ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.830 μέλη

    ABBA: Θέλετε να γνωρίσετε τον αρχηγό τους;

    jorge
    22.01.2008, 23:15
    Κι όμως...

    Το MusicHeaven σας δίνει τη δυνατότητα να γνωρίσετε το ένα από τα δύο "Β" των θρυλικών ABBA

    Πρόκειται για το BJORN ULVAEUS.

    Ενδιαφέρεται κανείς; Θα είναι μεσημέρι Τετάρτης, ενώ ο ...τυχερός θα πάρει αναμνηστικά, CDs κλπ


    Peace18
    22.01.2008, 23:21
    Καλά εγώ ψήνομαι έτσι κι αλλιώς... Αλλά τι εννοείς? Θα πάει Αθήνα ε??? Δεν μπορώ
    pastella
    22.01.2008, 23:30
    Δεν δουλευω... Δεν εχω εξεταστικη... Οπότε...

    ΝΑΙΑΙΑΙ!!! Εγω εγω!!!

    Γιώργο...Πειραζει να φερω και τη μαμα μου που ηταν φαν ????

    Για ποια Τετάρτη μιλάμε?
    CHE
    23.01.2008, 10:26
    Κι εγώ μέσα! Άκου λέει! Για πότε είναι; Για σήμερα ή για άλλη Τετάρτη; Όποτε και να είναι τα παρατάω κι έρχομαι!
    PHILIPPOSSM
    23.01.2008, 11:55
    ME TOOOOOOOOO
    jorge
    23.01.2008, 16:48
    Λοιπόν...

    μετά από κλήρωση...

    τον BJORN ULVAEUS θα συναντήσουν...







    οι...







    Pastella, CHE, PhilipossM & ...


    ...αφού η MAMMA είναι μόνο ΜΙΑ, την παρέα θα συνοδεύσει και η Mamapastella

    Τα επώνυμά σας έχουν ήδη δοθεί στους διοργανωτές. Να έχετε μαζί σας ταυτότητα γιατί θα σας τη ζητήσουν.

    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ και περιμένουμε φωτογραφίες και εντυπώσεις :)

    Περισσότερες λεπτομέρειες:




    επισυναπτόμενα: MM_inv.jpg 
    jorge
    23.01.2008, 16:57
    Και... αν είστε μάγκες... ετοιμάστε ερωτήσεις για τον Bjorn. Η συνέντευξη τύπου θα είναι σαν τις ...κλασικές συνεντεύξεις τύπου, όπου σηκώνετε το χεράκι και υποβάλλετε ερώτηση. Καλό είναι να τις έχετε ετοιμάσει από πριν και να είναι στα αγγλικά

    Πέρυσι στους Scorpions, στην αντίστοιχη συνέντευξη τύπου (στον Rudolf Schenker), είχε κάνει 3 ερωτήσεις ο Orfeus, δείτε:



    επισυναπτόμενα: IMG_4664.jpg 
    CHE
    23.01.2008, 18:44
    Ευχαριστούμε πολύ Jorge! Δεν το πιστεύω!!!

    Α! Στη συνέντευξη του Schenker είχα κάνει κι εγώ τρεις ερωτήσεις, οι οποίες μάλιστα δημοσιεύτηκαν στο site του Kiss FM αλλά επειδή είναι άσχετοι, και δεν καταλάβανε τι απάντησε ο Schenker, γράψανε άλλ' αντ' άλλων.
    Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι τον ρώτησα:
    1. Πως φαντάζεται τον εαυτό του μετά από 20 χρόνια.
    2. Αν υπήρχε μία Κιβωτός κι έπρεπε να σώσει 3 τραγούδια των Scorpions ποια θα ήταν αυτά.
    3. Και ποια 3 τραγούδια άλλων καλλιτεχνών θα έσωζε.

    Οι απαντήσεις του:
    1. Ελπίζει, αν ο Θεός τον έχει καλά στην υγεία του, να ροκάρει ακόμα.
    2. Θα έσωζε το "Rock You Like A Hurricane'', το ''Still Loving You'' και το ''Wind Of Change''. Το τελευταίο διευκρίνισε ότι θα το έσωζε επειδή σημαίνει πολλά πράγματα για εκατομμύρια κόσμο που ζούσε στην Ανατολική Γερμανία.
    3. Θα έσωζε δύο τραγούδια των Led Zeppelin, το ''Stairway To Heaven'' και το ''Whole Lotta Love'', καθώς και ένα, οποιοδήποτε, από τα αγαπημένα του συγκροτήματα, είτε των System Of A Down, είτε των Green Day.

    (Από μνήμη καλά πάω. Καιρός να ετοιμάσω ερωτήσεις για τον Bjorn).
    dimi93-gnr
    24.01.2008, 20:14
    8ελω και εγω αμπα!!!!