ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.851 μέλη

    Η Barbie χωρίζει με τον Ken!

    Haroulinda
    30.06.2004, 13:01
    Barbie and Blane: it's official

    June 30 2004 at 04:57AM

    Los Angeles - It is official: Barbie has a new man in her life, a well-toned Australian surfer dude called Blaine, who is helping her get over her breakup with former beau Ken.

    American toy maker Mattel announced on Tuesday that the "hot Australian hunk" is giving the all-American girl "some tips and tricks from international waters".

    Barbie split from her suitor of 43 years, Ken, in February, but Mattel had declined to confirm until Tuesday that there was a new man in her life.

    "Blaine, the suave new Aussie surfer in the group, caught more than a few waves when he snagged Barbie doll's attention," Mattel revealed.

    'Blaine caught more than a few waves'
    Over the past few weeks, over two million girls worldwide logged onto Barbie.com to advise Barbie on a new soul mate, Mattel said.

    However, fans will have to hold their breaths for a little longer, as Blaine will not be hitting the shelves of toy stores until August. The surfer doll will be priced around $14,99.

    Born in 1959, Californian Barbie is sold in 150 countries and raked in $3,6-million for Mattel in 2003.

    The Los Angeles Times reported Tuesday that Mattel had lost a lawsuit against a Utah artist who had photographed Barbie dolls in suggestive positions. A court ordered the toy maker to pay the artist $1,8-million denying its claim that Tom Forsythe had violated intellectual property rights.


    This article was originally published on June 30, 2004

    Παιδιά με συγχωρείτε αν το βρείτε βλακεία αυτό το άρθρο γιατί όντως και εγώ πιστεύω ότι είναι.

    Απλά εκνευρίστικα με το θράσος των Αμερικάνων με αυτή την είδηση... Δηλαδή τώρα πρέπει να μαθαίνουμε στα παιδιά μας ότι μετά απο ορισμένα χρόνια με κάποιον είναι εντάξη να χωρίζουμε? Αλλωστε το έκανε και η Barbie


    lefty23
    30.06.2004, 14:14
    Τουλαχιστον η bibibo ειναι ακομα μαζι με τον john-john ή χωρισανε κι αυτοι;;;;

    jorge
    30.06.2004, 14:24
    Αυτοί ακόμα μαζί είναι, ο Ποπάυ με την Όλιβ χωρίσανε!
    Είσαι ανενημέρωτος, δε βλέπεις Τατιάνα;
    dora2000
    30.06.2004, 14:55
    Αυτή και αν είναι συζήτηση!!!!

    Και για να έχουμε καλό ερώτημα πως να το φέρω εγώ τώρα στην 10 χρονη ανηψούλα ότι η Μπάρμπι χώρισε με τον Κεν; Και τι θα της πω όταν με ρωτήσει τι να κάνει τις 5-6 διαφορετικές κούκλες Κεν που έχει; (Καθότι έχει και 5-6 διαφορετικές Μπάρμπι).
    Και μετά ποιος ακούει την μαμά της όταν θα πάει η ανηψιά μου και θα της ζητήσει 6 διαφορετικούς...(πως τον είπαμε τον κύριο;) Blaine;;;;

    Μήπως να μην της το έλεγα καθόλου; Δηλαδή θα πείραζε πολύ αν δεν χώριζαν;;;
    Please help.....



    lefty23
    30.06.2004, 15:13
    Ετσι ειναι dora2000....αυτα εχουν οι χωρισμοι...εγω παντως στενοχωρηθηκα πολυ, τοσα χρονια μαζι πανε στράφι;! και του τα 'λεγα του Ken να τα σφιξει λιγο τα λουρια αλλα δεν με ακουγε
    MariannaP
    30.06.2004, 15:47
    Ωραία τα λέμε εμείς και γελάμε.
    Όμως για ένα παιδάκι αυτό το... πως να το πω, διαζύγιο; περνάει το μήνυμα ότι και αυτό είναι φυσικό επόμενο μιας πρότυπης συμβίωσης.
    Σίγουρα τα παιδάκια που οι γονείς τους έχουν χωρίσει θα αισθανθούν καλύτερα γιατί θα δουν ότι αυτά συμβαίνουν και σε άλλες "οικογένειες", αλλά δεν είναι και κατάσταση που πρέπει να τεθεί ως πρότυπο για ένα παιδί.

    Παρεπιπτόντως σε έκθεση Τετάρτης δημοτικού με θέμα " Τι θα κάνω όταν μεγαλώσω" είδα γραμμένα τα εξής:
    "...Θα φύγω από το σχολείο και θα πάω στο Πανεπιστήμιο... μετά θα πάω σε ένα ωραίο γραφείο. Εκεί θα έχει ωραίες γυναίκες και θα παντρευτώ μια... Θα κάνω πολλα παιδιά και μετά θα κανω διαζύγιο!!! Μετά από όλα αυτά θα πληρώνομαι και δεν θα δουλεύω (εννοεί προφανώς την σύνταξη!)"
    Τι θέλει το παιδάκι; Μια ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ζωή.
    Τώρα που χώρισε και η Barbie θα δικαιωθεί η έκθεσή του!



    Πάντως, επειδή εγώ έχω κρατήσει το ζεύγος Barbie & Ken σε ένα ράφι, τι να πω ρε παιδιά; Τους βλέπω πολύ αγαπημένους!!!
    Haroulinda
    30.06.2004, 17:03
    Αυτό ήθελα να πώ και γω Μαριάννα...

    Παίρνουν πολύ ασχημα μηνύματα τα παιδιά... Εχω διαβάσει παρόμοιες εκθέσεις παιδιών και είναι απίστευτο το τί γράφουν από λάθος μηνύματα που πέρνουν...Ωραία τα λέμε εμείς και γελάμε όντως...

    Οσο για το ζεύγος που έχεις στο ράφι σου μάλλον είναι αγαπημένοι επειδή δεν βγήκε στην αγορά ο σέρφερ αυστραλός γκόμενος... Ασε να κυκλοφορίσει και βλεπουμε τι θα γίνει το ράφι σου!



    joan
    11.08.2004, 02:33
    Πωπω...λες ,τώρα, να χωρίσει και ο Mickey Mouse με τη Mini ?
    ViPeR
    11.08.2004, 14:38

    ZOI
    11.08.2004, 16:48
    ti lete vre paidia...
    den ta lene etsi auta.
    eprepe na to ferete pio malaka to neo...
    axxx.....
    XeniaRodo
    12.08.2004, 12:40
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 30-06-2004 στις 14:24 έγραψε:

    Αυτοί ακόμα μαζί είναι, ο Ποπάυ με την Όλιβ χωρίσανε!
    Είσαι ανενημέρωτος, δε βλέπεις Τατιάνα;





    TI? XΩPIΣE O ΠOΠAY ME THN OΛIB???

    ΠOTE EΓINE AYTO BPE ΠAIΔIA?
    ΣOBAPA TΩPA.....
    KAI O PEBYΘOYΛHΣ TI AΠEΓINE?
    MariannaP
    12.08.2004, 16:12
    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 12-08-2004 στις 12:40 έγραψε:

    TI? XΩPIΣE O ΠOΠAY ME THN OΛIB???

    ΠOTE EΓINE AYTO BPE ΠAIΔIA?
    ΣOBAPA TΩPA.....
    KAI O PEBYΘOYΛHΣ TI AΠEΓINE?





    Ο Ρεβυθούλης μεγάλωσε κι έγινε φάβα!!!!
    Σοβαρά τώρα, άκουσα κι εγώ ότι ό Μπρούτο έγινε ένας τζέντλεμαν, έμαθε απέξω το savoir vivre και τελικά η Όλιβ δεν άντεξε και υπέκυψε στην γοητεία του. Τι να σου κάνουν τα σπανάκια; Αλλο ένα σκάνδαλο λοιπόν!
    Tren
    29.07.2007, 22:13
    Παράθεση:

    Το μέλος MariannaP στις 12-08-2004 στις 16:12 έγραψε...

    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 12-08-2004 στις 12:40 έγραψε:

    TI? XΩPIΣE O ΠOΠAY ME THN OΛIB???

    ΠOTE EΓINE AYTO BPE ΠAIΔIA?
    ΣOBAPA TΩPA.....
    KAI O PEBYΘOYΛHΣ TI AΠEΓINE?





    Ο Ρεβυθούλης μεγάλωσε κι έγινε φάβα!!!!
    Σοβαρά τώρα, άκουσα κι εγώ ότι ό Μπρούτο έγινε ένας τζέντλεμαν, έμαθε απέξω το savoir vivre και τελικά η Όλιβ δεν άντεξε και υπέκυψε στην γοητεία του. Τι να σου κάνουν τα σπανάκια; Αλλο ένα σκάνδαλο λοιπόν!




    H βαρβατιλα εχει τη γοητεια της τελικα ε?Αχαχαχαχααααααααααα

    Ασχετο...ξερει κανεις κατα που πεφτει το στρουμφοχωριο?Φημες λενε οτι κυκλοφορουν εκπληκτικα οικονομικα πακετα διακοπων ...
    Hastaroth
    29.07.2007, 23:42
    Αυτή η Barbie έχει καμμιά σχέση μέ τον μπάρμπα στην Κορώνη;
    alexia-vicky
    29.07.2007, 23:48
    Πότε έγινεεεεεεεεεεεεεε αυτόοοοοοοοοοοο??? Απ'το 2004 και εγώ δεν το ξέρω?? Η δική μου Barbie γιατί δε μου το είπε?? Έχω σοκαριστεί!!



    (Ken)