ελληνική μουσική
    554 online   ·  210.842 μέλη

    Αν ήσασταν οικονομικά ευκατάστατοι...

    NoExit
    29.01.2008, 23:09
    Η δουλειά για μένα (με την σημασία που δίνεται σ'αυτό το τόπικ) είναι μια ανάγκη, χωρίς αυτή δε πρόκειται να τα βγάλεις πέρα. Ανεξάρτητα αν μας αρέσει ή οχι ο κυρίως στόχος είναι τα λεφτά. Έτσι αν εγω ήμουν οικονομικά ευκατάστατη δεν θα δούλευα απεναντίας θα ταξίδευα, θα μελετούσα θέματα που με αφορούν με περισσότερη ευελιξία, θα άρχιζα δραστηριότητες που τώρα είναι αδύνατον να κάνω και άλλα πολλά. Με λίγα λόγια θα απολάμβανα πραγματικά τη ζωή με τον τρόπο που όλοι μας λόγω δουλειάς και όχι μόνο δεν μπορούμε.
    NIKOSPI
    22.03.2008, 16:48
    Θα έφτιαχνα μία Εκκλησία δικιά μου και σε κρυφό μέρος για τα χρόνια του Αντίχριστου!!!
    marakiasteraki
    15.01.2009, 19:41

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 07-01-2008 στις 18:28 έγραψε...

    Nai!apla epeidi tha eixa xrimata...tha eixa dikaioma epilogis tis douleias pou mou aresei...kai etsi tha douleva kai tha ekana kati pou mou aresei..

    Συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    mitskinis
    18.01.2009, 19:44

    Θα δούλευα, γιατί δεν μπορώ να μένω μέσα στο σπίτι . Έτσι θα πηγαίνω στη δουλειά και θα μου περνά η ώρα και ας είχα λεφτά. Επίσης θέλω να δουλεύω και να έχω και παρέα. 


    montechristos-ole
    19.01.2009, 17:15

    Αν ειχα πολλα φραγκα θα εκανα με σειρα τα εξης:
    1)θα αγοραζα ενα μικρο διαμερισμα στη Ναυαρινου και θα την εβγαζα εκει
    2)θα αγοραζα μια Harley
    3)θα αγοραζα μια Gibson Les Paul Standar Plus
    4)θα εφτιαχνα ενα studio για να παιζω με τις ωρες μαζι με φιλους
    5)θα βοηθουσα χρηματικα οποιον φιλο και γνωστο νομιζω πως το αξιζε
    6)και αναποφευκτα θα ειχα οποια γκομενα ηθελα(γιατι με τα φραγκα πεφτουν αυτες)