ελληνική μουσική
    314 online   ·  210.844 μέλη

    Εσωτερικός κόσμος ή φοβερές αναλογίες?

    tolaruba
    04.01.2008, 01:28
    Προσωπικα δεν ειμαι απο τους τυπους που θα δουν ενα ωραιο παιδι στο δρομο και θα κολλησουν!Οσες φορες μου αρεσε καποιος , ειχαν προηγηθει χιλιάδες συζητησεις που μου φανερωναν εναν σχετικα ομορφο χαρακτηρα.Δε ξερω αλλα πιστευω πως το μεσα σου εχει μεγαλυτερη σημασια και μαλιστα πολλες φορες επηρεαζει και την εμφανιση.Ξερω ανθρωπους με καταπληκτικη προσωπικοτητα , πραγμα που ακτινοβολουσε στα ματια τους και στο χαμογελο τους και πραγματικα γοητευε ενω αντικειμενικα δεν ηταν και προτυπα ομορφιας.


    myspace

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tolaruba στις 04-01-2008 01:29 ]


    renabill
    04.01.2008, 12:44
    Ενταξει λίγο πολύ μετράει και η εμφάνιση, δε λέμε να ναι ο άλλος/η χάλια κι απεριποίητος αλλά δεν το βρίσκω και πολύ λογικό οι κοπέλες να ξυπνάνε από τις 5 για να ρίξουν 4-5 στρώσεις make up και να βγουν καραβαμμένες απο τα χαράματα. Κι αμα τις δεις αβαφτες δε σου λένε τίποτα...Τις απομυθοποιείς εντελώς....Είπαμε να έχουμε ωραία πρότυπα αλλά να μην το παρακάνουμε κιόλας...
    bon_scott
    04.01.2008, 12:51
    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 04-01-2008 στις 12:44 έγραψε...

    Ενταξει λίγο πολύ μετράει και η εμφάνιση, δε λέμε να ναι ο άλλος/η χάλια κι απεριποίητος αλλά δεν το βρίσκω και πολύ λογικό οι κοπέλες να ξυπνάνε από τις 5 για να ρίξουν 4-5 στρώσεις make up και να βγουν καραβαμμένες απο τα χαράματα. Κι αμα τις δεις αβαφτες δε σου λένε τίποτα...Τις απομυθοποιείς εντελώς....Είπαμε να έχουμε ωραία πρότυπα αλλά να μην το παρακάνουμε κιόλας...



    ΑΑΑΑ θεωρουμε ομορφια και το make up και τετοια???? Μα αν δεν ειναι αβαφτη μια κοπελα πως γινεται να πεις οτι ειναι πραγματι ωραια??.....
    stella145
    04.01.2008, 18:59
    Παράθεση:

    Το μέλος ANna29 στις 03-01-2008 στις 23:19 έγραψε...

    Καλησπέρα.

    Νυστάζω.

    (Θέμα που το βρήκα να σχολιάσω - πρώτα οι προσευχές μετά οι γκονεςμε...)

    Κατά την άποψη μου (για να μην ξεχνιόμαστε). Ο τρόπος που τίθεται η ερώτηση υπονοεί πως τα δυο δεν συνυπάρχουν ή πως το ένα αναιρεί το άλλο. Επίσης το "φοβερές αναλογίες" πιστεύω πως είναι κάπως ακραίο σε αντίθεση με το "εσωτερικός κόσμος" που είναι πιο ήπιο και εφικτό...

    Φοβερές αναλογίες σε μια γυναίκα μπορώ να φανταστώ τί είναι...αλλά σε έναν άντρα ας πούμε για τί μιλάμε; Για τα οπίσθια, του κλου δηλαδή...τί να σου πω.

    Εσωτερικός κόσμος. Ποιός δεν έχει εσωτερικό κόσμο; Πιστεύω πως όλοι μας κρύβουμε έναν εσωτερικό κόσμο, είτε αυτός είναι γαλήνιος, είτε είναι αναστατωμένος...και όσο πιο χαμηλών τόνων κάποιος...τόσο πιο πλούσιος ο εσωτερισμός του πιστεύω...λόγω απλής προφύλαξης δεν είναι όλα δα τόσο περίπλοκα.

    Αυτό για να έρθω στο σημείο της *απάντησης* όπου θα έλεγα πως πέρα του λάθους της όλης διατύπωσης...

    Μεταξύ δυο ανθρώπων ανεξαρτήτου φύλου όπου υπάρχει τέλος πάντων κάτι το οποίο είναι αληθινό, τότε ο εσωτερικός ας πούμε κόσμος, και οι αναλογίες πέρνουν άλλες διαστάσεις, εξωπραγματικές, και έρχονται ακριβώς στα μέτρα μας, ίσως και παραπάνω από ότι φιλοδοξούμε, και έτσι είναι αυτός ο τέλειος κι ας έχει κοιλιά, και είναι αυτή η Πλάθ κι ας γράφει πεζά κείμενα στον ελεύθερο της...

    Υ.Γ. Δίπλα στο τροποποίηθηκε από τον/την την τάδε ώρα. γράψε...είπα να κάνω μια καλή αρχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ANna29 στις 03-01-2008 23:28 ]




    Aγαπητή Άννα,σ' ευχαριστώ καταρχήν που ασχολήθηκες με το θέμα αλλά σε ενημερώνω ότι είσαι εκτός θέματος.Το θέμα αφορά το αν εσείς συμφωνείτε με την άποψη ότι:οι άντρες το πρώτο που κοιτάνε σε μια γυναίκα είναι ο εσωτερικός τους κόσμος και όχι η εμφάνιση εν αντιθέση με μας τις γυναίκες που(κατά τους άντρες) ασχολούμαστε μόνο με την εμφάνιση τους δηλαδή μας ενδιαφέρουν αυτοί που είναι με ωραία πρόσωπα και καλοσχηματισμένα κορμιά!Σ'ευχαριστώ
    kamelia8
    16.02.2008, 20:44
    Συνδυασμός. Αν πρέπει να διαλέξεις, καλύτερα να διαλέξεις τον εσωτερικό κόσμο.

    Γιατί, απλούστατα, σε 20 χρόνια (αν έχεις στόχο το γάμο) οι φοβερές αναλογίες θα εκλείψουν. Τότε; Θα μείνεις μπουκάλα;
    PashalinaMakia
    16.02.2008, 22:20
    Κοιτάχτε...Παίζουν διάφοροι παράγοντες ρόλο στην επιλογή του καθενός.Π.χ. ποτέ δεν πλησίασα τον άλλο φορώντας παρωπίδες και λέγοντας "όχι δεν μου αρέσει γιατί παίζει κλαρίνο" ή "γιατί δεν είναι 1,80".
    Η συμπεριφορά του άλλου είναι αυτή που δημιουργεί και συναισθήματα.Αν ο άλλος δεν έχει τρόπους και δεν ξέρει να μιλήσει τι να τον κάνεις?Ε εντάξει αν σου είναι δίμετρος βέβαια,ξανθός γαλανομάτης λες"Δεν πάει το παλιάμπελο??Μια,δυο τρείς τέσσερις κι όταν βαρεθώ την κάνω".
    Ο συνδυασμός είναι είδος προς εξαφάνιση παίδες...Γιατί ας μην ξεχνάμε πως υπάρχουν και τύποι επιφανειακοί που δείχνουν καλοί και πως είναι ο συνδυασμός για να είναι περιζήτητοι.

    Εγώ προσωπικά θέλω ο άλλος να με κάνει να γελάω!Να είναι αγαπησιάρης χωρίς ψευτιές.Επίσης,η εμφάνιση είναι κάτι υποκειμενικό.Μπορεί ο όμορφος για μένα να είναι άσχημος για σένα.