ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.833 μέλη

    Το ελληνικό Am Fenster!

    sitzoune81
    26.03.2008, 18:36
    Χμμμμ... για δειτε κι αυτο που βρηκα!

    Να και μια γυναικα που ακουγεται σαν γυναικα, οχι σαν καποιες αλλες που πασχιζουν να ακουγονται δυνατα και το μονο που καταφερνουν ειναι να βγαινει ο αντρας απο μεσα τους...! Αηδια!
    Τελικα η κοπελα ειναι ΚΑΙ τουμπανο ΚΑΙ ξερει μουσικη!
    και φαινεται προσγειωμενη....... περιπου.....σχεδον.........ισως!
    antreas_dr
    19.05.2008, 12:04

    Ακούστε και αυτό...

     

    Αυτό πάει να πει Ελληνικό...

     


    thaliey
    19.05.2008, 14:41

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 03-02-2008 στις 13:31 έγραψε...

    Αχαλινωτα sexy η τυπισα με το βιολι !!!

    Μουσικη και στιχος απλα χάλια !

    {#emotions_dlg.mad}{#emotions_dlg.mad}{#emotions_dlg.oops}


    thaliey
    19.05.2008, 14:50

    εμενα μ αρεσουν κα ειναι και νεα παιδια και κανουν κ ωραια δουλεια!!!!


    thaliey
    19.05.2008, 14:52

    υπαρχει κ αυτο!!!!!!!!!


    catherine91
    21.08.2008, 20:35

    Εγώ τους είδα χθες βράδυ live και ξετρελάθηκα....γι'αυτό και άρχισα σήμερα να ψάχνω αμέσως γι'αυτούς...

    Είχα πάει χθες σε μια συναυλία, όπου θα βλέπαμε υποτίθεται τη Μαντώ!! Αλλά τελικά όταων βγήκε η Μαντώ, έφυγαν όλοι...

    Στην αρχή εμφανίστηκαν οι Γένεσις! Είπαν το γνωστό τους κομμάτι "Σε Θέλω" και ύστερα είπαν 2-3 ξένα ροκ κι ελληνικά... Στη συνέχεια, ήρθαν στη σκηνή οι Nomisma και ξεκίνησαν με το "Όνειρα"...Οι περισσότεροι σ'αυτό το τόπικ λέτε πως δεν σας αρέσει...Εμένα όμως μου έκανε καλή εντύπωση... Έπειτα είπαν πολλά ωραία ξένα ροκ, ροκ μπαλάντες, από ελληνικά κάποια του Παπακωνσταντίνου... Ήταν πολύ ωραίοι!!! Η κοπελιά με το βιολί ήταν θεά!!!!! Και έπαιζε τέλεια!! Ο Νίκος μου έκανε εντύπωση όταν έπιασε κλαρίνο και μετά σαξόφωνο... Πολύ ωραία βραδιά!!!

    Ε, όταν τέλειωσαν αυτοί και εμφανίστηκε η Μαντώ....άρχισε να αδειάζει το θέατρο!!!


    astarth_18
    22.08.2008, 12:44

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα ελληνικα νεοεμφανιζομενα συγκροτηματακια πρεπει να κανουν τουλαχιστον ενα κομματι στα ελληνικα!.. Και γενικα δεν καταλαβαινω γιατι οι Ελληνες εχουμε το κολλημα να τα εξελληνιζουμε ολα!... Θελω να πω, ποιος ο λογος να βγαλεις ελληνικο στιχο για ενα κομματι τη στιγμη που ηδη εχει στιχο?...

    Οσο για τον αντρικο πληθυσμο νομιζω οτι οι NOMISMA βρηκαν την συσταση κλειδι....!{#emotions_dlg.thumbup}


    christos85
    23.09.2010, 21:18

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 26-03-2008 στις 18:36 έγραψε...

    Χμμμμ... για δειτε κι αυτο που βρηκα!

    Να και μια γυναικα που ακουγεται σαν γυναικα, οχι σαν καποιες αλλες που πασχιζουν να ακουγονται δυνατα και το μονο που καταφερνουν ειναι να βγαινει ο αντρας απο μεσα τους...! Αηδια!
    Τελικα η κοπελα ειναι ΚΑΙ τουμπανο ΚΑΙ ξερει μουσικη!
    και φαινεται προσγειωμενη....... περιπου.....σχεδον.........ισως!


    christos85
    23.09.2010, 21:21
    Πολυ μου αρεσε αυτο το τραγουδι....Σε κοιτω στα ματια κ σου κρυβω την αληθεια ! Για ακουστε !