ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.832 μέλη

    Ψάχνω τον τίτλο της μουσικής που ακούω εν αναμονή στο ακουστικό τηλεφώνου

    nikolaos1059
    25.02.2008, 15:08
    Καλημέρα!!

    Γράφω δια να σας εκφράσω μιαν απορία που έχω!!

    Τηλεφωνώ δια να κλείσω ραντεβού στο Βενιζέλειον νοσοκομείον Ηρακλείου!! Το τηλέφωνο εξυπυρετήσεως πελατων για ραντεβού είναι το 2810-368189,, κι ώρας 9:00 ~ 13:00 καθημερινώς!!
    Όταν τηλεφωνήσω και τυχαίνω σε αναμονήν κλήσεως ακούω ήχους,, τραγούδια χωρίς στοίχο,, που μ' αρέσουν πολύ!! Επειδή δεν έχουν στοίχον δεν μου είναι εύκολον η αναζήτησή των μέσω Internet!! Επιπλέον έχω επικοινωνίσει μέσω e-mail με το νοσοκομείον,, χωρίς ουσιαστική ανταπόκριση εξ αυτού!! Υποθέτω ότι σε περίπτωσιν αναμονής η μουσική που ακούγετε είναι προγραμματισμένη από τον ΟΤΕ χωρίς όμως να το έχω εξακριβώσει!!
    Όποιος τα έχει λοιπόν ακούσει και γνωρίζει τους τίτλους των ας απαντήσει!!

    Συγγνώμη που σας κούρασα με το εκτενές γράμμα μου!!
    Ευχαριστώ δια τον χρόνον σας εκ των προτέρων!!

    kalouka
    26.02.2008, 08:13
    μη με παρεξηγήσεις αλλά μου έφτιαξες το πρωινό (είναι απίστευτο τι ψάχνουμε)
    nikolaos1059
    05.05.2008, 14:53

    Καλημέρα τοις πάσιν!!

    Ανέλπιστον αλλά αληθινόν!!

    Εγύρευα βιβλία εν βιβλιοπωλείω κι ήκουσα το εν λόγω τραγούδι που ψάχνω!!

    Ερώτησά κι έμαθα πως είναι το << 'Οταν έρχονται τα σύννεφα >> από << Το Χαμόγελο της Τζοκόντας >> του Χατζηδάκι!!

    Προτείνω να το ακούσετε και κρίνετέ το ιδίοις ώτοιν!!

    Ευχαριστώ και ζητώ δημοσίως συγγνώμην δια την αναστάτωσιν του τηλεφωνικού κέντρου του Βενιζελείου Νοσοκομείου!!

    Καλή σας μέρα!!

     


    JaNick
    05.05.2008, 15:26

    Μα, αγαπητέ ο δίσκος ετούτος αποτελεί το απαύγασμα της μουσικής δημιουργίας του τρισμέγιστου μουσουργού Μάνου Χατζιδάκι...

    Σας προτείνω ανεπιφύλακτα να προβήτε άμεσα στην αγορά του εν λόγω δίσκου, ουτως ώστε να υποστήτε μιαν, καθόλου δυσάρεστον, απόφραξην της ακουστικής σας οδού...

    Τους μουσικούς μου χαιρετισμούς φίλτατε...