ελληνική μουσική
    602 online   ·  210.830 μέλη
    theotita
    15.01.2008, 23:51
    Είναι μια σειρά που ακολουθεί λίγο τα πρότυπα του sex and the city, όσον αφορά το target group και την ιδέα, αλλά έχει κι ένα δικό της χαρακτήρα. Επίσης, πιστεύω ότι είναι για ένα ελαφρώς πιο ψαγμένο κοινό (κ δεν εννοώ ότι είμαι ψαγμένη) ειδικά όσον αφορά τη μουσική. Είναι σα να γυρίζει η θεματολογία της, τις περισσότερες φορές, γύρω απ' το χώρο της μουσικής -με την ευρύτερη έννοια.

    Νομίζω πως είναι μια σειρά που ταιριάζει γάντι με το site μας!!! (Μήπως να παίξουμε σε κανένα επισόδειο, τώρα που κάποιοι από μας έχουν πάρει το καλλάϊ;;;!)

    Εσείς τη βλέπετε αυτή τη σειρά; Σας αρέσει; Και, φυσικά, γιατί;


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : theotita στις 15-01-2008 23:52 ]


    xristos_rock
    16.01.2008, 11:37
    Βεβαίως την βλέπω... Είναι ίσως η καλύτερη σειρά που έχει βγει ποτέ σε αυτό το άψυχο κουτί. Γενικά είναι ψαγμένη, όπως μουσικά, και αυτό είναι που την κάνει ξεχωριστή!
    alexia-vicky
    16.01.2008, 11:48
    Σε ποιο κανάλι είναι και πότε?
    theotita
    16.01.2008, 11:53
    Στον Αλφα, Τρίτες μετά των Λαζόπουλο, αν δεν τους πάρει όλη την ώρα.
    despinakontogianni
    16.01.2008, 17:30
    Τέλεια σειρά! Δεν έχω χάσει επεισόδιο! Συνδιάζει όσα θέλω σε μια σειρά. Γουστάρω τρελά το Μητσάκι και τη Σκύλα!! Μιλάμε, έχω πορωθεί! Και φυσικά όταν γυρίστηκε έξω από το σπίτι μου δεν έχασα λεπτό γυρίσματος! Και κάτι ατάκες....Πόρωσηηηηηηηη


    sylviaki
    16.01.2008, 17:41
    εχω παρακολουθήσει κάποιες φορές το σίριαλ. Ομολογώ ότι μου άρεσε και θα ήθελα να το παρακολουθώ περισσότερο, αλλά έχω κόψει το χόμπι της τηλεόρασης, καθώς είχα πρόβλημα(κολλούσα και έχανα την ώρα μου μπροστά απο το χαζοκούτι)
    theotita
    16.01.2008, 18:25
    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 16-01-2008 στις 17:30 έγραψε...

    Γουστάρω τρελά το Μητσάκι και τη Σκύλα!!





    Εννοείται όμως!!!!


    Stroumfita456
    16.01.2008, 20:04
    ωραια σειρα....την παρακολουθώ αν και μερικες φορες ειναι εκτος πραγματικότητας!!!αυτα!

    ΥΓ.ειναι μια απο τις καλυτερες σειρες της φετινης σεζόν!
    Bgre
    16.01.2008, 23:10
    είδα υπέροχα πλάσματα και νόμιζα οτι είχατε ανοίξει topic γιε εμένα
    τεσπα...είχα αφήσει ανοιχτή την τηλεόραση και είδα 5 λεπτα το serial....η γνώμη μου είναι πως η συγκεκριμένη σειρά είναι άλλη μια εθιστική απο τις 300000000000000 που υπάρχουν..
    vangos-guitarman
    16.01.2008, 23:27
    την συγκεκριμένη σειρά την γράφει η μυρτώ κοντοβά πόυ γράφει στην άθενς βοις. είναι πολύ ψαγμένοι διάλογοι και θέματα βγαλμένα από την ζωή.
    despinakontogianni
    16.01.2008, 23:50
    Άσε που μόλις είδα τη Γαλάνη κυρα-Φωτεινή έλιωσα στο γέλιο!!
    sigur
    17.01.2008, 09:07
    το οτι την σειρά την γράφει γυναίκα είναι αυτονόητο και φαίνεται ακόμα και απο το trailer..!χαρακτήρες αντιδραστικοί, γεμάτοι ανασφάλεια, με ανεκλήρωτους έρωτες, εμμονές και εννοείτε :ομοφυλόφιλος κολλητος!! ( που πάντα είναι ο καλύτερος ακροατής του γυναικείου άγχους και παράνοιας), έ τι άλλο θέλετε , ένα μέσο μυαλό 40άρας(max) ελληνίδας γυναίκας....Για αυτό είναι τόσο αληθοφανή και κωμική η σειρά
    PashalinaMakia
    17.01.2008, 12:33
    Ενδιαφέροντες διαλόγοι,καταστάσεις εκτός πραγματικότητας(θα συμφωνήσω με το Στρουμφιτάκι)αφού όλοι σχεδόν έχουν λεφτά,μοντέρνο σπίτι,ωραία ρούχα,ελεύθερο χρόνο και καλή δουλειά.
    Βρε πάμε καλά?Γίνεται να έχεις και λεφτά και ελεύθερο χρόνο?Αν είσαι απο τους τύπους που ως δουλειά και εισόδημα έχουν την εκμετάλλευση γονικής παριουσίας τότε οκ πάω πάσο.Αλλά δεν θα μου λένε οτι δουλεύει 8ωρο και είναι όλα εντάξει.Ο Νεοέλληνας χαλάει τα 2/3 της ημέρας του στη δουλειά.
    Επίσης,τα παραδείγματα των αντρών λιγάκι άστοχα...Αν ήταν όλοι έτσι ο γυναικείος πληθυσμός θα πρέπει να είχε πάθει κατάθλιψη!ευελπιστώ πως υπάρχουν καλύτεροι...
    Sex and the city έβλεπα μανιωδώς γιατί τουλάχιστον ήταν πρωτοποριακή σειρά για την εποχή της.Δεν αντέγραψε κανένα σενάριο κι ήταν αντικατοπτρισμός ενός δείγματος γυναικών της Νέας Υόρκης.
    Επίσης,ο Μήτσος λίγο μου θυμίζει Λίλα απο Singles.Έτσι στον κόσμο της κι όλα τούτα.
    Απλά,μου φαίνται οτι υπάρχει έλλειψη ιδεών.Για την ελληνική τηλεόραση η πρώτη παρεΐστικη σειρά ήταν οι Singles με πιο ελαφρύ περιεχόμενο.

    Bgre
    17.01.2008, 14:21
    όταν λέμε οτι το επίπεδο πέφτει....
    όπως είπα και παραπάνω είναι άλλη μια σιερα της "σειρας"
    despinakontogianni
    17.01.2008, 18:21
    Παράθεση:

    Το μέλος sigur στις 17-01-2008 στις 09:07 έγραψε...

    το οτι την σειρά την γράφει γυναίκα είναι αυτονόητο και φαίνεται ακόμα και απο το trailer..!χαρακτήρες αντιδραστικοί, γεμάτοι ανασφάλεια, με ανεκλήρωτους έρωτες, εμμονές και εννοείτε :ομοφυλόφιλος κολλητος!! ( που πάντα είναι ο καλύτερος ακροατής του γυναικείου άγχους και παράνοιας), έ τι άλλο θέλετε , ένα μέσο μυαλό 40άρας(max) ελληνίδας γυναίκας....Για αυτό είναι τόσο αληθοφανή και κωμική η σειρά



    Μήπως έχεις καμιά σχέση με την ψυχολογία? Μόλις περιέγραψες την Κοντοβά!