ελληνική μουσική
    759 online   ·  210.832 μέλη
    oulion
    29.02.2008, 22:41
    Σας πρόλαβα;!Πείτε μου τη γνώμη σας για το τραγούδι και για οποιαδήποτε άλλης χώρας
    αν ακούσατε!
    Της Καλομοίρας είναι τέλειο κατά τη γνώμη μου!
    Και του Αζερμπαιζάν αρκετά μουσικό!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 29-02-2008 22:53 ]


    rory166
    01.03.2008, 10:08
    Eιπα και εγω..θα σκασει μυτη δε θα σκασει μυτη αυτο το τοπικ
    --Elena--
    01.03.2008, 10:40
    Κι εμένα μου άρεσε της Καλομοίρας...Πιστεύω ότι είναι πολύ καλό για τη Eurovision!!!!!!Όσο για τις άλλες χώρες...μου άρεσαν σαν φωνές και η Ρουμανία(ντουέτο)..!!!Τώρα θα δούμε...

    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 19-03-2008 23:40 ]


    sitzoune81
    01.03.2008, 11:12
    Ειμαι σχεδον βεβαιος πως 4 12αρια τα εχουμε ηδη στο τσεπακι. Απο Σερβια, Ρωσια, Ρουμανια, Ισπανια. Μαντεψε γιατι συγκεκριμενα αυτες οι χωρες?
    marylin
    01.03.2008, 13:37
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 01-03-2008 στις 10:08 έγραψε...

    Eιπα και εγω..θα σκασει μυτη δε θα σκασει μυτη αυτο το τοπικ




    ΕΕΕΕΣΚΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!



    Τη γνώμη σου περιμένουμε!!!!!!!!!!!!!!!
    sakisgouzonis
    01.03.2008, 15:35
    Το θέμα είναι ότι, κατά την άποψή μου, φέτος δεν είχαμε κάποια πολύ όμορφη φωνή που να διαγωνίζεται στον Ελληνικό Τελικό, αλλά, ούτε και κάποιο πολύ όμορφο τραγούδι που να σε καθηλώνει.

    Παρόλο που είναι πολύ συμπαθής η Καλομοίρα στο ελληνικό κοινό ως χαρακτήρας, προσωπικά δεν ξέρω πόσο καλά θα τα πάει έξω που δεν τη γνωρίζει κανένας και εκεί θα κριθεί καθαρά μόνο ως τραγουδίστρια και ως παρουσία και τίποτα άλλο. Το κακό επίσης με την Καλομοίρα είναι ότι τα φωνητικά ήταν Playback, ενώ στη Σερβία όπου και θα διεξαχθεί ο Διαγωνισμός θα είναι Live. Πολλοί λένε - και μάλλον έχουν δίκιο - ότι είναι αδύνατον οι χορευτές της Καλομοίρας να τη συνοδεύσουν σε αυτό το αρκετά καλό επίπεδο που είδαμε στον Ελληνικό Τελικό τραγουδώντας παράλληλα ζωντανά. Θα δείξει... Αν και προσωπικά θεωρώ πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο φέτος η Ελλάδα να προκριθεί στον Μεγάλο Τελικό.



    Όσο για το φίλο / τη φίλη που έγραωε το παρακάτω ...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 01-03-2008 στις 11:12 έγραψε...

    Ειμαι σχεδον βεβαιος πως 4 12αρια τα εχουμε ηδη στο τσεπακι. Απο Σερβια, Ρωσια, Ρουμανια, Ισπανια. Μαντεψε γιατι συγκεκριμενα αυτες οι χωρες?



    Σε αυτή την ερώτηση δεν υπάρχει απάντηση, μιας και η Ελλάδα διαγωνίζεται στον ίδιο Ημιτελικό μόνο με τη Ρουμανία και τη Ρωσία οι οποίες ( κοιτάζοντας πίσω στο χρόνο ) δεν μας έχουν δώσει και πολύ υψηλές βαθμολογίες. Οι υπόλοιπες χώρες δεν μπορούν να ψηφίσουν Ελλάδα και ούτε εμείς αυτές. Όπως και η Κύπρος, που φέτος διαγωνίζεται στον 2ο Ημιτελικό και όχι στον 1ο που διαγωνίζεται η Ελλάδα, δεν μπορεί να μας ψηφίσει ούτε εμείς μπορούμε να ψηφίσουμε αυτήν. Αυτός ο διαχωρισμός των χωρών σε Α και Β Ημιτελικό Γύρο έγινε από την EBU για να σταματήσει η κακιά συνήθεια που είχαν ορισμένες χώρες να ανταλλάσσουν μεταξύ τους 12άρια.
    sitzoune81
    01.03.2008, 16:18
    sakisgouzonis, οι 4 αυτες χωρες μαζι με την Ελλαδα, δεν αναγνωριζουν το Κοσσοβο...................
    clear now ?
    PashalinaMakia
    01.03.2008, 16:27
    Σόρι,αλλά ασχολείστε με το Γιουροβιζιον???

    Τι πολιτισμό προάγει ετούτο το πράγμα?

    Δεν έχετε υπ'όψην σας πόσα λεφτά δαπανούνται κάθε χρόνο γι'αυτή την ηλιθιότητα?????

    Αν αυτά τα χρήματα πήγαιναν στους φτωχούς της κάθε χώρας που συμμετάσχει σε αυτή την κιτς εκδήλωση,θα πεινούσε λιγότερος κόσμος.

    Μου άρεσε το φόρεμα της Χρύσπας,ο Μαρτάκης(ως άντρας) και η Καλομοίρα φορούσε ωραία ζιπ κιλότ.

    Τώρα τα τραγούδια,δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσαν.Προτιμώ Μαρία Σκουλά.
    Αλλά ξαναλέω!!!!

    Πόσα χρήματα δαπανούνται ια αυτή την ηλιθιότητα ξέρετε????????????????????????????

    Παιδεία,νοσοκομεία,φτώχεια και το βρακί της άλλης είναι Cavalli.
    poison_girl
    01.03.2008, 18:11
    ε ενταξει,πολιτισμο μπορει να μην προαγει αλλα ειναι μια καλη διαφημιση για τη χωρα μας...

    τωρα αν και φετος δεν πολυασχοληθηκα,αφου αποφασιστηκε να παει η Καλομοιρα οκ τι να πω
    μονο μην ανοιξει το στοματακι της
    sakisgouzonis
    01.03.2008, 18:55

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 01-03-2008 στις 16:18 έγραψε...

    sakisgouzonis, οι 4 αυτες χωρες μαζι με την Ελλαδα, δεν αναγνωριζουν το Κοσσοβο...................
    clear now ?





    Crystal Clear!

    Απλά, αυτό που είπα είναι ότι δεν θα διαγωνιστούμε στον ίδιο Ημιτελικό με όλες τις χώρες που προανέφερες και άρα δεν θα έχουν το δικαίωμα να μας ψηφίσουν, όσο κι αν το θέλουν ( μόνο η Ρωσία και η Ρουμανία βρίσκονται στον ίδιο ημιτελικό με εμάς ). Αν και προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα πάρουμε 12άρια από αυτές τις χώρες ακόμα και αν προκριθούμε στον Τελικό και τις συναντήσουμε εκεί.

    Thats all!

    Official MySpace Music Page


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakisgouzonis στις 16-09-2008 17:37 ]


    Stroumfita456
    01.03.2008, 19:21
    Σε σύγκριση με Χρυσπα και Μαρτακη η Καλομοίρα ηταν καλυτερη αλλα δεν τρελαινομαι!!!!
    sylviaki
    02.03.2008, 12:08
    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 01-03-2008 στις 16:27 έγραψε...

    Σόρι,αλλά ασχολείστε με το Γιουροβιζιον???

    Τι πολιτισμό προάγει ετούτο το πράγμα?

    Δεν έχετε υπ'όψην σας πόσα λεφτά δαπανούνται κάθε χρόνο γι'αυτή την ηλιθιότητα?????

    Αν αυτά τα χρήματα πήγαιναν στους φτωχούς της κάθε χώρας που συμμετάσχει σε αυτή την κιτς εκδήλωση,θα πεινούσε λιγότερος κόσμος.

    Μου άρεσε το φόρεμα της Χρύσπας,ο Μαρτάκης(ως άντρας) και η Καλομοίρα φορούσε ωραία ζιπ κιλότ.

    Τώρα τα τραγούδια,δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσαν.Προτιμώ Μαρία Σκουλά.
    Αλλά ξαναλέω!!!!

    Πόσα χρήματα δαπανούνται ια αυτή την ηλιθιότητα ξέρετε????????????????????????????

    Παιδεία,νοσοκομεία,φτώχεια και το βρακί της άλλης είναι Cavalli.



    Μπορει να μην συμφωνεις αλλα οπως φαινεται το παρακολουθησες!
    Κανεις δεν αμφισβητει οτι τα λεφτα που δαπανωνται για αυτην την εκδηλωση θα μπορουσαν να επενδυθουν καπου αλλου.
    Απο εκει και περα δεν καταλαβαινω γιατι ολοι το παιζουμε ποιοτικοι και απαξιωνουμε τετοιου ειδους μουσικη. Ολοι λιγο πολυ εχουμε αγαπησει ή εχουμε τραγουδησει ενα κομματι τετοιου ειδους
    PashalinaMakia
    02.03.2008, 12:18
    Sylviaki μου,πάντα το μεσημεράκι όταν τρώω βάζω και βλέπω Λαμπίρη και τα συναφή προγράμματα γιατί με κάνουν και γελάω.Εκεί τα είδα όλα..
    Λοιπόν,απο τη στιγμή πυο κάνετε όλοι σας τους ψόφιους κοριούς για τέτοια θέματα ε τι να πω?
    Peace18
    02.03.2008, 12:19
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 01-03-2008 στις 10:08 έγραψε...

    Eιπα και εγω..θα σκασει μυτη δε θα σκασει μυτη αυτο το τοπικ




    natasakan
    02.03.2008, 12:27
    Για μενα η Eurovision είναι ένας όλα τα άλλα εκτός από διαγωνισμός τραγουδιού! Τα τραγούδια είναι εντελώς εμπορικά και δεν μου τραβάν καθόλου το ενδιαφέρον όλο αυτά τα φώτα, τα πυροτεχνήματα και γενικά οι υπερβολές που την χαρακτηρίζουν!
    rory166
    02.03.2008, 12:47
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 01-03-2008 στις 13:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 01-03-2008 στις 10:08 έγραψε...

    Eιπα και εγω..θα σκασει μυτη δε θα σκασει μυτη αυτο το τοπικ




    ΕΕΕΕΣΚΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!



    Τη γνώμη σου περιμένουμε!!!!!!!!!!!!!!!



    εεε ελπιζω οτι θα παμε πολυ καλα με το καλομοιρακι μας!!
    θα μας κανεις περηφανους σαν εθνος!
    rory166
    02.03.2008, 12:50
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 02-03-2008 στις 12:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 01-03-2008 στις 13:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 01-03-2008 στις 10:08 έγραψε...

    Eιπα και εγω..θα σκασει μυτη δε θα σκασει μυτη αυτο το τοπικ




    ΕΕΕΕΣΚΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!



    Τη γνώμη σου περιμένουμε!!!!!!!!!!!!!!!



    εεε ελπιζω οτι θα παμε πολυ καλα με το καλομοιρακι μας!!
    θα μας κανει περηφανους σαν εθνος!


    marylin
    02.03.2008, 13:14
    ΕΥΓΕ ΡΟΡΥ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!

    Να υποθέσω ότι θα παίζει στην εκπομπή σου συνέχεια ε?


    oulion
    02.03.2008, 14:53
    Συγγνώμη παιδιά...Εγώ ζήτησα τη γνώμη για τα τραγούδια της Eurovision, όχι τη γνώμη για το διαγωνισμό...Δεν ήξερα ότι θα τσατιστείτε μερικοί....
    Teo024
    02.03.2008, 15:09
    Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί η Ελλάδα θα περάσει από τον ημιτελικό και δεν θα πάει κατευθείαν στον τελικό αφού πέρυσι κατέκτησε την 7η ,αν θυμάμαι καλα, θέση.......
    Ας μου απαντήσει κάποιος....