ελληνική μουσική
    780 online   ·  210.833 μέλη

    Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven - Cosmomusica

    jorge
    05.03.2008, 18:08
    Υπάρχουν πολλά όμορφα κομμάτια μόνο με φωνή-κιθάρα...
    Deposed
    06.03.2008, 00:40
    στο δικο μου αναφερεσαι ε ?
    engineer-
    06.03.2008, 11:37
    καλημέρα σε όλους!!!θα ήθελα να ρωτήσω αν το τραγούδι που θα στείλουν αυτοί που θα πάρουν μέρος στον διαγωνισμό θα είναι live ηχογράφηση ή πολυκάναλα???ευχαριστώ...
    jorge
    06.03.2008, 13:48
    Μπορείτε να στείλετε είτε live version, είτε στουντιακή, δεν υπάρχει περιορισμός...

    Καλή επιτυχία, οι συμμετοχές ξεπέρασαν ήδη τις 44.
    anderchan
    06.03.2008, 14:21
    Πάρα πολύ ευχάριστα τα νέα από το MusicHeaven για άλλη μια φορά!

    Μια διευκρινιστική ερώτηση και από μένα που ίσως αφορά και άλλους...
    Αν ένα συγκρότημα συμμετέχει με ένα κομμάτι, έχει τη δυνατότητα κάποιο μέλος του συγκροτήματος αυτού να λάβει μέρος και ως "μονάδα" με κάποιο δικό του κομμάτι;

    --Elena--
    06.03.2008, 15:43
    Πολύ ευχάριστα νέα!!!!!Μπράβο Γιώργο για την πρωτοβουλία σου!!!Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω μέρος,αν και δε νομίζω το κομμάτι μου να είναι καλό...Βασικά έχει μόνο μουσική(πιάνο).Μπορώ να συμμετάσχω ή χρειάζεται να προσθέσω κι άλλα όργανα προκειμένου να γίνει αποδεκτό??

    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 06-03-2008 15:45 ]


    Termite
    07.03.2008, 12:04
    Νομίζω οτι μπορείς να το αφήσεις και μόνο με πιάνο!
    jorge
    07.03.2008, 15:25
    Μπορεί να είναι και σκέτο πιάνο...
    domior
    07.03.2008, 15:32
    πολύ καλό, πάμε παιδιά. καλή διοργάνωση να έχουμε. Μπράβο musicHeaven
    jorge
    07.03.2008, 18:58
    Παράθεση:

    Το μέλος anderchan στις 06-03-2008 στις 14:21 έγραψε...
    Μια διευκρινιστική ερώτηση και από μένα που ίσως αφορά και άλλους...
    Αν ένα συγκρότημα συμμετέχει με ένα κομμάτι, έχει τη δυνατότητα κάποιο μέλος του συγκροτήματος αυτού να λάβει μέρος και ως "μονάδα" με κάποιο δικό του κομμάτι;




    Ναι, μπορεί.
    mariametokapelo
    09.03.2008, 11:02
    Εξαιρετική πρωτοβουλία!!Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση....Μιλάμε ότι κάθε μέλος συμμετάσχει με ΕΝΑ τραγούδι οκ αυτό κατανοητό.Μπορεί όμως να εμφανίζεται με διαφορετική ιδιότητα;Δηλαδή μπορεί να είναι σε ένα ερμηνευτής/ρια και σε άλλο στιχουργός ή συνθέτης ή θα αποκλειστεί;
    Καλή επιτυχία σε όσους μπήκαν ήδη στο χορό....
    jorge
    09.03.2008, 12:18
    mariametokapelo είχα γράψει πιο πάνω πως...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 01-03-2008 στις 20:36 έγραψε...

    Όσον αφορά το θέμα περί πολλαπλής συμμετοχής, αυτή μπορεί να γίνει δεκτή, εφόσον ο ερμηνευτής (συγκρότημα ή μεμονωμένος καλλιτέχνης) είναι διαφορετικός.



    Επομένως αυτό που λες, είναι αποδεκτό.
    jorge
    10.03.2008, 17:53
    Ορισμένες λεπτομέρειες για το διαγωνισμό, σε πιο ...προσωπικό τονο, μπορείτε να διαβάζετε στο blog μου.
    roubas
    10.03.2008, 23:05
    Ερώτηση:
    Αφού κατα τη διαρκεια τις ψηφοφορίας θα αποκρύπτονται τα στοιχεια των δημιουργών με αυτόν τον τρόπο σημαίνει οτι απαγορεύεται και η διαφημηση της συμετοχης καποιου είτε με πμ ειτε με συζητηση στο forum.
    Τα λέω καλα?
    jorge
    11.03.2008, 08:46
    Δεν μπορούμε να βάλουμε τέτοιο όρο. Δεν είναι εξάλλου κακό να ενημερώνεις τους φίλους σου οτι συμμετέχεις σε ένα διαγωνισμό.
    jorge
    13.03.2008, 13:31
    Επειδή η ψηφοφορία έπεφτε μέσα στο Πάσχα και πολλοί δε θα είχαν μάλλον το χρόνο να ακούσουν τα τραγούδια και να επιλέξουν τα καλύτερα, τροποποιήθηκαν οι ημερομηνίες. Συγκεκριμένα:


    ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ / ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

    1. Η φόρμα συμμετοχής μαζί με ΟΛΑ τα ζητούμενα στοιχεία των υποψηφίων πρέπει να υποβληθούν μέχρι και τις 13 Απριλίου 2008.


    ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

    6. H διαδικασία της ψηφοφορίας θα ξεκινήσει στις 14 Απριλίου 2008 και θα λάβει τέλος στις 3 Mαΐου 2008.
    jorge
    14.03.2008, 14:15
    H Cosmomusica στηρίζει το Διαγωνισμό Τραγουδιού του MusicHeaven

    Στο επίσημο site της Cosmomusica, στην πρώτη μάλιστα σελίδα, γίνεται αναφορά στο διαγωνισμό μας:

    Παράθεση:

    MUSICHEAVEN διαγωνισμός τραγουδιού
    --------------------------------------------------------------------------------

    Η COSMOMUSICA στηρίζει κάθε πρωτοβουλία νεων ανθρώπων που αγαπούν τη μουσική και προσπαθούν να πετύχουν μέσα απο αυτή.Ετσι θα στηρίξουμε την πρωτοβουλία του νεανικού μουσικού site ΜusicHeaven , που διοργανώνει διαγωνισμό τραγουδιού στα πλαίσια της.

    Θα είμαστε δίπλα τους και θα τους προσφέρουμε κάθε υλικοτεχνική βοήθεια και οχι μόνο... Για περισσότερες πληροφορίες επισκευθείτε το site www.musicheaven.gr και... καλή επιτυχία.

    Gmast
    20.03.2008, 11:33
    Καλημέρα
    Να κάνω και εγώ μια ερώτηση …
    Αυτοί που θα ψηφίζουν θα είναι μόνο αυτοί που έχουν γραφτεί ως μέλη πριν τις
    21 Φεβρουαρίου ; η και όσοι θα γραφτούς μέλη μέχρι την λήξει της ψηφοφορίας;
    Να ‘στε καλά.!

    jorge
    20.03.2008, 11:55
    Θα μπορούν να ψηφίσουν μόνο όσοι γράφτηκαν ΜΕΧΡΙ τις 21 Φεβρουαρίου.
    jorge
    21.03.2008, 13:31
    Μέλη Επιτροπής

    Ο Μίλτος Πασχαλίδης, η Εύα Φάμπα και ο Γιάννης Ζουγανέλης μας κάνουν την τιμή και συμμετέχουν στην κριτική επιτροπή του διαγωνισμού. Τους ευχαριστούμε πάρα πολύ και ελπίζουμε να αγκαλιάσουν τα τραγούδια που θα διακριθούν.