ελληνική μουσική
    628 online   ·  210.827 μέλη

    Μ.Χατζηγιαννης-θεατρο βραχων

    ZOI
    14.07.2004, 12:13
    ημουν χθες στη συναυλια και περασα καταπληκτικα.ο Χατζηγιαννης ειχε τρομερη ενεργεια και τη μετεδιδε.επισης η επικοινωνια με το κοινο ηταν φοβερη.χαρακτηριστικα,το κοινο δε σταματησε να τραγουδα απο το πρωτο κιολας τραγουδι ως το τελος.οσο για τις φωνητικες ικανοτητες του Χατζηγιαννη αναμφισβητητα στα live τις αποδεικνυει και με το παραπανω!υπεροχη φωνη.ωραιοτατες φωνες ειναι επισης και η Δεσποινα Ολυμπιου και η Αθηνα Ρουτση που τον συνοδευαν.πολλα υποσχομενες.
    πανω που πηγαινε να τελειωσει η συναυλια φυσικα το κοινο δεν τον αφησε να φυγει και με καλη διαθεση ο τραγουδιστης ειπε κι αλλα τραγουδια αφου ο κοσμος ηταν ανεξαντλητος.
    αναμεσα στο κοινο ειδα ολες τις ηλικιες ,κατι που με εξεπληξε,αλλα απεδειξε οτι οι ταμπελες δεν ταιριαζουν στους καλλιτεχνες.
    απο τα αρνητικα της ολης βραδιας ηταν ο υπερβολικα πολυς κοσμος για το θεατρο.απορω γιατι οι διοργανωτες πωλουν περισσοτερα εισητηρια απο οσα ατομα χωρουν.αφου ομως καταφερα να κατσω στο διαζωμα κατι ειναι κι αυτο!επιπλεον μεγαλη λυπη μου προκαλεσαν δυο ατομα που καθονταν πισω μου.αντρες,γυρω στα 30-35 οι οποιοι δε σταματησαν τα ειρωνικα σχολια για το ενθουσιωδες κοινο και τον καλλιτεχνη.αναρωτηθηκα ακουγωντας τους καθολη τη διαρκεια για ποιο λογο βρισκονταν εκει αφου δεν τους αρεσε!για ποιο λογο πληρωσαν 18 ευρω εκαστος αφου τοση πια δυσαρεσκεια τους προκαλουσε!και δωρεαν προσκληση να ειχαν ας τη χαριζαν σε καποιον που θα την εκτιμουσε!(μια θεια μου μου θυμισαν που βλεπει πρωτα καθε επεισοδιο της λαμψης του φωσκολου και μετα αυτομουτζωνεται!)αν μας αρεσει κατι επιτελους ας το παραδεχτουμε,αν δε μας αρεσει ας το αφησουμε ησυχο!

    παντως εγω περασα υπεροχα και σημερα εχει κλεισει η φωνη μου!χαλαλι!
    Haroulinda
    14.07.2004, 13:34
    Σε καταλαμβαίνω απόλυτα ΖΟΙ... Μου έτοιχε και μένα να ακούω τέτοια σχόλια.

    Μια φορά μάλιστα (σε συναυλία του Βασίλη Λέκκα) που τόλμισα και ρώτησα γιατί πήγανε αφού δεν τους αρέσει μου είπανε ότι ήθελε η γυναίκα του να έρθει και γι αυτό πήγε με ένα φίλο του στα καθίσματα πίσω και η γυναίκα του καθόταν μπροστά γιατί βρήκε θέση μπροστά... Αφορμή να βγεί έξω απο το σπίτι θέλει ο περισσότερος κόσμος νομίζω....

    Απαράδεχτοι ορισμένοι άνθρωποι καμιά φορά...

    Πράγματι πολύ καλός ο Χατζηγιάννης ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

    ΚΑΛΕς ΕΠΙΤΥΧΙΕς ΜΙΧΑΛΗΗΗΗΗΗ....

    Υ.Γ. ΖΟΙ ασε μήν φωνάζεις εσύ αφού δεν βγαίνει και η φωνή σου τα λέω εγώ...