ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.832 μέλη

    Cd ή βινύλια που έχετε χάσει...

    W4TT4N4B3
    07.02.2008, 12:38
    Δεν ξέρω αν έχει ανοίξει παρόμοιο θέμα, η αναζήτηση δεν έβγαλε κάποιο σχετικό αποτέλεσμα.
    Ψάχνουμε αγαπημένα cd ή βινύλια που αγνοείται η τύχη τους, που έχετε χάσει ή που σας τα έχασαν...
    Εγώ αγνοώ πού βρίσκεται το 1ο cd που αγόρασα, το "Kρατα το σώου μαϊμού" από Τρύπες.
    Πάνε 10 και παραπάνω χρόνια και μάλλον αγνοείται από κάποια σχολική εκδρομή και μετά.

    Σκοπός του θέματος δεν είναι να βρούμε αυτά που έχουμε χάσει...αλλά αυτά που ξεχάσαμε...

    Crocodile
    07.02.2008, 17:03
    Ποτέ δεν χάνω τέτοια πράγματα. Τα προσέχω σαν τα μάτια μου καθώς, ως συλλέκτης, διαθέτω και πολλά σπάνια...
    cobal
    07.02.2008, 18:02
    Εγω δυστηχως εχω χασει παρα πολλα τα οποια τα εχω δανεισει σε φιλους και γνωστους και αργοτερα ξεχναω που τα εχω δωσει και ετσι...
    RoCkLiViN2
    07.02.2008, 18:10
    Egw ena cd exw xasei, pou mallon tha to ksexasa sto spiti pou eixa sti larisa, otan imoun foititis ekei... To cd auto loipon mou to eixxe ferei enas filos apo Iaponia. Einai twn Loudness to omwnumo cd, to opoio den kukloforei pia oute stin ellada, oute sto ekswteriko ap oti kserw... To mono pou exw dei, einai ena 7" single tous sto seven plus seven sto monastiraki...kai ti na to kanw afou den exw pickup... Axxxxxx
    W4TT4N4B3
    07.02.2008, 18:12
    Υπάρχει πικαπ με καλώδιο usb. Αγοράζεις το πικάπ και το περνάς το δισκάκι και στον υπολογιστή καλού κακού.
    Θα το ψάξω το loudness. Με ενδιαφέρουν τα ομώνυμα άλμπουμ. Έχω προγραμματίσει να κάνω μια εκπομπή στο MH Radio μόνο με κομμάτια από ομώνυμα αλμπουμ.

    RoCkLiViN2
    07.02.2008, 18:19
    Euxaristw gia tin pliroforia,alla ksereis pio einai to thema??Potimw ektws apo psifiaki morfi twn kommatiwn i twn diskwn, na ta exw authentika...Euxaristw pantws
    cranky
    07.02.2008, 18:23
    Παράθεση:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 07-02-2008 στις 18:12 έγραψε...
    Θα το ψάξω το loudness.

    Εγω το εψαξα.Βρήκα πολυ πράμα με το μουλάρι
    Tropaiatissa
    07.02.2008, 18:28
    Ευτυχώς δεν μου έχει συμβεί τέτοιο πράγμα! Ειδικά σε βινύλια έχω και κάποια δυσεύρετα και τα φυλάω σαν τα μάτια μου! Επίσης, σπανίως δανείζω τέτοια πράγματα. Όχι επειδή δεν θέλω να δανείσω. Μια φορά είχα δανείσει ένα cd σε έναν φίλο μου στο σχολείο, και μάλλον θα το είχε αφήσει εκτός θήκης, οπότε έχει μια γρατσουνιά σ' ένα σημείο και σε ένα συγκεκριμένο τραγούδι κολλάει! Ευτυχώς αυτό το τραγούδι (στην ίδια εκτέλεση) το έχω και σε άλλο cd (συλλογή). Ή σ' ένα άλλο cd, είχε ατύχημα το βιβλιαράκι, στο οποίο έπεσε πάνω καφές! Γι' αυτό αν αποφασίσω να δανείσω cd σε κάποιον (βινύλιο ποτέ) θα είναι μόνο σε πολύ συγκεκριμένα πρόσωπα που είναι κι αυτοί "σπασίκλες" όπως κι εγώ, αλλά και πάλι με "πόνο ψυχής"!