σας,

    φέτος θα πάω διακοπές στην Πάρο. Υπάρχει κανείς να μου προτίνει κάτι που πρέπει να κάνω ή να πάω?

    Σας ευχαριστώ πολύ


    lefty23
    23.06.2004, 15:52
    θα σου προτεινα να μεινεις στην ναουσα καλυτερα, αντι για παροικια που ειναι η πρωτευουσα. η παρος εχει ωραιες παραλιες γενικα αν και αυτη που ξεχωριζει ειναι το "μοναστηρι". καλες διακοπες!
    dora2000
    23.06.2004, 16:13
    Υπάρχει ένα μικρό γωνιακό μαγαζάκι στην Νάουσα (Αν θυμάμαι καλά απέναντι από το γεφυράκι) που κάνει Ιταλικό παγωτό!
    Μη το χάσεις με τίποτα!

    falimento
    23.06.2004, 16:18
    Εγώ κατά το ήμισυ Παριανός διατηρώ εξοχική κατοικία στο υπέροχο νησί των Κυκλάδων!!!

    Θα περάσεις πολύ όμορφα είναι σίγουρο αυτό...

    Εξαρτάται τώρα τι είδους διακοπές θέλεις να κάνεις για να σου προτείνω μέρη..


    Αν θέλεις βαβούρα κι εγώ προτείνω Νάουσα (εγώ την αποφεύγω πολλές φορές γιατί γίνεται συνήθως χαμός) αλλά εκεί θα βρεις πολύ κόσμο και πολλά κέντρα για να διασκεδάσεις..

    Άν τώρα αποζητάς ησυχία, ηρεμία (αν θα πας δηλαδή με το αγόρι σου ή γενικά είσαι τύπος χαλαρών πραγμάτων) προτείνω Λεύκες που είναι ένα πάρα πολύ όμορφο χωριό.. Δρυός, Κολυμπήθρες, Σάντα Μαρία, Αλυκή άλλα μέρη που μπορείς να πας..

    Ανεπιφύλακτα προτείνω να πας Αντίπαρο.. Είναι εκπληκτικά και πολύ γραφικό μέρος.. Υπάρχει καραβάκι που φεύγει από Νάουσα και από Πούντα.. (όχι την γνωστή παραλία υπάρχουν 2 Πούντες στην Πάρο!!)

    Εγώ μένω κοντά στην Πούντα (την παραλία)..

    Για περισσότερα δες τη διεύθυνση

    www.aegeanstyle.com/paros/

    Να περάσεις Τέλεια!!!
    falimento
    23.06.2004, 16:30
    Δώρα αυτός είναι Ιταλός και κάνει όντως ιταλικό αυθεντικό παγωτό!! Όπως είναι γνωστό οι Ιταλοί φημίζονται για τα υπέροχα gelati τους!!

    Ο τύπος χρησιμοποιεί μόνο γάλα και όχι συντηρητικά, χρώματα κτλ.. Έχουμε συζητήσει μαζί. Αχ τι μου θύμισες τώρα!!!

    Haroulinda επιβάλλεται να τον επισκεφτείς!!
    afro
    23.06.2004, 22:15
    Η επιλογη σου καταπληκτικη η Παρος οντως ταχει ολα αυτα που σου γραφει ο ντοπιος συμφωνω κι επαυξανω κι ας μην ειμαι Παριανη. Ειναι ομως το αγαπημενο μου και ξεχωριστο νησι για προσωπικους λογους αλλα και γιατι τα συνδιαζει ολα. Αν θελεις ησυχια την εχεις αν οχι παλι το νησι προσφερεται. Εγω θα σου προτεινα να μεινεις Δριο και να πηγαινοερχεσαι Παροικια η Ναουσα. Και βεβαια εχει και ορεινα αν επιθυμεις αλλαγη. Μεσα λοιπον μη το σκεφτεσαι. Για Αντιπαρο αν τα καταφερεις φετος με τοσες διασημοτητες.......
    Haroulinda
    24.06.2004, 10:01
    Quote:

    Το μέλος afro στις 23-06-2004 στις 22:15 έγραψε:

    Η επιλογη σου καταπληκτικη η Παρος οντως ταχει ολα αυτα που σου γραφει ο ντοπιος συμφωνω κι επαυξανω κι ας μην ειμαι Παριανη. Ειναι ομως το αγαπημενο μου και ξεχωριστο νησι για προσωπικους λογους αλλα και γιατι τα συνδιαζει ολα. Αν θελεις ησυχια την εχεις αν οχι παλι το νησι προσφερεται. Εγω θα σου προτεινα να μεινεις Δριο και να πηγαινοερχεσαι Παροικια η Ναουσα. Και βεβαια εχει και ορεινα αν επιθυμεις αλλαγη. Μεσα λοιπον μη το σκεφτεσαι. Για Αντιπαρο αν τα καταφερεις φετος με τοσες διασημοτητες.......





    Γειά σου,

    Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές σου!
    Δεν μου λες? Τι διασημότητες δηλαδή?


    maraki
    24.06.2004, 10:28
    Δεν τα 'μαθες? Ο Tom Hanks, και ο άλλος που έπαιζε τον Indiana Jonhnes νομίζω...δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά του αυτή τη στιγμή... Θα πάμε κι εμείς Πάρο φέτος για πρώτη φορά... απ' ό,τι έχω ακούσει είναι πανέμορφα!
    Haroulinda
    24.06.2004, 10:36
    Αντε να γνωρίσουμε και τον Τομ τότε μπας και μας κεράσει κανένα παγωτό στο Ιταλικό μαγαζάκι!

    Μπορεί όταν πέρνει το όσκαρ να με καλέσει να πάμε μαζί του χρόνου!
    dora2000
    24.06.2004, 11:05
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 23-06-2004 στις 16:30 έγραψε:

    Δώρα αυτός είναι Ιταλός και κάνει όντως ιταλικό αυθεντικό παγωτό!! Όπως είναι γνωστό οι Ιταλοί φημίζονται για τα υπέροχα gelati τους!!

    Ο τύπος χρησιμοποιεί μόνο γάλα και όχι συντηρητικά, χρώματα κτλ.. Έχουμε συζητήσει μαζί. Αχ τι μου θύμισες τώρα!!!

    Haroulinda επιβάλλεται να τον επισκεφτείς!!





    Ναι το ξέρω!
    Πέρυσι τον Ιούλιο ήμουν εκεί για μια βδομάδα και μετά την δεύτερη φορά που τον επισκέφτηκα, μιλήσαμε λίγο για την δουλειά του. Και φοβερές γεύσεις! Ο τύπος είναι όντως πολύ καλός! (Και το παγωτό του!!!!!!!!)



    Kotsiraki
    25.06.2004, 09:36
    Συμφωνώ κι εγώ πως είναι πολύ καλή επιλογή η Πάρος. Εγώ είχα πάει πέρυσι και πέρασα πολύ ωραία! Θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα πρότειναν τα παιδιά πιο πάνω. Αυτά που έχω να προσθέσω είναι τα εξής : Φαγητό στα ταβερνάκια που υπάρχουν στο λιμανάκι,το οποίο είναι υπέροχο, νομίζω το πιο καλό λέγεται "Παπαδάκης". Στο λιμανάκι επίσης είναι πολύ ωραία για ποτάκι, ειδικά όταν αρχίζει να βραδιάζει. Έχει αρκετά μπαράκια εκεί και δημιουργείται ωραία ατμόσφαιρα. Επίσης μην ξεχάσετε να επισκευτείτε την Παναγιά την Εκατονταπυλιανή στην Παροικιά.

    Αυτά από μένα και καλές διακοπές!

    Πάμε ξανά στα θαύματα όπως μια φορά...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Kotsiraki on 25-06-2004 10:01 ]



    επισυναπτόμενα: ΛΙΜΑΝΑΚΙ.jpg 
    falimento
    25.06.2004, 11:01
    Παπαδάκης ναι Ευτυχία! Εκπληκτικό εστιατόριο.. Έχει πάρει και πάρα πολλά βραβεία.. Το μόνο άσχημο είναι ότι είναι λίγο ακριβός αλλά αξίζει όντως επισκέψεως

    *Πρόεδρος του κινήματος "PleaseΑλλάξτεΤα SmiliesTουForum"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 25-06-2004 11:02 ]
    Haroulinda
    25.06.2004, 11:31
    Quote:

    Το μέλος Kotsiraki στις 25-06-2004 στις 09:36 έγραψε:

    Συμφωνώ κι εγώ πως είναι πολύ καλή επιλογή η Πάρος. Εγώ είχα πάει πέρυσι και πέρασα πολύ ωραία! Θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα πρότειναν τα παιδιά πιο πάνω. Αυτά που έχω να προσθέσω είναι τα εξής : Φαγητό στα ταβερνάκια που υπάρχουν στο λιμανάκι,το οποίο είναι υπέροχο, νομίζω το πιο καλό λέγεται "Παπαδάκης". Στο λιμανάκι επίσης είναι πολύ ωραία για ποτάκι, ειδικά όταν αρχίζει να βραδιάζει. Έχει αρκετά μπαράκια εκεί και δημιουργείται ωραία ατμόσφαιρα. Επίσης μην ξεχάσετε να επισκευτείτε την Παναγιά την Εκατονταπυλιανή στην Παροικιά.

    Αυτά από μένα και καλές διακοπές!

    Πάμε ξανά στα θαύματα όπως μια φορά...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Kotsiraki on 25-06-2004 10:01 ]









    Φιλάκια πολλα σε ευχαριστώ πολύ!
    ZOI
    08.07.2004, 17:37
    επισης μια και μολις γυρισα πολυ ωραια παραλια ειναι το μαρτσελο που πας βασικα με καραβακι απο το λιμανι.σας προειδοποιω ειναι παρα πολυ κρυα ομως!!οσο για τα clubs στη Ναουσα,προτεινω οχι τα μεγαλα που βρισκονται σε ενα δρομο(βαρελαδικο,club 12,privilege,νοστος).η μουσικη δεν ηταν καλη εκτος αν σας αρεσουν οι αποτομες αλλαγες (απο shiny discoballs σε νησιωτικα!)τα πιο κεφατα ειναι τα μπαρακια και οι καφετεριες που κατα τη μια γινονται κανονικα κλαμπακια εχουν πολυ καλυτερη μουσικη και για ολα τα γουστα.αν δεν τα κλεισει η αστυνομια στις 3 το κεφι παει μεχρι το πρωι!

    βασικοτατο!εχει καταπληκτικα μαγαζια με κοσμηματα!και πολυ φτηνοτερα απο οτι στην αθηνα τουλαχιστον.βρηκα 3 μεγαζια(πιθανοτατα υπαρχουν πολυ περισσοτερα)με κοσμηματα ιδια με ενα καταστημα στη βουλα.εμαθα οτι προερχονται απο το ιδιο εργαστηριο και η διαφορα στην τιμη ηταν σεβαστη!(ακομα κλαιω 25 ευρω αδικοχαμενα!)

    τη συνιστω ανεπιφυλακτα την παρο.περασα υπεροχα.οι ανθρωποι ηταν πολυ πολυ φιλικοι και εξυπηρετικοι.το μονο τσιμπημενο ηταν τα ταξι αλλα σε ολα τα νησια το ιδιο συμβαινει!αν εξαιρεσετε οτι ενα βραδυ ξημερωματα μπηκα σε λαθος σπιτι κατα τα αλλα ολα κυλησαν ομαλα και πολυ χαρουμενα.
    α!οι παραλιες ειναι πολυ καθαρες παντως!ακομα και η πουντα παρα τη βαβουρα και την πολυκοσμια ηταν πολυ καλη!
    αντε οποιος παει καλα να περασει και τον ζηλευω!
    Astron
    08.07.2004, 22:21
    Σας ακούω να μιλάτε για αυτά τόσες μέρες και τρελαίνομαι!
    Ευτυχώς έχει μείνει μόνο ένα μάθημα στην εξεταστική και μετά θα αρχίσω κι εγώ τις επιδρομές στις παραλίες.
    Καλές βουτιές σε όλους
    jorge
    08.07.2004, 22:45
    Παίζουν με τα νεύρα μας Παύλο! Τελικά οι εξεταστικές στα Πανεπιστήμια είναι πιο βάρβαρες, μια και πέφτουν στην ουσιαστική αρχή του καλοκαιριού. Αχ που είναι οι ωραίες μέρες των πανελληνίων, από Ιούνιο κάναμε μπάνια!

    Πάλι καλά που ξεμπερδεύω και εγώ αύριο, οπότε θα αρχίσω να λαμβάνω υπόψην μου όλες τις παραπάνω γνώμες για την Πάρο.

    Ξέρετε αν η Πάρος έχει κανένα καλό camping; Καθαρό και με αμμουδιά μπροστά; Με beach-volley και γήπεδο τέννις;
    falimento
    08.07.2004, 22:52
    Γιώργο υπάρχει καλό camping κι έρχονται πολύ ξένοι.. Άσε μου λίγες μέρες να συλλέξω πληροφορίες και θα σου επιστρέψω με τεκμήρια!

    Μην τυχόν κατέβεις στη Πάρο και δεν με πάρεις τηλέφωνο σε διέγραψα από admin! (τώρα πως θα σε διαγράψω είναι άλλο θέμα!)
    jorge
    08.07.2004, 22:57
    Μην εντείνεις την ιεραρχία πρώην πρόεδρε του κινήματος για την αλλαγή των smilies του Forum. Όλοι είμαστε μέλη, τι admin και μανιτάρια γεμιστά;;

    Αν κατέβω θα σου πω πάντως, θα χρειάζομαι οδηγίες οπωσδήποτε.
    falimento
    08.07.2004, 23:22
    Πάει το προεδρηλίκι. Έφυγε και η Κατερίνα και μ' άφησε μόνο

    Tώρα μη μου λές για μανιτάρια και μου θυμίζεις τα χθεσινά! Αχ!

    Ναι ρε όταν κατέβεις χτύπα τηλεφωνάκι να σε πάω στα χειρότερα!

    Καλά καλά έλα θα σώπα θα περάσεις καταπληκτικά εν Πάρω!

    (Δεν μου λες το μεσημέρι στο chat πήγες να σφαγοπονιάσεις και μας παράτησες...!) Καλά...



    Astron
    09.07.2004, 08:53
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 08-07-2004 στις 22:45 έγραψε:

    Παίζουν με τα νεύρα μας Παύλο! Τελικά οι εξεταστικές στα Πανεπιστήμια είναι πιο βάρβαρες, μια και πέφτουν στην ουσιαστική αρχή του καλοκαιριού. Αχ που είναι οι ωραίες μέρες των πανελληνίων, από Ιούνιο κάναμε μπάνια!






    Αχ οι όμορφες μέρες των πανελληνίων!

    Πάντως εγώ το βλέπω για camping στη Φοινικούντα, έχω ακούσει πως είναι πολύ ωραία και οργανωμένα με πολύ ωραία θάλασσα (είναι στη Μεσσηνία).
    Γενικά με τις τιμές που κυκλοφορούν το camping είναι η μόνη λύση αν θες να κάνεις διακοπές για παραπάνω από τριήμερο.
    Έτσι λοιπόν τέλη Ιουλίου-αρχές Αυγούστου με βλέπω σε καμιά σκηνούλα να νοσταλγώ τις πανελλήνιες (μακριά από μας)

    Αν σας ενδιαφέρει, ιδού και το site (οργάνωση ε;;;)
    http://www.finikunda.com/gr/index.htm