ελληνική μουσική
    464 online   ·  210.826 μέλη

    Αλκίνοος Ιωαννίδης ή Σωκράτης Μάλαμας ;;;

    doulis33
    07.03.2008, 17:48
    Αλκίνοος Ιωαννίδης με μικρή διαφορά ομώς!
    catherine91
    07.03.2008, 22:28
    Δεν μπορώ να ξεχωρίσω... τους εκτιμώ και τους δύο το ίδιο σαν καλλιτέχνες!!!!!!
    romfaia
    08.03.2008, 17:58
    Αλκίνοος Ιωαννίδης ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ!, και μετά ακολουθούν οι αλλοι κοινοί τραγουδιστές!!
    Πώς να το κάνουμε δηλδή, ο Αλκίνοος ειναι ΘΕΟΣ!!! τα σπάει ο άνθρωπος!!!!!
    romfaia
    08.03.2008, 18:00
    Αλκίνοος Ιωαννίδης ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ!, και μετά ακολουθούν οι αλλοι κοινοί τραγουδιστές!!
    Πώς να το κάνουμε δηλδή, ο Αλκίνοος ειναι ΘΕΟΣ!!! τα σπάει ο άνθρωπος!!!!!
    romfaia
    08.03.2008, 18:00
    Αλκίνοος Ιωαννίδης ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ!, και μετά ακολουθούν οι αλλοι κοινοί τραγουδιστές!!
    Πώς να το κάνουμε δηλδή, ο Αλκίνοος ειναι ΘΕΟΣ!!! τα σπάει ο άνθρωπος!!!!!
    romfaia
    08.03.2008, 18:04
    Αλκίνοος Ιωαννίδης ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ!, και μετά ακολουθούν οι αλλοι κοινοί θνητοί τραγουδιστές!!!!!!!!
    Πώς να το κάνουμε δηλδή, ο Αλκίνοος ειναι ΘΕΟΣ!!! τα σπάει ο άνθρωπος!!!!!
    romfaia
    08.03.2008, 18:06
    Αλκίνοος Ιωαννίδης ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ!, και μετά ακολουθούν οι αλλοι κοινοί θνητοί τραγουδιστές!!!!!!!!
    Πώς να το κάνουμε δηλδή, ο Αλκίνοος ειναι ΘΕΟΣ!!! τα σπάει ο άνθρωπος!!!!!
    oulion
    09.03.2008, 01:30
    Ιωαννίδης
    maspa
    09.03.2008, 02:41
    Παράθεση:

    Το μέλος blackdragon στις 28-01-2008 στις 15:05 έγραψε...

    Αλκίνοος Ιωαννίδης vs Σωκράτης Μάλαμας !!! Ποιός από τους δύο έντεχνους καλλιτέχνες πιστεύετε πως είναι καλύτερος; Σε τι υπερτερεί ο ένας από τον άλλο;

    Η προσωπική μου άποψη :

    Στίχοι : ποιο ψαγμένους θεωρώ τους στίχους του Μάλαμα...... με πολύυυυυ μικρή διαφορά όμως...

    Μουσική-Σύνθεση : Αναμφισβήτητα ψηφίζω Αλκίνοο Ιωαννίδη...Χρησιμοποιεί πλειάδα μουσικών οργάνων και είναι επηρρεασμένος από ανατολίτικους ήχους.

    Συνεπώς, θα ψήφιζα Ιωαννίδη. Ο οποίος όμως επικρατεί στα σημεία. Ποιές είναι οι δικές σας απόψεις ;;;;;;



    Σα να λέμε παστίτσιο ή μουσακάς;

    Τελείως άτοπο το ερώτημα. Τι πάει να πει: Ιωαννίδης ή Μάλαμας; Καιρός είναι να αρχίσουμε να δημιουργούμε topics-ντέρμπι. Αυτός ή εκείνος; Ο τάδε ή ο δείνα;
    Αν χρησιμοποιείς τη μουσική αόριστα ως κοινό παρονομαστή, θεωρώ ότι είναι ένα πολύ γενικευμένο κριτήριο σύγκρισης.

    Παράθεση:

    Μην αρχίζετε όμως πάλι να λέτε για μέτρα σύγκρισης κ τέτοια...Αν στη γειτονιά σας έπαιζαν κ οι δύο, ποιον θα βλέπατε;


    Αν πάω Μάλαμα, λες να μου απαγορεύσει την είσοδο ο Ιωαννίδης;;;;;; Το να το έχουμε δίπορτο δεν παίζει;


    MarakiVas
    09.03.2008, 18:06
    Και οι δύο είναι αξιόλογοι καλλιτέχνες αλλά πιο πολύ μου αρέσει ο Αλκίνοος!
    Raindrop
    10.03.2008, 02:28
    Tι ακριβώς συγκρίνουμε,για να καταλάβω....
    Φυσικά και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Ο καθένας είναι μοναδικός και αξιοσέβαστος στο έργο που έχει κάνει. Όσον αφορά τη συνεργασία τους πέρυσι το καλοκαίρι,σε κάποιους άρεσε,σε άλλους πάλι όχι,αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το τι έχει προσφέρει ο καθένας τους στη μουσική. Άπειρα τα γούστα........

    Ποιος καίγεται απόψε...και μύρισε η πόλη αγάπη....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Raindrop στις 10-03-2008 02:29 ]


    malamataki
    11.03.2008, 16:05
    Η αληθεια ειναι οτι και οι δυο ειναι κορυφη..Επειδη τον Σωκρατη τον εχω δει πολυ πιο πολλες φορές μου αρεσει περισσοτερο.Ο Σωκρατης σε καθε περιοδεια του και σε καθε εμφανιση του παντα αλλαζει το προγραμμα του το κανει πιο απροβλεπτο και εχει μια διαφορετικη επικοινωνια με το κοινο..Τωρα για την καλοκαιρινη τους συνεργασια δεν θελω να πω και πολλα γιατι ηταν ενας Σωκρατης ετσι οπως δεν τον ειχαμε συνηθισει τοσα χρονια...
    xristos_rock
    11.03.2008, 16:25
    Αλκίνοος Ιωαννίδης εγώ θα έλεγα...
    Ο Σωκράτης Μάλαμας δεν λέω ότι δεν μ'αρέσει, απλά είναι λίγο "βαρύς" για τα ακούσματά μου...
    marylin
    11.03.2008, 16:57
    Συμφωνώ με το Χρήστο!
    blackdragon
    11.03.2008, 20:08
    μπράβο παιδιά!! Συμφωνώ με την Marylin....Όχι με τον Χρήστο...

    In the small matters trust the mind, in the large ones, the heart...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : blackdragon στις 11-03-2008 20:09 ]


    fotini19
    12.03.2008, 19:00
    μου αρέσουν τα τραγούδια και των δυο, αλλά σαν φωνή προτιμώ τον Μάλαμα..