ελληνική μουσική
    522 online   ·  210.840 μέλη

    γ' λυκείου και πενταήμερη

    kithara2
    18.01.2008, 21:58
    Γεία σας.Θα ήθελα να ρωτήσω ποιές ήταν οι εμπειρίες σας από την πενταήμερη της γ λυκειου?σας επηρέασε στο διαβασμα σας.Γίνονται εύκολα παρεκτροπές ή εξαρτάται από το χαρακτήρα του παιδιού?
    etsiaplakelly
    18.01.2008, 22:15
    6 Απριλιου παμε Θεσσαλονικη και δεν το χανω με τιποτα...δεν πιστευω οτι θα με επηρρεασει γιατι ξερω τι θελω..θα το μετανιωσω αν δεν παω..και δεν προκειται και να διαβασω εκεινες τις μερες...θα σκεφτομαι τους αλλους που θα διασκεδαζουν....λοιπον δεν το χανω με τιποτα....!
    mariza18
    19.01.2008, 00:14
    Παιδιά,μη σκέφτεστε ότι άμα πάτε εκδρομή θα παραμελήσετε τα μαθήματα μετά.Βάλτε σύστημα πριν πάτε,πχ μια βδομαδα πριν διαβαστε τόσο που να εχετε βγαλει αρκετη υλη.Η πενταημερη χρειαζεται,οχι μονο επειδη ειναι μια εκδρομη που θα τη θυμαστε σε ολη σας τη ζωη,αλλα γιατι ηρεμειτε και ειναι 5μερες που το μυαλο ξεκουραζεται απο το διαβασμα.Αφήστε που παίρνετε και δυναμεις για μετα!Όσα παιδια δεν πηγαν για να κατσουν να διαβασουν-απο το σχολειο μου αν κρινω-το μετανιωσαν πικρα που δεν ηρθαν. Θα ειναι απο τις ωραιοτερες μερες αυτες,θα το δειτε!Μη το χασετε,ειναι μεγαλο κριμα.Βαλτε συστημα και ολα γινονται και συνδιαζονται
    oulion
    19.01.2008, 01:04
    Εγώ δεν πήγα...Όχι για το διάβασμα...Απλώς δεν ήθελα!Δεν το μετάνιωσα.
    Αν ξέρεις γιατί κάνεις ό,τι κάνεις δε θα παρεκτραπείς!
    sylviaki
    19.01.2008, 10:24
    εμεις ειχαμε παει θεσσαλονικη..ηταν κορυφαιααα
    Οταν θελει κανεις ολα τα συνδυαζει..δεν περιμενεις 5 μερες για να μαθεις ολη την υλη των μαθηματων.Υποτιθεται οτι εχεις κανει ενα προγραμμα προκειμενου να σου μεινουν 5 μερες για να χαλαρωσεις και να ξεφυγεις απο το αγχος και τη ρουτινα του σχολειου και του διαβασματος.Ασε που μετα απο την εκδρομη θα μπορεις να συγκεντρωθεις καλυτερα, ακριβως επειδη θα έχεις "ξεφυγει" και λιγο απο αυτο. Και αν δεν πας θα μεινεις με την απορια πως θα περνουσες αν πηγαινες..
    mariza18
    19.01.2008, 11:44
    Παράθεση:

    Το μέλος sylviaki στις 19-01-2008 στις 10:24 έγραψε...
    Και αν δεν πας θα μεινεις με την απορια πως θα περνουσες αν πηγαινες..



    +1000
    Θα αναρωτιεσαι συνεχως πως θα ηταν.Ασε που στο μελλον θα σε ρωτανε ''εσεις πενταημερη που πηγατε,πως ηταν'' και συ δεν θα εχεις να απαντησεις
    Stroumfita456
    19.01.2008, 12:59
    εγω θα πάω....φετος παμε 5ημερη Κερκυρα και δεν το χανω με τιποτα!!!!ειμαι σιγουρη οτι θα περασουμε σουπερ...ενταξει μερικοι μπορει να παρεκτραπουν αλλα πιστευω πως ειναι θέμα χαρακτηρα...οσο για το διαβασμα νομιζω πως δεν εχει σεχεση η εκδρομη...θα διαβάσεις αφου γυρίσεις...ετσι και αλλιως εχεις όλο το χρονο κανει προετοιμασια η 5ημερη θα στην χαλασει???
    sylviaki
    19.01.2008, 13:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 19-01-2008 στις 12:59 έγραψε...

    εγω θα πάω....φετος παμε 5ημερη Κερκυρα και δεν το χανω με τιποτα!!!!ειμαι σιγουρη οτι θα περασουμε σουπερ...ενταξει μερικοι μπορει να παρεκτραπουν αλλα πιστευω πως ειναι θέμα χαρακτηρα...οσο για το διαβασμα νομιζω πως δεν εχει σεχεση η εκδρομη...θα διαβάσεις αφου γυρίσεις...ετσι και αλλιως εχεις όλο το χρονο κανει προετοιμασια η 5ημερη θα στην χαλασει???



    ετσιιιιιιιιιι..αυτες ειναι σωστες επιλογες
    tzouv
    19.01.2008, 14:34
    Παιδια εμεις ειχαμε παει 6ημερη Πραγα-Βιεννη και ηταν κατι παραπανω απο φανταστικα...Δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα να θυμασαι απο αυτο απο την σχολικη σου ηλικια...6 μερες να εισαι ελευθερος με τους φιλους σου και τους καθηγητες σου...Απιστευτο συναισθημα...Οποιος δεν εχει παει δεν μπορει να το καταλαβει...Πραγματικα μην χασετε αυτη την ευκαιρια.....