ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.848 μέλη

    12-1-08 Τι δωράκι κερδίσατε;;;

    xartinooneiro
    13.01.2008, 12:30
    12-1-2008 Συνάντηση MusicHeaven!

    Ωραία περάσαμε χθες. Βρίσκω υπέροχη την ιδέα ανταλλαγής δώρων στις γιορτινές συναντήσεις μας. Με αυτό τον τρόπο έχουμε ένα αντικείμενο (ανεξαρτήτου οικονομικής αξίας) που θα μας θυμίζει μετά από καιρό την γνωστή φράση «ήμουν κι εγώ εκεί».



    Τι δωράκι κερδίσατε;;;

    Ας κάνω την αρχή: xartinooneiro : ένα αρωματικό κεράκι και μια μπλούζα του MusicHeaven!

    Και του χρόνου!


    Υ.Γ. Είδα τουλάχιστον τρία καινούργια cds του Κατσιμίχα και του Ξυδούς σε χέρια παιδιών. Ούτε να είχατε συνεννοηθεί! Margo το βιβλίο μινιατούρα που έτυχε να πέσει στα χέρια του Τheog πολύ ωραίο. Η πρόταση που μες στο σκοτάδι δεν έβλεπες είναι: «Μην ακολουθείς το μονοπάτι κι όπου σε βγάλει, αντίθετα πήγαινε εκεί όπου δεν υπάρχει μονοπάτι κι άφησε ένα ίχνος». Άγνωστος ο συγγραφέας. Νομίζω ότι αυτό το ρητό πρέπει να το δουν όσα περισσότερα μάτια γίνεται.


    Blacksad
    13.01.2008, 12:42
    Ρολόι έδωσα , Ρολόι πήρα...

    beatlus
    13.01.2008, 13:01
    Jenka με ερωτήσεις θάρρους ή αλήθειας
    rivera
    13.01.2008, 14:19
    Μια μπαλα με τριγωνα puzl.....νομιζω καπως ετσι πρεπει να την περιγραψω....και απο οτι ρωτησα τον αλλο μηνα θα ανεβασει η NASA στο site της και το manual....
    jorge
    13.01.2008, 15:01
    Ένα ρολόι τοίχου, άλλο ένα τύπου MusicHeaven (!) και ένα φωτιστικό με κερί ρεσώ
    sirios
    13.01.2008, 15:06
    Βιβλίο
    ΣΜΥΡΝΗ-Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΖΩΗ 1900-1922
    του Αριστομένη Καλυβιώτη
    με cdάκι με ηχογραφήσεις της εποχής
    Ωραίο ταξιδάκι σ'άλλες εποχές.
    Δεδομένου ότι το δώρο που εγώ πρόσφερα ήταν το βιβλίο του Μάνου Ελευθερίου που συνοδεύεται με cdάκι,θεωρώ ότι επιτέλους υπάρχει δικαιοσύνη σ'αυτόν τον κόσμο !
    Αντε και του χρόνου διπλοί ! ...άλλοι τόσοι δηλαδή,μην παρεξηγηθούμε....

    Termite
    13.01.2008, 15:21
    To cd του Κατσιμίχα κ του Ξυδούς απο την Sunnybeach.

    Tην ευχαριστώ πολύ
    sylviaki
    13.01.2008, 16:46
    εγω πηρα ρολοι-ξυπνητηρι απο την KIT-KAT. το έβαλα ήδη στο κομοδίνο μου..

    Υ.Γ θελώ και εγώ μπλουζακι ΜΗ
    analystis
    13.01.2008, 17:42
    Νομίζω το καλύτερο που θα μπορούσε να μου τύχει στην παρθενική μου εμφάνιση: Ένα βιβλιαράκι με τίτλο: ΔΟΚΙΜΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ του Arthur Schopenhauer. To διάβασα ήδη, και είναι Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο!
    Όποιος το έφερε τον ευχαριστώ θερμά! Αν είναι γυναίκα, το πιθανότερο είναι ότι δεν ήξερε τι έφερνε και ότι θα τύχαινε μάλιστα στο κατάλληλο πρόσωπο!
    Αν κάνω ποστ με θέμα αυτό το δοκίμιο, το νεοαποκτηθέν αστεράκι το κλαίω ήδη και φλερτάρω επικίνδυνα με το ban...
    antreas_dr
    13.01.2008, 18:09
    ένα γούρι μπρελόκ που έχει πάνω ένα σκυλάκι!


    marylin
    13.01.2008, 18:53
    Ένα κερί με αγγελάκια!

    Ευχαριστώ πολύ και του χρόνου!
    sylviaki
    13.01.2008, 19:02
    Παράθεση:

    Το μέλος analystis στις 13-01-2008 στις 17:42 έγραψε...

    Νομίζω το καλύτερο που θα μπορούσε να μου τύχει στην παρθενική μου εμφάνιση: Ένα βιβλιαράκι με τίτλο: ΔΟΚΙΜΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ του Arthur Schopenhauer. To διάβασα ήδη, και είναι Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο!
    Όποιος το έφερε τον ευχαριστώ θερμά! Αν είναι γυναίκα, το πιθανότερο είναι ότι δεν ήξερε τι έφερνε και ότι θα τύχαινε μάλιστα στο κατάλληλο πρόσωπο!
    Αν κάνω ποστ με θέμα αυτό το δοκίμιο, το νεοαποκτηθέν αστεράκι το κλαίω ήδη και φλερτάρω επικίνδυνα με το ban...



    η alexia-vicky το εφερε(μεταξύ μας ε?μη με λέει και μαρτυριάρα μετά)
    KIT_KAT
    13.01.2008, 20:04
    Εγώ ένα διακοσμητικό μεταλλικό κιθαρίστα από τον κιθαρίστα Παρατερίστα

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 13-01-2008 στις 15:01 έγραψε...

    Ένα ρολόι τοίχου, άλλο ένα τύπου MusicHeaven (!) και ένα φωτιστικό με κερί ρεσώ



    Καλά εσύ τι βύσμα έχεις; (Η Ελένη μου είπε )
    margo
    13.01.2008, 20:46
    Μου έτυχε η ταινία dvd

    HAPPY FEET!!! Ανυπομονώ να τη δω!

    Από τον CHE και την Εύη.
    Τους ευχαριστώ πολύ !!

    Αλλάζω τον εαυτό μου.Αλλάζω τον κόσμο.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 13-01-2008 21:04 ]


    επισυναπτόμενα: HAPPY FEET.jpg 
    margo
    13.01.2008, 21:01
    Παράθεση:

    Το μέλος xartinooneiro στις 13-01-2008 στις 12:30 έγραψε...

    Margo το βιβλίο μινιατούρα που έτυχε να πέσει στα χέρια του Τheog πολύ ωραίο. Η πρόταση που μες στο σκοτάδι δεν έβλεπες είναι: «Μην ακολουθείς το μονοπάτι κι όπου σε βγάλει, αντίθετα πήγαινε εκεί όπου δεν υπάρχει μονοπάτι κι άφησε ένα ίχνος». Άγνωστος ο συγγραφέας. Νομίζω ότι αυτό το ρητό πρέπει να το δουν όσα περισσότερα μάτια γίνεται.







    alexia-vicky
    13.01.2008, 21:25
    Analysti, χαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε!! Και .....είμαι γυναίκα


    Εγώ κέρδισα ένα dvd "Η μπαλάντα ενός ντετέκτιβ" και ένα μπλουζάκι musicheaven, το οποίο θα έχει διπλή χρήση και ως φουστάνι μου!!!!

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
    thank
    13.01.2008, 21:34
    Εγώ (νόμιζα) πώς είχα βύσμα τον Ορφέα, αλλά αυτός δεν με άφησε να ψάξω, επειδή τον έβλεπαν. Προσπάθησα (δια της αφής) να εντοπίσω κάτι σε μεγάλη συγκευασία, και πήρα τελικα ένα σακουλάκι μεσαίων διαστάσεων. Μέσα είχε σοκολοτάκια και ένα άλλο μικρότερο σακουλάκι. Τα σοκολατάκια τα άρπαξε ο Γιουνίκ με το έτσι θέλω και τα έφαγε με την παρέα του. Το μικρό σακουλάκι είχε μέσα ένα τόσο δα μικρούλι ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΥΤΑΚΙ απίστευτα γλυκό και όμορφο. Παίζει το hey jude. Πανέμορφο και ευχαριστώ όποιον / όποια το έφερε.
    Deos
    14.01.2008, 01:33
    Εγώ πέτυχα ένα γαλάζιο ημερολόγιο με ένα χάρτινο καραβάκι απ'έξω, Εκδόσεις Εν Πλω.
    Ευχαριστώ πολύ και περιμένω ΠΜ για το ποιος είναι ο "μπαμπάς" ή η "μαμά" του δώρου γιατί με έχει φάει η περιέργεια!
    CHE
    14.01.2008, 07:36
    Χαίρομαι που το δώρο μου πήγε στη Βασίλισσα Margo (χαίρομαι για τη γνωριμία)!
    Εγώ κέρδισα ένα... επετειακό μπλουζάκι Musicheaven που στην πίσω πλευρά γράφει ''10 χρόνια και... πάμε!''.

    Πρώτη φορά είδα τόσο κόσμο και απ' ότι φαίνεται κάθε χρόνο θα είμαστε όλο και περισσότεροι. Χώρια ότι είναι μια καλή ευκαιρία να βρισκόμαστε με διαδικτυακούς φίλους. Άντε και στο Αθηνών Αρένα, έτσι όπως πάμε!
    Hastaroth
    14.01.2008, 09:02
    Τό δώρο που μού έτυχε ήταν..ένα ζευγάρι μπαγκέτες !!!

    Ευχαριστώ το καλό μας μηρμύγκι,τόν Termite,που βέβαια δέν μπορούσε να φανταστή οτι το δώρο του θα έφτανε στά κατάλληλα χέρια :)

    Καί εννοείται οτι οι μπαγκέτες αυτές προορίζονται μόνο γιά χρήση σέ practice καί ηλεκτρονικά pads,ώστε να μήν κινδυνέψουν ποτέ να σπάσουν...

    Τά επόμενα δεκάχρονα γενέθλια πάντως,θά τά γιορτάσουμε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας,που θα το έχουμε ρεζερβέ,αφού δέν θα χωράμε σέ μικρότερο χώρο :)