ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.832 μέλη
    kamelia8
    04.02.2008, 21:27
    Εδώ και ένα χρόνο η σειρά αυτή εντυπωσιάζει.
    Ποια είναι η γνώμη σας;

    Αν και είναι απόδοση μεξικάνικης σειράς, εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ, γιατί οι σεναριογράφοι το έχουν εφαρμόσει στην ελληνική κοινωνία επιτυχώς.
    Επίσης, μου αρέσει πολύ το κόνσεπτ, όπου ένας γόης ερωτεύεται μία άσχημη κοπέλα. Καταδεικνύει ότι η εξωτερική εμφάνιση δεν είναι το παν!

    Περιμένω τις απαντήσεις σας!

    Stroumfita456
    05.02.2008, 15:16
    Νομίζω πως είναι μια απλη αντιγραφή...έχει καταντησει βαρετο το σκηνικό που θέλουν να μας περασουν(ενας ωραιος κοροιδευει στην αρχη μια ασχημη και μετα την ερωτευεται σφοδρα....παραμυθια)τεσπα,δεν έχει κατι να μας δείξει το εργο το χουμε ξαναδει το σεναριο και οχι μονο απο την μεξικανικη σειρα...!!!!


    ΥΓ..απορω ποιους εντυπωσιάζει?



    hartigan
    05.02.2008, 16:11
    Βλακεία σειρά.
    oomarioo
    05.02.2008, 22:56
    Περνάει σημαντικά μηνύματα πιστεύω.Εκτός από τα ξενέρωτα που παρουσιάζουν ορισμένα επεισόδια... Κατα τ' άλλα, είναι μια απλή,αρκετά βαρετή σειρά για όποιον δεν έχει τι να κάνει 7 με 8...
    theotita
    06.02.2008, 00:20
    Δεν είναι αντιγραφή μεξικάνικης, γιατί η μεξικάνικη δεν είναι η προτότυπη, αλλά τώρα δε θυμάμαι από πια χώρα της λατινικής αμερικής ξεκίνησε. Όποιος έχει δει την μεξικάνικη δυσκολεύεται να παρακολουθήσει την ελληνική εκδοχή, γιατί είναι δραματική και πολύ πολύ πολύ βαρετή, με απαίσιους διαλόγους.

    Κατά τ'άλλα όντως περνάει μηνύματα, ή τουλάχιστον αυτό θα έκανε αν είχε καλλίτερο διάλογο (ή/και ερμηνία από μερικούς/ες). Μπορεί να φαίνονται παραμύθεια κ ίσως να είναι (όχι ότι δε συμβαίνουν όμως, έστω και σπάνια), αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει ν' αλλάξει ο τρόπος που κρίνουμε τους ανθρώπους. Δε θα το κάνει βάβαια μια σειρά αυτό, ούτε 1000, αλλά είναι μια καλή αρχή.
    mprizas
    08.02.2008, 02:37
    Πράγματι...σπουδαία σειρά...

    Η Μαρία η άσχημη περισσότερο με ακρίδα μοιάζει παρά με άνθρωπο...

    Ο Τζον Τζον (αυτος ο γελοιος που το παιζει ωραίος) με τη χωρίστρα που ξεκινά απο το κούτελο και τελειώνει στην ωμοπλάτη είναι για μπαούλιασμα κανονικό!

    Όσο για τους υπόλοιπους τους βλέπω για Επιδαυρο σύντομα (να κόβουν εισητηρια...)

    Άπ' αυτους καλυτερα Παυλοπουλος-Βαρεμενος! εεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
    marylin
    08.02.2008, 03:01
    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 08-02-2008 στις 02:37 έγραψε...

    Πράγματι...σπουδαία σειρά...

    Η Μαρία η άσχημη περισσότερο με ακρίδα μοιάζει παρά με άνθρωπο...

    Ο Τζον Τζον (αυτος ο γελοιος που το παιζει ωραίος) με τη χωρίστρα που ξεκινά απο το κούτελο και τελειώνει στην ωμοπλάτη είναι για μπαούλιασμα κανονικό!

    Όσο για τους υπόλοιπους τους βλέπω για Επιδαυρο σύντομα (να κόβουν εισητηρια...)

    Άπ' αυτους καλυτερα Παυλοπουλος-Βαρεμενος! εεεεεεεεεεεεεεεεεεεε



    ΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

    ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!
    mprizas
    08.02.2008, 03:34
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 08-02-2008 στις 03:01 έγραψε...



    ΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

    ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!



    Μαίρηηηηηηηηηη! γιατί άδικο έχω? όταν βλέπεις τη Μαρία την άσχημη δε σου ρχεται να τη ψεκάσεις?
    fearlessangel
    08.02.2008, 09:28
    Κλείστε τις τηλεοράσεις!!!
    Peace18
    08.02.2008, 10:16
    Σαν σενάριο δεν λέει τίποτα! Σαν σειρά το ίδιο...
    Αλλά δεν μπορεί να βγαίνει ο καθένας και να κατακρίνει τους πάντες και τα πάντα αυθαίρετα! Υπάρχουν μονάδες (για ηθοποιούς μιλάω) μέσα στο καστ που είναι εξαιρετικά καλοί (και όχι μόνο νέοι!) Γι' αυτό ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί την επόμενη φορά που θα θελήσουμε να το παίξουμε κουλτούρα και να κρίνουμε κάτι από αυτή τη βάση!
    xristos_rock
    08.02.2008, 10:26
    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 08-02-2008 στις 02:37 έγραψε...

    Πράγματι...σπουδαία σειρά...

    Η Μαρία η άσχημη περισσότερο με ακρίδα μοιάζει παρά με άνθρωπο...

    Ο Τζον Τζον (αυτος ο γελοιος που το παιζει ωραίος) με τη χωρίστρα που ξεκινά απο το κούτελο και τελειώνει στην ωμοπλάτη είναι για μπαούλιασμα κανονικό!

    Όσο για τους υπόλοιπους τους βλέπω για Επιδαυρο σύντομα (να κόβουν εισητηρια...)

    Άπ' αυτους καλυτερα Παυλοπουλος-Βαρεμενος! εεεεεεεεεεεεεεεεεεεε




    dionysia7
    08.02.2008, 14:52
    Κατα την αποψη μου.........δεν υπαρχει πιο αθλια σειρα.....Ειναι κακογραμμενη,με ηθοποιους αταλαντους, χαλια, γυρισμενη ολη σε ενα στουντιο (οπως και οι περισσοτερες αλλωστε τη σημερον ημερα....). Σαν εργο δεν εχει καμια ουσια και δεν περναει κανενα μηνυμα το οποιο για να το αντιληφθουμε πρεπει να παρακολουθησουμε τη σειρα αυτη...Δεν εχει καθολου suspense, ξερεις τι θα γινει καθε στιγμη και δεν σου εξαπτει πουθενα την περιεργια και το ενδιαφερον, ακομη και 10 επισοδεια να χασεις ξερεις τι γινεται και δεν χανεσαι...... Πραγματικα αξιοθαυμαστοοοοοοοοοο!! (ειρωνικα το λεω!)


    Αυταααα...........Κατα τ' αλλα ειναι μια σειρα πολυ καλη....