ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.830 μέλη

    Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο 1o επεισόδιο της σειράς «Μαύρα Μεσάνυχτα»

    emmanuella
    13.01.2008, 17:03
    Loipon...akouste...eimai 99% sigouri oti einai tragoudi ton 16horsepower...

    Den ksero ti ginetai...alla oute an googlaro ta logia tou oute an akouso kai psapso tous stixous kathe tragoudiou ton 16 horsepower...den vgazo kapoio apotelesmata...

    Profanos exei ginei kamia allagi apo tous ipefthinous tis tainias...

    Ean sas aresei toso polli to sigkekrimeno tragoudi...tote profanos tha sas aresoun kai olata ipoloipa tos 16horsepower...

    Ta tragoudia :

    cinder alley
    poor mouth
    clogger
    splinters
    straw foot

    einai ta idia...idia patimata...paromoia melodia...kai paroudiazoun ta idia pragmata...den einai anagki na vroume to sigkekrimeno tragoudi pou akougetai stin tainia...mporoume na akousoume ta parapano...einai san na akoume afto to tragoudi...

    Ego tha sinexiso na to psaxno...mono kai mono gia periergia...!!!


    croweap
    13.01.2008, 21:48
    Εγώ πάντος που άκουσα 16 horsepower και ενώ το στύλ είναι περίπου το ίδιο η φώνη δεν μου μοιάζει καθόλου, δέν έχει την βραχνάδα που ακούγεται στο κομμάτι της σειράς.
    sea_like_eyes
    14.01.2008, 13:47
    εχω ξενερωσει τοσο που και να το βρουμε . . . δεν θα το ακουσω ποτεεεεε!!!


    tina15
    14.01.2008, 15:45
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 14-01-2008 στις 13:47 έγραψε...

    εχω ξενερωσει τοσο που και να το βρουμε . . . δεν θα το ακουσω ποτεεεεε!!!



    Χιχιχιχι...Ας το βρούμε εμείς κι αν δε θες εσύ μην το ακούς!

    incomplete_angel
    14.01.2008, 16:14
    Παιδιά έψαξα κι εγώ αν και μου θύμισε κάτι άλλο. Μπήκα και στο site του mega για να βρω τη διεύθυνση του κ.Στρόφαλη να του στείλω mail να τον ρωτήσω αλλά έχουν πρόβλημα οι γραμματοσειρές και δεν μπόρεσα να βρω διευθυνσεις.

    Αλλά ανακάλυψα ένα άλλο site που ψάχνουν ακριβώς το ίδιο κομμάτι και μπόρεσαν να στείλουν mail στον κ. Στρόφαλη για το κομμάτι και σύντομα [ελπίζω] θα έχουν απάντηση [τουλάχιστον έτσι τους απάντησε].

    Λοιπόν σας δίνω το link να έχετε κι εσείς το νου σας.


    Ορίστε
    tina15
    14.01.2008, 16:39
    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 14-01-2008 στις 16:14 έγραψε...

    Παιδιά έψαξα κι εγώ αν και μου θύμισε κάτι άλλο. Μπήκα και στο site του mega για να βρω τη διεύθυνση του κ.Στρόφαλη να του στείλω mail να τον ρωτήσω αλλά έχουν πρόβλημα οι γραμματοσειρές και δεν μπόρεσα να βρω διευθυνσεις.

    Αλλά ανακάλυψα ένα άλλο site που ψάχνουν ακριβώς το ίδιο κομμάτι και μπόρεσαν να στείλουν mail στον κ. Στρόφαλη για το κομμάτι και σύντομα [ελπίζω] θα έχουν απάντηση [τουλάχιστον έτσι τους απάντησε].

    Λοιπόν σας δίνω το link να έχετε κι εσείς το νου σας.


    Ορίστε

    Από τι site αυτό βρήκα κι εγώ τη σελίδα όπου ήταν ''ανεβασμένη'' η σκηνή!!Χιχιχι!!
    croweap
    14.01.2008, 21:26
    Έψαξα και Coton Hand ούτε αυτοί ήταν κανένας απο τους στοίχους τους δέν ήταν αυτό που θέλουμε. Oh well 3 down 1.500.000 more to go
    JaNick
    14.01.2008, 22:35
    Λοιπόν παιδία και γώ έστειλα mail στον κ. Στρόφαλη πριν κάτι μέρες αλλα ακόμη δεν απάντησε... Ακόμη ψάχνουμε... Ε, ρε σουξέ το κομμάτι!!!
    sdim
    15.01.2008, 00:45
    Καλησπέρα αν και καινουργιο νομίζω ότι μπορώ να βοηθήσω σχετικά με το κομάτι που ψάχνεται.


    Μαρία Ιακώβου & Θηρίο - Μαύρα μεσάνυχτα (Promo)

    Artist : Μαρία Ιακώβου & Θηρίο
    Title : Μαύρα μεσάνυχτα

    Released: 2008
    CD-Type: TV rip
    Genre: OST
    Number of tracks: 1

    Audio Format: MP3
    Quality (bitrate): 256kbs

    Το Θηρίο και η Μαρία Ιακώβου (γνωστή από το Fame Story 4) μας λένε «μαύρα μεσάνυχτα» από το ομώνυμο σήριαλ του ΜEGA που άρχισε να προβάλετε πριν από μερικές μέρες.
    incomplete_angel
    15.01.2008, 02:06
    Παράθεση:

    Το μέλος sdim στις 15-01-2008 στις 00:45 έγραψε...

    Καλησπέρα αν και καινουργιο νομίζω ότι μπορώ να βοηθήσω σχετικά με το κομάτι που ψάχνεται.


    Μαρία Ιακώβου & Θηρίο - Μαύρα μεσάνυχτα (Promo)

    Artist : Μαρία Ιακώβου & Θηρίο
    Title : Μαύρα μεσάνυχτα

    Released: 2008
    CD-Type: TV rip
    Genre: OST
    Number of tracks: 1

    Audio Format: MP3
    Quality (bitrate): 256kbs

    Το Θηρίο και η Μαρία Ιακώβου (γνωστή από το Fame Story 4) μας λένε «μαύρα μεσάνυχτα» από το ομώνυμο σήριαλ του ΜEGA που άρχισε να προβάλετε πριν από μερικές μέρες.



    Αυτό είναι το κομμάτι των τίτλων. Τα παιδιά ψάχνουν το κομμάτι που παίζεται σε αυτό το
    Link
    " TARGET="_blank">video και ξεκινάει από τη σκηνή ανατίναξης του μαγαζιού μέχρι και τη σκηνή που κλαίει η κόρη του "Μάινα" στο δωμάτιό της.
    didin
    15.01.2008, 23:21
    Tenderloud - Shadow Red Hand

    sample σε αυτό το link : http://www.klicktrack.com/shop/release.jsp?r=4353&tn=8
    croweap
    16.01.2008, 02:19
    Τέλεια ευχαριστώ απεριόριστα:)
    tina15
    16.01.2008, 16:10
    Παράθεση:

    Το μέλος didin στις 15-01-2008 στις 23:21 έγραψε...

    Tenderloud - Shadow Red Hand

    sample σε αυτό το link : http://www.klicktrack.com/shop/release.jsp?r=4353&tn=8

    Τιμιτική πλακέτα θα σου κάνω!!!Πες μου μόνο σε τι διαστάσεις τη θέλεις!!!
    croweap
    16.01.2008, 21:45
    Όλος ο δίσκος τους Shadow red hand είναι φοβερός το κατέβασα ολόκληρο :) βάλτε και τα άλλα τραγούδια τους να ακούσετε
    huntress
    17.01.2008, 01:00
    Καλά ε...!!! Δεν εχω λόγια!!! Σε λατρεύω και σε χιλιοευχαριστώ!!!!!!!!!!!!
    Vanna
    17.01.2008, 15:49
    Μπράβο βρε παιδιά! Τέλειο τραγούδι! Αύριο τρέχω να βρω το cd!
    deepinkfloyd
    17.01.2008, 16:20
    εγώ πάλι που ψάχνω να το βρω παντού και δεν μπορω???
    όποιος το έχει ας μου στείλει ένα πμ....please!!!!
    huntress
    17.01.2008, 19:20
    Παιδιά απο που κατεβάσαε το cd??? Δεν το βρίσκω πουθενά...!!! Βοήθεια pls!!
    JaNick
    17.01.2008, 22:07
    Παράθεση:

    Το μέλος didin στις 15-01-2008 στις 23:21 έγραψε...

    Tenderloud - Shadow Red Hand

    sample σε αυτό το link : http://www.klicktrack.com/shop/release.jsp?r=4353&tn=8



    Μιλάμε είσαι κορυφαίο άτομο συγχαρητήρια...
    Μήπως μπορεί τώρα να μας πεί καποιος που το βρήσκει κανείς?
    croweap
    18.01.2008, 00:31
    αν είμαι online καντε μου πμ να σας τα στείλω τα τραγούδια τους