ελληνική μουσική
    422 online   ·  210.817 μέλη

    Κάθε καρυδιάς καρύδι

    melageorgiadoy
    19.02.2008, 14:19
    Λοιπόν έχω μπουχτήσει με τον κάθε δήθεν μάγκα που μπαίνει στο τσατ και μπινιλικώνει τους πάντες και τα πάντα...Κάτι πρέπει να γίνει επιτέλους γιατί όσο πάμε μπαίνουν και περισσότεροι.Αν δεν σέβονται εμάς τουλάχιστον ας σεναστούν τις μικρότερες ηλικίες, άσχετο αν έχουν χειρότερο στόμα και απο λιμενεργάτη....εμείς δεν πρέπει να ενθαρύνουμε αυτή την συμπεριφορά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 19-02-2008 14:32 ]


    Termite
    19.02.2008, 15:05
    Έχεις απόλυτο δίκιο...έχω παρατηρήσει και εγώ την συγκεκριμένη συμπεριφορά και είναι σε πολλές περιπτώσεις αισχρή.

    Για μένα πρέπει να προστεθούν moderators και όχι μόνο ένας. Αλλα αρκετά περισσότεροι...ωστε να διασφαλιστεί το 1 παρόν στο τσάτ όσο γίνεται πιο συχνά.
    fearlessangel
    19.02.2008, 17:50
    οι προλαλησαντες τα ειπαν ολα...
    Stroumfita456
    19.02.2008, 20:16
    Επίσης υπάρχουν και μερικοι άλλοι που εκτός απο το "βρίσιμο" μεταφέρουν και τις αντιπάθειες τους σε συγκεκριμένα προσωπα-μέλη χωρίς να υπάρχει λόγος!Δεν μπαίνουμε στο Chat για να λογομαχήσουμε αλλά να γνωριστούμε και να αναπτυξουμε συζητησεις κάθε είδους!
    Όπως λεει και ο Βασίλης (Termite)χρειάζονται περισσοτεροι moderators και συμφωνω ακραδαντα!
    RoCkLiViN2
    20.02.2008, 12:03
    tha sumfwnisw me tous prolalisantes... den einai pragma auto...me tin mela exoume brethei arketes fores se tetoia skinika... Dld eleos...kathesai kai kaneis mia normal suzitisi, an mporei na mas thewrisei kapoios normal..xaxaxa, kai mpoinoun kati tupoi san ton babkal kuriws kai ton leonida..kati pio prosfata... kai na ginetai xamos...kai den einai na peis oti kati tou les kai eksagriwnetai... sto akuro sou petaei kati gia sena, gia to spiti sou ki etsi... Jesus dld, ti prepei na kanoume ??? na min mpainoume emeis stin teliki ??? Giati ama sunexistei auti i aidia se ligo den tha mpainei kaneis sto chat...
    melageorgiadoy
    20.02.2008, 12:17
    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 20-02-2008 στις 12:03 έγραψε...

    tha sumfwnisw me tous prolalisantes... den einai pragma auto...me tin mela exoume brethei arketes fores se tetoia skinika... Dld eleos...kathesai kai kaneis mia normal suzitisi, an mporei na mas thewrisei kapoios normal..xaxaxa, kai mpoinoun kati tupoi san ton babkal kuriws kai ton leonida..kati pio prosfata... kai na ginetai xamos...kai den einai na peis oti kati tou les kai eksagriwnetai... sto akuro sou petaei kati gia sena, gia to spiti sou ki etsi... Jesus dld, ti prepei na kanoume ??? na min mpainoume emeis stin teliki ??? Giati ama sunexistei auti i aidia se ligo den tha mpainei kaneis sto chat...





    Ακριβώς!!!!Έχθές συγκεκρμένα μπήκα να μιλήσω και εγώ σαν ανθρωπός και μολίς είδα κάποια άτομα μέσα την έκανα με ελαφρά.....Αν συνεχηστεί η κατάσταση αυτή θα γίνει αυτό που έιπες κώστα δεν θα μπαίνει κανένας φυσιολογικός...Άσε που είδε πάρα πολλά άτομα που έμπαιναν παλιότερα στάματησαν να μπαίνουν...

    Termite
    20.02.2008, 13:48
    Κάποιοι σταμάτησαν να μπαίνουν όντως. Πλέον μπαίνω μόνο όταν κάνω εκπομπή και αυτό επειδή "επιβάλεται".

    Μια εξαιρετική λύση θα είναι να γίνουν moderators όσοι είναι ραδιοφωνικοί παραγωγοί. Και μόνο αυτοί μια και μπαίνουν στο chat. (ίσως και κανένας απο τους ήδη υπάρχοντες που κάνουν όμως καλά την δουλειά τους).

    Ακούει κανείς;





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 20-02-2008 13:49 ]


    uNick
    20.02.2008, 14:44

    Είναι αλήθεια ότι πολύς κόσμος έχει σταματήσει να μπαίνει στο chat, και σε αυτό σίγουρα έχει παίξει το ρόλο του και το πρόβλημα που αναφέρετε.

    Είναι επίσης αλήθεια ότι δεν είναι δυνατόν να ελέγχονται τα μέλη, παλιά ή νέα, που μπαίνουν στο chat. Η ύπαρξη του "μπαμπούλα" είναι μερικές φορές απαραίτητη, αλλά αν κι εμείς όλοι "το παίξουμε σωστά" όταν κάποιοι συμπεριφέρονται απρεπώς μέσα στο chat, συνήθως αυτοί μετά από λίγο βαριούνται και φεύγουν. Πρέπει, με λίγα λόγια, κι εμείς οι ίδιοι να βοηθάμε την κατάσταση.

    Το να μπουν κι άλλοι mods ίσως βοηθήσει και ίσως όχι, αυτό θα το κρίνουν άλλοι. Πάντως, το βέβαιο είναι ότι ανώριμοι και κομπλεξικοί υπάρχουν πολλοί, και θα μπαίνουν στο chat ακόμη κι αν βάλουμε 500 mods. Αν εσείς τους αγνοείτε και δεν "τσιμπάτε" στα πειράγματα και τις ύβρεις, θα είστε μια χαρά.

    Αν υπάρχει ανάγκη, μπορείτε να γράφετε στο post-it στην αρχική σελίδα ένα μήνυμα, και όλο και κάποιος θα είναι online και διαθέσιμος και θα μπει (προσωπικά το έχω κάνει αρκετές φορές).


    @ Termite
    Βασίλη, αυτό που πρότεινες έχει συζητηθεί. Δεν νομίζω όμως ότι είναι εύκολο για κάποιον παραγωγό να "αστυνομεύει" το chat την ώρα που κάνει εκπομπή και έχει την προσοχή του στο winamp και τον χαφιέ. Προσωπικά, όσες φορές είχα το chat ανοιχτό σε ώρα εκπομπής, δεν προλάβαινα να το κοιτάζω πάνω από 3-4 φορές για λίγα δευτερόλεπτα...


    Termite
    20.02.2008, 17:20
    Δεν ηξερα οτι έχει συζητηθεί.
    Εγώ πάντως κοιτάζω συνεχώς και το chat και τον χαφιέ, και το winamp.
    Σκέψου όμως αυτή τη λύση με τον εξής τρόπο: Κάνεις εκπομπή. Είσαι mod. Κάποιος απο το τσάτ ενοχλεί. Ειναι πολύ πιο εύκολο να σου γράψουν στο χαφιέ οτι ενοχλεί κάποιος, και καπάκι να μπείς στο τσάτ και να τον διώξεις.
    Αυτό στην περίπτωση που δεν κοιτάς το τσάτ παραπάνω απο 3-4 φορές. Αν πάλι το κοιτάς συνεχώς τότε δε θα επιτρέπεις αυτές τις συμπεριφορές.
    Σε κάθε περίπτωση όμως, μια και ξοδεύεις 1 ή 2 ώρες για το ράδιο θα μπορούσες να βοηθάς και σε αυτό. (δε μιλάω προσωπικά για σένα, γενικά το λέω μια και ξέρω οτι όποτε είσαι κάνεις τη δουλειά σου μια χαρα).
    heartbreak-kid
    20.02.2008, 19:20
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 20-02-2008 στις 14:44 έγραψε...

    Προσωπικά, όσες φορές είχα το chat ανοιχτό σε ώρα εκπομπής, δεν προλάβαινα να το κοιτάζω πάνω από 3-4 φορές για λίγα δευτερόλεπτα...





    θες εκπαίδευσι
    FORTE
    21.02.2008, 21:16
    Γεια σας κι απο μενα
    Παιδια Ε Λ Ε Ο Σ Συμφωνω απολυτα με ολα τα παιδια που μιλησαν και συγχερω την Μελα που το εκανε θεμα εδω.Δε μπορω να καταλαβω κατι,αφου η μουσικη συνδεεται με τον τροπο εκφρασης της καρδιας και της ψυχης του καθενος,με την ευαισθησια και την κατανοηση,αυτα τα ατομα ΓΙΑΤΙ μπαινουν μεσα?!Ειναι σιγουρα σε λαθος chat!Δε λεω,ολοι ανθρωποι ειμαστε και δεν εχουμε παντα διαθεση και κεφια αλλα παρολα αυτα δεν προσβαλουμε κανεναν.Πραγματικα μου εχει τυχη ηδη αρκετες φορες-αν και καινουρια εδω- να τρεμω απο τα νευρα μου ,δε μπορεις να τους αγνοησεις εκεινη την ωρα γιατι ή θα προσβαλουν εσενα ή καποια ατομα που εχουν κερδισει την εμπιστοσυνη σου,το σεβασμο σου ή απλα μπορει να μην τα ξερεις καν αλλά ειναι παιδια που μιλανε ανθρωπινα αρα ειναι αξιοσεβαστα.
    Δε ξερω τη λυση γι αυτο το θεμα,ξερω μονο οτι ηδη τους βαρεθηκα αυτους τους τυπους!
    melageorgiadoy
    22.02.2008, 00:33
    Παράθεση:

    Το μέλος FORTE στις 21-02-2008 στις 21:16 έγραψε...

    Γεια σας κι απο μενα
    Παιδια Ε Λ Ε Ο Σ Συμφωνω απολυτα με ολα τα παιδια που μιλησαν και συγχερω την Μελα που το εκανε θεμα εδω.Δε μπορω να καταλαβω κατι,αφου η μουσικη συνδεεται με τον τροπο εκφρασης της καρδιας και της ψυχης του καθενος,με την ευαισθησια και την κατανοηση,αυτα τα ατομα ΓΙΑΤΙ μπαινουν μεσα?!Ειναι σιγουρα σε λαθος chat!Δε λεω,ολοι ανθρωποι ειμαστε και δεν εχουμε παντα διαθεση και κεφια αλλα παρολα αυτα δεν προσβαλουμε κανεναν.Πραγματικα μου εχει τυχη ηδη αρκετες φορες-αν και καινουρια εδω- να τρεμω απο τα νευρα μου ,δε μπορεις να τους αγνοησεις εκεινη την ωρα γιατι ή θα προσβαλουν εσενα ή καποια ατομα που εχουν κερδισει την εμπιστοσυνη σου,το σεβασμο σου ή απλα μπορει να μην τα ξερεις καν αλλά ειναι παιδια που μιλανε ανθρωπινα αρα ειναι αξιοσεβαστα.
    Δε ξερω τη λυση γι αυτο το θεμα,ξερω μονο οτι ηδη τους βαρεθηκα αυτους τους τυπους!



    Εγώ αγαπητή μου Θοδώρα έχω μια απορία....Πόση ώρα σου πήρε να το γράψεις όλο αυτό?????? Α και ευχαριστώ για τα συγχαρικια!!!
    FORTE
    22.02.2008, 12:42
    Παράθεση:

    Το μέλος melageorgiadoy στις 22-02-2008 στις 00:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος FORTE στις 21-02-2008 στις 21:16 έγραψε...

    Γεια σας κι απο μενα
    Παιδια Ε Λ Ε Ο Σ Συμφωνω απολυτα με ολα τα παιδια που μιλησαν και συγχερω την Μελα που το εκανε θεμα εδω.Δε μπορω να καταλαβω κατι,αφου η μουσικη συνδεεται με τον τροπο εκφρασης της καρδιας και της ψυχης του καθενος,με την ευαισθησια και την κατανοηση,αυτα τα ατομα ΓΙΑΤΙ μπαινουν μεσα?!Ειναι σιγουρα σε λαθος chat!Δε λεω,ολοι ανθρωποι ειμαστε και δεν εχουμε παντα διαθεση και κεφια αλλα παρολα αυτα δεν προσβαλουμε κανεναν.Πραγματικα μου εχει τυχη ηδη αρκετες φορες-αν και καινουρια εδω- να τρεμω απο τα νευρα μου ,δε μπορεις να τους αγνοησεις εκεινη την ωρα γιατι ή θα προσβαλουν εσενα ή καποια ατομα που εχουν κερδισει την εμπιστοσυνη σου,το σεβασμο σου ή απλα μπορει να μην τα ξερεις καν αλλά ειναι παιδια που μιλανε ανθρωπινα αρα ειναι αξιοσεβαστα.
    Δε ξερω τη λυση γι αυτο το θεμα,ξερω μονο οτι ηδη τους βαρεθηκα αυτους τους τυπους!



    Εγώ αγαπητή μου Θεοδώρα έχω μια απορία....Πόση ώρα σου πήρε να το γράψεις όλο αυτό?????? Α και ευχαριστώ για τα συγχαρικια!!!

    Μονο 2 λεπτακια,κι αυτο γιατι ειχα νευρα Μελακι μου γλυκο.
    Brokenchord
    22.02.2008, 13:21
    Εγώ για όλους τους παραπάνω λόγους πλέον μπαίνω πολύ σπάνια σχεδόν ποτέ δηλαδή!
    Και όταν το κάνω το κάνω σε ξεχωριστό δωμάτιο με κωδικό.
    Στέλνω ένα ΠΜ στο φιλαράκι η στα φιλαράκια με τον κωδικό που έχω βάλει και συζητάμε όμορφα και ωραία! Η και χωρίς κωδικό όταν απλά γίνεται συνωστισμός!

    Να προσθέσω σε όλα τα παραπάνω ότι κάποιοι κάποιες ψάχνουν για γκόμενα η γκόμενο μέσω του chat η ακόμα και μέσα από τις φωτογραφίες του προφίλ. Και για αυτούς τους λόγους κάνουν πολλές αδιάκριτες ερωτήσεις!!! Αλλά απλός δεν τσιμπάω!

    Και όταν ο αυτός ο γνωστός άγνωστος σε βρίζει έτσι στο άκυρο πάει να πει

    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 20-02-2008 στις 14:44 έγραψε...

    Πάντως, το βέβαιο είναι ότι ανώριμοι και κομπλεξικοί υπάρχουν πολλοί, και θα μπαίνουν στο chat ακόμη κι αν βάλουμε 500 mods. Αν εσείς τους αγνοείτε και δεν "τσιμπάτε" στα πειράγματα και τις ύβρεις, θα είστε μια χαρά.





    Με πρόλαβες!!!
    thaliey
    22.02.2008, 14:41
    loipon t paidia exoun dikio o kathe akyros otan den t paleyei mpainei sto chat k leei oti t katevei sto kefali etsi apla g na prokalesei xamo,ayto nai prepei na stamatisei tha symfoniso ektos apo agenes einai k kourastiko k sto telos den prokeitai na ksanampei kaneis mesa javas c r i p t: x()
    katurunen
    22.02.2008, 18:33
    Είμαι μέλος κοντά 10 μήνες! Έχω αρκετούς φίλους εδώ μέσα, δεν έχω δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα με κανέναν και σε κανένα! Κ θέλω να πιστεύω πως ούτε κ αντιπάθειες!
    Μπήκα σήμερα στο chat με ενθουσιασμό όπως κάθε φορά, να χαζολογήσω με γνωστούς να περάσει λίγο ευχάριστα η ώρα...
    Χρησιμοποίησα λοιπόν μία λέξη, και κάποιος εκεί μέσα θεώρησε πως πρέπει να με κάνει ban... χωρίς μία προειδοποίηση, χωρίς τίποτα! ΜΙΑ ΛΕΞΗ! Δεν έβρισα κανέναν, δεν είπα κακία για κανέναν!
    Και λέω εγώ τώρα... OK, βάζουμε moderators να ελέγχουν λίγο την κατάσταση... αυτούς τους ελέγχει κανείς? Ή κάνουν κ αυτοί ότι θέλουν?
    Anyway... ξέρει κανείς για πόσο καιρό?
    ΑΥΤΑ! Και να με συγχωρείτε για τον εκνευρισμό...
    Termite
    23.02.2008, 15:10
    Ποιός moderator στο έκανε;
    uNick
    23.02.2008, 19:46
    Παράθεση:
    Το μέλος katurunen στις 22-02-2008 στις 18:33 έγραψε...

    Και λέω εγώ τώρα... OK, βάζουμε moderators να ελέγχουν λίγο την κατάσταση... αυτούς τους ελέγχει κανείς? Ή κάνουν κ αυτοί ότι θέλουν?

    Όπως όλοι, έτσι και οι mods κρίνονται από το αποτέλεσμα. Ο moderator δεν κάνει ό,τι γουστάρει. Όπως έγινε mod για να κάνει μια "δουλειά", μπορεί και να ξε-γίνει αν δεν την κάνει σωστά.

    Αν θεωρείς ότι αδίκως αποκλείστηκες, στείλε ένα ΠΜ στον admin και πες του τις λεπτομέρειες. Εκείνος θα κρίνει ποιός είχε δίκιο.



    melageorgiadoy
    24.02.2008, 02:26
    Το συγγεκριμενο συμβαν το εμαθα εχθες..ο mod που εκανε το μπαν ειναι ενα ασχετο παιδακι που μαλλον καταλαθος εγινε γιατι διωχνει οποιον του χαλαει την διαθεση ή καποιον που δεν παει.Χαφιες δεν θα γινω οσοι ξερετε ποιος ειναι, καλως οι υπολοιποι μπορείτε ευκολα να καταλαβετε.Η λεξη που ειπε η katurenen ηταν το χλουπου δηλ αυτο ειναι βρισια???Πολυ αμφιβαλω οτι ο συγγεκριμενος ηξερε τι σημαινει.Και να δειτε σε λιγο καιρο θα φαω και εγω μπαν γιατι θα χαλαω την χαζαρενια του κυριου...αντε μην τα παρω τωρα.καληνυχτα σας
    matthias16
    24.02.2008, 21:38
    Παράθεση:

    Το μέλος melageorgiadoy στις 24-02-2008 στις 02:26 έγραψε...

    Το συγγεκριμενο συμβαν το εμαθα εχθες..ο mod που εκανε το μπαν ειναι ενα ασχετο παιδακι που μαλλον καταλαθος εγινε γιατι διωχνει οποιον του χαλαει την διαθεση ή καποιον που δεν παει.Χαφιες δεν θα γινω οσοι ξερετε ποιος ειναι, καλως οι υπολοιποι μπορείτε ευκολα να καταλαβετε.Η λεξη που ειπε η katurenen ηταν το χλουπου δηλ αυτο ειναι βρισια???Πολυ αμφιβαλω οτι ο συγγεκριμενος ηξερε τι σημαινει.Και να δειτε σε λιγο καιρο θα φαω και εγω μπαν γιατι θα χαλαω την χαζαρενια του κυριου...αντε μην τα παρω τωρα.καληνυχτα σας




    1...Ποτε εβγαλες και γνωμη για το τι παιδακι ειμαι...δεν ξερω.
    2...Δεν εχω διωξει ποτε κανενα χωρις λογο.
    3...Η κατουρουνεν δεν ειπε ακριβως τη λεξη "χλουπου".. δεν ησουν μεσα οποτε δεν ξερεις.Η συζητηση ειχε ξεφυγει γενικως στα "χλουπου".
    4..."Αντε μην τα παρω τωρα"...Μην παραμυθιαζεις τον εαυτο σου οτι κατι κανεις με αυτο η οτι δημιουργεις καποιο θεμα...Σε site ειμαστε..
    5...Πολυ μεγαλη διασταση του δωσατε.
    6...Ο Unick λεει το σωστοτερο,ας κρινει ο jorge