ελληνική μουσική
    436 online   ·  210.845 μέλη

    Οι Kiss στην Αθήνα: Εντυπώσεις !

    metalcity
    14.02.2008, 17:39

    "Η Di Di Music – Big Star Promotion υποδέχεται τους Κiss στην Αθήνα. THN KYΡΙΑΚΗ 18 ΜΑΙΟΥ ΟΙ ΚΙSS ΘΑ MΑΣ ΞΕΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟ TERRA VIBE PARK , γιορτάζοντας τριάντα πέντε χρόνια παγκόσμιας rock 'n roll κυριαρχίας! H προπώληση των εισιτηρίων για την εμφάνιση τους στο Terra Vibe Park θα ξεκινήσει στα Ticket House, και www.ticketpro.gr στις 22 Φεβρουαρίου και οι τιμές τους θα είναι Pl1 ( Α και Β ) 75 euro, Pl2 65 euro (pitch A), Pl3 45 euro για τις πρώτες μέρες της προπώλησης ΕΩΣ ΤΙΣ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ και 50 euro στη συνέχεια."

    Την είδηση την μεταδώσαμε πρώτοι στην εκπομπή του Σαββάτου 9 Φεβρουαρίου, απλά σήμερα επιβεβαιωθήκαμε.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 19-05-2008 15:08 ]


    επισυναπτόμενα: KISS2.mp3 
    kalouka
    15.02.2008, 09:16
    δυστυχώς έχουν ξεφύγει με τα εισιτηρια κρίμα
    sea_like_eyes
    15.02.2008, 15:29
    Παράθεση:

    Το μέλος kalouka στις 15-02-2008 στις 09:16 έγραψε...

    δυστυχώς έχουν ξεφύγει με τα εισιτηρια κρίμα



    ειναι πολλα...αλλα αμα σκεφτεις κατι Iron Maiden,Scorpions etcetcetc(τραγόγερους)που μας επισκεπτονται καθε χρονο με τιμες . . . αναλογες!
    Τουλαχιστον θα δουμε Kissssssssssssss . . .
    seras
    15.02.2008, 15:35
    Κάλη φάση για τους φαν του συγκροτήματος..
    Να μαζευτούμε να πάτε...
    Paloukeze
    15.02.2008, 16:39
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 15-02-2008 στις 15:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kalouka στις 15-02-2008 στις 09:16 έγραψε...

    δυστυχώς έχουν ξεφύγει με τα εισιτηρια κρίμα



    ειναι πολλα...αλλα αμα σκεφτεις κατι Iron Maiden,Scorpions etcetcetc(τραγόγερους)που μας επισκεπτονται καθε χρονο με τιμες . . . αναλογες!
    Τουλαχιστον θα δουμε Kissssssssssssss . . .



    Ενώ τωρα που έρχονται οι Kiss τα παιδαρέλια, στο άνθος της ηλικίας τους...
    sea_like_eyes
    15.02.2008, 17:23
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 15-02-2008 στις 16:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 15-02-2008 στις 15:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kalouka στις 15-02-2008 στις 09:16 έγραψε...

    δυστυχώς έχουν ξεφύγει με τα εισιτηρια κρίμα



    ειναι πολλα...αλλα αμα σκεφτεις κατι Iron Maiden,Scorpions etcetcetc(τραγόγερους)που μας επισκεπτονται καθε χρονο με τιμες . . . αναλογες!
    Τουλαχιστον θα δουμε Kissssssssssssss . . .



    Ενώ τωρα που έρχονται οι Kiss τα παιδαρέλια, στο άνθος της ηλικίας τους...



    δεν την εχουν δει ομως...Ελλαδα-διακοπες-συναυλια-ξεπετα...οπως καποια αλλα groups!Aυτο ηθελα να πω . . .
    seras
    15.02.2008, 17:30
    Mipos grafoun sta arx... tous tin ellada kai den erxontai sixna?den ksero apla leo..
    tespa..
    Elpizo na mazepsoun pio poly kosmo apo maiden, mias kai den erxontai sixna, kai elpizo na exoun kai fovero soou pano sti skini..
    Kala na perasei opoios paei..
    sea_like_eyes
    15.02.2008, 17:41
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 15-02-2008 στις 17:30 έγραψε...

    Mipos grafoun sta arx... tous tin ellada kai den erxontai sixna?den ksero apla leo..
    tespa..
    Elpizo na mazepsoun pio poly kosmo apo maiden, mias kai den erxontai sixna, kai elpizo na exoun kai fovero soou pano sti skini..
    Kala na perasei opoios paei..



    για Maiden και scorpions μιλαω συγκεκριμενα γιατι ειναι εξισου μεγαλα groups...groups που το εχουν ξεφτιλίσει με τα Lives!Οπως και μικροτερα groups...Βλεπε π.χ Anathema (το 2007 παιζει να εκαναν δυο Lives κι αλλα δυο-Unplugged-)
    Oι Maiden καθε καλοκαίρι . . . εκει . . . δωστου . . . δεν λεω,για τους fans ειναι ολα perfect αλλα αμα εισαι στην απ'εξω , εκει γελαςςςςςςςς . . .
    Προσωπικα δεν ξερω ακομα αν θα παω στους Kiss , αλλα με τις τιμες που εχουμε συνηθίσει εδω στην Ελλαδα . . . βρισκω τα 45(ακομα και τα 65)euro λογικα φράγκα.

    Οσοι πιστοι fans . . . και καλη rock διασκεδαση !
    rory166
    16.02.2008, 17:11
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 15-02-2008 στις 15:35 έγραψε...

    Κάλη φάση για τους φαν του συγκροτήματος..
    Να μαζευτούμε να πάτε...




    john1987
    16.02.2008, 23:59
    Α,δηλαδη πρεπει να παμε Kiss επειδη μας εχουν γραμμενους ενω οι Maiden ερχονται συχνα?

    Τι να μας πουν και οι Kiss ρε παιδια...

    >
    kostas-5150
    27.02.2008, 06:52
    Kiss - Οι δημιουργοι του ροκ anthem,ξεφυγαν απο την τοτε μοδα της εποχης ('70s) και εννοω την προσπαθεια κλωνοποιησης των Led Zeppelin,προσπαθησαν και τα καταφεραν να καινοτομησουν σε αρκετα σημεια(Kουστουμια,make up βασισμενα σε Ιαπωνικο κομικ,αρμονιες στις κιθαρες κτλ)
    Ισως μαζι με τους Van Halen ειναι το γκρουπ που στα ιχνη του ΠΑΤΗΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ η αμερικανικη Ροκ σκηνη του '80.

    Τωρα δεν γνωριζω την συνθεση που θα παρουσιασουν στην Ελλαδα,νομιζω οτι αποκλειεται να δουμε τους Ace Frehley,Peter Chris αλλα οπως και να'χει ειναι μεγαλη ευκαιρια για τους fans να παρουμε μια γευση απο Detroit Rock city και God of thunder..για πρωτη και ισως για τελευταια φορα..

    ΥΓ Γιγαντες οι Maiden,τεραστιοι οι Scorpions αλλα το σοου που εδωσαν προπερσι(νομιζω ηταν προπερσι!!) οι Twisted Sister θα μου μεινει αξεχαστο..ιδιοι και απαραλαχτοι οι μπαγασες..
    thaliey
    27.02.2008, 09:45
    κιsssssss!!!!!τελειοι!!!!εμενα το προβλημα μου δεν ειναι η τιμη αφου ειναι για κιss αξιζουν τα λεφτα!δυστυχως δεν μπορω να κατεβω αθηνα δουλευω τιν γκαντεμια μου...οποιοι πατε καλα να περασετε!!!κ πειτε μου μετα πως ηταν να παρω μια ιδεα αφου δεν θα μαι εκει...αν κ ειμαι σιγουρη οτι θα ναι τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    kwstasagas
    27.02.2008, 21:29
    Οι Kiss δεν μού αρέσουν ιδιαιτέρως. Ποτέ δεν υπήρξαν από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα. Κι όμως, θα πάω στη συναυλία τους γιατί ξέρω ότι είναι πολλές οι πιθανότητες να περάσω καλά. Πιστεύω ότι αυτό που θα παρουσιάσουν [τα μέηκ - απ τους, το σόου τους, τα εφφέ τους κλπ] είναι κάτι που δεν το βλέπουμε συχνά. Επίσης, έχω την εντύπωση ότι κάνουν φοβερό κέφι .....

    {Ανάλογη είναι και η στάση μου απέναντι στον ΑΛΙΣ ΚΟΥΠΕΡ : Κατά την προσωπική - ταπεινή μου άποψη, η δισκογραφία του αποτελείται από μέτριους δίσκους [λίγα είναι, κατ' εμέ, τα τραγούδια του που ξεχωρίζουν, συγγνώμη αν στεναχωρώ τους φίλους του Άλις]. Όμως .... τα σόου που παρουσιάζει επί σκηνής είναι ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ. Έτσι, πέρυσι στο Λυκαβηττό μάς χάρισε μια βραδυά ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ....} ....

    [Κι επειδή ... αρχίζουν οι "συναυλιακοί μήνες" .... πρέπει να αρχίσω να κάνω ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ (καφέδες, σινεμαδάκια, εκδρομούλες τα σαββατοκύριακα .... πρέπει να περιορισθούν) !!! Τι να κάνουμε, τους επόμενους μήνες θα παίξουν ένα σωρό αγαπημένα συγκροτήματα. Και Godfathers, και Bad Company, και Iron Butterfly, και Blue Oyster Cult, και Whitesnake / Def Leppard .... ]



    esta
    27.02.2008, 21:32
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 15-02-2008 στις 15:35 έγραψε...

    Κάλη φάση για τους φαν του συγκροτήματος..
    Να μαζευτούμε να πάτε...


    χιχιχιχι!!!
    Vanna
    27.02.2008, 22:22
    Δεν μου αρέσουν πολύ αλλά θα ήταν ωραίο αν μπορούσα να πήγαινα...μια φίλη μου κάνει σαν τρελή για τους Kiss και υποθέτω ότι εαν πήγαινε θα την συνόδευα...
    tina15
    28.02.2008, 22:15
    Μη ρε παιδιά!!!!Γιατί το κάνετε αυτό;;;;Εγώ στις 17 δίνω το πρώτο μάθημα πανελληνίων!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    npxx88
    10.03.2008, 20:11
    eprepe na erthei to 2008 na thymi8oun tin Ellada oi kologeroi pleon??? kai ti na paw na dw na xefwnizoun i was made for lovin you an erthoun telika?
    pastella
    11.03.2008, 17:52
    Άκουσα χτες σε ραδιοφωνικό σταθμό (1055 rock) ότι υπάρχει περίπτωση να μην έρθουν...

    Στη σελίδα τους αναφέρεται βέβαια η Αθηνα, αλλά...

    Αν κάποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει.
    seras
    11.03.2008, 17:58
    kati akousa pos o Paul Stanley epathe emfragma kai pos o Tommy Thayer exei na kanei mia egxeirisi anoiktis kardias pera apo to loumpagko pou exei edo kai kairo..
    sitzoune81
    11.03.2008, 18:25
    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 27-02-2008 στις 13:44 έγραψε...

    Οποις ερχετε συχνα σημαινει πως σεβαιτε τους φανς του...Οσοι ερχονται μια φορα στα 30 χρονια....μαλλον μας γραφουν...Maiden 4 ever.....



    Οποιος ερχεται συχνα σημαινει πως "υπαρχουν λεφτα εδω". Οσοι ερχονται μια φορα στα 30 χρονια...... μαλλον ειναι κορυφαιες μπαντες στο εξωτερικο και δεν εχουν μεγαλη απηχηση στην Ελλαδα.

    Λογικο, λογικοτατο!

    Μαυρα Μεσανυχτα στην Ελλαδα


    Α,ρε Scorpions που μας χρειαζεται..........
    Καλα να παθουμε
    Μας αξιζει!
    "Kiss" my ass !