ελληνική μουσική
    871 online   ·  210.851 μέλη

    Πόσες φορές τσεκάρετε το εισιτήριο?

    CROSS
    20.02.2008, 00:41
    Όταν είναι να πάω σε μια συναυλία θα βάλω απο νωρίς το εισητήριο στην τσέπη του παλτού,όσο μπορώ πιο προσεκτικά για να μην τσαλακωθεί.Όταν έρθει η ώρα να φύγω θα κοιτάξω να δω αν είναι εκεί που το έβαλα προηγουμένος,κι ας ξέρω ότι θα είναι.Κατεβαίνω τη σκάλα και το χέρι μου ψαχουλεύει την τσέπη!Φαντάζεσαι να παράπεσε?Κάτσε να δω αν είναι εκεί.Φτάνω στο χώρο της συναυλίας και βγαίνοντας απο το ταξί θα κάνω εναν τελευταίο έλεγχο στην τσέπη και μια γρήγορη ματιά στο κάθισμα,μήπως το δω να ''κάθεται''στη θέση μου...Δεν υπάρχει χειρότερος εφιάλτης απο το να πας και να έχεις ξεχάσει ή χάσει το ''μαγικό''χαρτάκι.Μετά πάντα κρατάω το απόκομμα.Εσέις πόσες φορές τσεκάρετε το εισητήριο?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 20-02-2008 01:15 ]


    GAGA
    20.02.2008, 08:21
    ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΕΣ!!!
    fearlessangel
    20.02.2008, 08:55
    Μια μολις φυγω απο το σπιτι και μια μολις φτασω στον χωρο που πραγματοποιειται η συναυλια!
    RoCkLiViN2
    20.02.2008, 11:35
    Basika oxi mono otan ksekinaw na paw sti sunaulia.....Apo ti stigmi pou to agorazw, dld toulaxiston 1 mina prin, koitaw kathe mera mipws skisti,mipws to xasw,mipws,mipws, mipws..... kala, gia ti mera tis sunaulias den to suzitw.... An mporousa na to krataw me to stwma, opws krataei o Rambo to maxairi, tha to kana....... Asta....megali trela....
    katurunen
    20.02.2008, 19:40
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Αν το κάνεις μόνο για το εισιτήριο όλα καλά, όλοι έχουμε κολλήματα...
    Αν όμως το κάνεις για το παραμικρό, π.χ. αν γυρίζεις σπίτι 8 φορές για να τσεκάρεις αν κλείδωσες ή αν έκλεισες το θερμοσίφωνο... αυτό λέγετε ιδεοψυχαναγκασμός κ να πας να το κοιτάξεις!
    CROSS
    20.02.2008, 19:51
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 20-02-2008 στις 19:40 έγραψε...

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Αν το κάνεις μόνο για το εισιτήριο όλα καλά, όλοι έχουμε κολλήματα...
    Αν όμως το κάνεις για το παραμικρό, π.χ. αν γυρίζεις σπίτι 8 φορές για να τσεκάρεις αν κλείδωσες ή αν έκλεισες το θερμοσίφωνο... αυτό λέγετε ιδεοψυχαναγκασμός κ να πας να το κοιτάξεις!


    Μόνο για το εισητήριο το κάνω...αμέσως να με κλείσεις μέσα
    Άλλωστε δεν είμαι μόνο εγώ..ρίξε μια ματιά στις απαντήσεις
    katurunen
    20.02.2008, 19:59
    I KNOW!
    Εγώ το κάνω ΚΑΙ για το εισιτήριο ΚΑΙ για πολλά άλλα μικρά πραγματάκια...
    Αφού δεν είμαι εγώ "μέσα" μην ανησυχείς για τίποτα!
    CROSS
    20.02.2008, 20:06
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 20-02-2008 στις 19:59 έγραψε...

    I KNOW!
    Εγώ το κάνω ΚΑΙ για το εισιτήριο ΚΑΙ για πολλά άλλα μικρά πραγματάκια...
    Αφού δεν είμαι εγώ "μέσα" μην ανησυχείς για τίποτα!


    to the club τότε.(όσον αφορά το θέμα της συζήτησης)..για να μην ξεχνιόμαστε
    despinakontogianni
    20.02.2008, 22:04
    Η αλήθεια είναι πως μόλις το παίρνω στα χέρια μου...ε...το κοιτάω καμιά εικοσαριά φορές πριν φτάσει η μέρα της συναυλίας!
    Το κόλλημα θα ήταν αν το έβγαζες να πάρει κι αέρα!