ελληνική μουσική
    417 online   ·  210.845 μέλη

    Αλκίνοος Ιωαννίδης ή Σωκράτης Μάλαμας ;;;

    etsiaplakelly
    01.02.2008, 14:33
    Διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ με το τιτλο....δεν ειναι Βανδη vs Βισση....εν προκειμενω δεν υπαρχει κοντρα οποτε δεν τιθεται θεμα υπεροχης....Πιστευω ακραδαντα οτι τετοιου ειδους τιτλοι καθε αλλο παρα ηρεμες συζητησεις προκαλουν....επηρρεαζουν αμεσα δημιουργωντας αρνητικα συναισθηματα για ανυπαρκτες διαμαχες....καλο θα ηταν να αλλαζε....

    Efklidis
    01.02.2008, 18:15
    Εγώ ψηφίζω Πλιάτσικα κάνει???
    dimi93-gnr
    01.02.2008, 18:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Efklidis στις 01-02-2008 στις 18:15 έγραψε...

    Εγώ ψηφίζω Πλιάτσικα κάνει???


    Α!ναι κανει....................................ο καλυτεροσ ειναι
    blackdragon
    01.02.2008, 20:49


    Σεβαστή κι αυτή η άποψη !!!!!

    fearlessangel
    01.02.2008, 22:37
    Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.. Είναι θέμα προσωπικού γούστου! Εμένα μπορεί να με εκφράζει περισσότερο το στυλ του Αλκίνοου και τον διπλανό μου του Σώκρατες! Διαπροωπικες συγκρίσεις προτιμήσεων δεν γίνονται, οπως λεει και η οικονομικη μας επιστημη!!
    seras
    01.02.2008, 22:40
    Mou aresei perissotero o Ioannidis
    margo
    02.02.2008, 03:14
    ο Σωκράτης Ιωαννίδης και ο Αλκίνοος Μάλαμας είναι υπέροχοι ο καθένας με το δικό του τρόπο.Και μαζί ακόμα καλύτερα
    JaNick
    02.02.2008, 14:51
    Χωρίς να υπάρχει θέμα VS λέω Μάλαμας γιατι αυτο το βαρύ και ασήκωτο στυλ του μου πάει καλύτερα...
    Όμως τα τραγούδια του Αλκίνοου μ αρέσουν πιο πολύ...
    sophi05
    02.02.2008, 23:27
    Παράθεση:

    Το μέλος fearlessangel στις 01-02-2008 στις 22:37 έγραψε...

    Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.. Είναι θέμα προσωπικού γούστου! Εμένα μπορεί να με εκφράζει περισσότερο το στυλ του Αλκίνοου και τον διπλανό μου του Σώκρατες! Διαπροωπικες συγκρίσεις προτιμήσεων δεν γίνονται, οπως λεει και η οικονομικη μας επιστημη!!

    θα συμφωνησω...μεταξυ μας ομως προτιμω Μαλαμα..
    despinakontogianni
    03.02.2008, 00:34
    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 01-02-2008 στις 14:33 έγραψε...

    Διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ με το τιτλο....δεν ειναι Βανδη vs Βισση....εν προκειμενω δεν υπαρχει κοντρα οποτε δεν τιθεται θεμα υπεροχης....Πιστευω ακραδαντα οτι τετοιου ειδους τιτλοι καθε αλλο παρα ηρεμες συζητησεις προκαλουν....επηρρεαζουν αμεσα δημιουργωντας αρνητικα συναισθηματα για ανυπαρκτες διαμαχες....καλο θα ηταν να αλλαζε....


    Αυτό μας έλειπε!
    dimitris1983
    02.03.2008, 02:19
    Εγώ θα προτιμήσω τον "Σιδερένιο άντρα" με τη βαριά φωνή που της μοναξιάς τη δόξα βρίζοντας υμνεί όπως αναφέρει τον Σωκράτη Μάλαμα και ο Λουδοβίκος των Ανωγείων στο τραγούδι "η πύλη της άμμου".

    Τον προτιμώ για τον στίχο του και για το ύφος του (όχι πως ο Αλκίνοος δεν έχει στιχάρες!).
    sitzoune81
    02.03.2008, 12:15
    Μαλαμας, γιατι πινει περισσοτερο απ τον Ιωαννιδη.......
    darbukaboy
    02.03.2008, 14:27
    Ρε παιδια τι παμε να συγκρινουμε τωρα;Καμια σχεσ ο ενας με τον αλλο,ουτε στη μουσικη ουτε στο στοιχο.Ειναι και οι δυο πολυ ξεχωριστοι για καποια πολυ ιδιαιτερα στοιχεια που εχουν.Συνεπως δεν τιθεται για μενα θεμα συγκρισης.
    greeksorcerer
    03.03.2008, 13:51
    Ρε παιδια μην παιρνετε τα πραγματα στα σοβαρα!
    Απλα κουβεντα να γινεται!
    Θα μπορουσα να θεσω το ερωτημα αλλιως: Αμα γινοταν ταυτοχρονα συναυλια τους,ο ενας εδω και ο αλλος εκει, σε ποιον θα προτιμουσατε να πατε??
    Προσωπικα θα διαλεγα Ιωαννιδη...

    ΥΓ¨Και δεν θελω εξυπναδες του τυπου: Παιζουν μαζι σε συναυλιες!
    noizreduction
    03.03.2008, 13:56
    Εμενα μ'αρεσει περισσοτερο το σουβλακι με γυρο, απ'ο,τι το ποδηλατο, γιατι το ποδηλατο δεν εκπαιδευει την ανω και κατω γναθο.

    Κοινως, συγκρισεις δεν μπορουν να υπαρξουν σε καλλιτεχνες, εφοσον δεν τιθεται θεμα "πωλησεων" και "αγορας".

    Ο καθενας στο ειδος του ( και ο Πλιατσικας στο σεντουκι του )
    john1989
    03.03.2008, 14:42
    egw protimw alkinoo!!!!!
    1)giati exei wraia gunaika ap'oti exw dei kai exw akousei
    2)giati exei makria malia kai m'aresei
    3)exei wraia autokollita panw sthn kithara tou
    4)exei kalyterh skhnikh parousia

    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax
    Plaka kanw!!!!

    alla psifizw alkinoo,etsi ki allws!!!!!!
    blackdragon
    05.03.2008, 15:08
    Παράθεση:

    Το μέλος greeksorcerer στις 03-03-2008 στις 13:51 έγραψε...

    Ρε παιδια μην παιρνετε τα πραγματα στα σοβαρα!
    Απλα κουβεντα να γινεται!
    Θα μπορουσα να θεσω το ερωτημα αλλιως: Αμα γινοταν ταυτοχρονα συναυλια τους,ο ενας εδω και ο αλλος εκει, σε ποιον θα προτιμουσατε να πατε??
    Προσωπικα θα διαλεγα Ιωαννιδη...

    ΥΓ¨Και δεν θελω εξυπναδες του τυπου: Παιζουν μαζι σε συναυλιες!



    Μάλλον είσαι ο μόνος που κατάλαβε το ερώτημα
    Για να δούμε τώρα που άλλαξα τον τίτλο μήπως σταματήσουν τα της σύγκρισης. Μου έδωσες ιδέα
    ma-gi
    05.03.2008, 17:32
    Αλκίνοος , Αλκίνοος , Αλκίνοος , Αλκίνοος , Αλκίνοος , Αλκίνοος και πάλι Αλκίνοος


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ma-gi στις 05-03-2008 17:33 ]


    kamelia8
    05.03.2008, 22:05
    Κανέναν απ' τους δύο!
    Όχι ότι δεν έχουν ταλέντο, απλώς δε μου αρέσει το στυλ της μουσικής που τραγουδάνε!
    kithara-woman
    07.03.2008, 03:03
    Ανάλογα τη στιγμή...Εξίσου καλοί και οι δυο.Ο ένας αέρινος,μελωδικότατος,ο άλλος με νεύρο και ζωντάνια.Τους έχω δει πολλές φορές σε συναυλίες και τους δυο,αυτή την εντύπωση μου δίνουν.Εχουν δώσει πολλά όμορφα τραγούδια που θα μείνουν.Επίσης καλοί κιθαρίστες και οι δυο.Απλά σαν φωνή υπερτερεί ο Αλκίνοος.