ελληνική μουσική
    390 online   ·  210.819 μέλη

    Δεν γίνεται να υπάρχει τέτοιο κομμάτι!!

    xaroumenokoritsi
    14.01.2008, 20:45
    Γεια σας! Πρόσφατα βρήκα αυτό το κομμάτι στο internet (http://www.well.com/user/bryan/waltz.html) και μόλις το είδα έμεινα! Μου φαίνεται απίστευτο..δεν έχω ξαναδεί παρόμοιο..Παρόλ'αυτά φαίνεται ότι στο εξωτερικό είναι γνωστό και γίνεται λόγος γι' αυτό. Μήπως ξέρετε κάτι?

    sitzoune81
    14.01.2008, 21:04
    Προφανως προκειται για "φαρσα" καθως ειναι κομματακι....χμ....αδιανοητο να παιχτει.....
    Δεν ξερω, αλλα μου φαινεται απιστευτο!!!!

    incomplete_angel
    14.01.2008, 21:38
    Είναι σημειογραφία για κομμάτια 20ου αιώνα. Κάθε σημάδι σημαίνει κάτι διαφορετικό γι' αυτό εκτελείται από πολλούς και όχι από έναν. Μήπως τώρα φαίνεται λιγότερο αδιανόητο?
    sitzoune81
    14.01.2008, 22:05
    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 14-01-2008 στις 21:38 έγραψε...

    Είναι σημειογραφία για κομμάτια 20ου αιώνα. Κάθε σημάδι σημαίνει κάτι διαφορετικό γι' αυτό εκτελείται από πολλούς και όχι από έναν. Μήπως τώρα φαίνεται λιγότερο αδιανόητο?



    Χμμμ..... ναι, ετσι θα 'ναι! Εχεις περισσοτερες πληροφοριες για αυτο?
    Μου φαινεται αρκετα ενδιαφερον
    Αγωνιω......!

    Opeth
    15.01.2008, 13:52
    den 3erw an to prose3ate alla stous stixous se ena simio leei slip knot xaxa
    Tropaiatissa
    15.01.2008, 14:06
    Πω πω... Το είδα και ζαλίστηκα!
    analystis
    15.01.2008, 14:30
    Είναι δυνατόν να παιχτεί αυτό!;!;
    xaroumenokoritsi
    15.01.2008, 18:59
    Μάλλον είναι τραγούδι γιατί αν προσέξετε κάτω από τις νότες έχει λόγια (έχει και τη λέξη slip knot)...Μήπως ξέρετε πώς ή πού μπορώ να το βρω? στο limewire κοίταξα..
    incomplete_angel
    16.01.2008, 00:11
    Παράθεση:

    Το μέλος xaroumenokoritsi στις 15-01-2008 στις 18:59 έγραψε...

    Μάλλον είναι τραγούδι γιατί αν προσέξετε κάτω από τις νότες έχει λόγια (έχει και τη λέξη slip knot)...Μήπως ξέρετε πώς ή πού μπορώ να το βρω? στο limewire κοίταξα..



    Αμφιβάλω αν θα το βρεις έτσι [μέσω προγραμμάτων download] ....θα κοιτάξω τι μπορώ να κάνω. Και θα σε ενημερώσω σύντομα. Στείλε μου αν μπορείς και το site που τη βρήκες.
    CHE
    16.01.2008, 07:44
    Σαν αστείο μου φαίνεται αυτό. Πάντως η παρτιτούρα αναφέρεται σε πολλά και διαφορετικά όργανα.
    Τα στοιχεία, όμως, που έχει στην επικεφαλίδα δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά: "Arranged By Accident'', ''Based on a Cro-Magnon skinning chant'' (!) καθώς και κάποιες επισημάνσεις που φαίνεται ότι πρόκειται περί... ανέκδοτου.
    incomplete_angel
    16.01.2008, 12:21
    Λοιπόν ψάχνοντας κάποια πράγματα...απλά να σας πω ότι επιφυλλάσομαι λίγο για αυτά που σας έγραψα.

    Όντως υπάρχουν παρτιτούρες σύγχρονης μουσικής οι οποίες είναι έτσι αλλά για το συγκεκριμένο μάλλον [και ξαναγράφω μάλλον] αυτός απλά έκανε την πλάκα του φτιάχνοντας σχεδια με νότες. Το λέω γιατί μαζί μετα υπόλοιπα βρήκα και αυτό.
    incomplete_angel
    16.01.2008, 12:22
    Ίσως πάλι να κάνω και λάθος αλλά τελικά...who knows?
    xaroumenokoritsi
    16.01.2008, 17:58
    Εδώ και έχει και δεύτερη σελίδα αυτή
    Αν προσέξετε καλά στη 2η σελίδα σχηματίζονται κάτι αριθμοί..(!) Προφανώς ασχολούμαστε άδικα απλά κάποιοι παίζουν!
    Επίσης βρήκα και αυτό


    CROSS
    17.01.2008, 00:13
    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 16-01-2008 στις 12:21 έγραψε...

    Λοιπόν ψάχνοντας κάποια πράγματα...απλά να σας πω ότι επιφυλλάσομαι λίγο για αυτά που σας έγραψα.

    Όντως υπάρχουν παρτιτούρες σύγχρονης μουσικής οι οποίες είναι έτσι αλλά για το συγκεκριμένο μάλλον [και ξαναγράφω μάλλον] αυτός απλά έκανε την πλάκα του φτιάχνοντας σχεδια με νότες. Το λέω γιατί μαζί μετα υπόλοιπα βρήκα και αυτό.


    54/32?απο αυτό και μόνο φαίνεται ότι ή κάποιος πήρε τυχαία ενα πρόγραμμα μουσικής σημειογραφίας και απλά έπαιξε,ή είναι κάποιος κρυπτογραφημένος κώδικας....μήπως βρίσκεστε σε κίνδυνο με το να ασχολείστε με τα ''μυστικά''κάποιου διεστραμμένου μυαλού? Προσοχή