ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.848 μέλη

    poll παιδια κοιτατε fame story ? ποιος θελετε να νικησει ?

    VRASIDAS
    24.06.2004, 09:52
    τι θελετε?

    καλομοιρα
    αθηνα
    ραλλια
    κωστας
    κωνσταντινος
    γιωργος
    jorge
    24.06.2004, 10:30
    (μετακινήθηκε στην κατηγορία Μουσικές Συζητήσεις από την κατηγορία Τραγούδια. Είπαμε να προσέχουμε που βάζουμε νέα θέματα, αλλά ποιός Θανάσης...)
    maraki
    24.06.2004, 10:33
    Πιστεύω ότι σαν τραγουδιστές είναι καλύτεροι οι Ραλλία και Κωνσταντίνος, αλλά και η Αθηνά έχει υπέροχη φωνή. Όλοι όμως έχουν προσπαθήσει πολύ και είναι αξιόλογοι. Μου αρέσει η Καλομοίρα λόγω της προσωπικότητάς της, αλλά πιστεύω ότι η φωνή θέλει δουλειά ακόμα. Και έχει προσπαθήσει κι αυτή πάρα πολύ... (όχι όμως ότι είμαι και η πλέον κατάλληλη για να κρίνω).
    neo2000g
    24.06.2004, 14:55
    Πιστεύω ότι θα κερδίσει η Ραλλία γιατί εκτός το ότι είναι φτασμένη καλλιτέχνης μπορεί να πει πολλά διαφορετικά είδη τραγουδιών.

    Για δεύτερο βλέπω Κωνσταντίνο Θαλ. γιατί δίνει ρέστα!Ειδίκά στον "Μαύρο Γάτο" του Βασίλη έγραψε...

    Τρίτο Βλέπω Κώστα Καρ. αν και γενικά δεν μ' αρέσει προσωπικά γιατί πιστεύω ότι δεν έχει κάτι το διαφορετικό για να τον ακούμε και να λέμε "α αυτός είναι ο Καραφώτης).

    Πάντως Γενικά εγώ είμαι fun της Αθηνάς. Έχει καταπληκτική χροιά και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί της λένε όλοι οτι είναι για λαϊκά. Νομίζω οτι μεχρι τώρα στα ξένα τα πήγαινε πολύ καλύτερα.Ελπίζω να είναι στην τριάδα αλλά δεν το βλέπω.

    Ο ΄Γιώργος καλό με μεγάλη πρόοδο αλλά κατα την γνώμη μου είναι ένα βήμα πίσω απο τους προαναφερόμενους.

    Όσο για την Καλομοίρα δεν νομίζω!!Τραγουδίστρια θέλουμε να βγάλουμε και αυτή ούτε να μιλάει δεν ξέρει ακόμα.Μόνο τσαχπινιά έχει αλλά φτάνει αυτό όταν θα την ακούς σε cd;

    jorge
    24.06.2004, 15:27
    Quote:

    Το μέλος neo2000g στις 24-06-2004 στις 14:55 έγραψε:

    Για δεύτερο βλέπω Κωνσταντίνο Θαλ. γιατί δίνει ρέστα!Ειδίκά στον "Μαύρο Γάτο" του Βασίλη έγραψε...




    Έτυχε να το δω και γω αν και δεν ήξερα ούτε τ' όνομά του, ούτε και βλέπω την εκπομπή. Τι εννοείς όταν λες "έγραψε"; Ερμηνευτικά;

    Πάντως είναι ένα εύκολο τραγούδι, χωρίς έκταση, χωρίς γυρίσματα... Το μεγαλοποιείς νομίζω, αλλά σεβαστή η άποψή σου.
    neo2000g
    24.06.2004, 16:00
    Εννοώ οτι ήταν κάτι το διαφορετικό λόγω του οτι πρώτον ήταν σαν θεατρικό, με πολύ ωραία σκηνική παρουσία δηλαδή και δεύτερον το παιδί έδωσε το προσωπικό του στυλ σε αυτό χωρίς να αντιγράψει τον καλίτέχνη που το τραγουδά όπως άλλοι. Και ασχέτως του οτι το τραγούδι είναι εύκολο όπως λες το είπε χωρίς τονικά λάθη νομίζω.
    Υπάρχουν άτομα και στην δισκογραφία ακόμα που δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις. Αν ακούγαμε τον Κων. Θαλ. νομίζω οτι όλοι θα τον καταλαβαίναμε.