ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.830 μέλη
    Chitarrista
    06.06.2008, 11:35

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 04-06-2008 στις 14:39 έγραψε...

    Άσχετη ερώτηση:Θα θέλατε να κάνουμε έγγραφη διαμαρτυρία και να μαζέψουμε υπογραφές για να μην συμμετάσχουμε στη Eurovision?Κάθε χρόνο φεύγουν παραπάνω απο 500.000 ευρώ...

    Τι λέτε?



     

    +1{#emotions_dlg.thumbup}


    freakhood
    06.06.2008, 11:57

    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 05-06-2008 στις 14:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 04-06-2008 στις 13:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 28-05-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Ελεος βρε παιδια κανεις δεν ειπε οτι η Eurovision ειναι κοντσερτο ενας ευχαριστος διαγωνισμος ειναι εγω προσωπικα την παρακολουθω απο το Δημοτικο δεν ντρεπομαι να το πω και μπορει Η Καλομοιρα να μην ειναι η σουπερ τραγουδιστρια ειναι ομως αυθορμητος και αυθεντικος ανθρωπος και μονο γι αυτο την Παω{#emotions_dlg.rockon}



     

    Αυτός είναι και ο ορισμός της κουλτούρας μας και μάλιστα απο ένα άτομο 31 ετών . Σε ευχαριστώ MagicaDeSpell. Ειλικρινά δεν θα μπορούσα να σκαρφιστώ κάποιον καλύτερο.

    Φιλικά πάντα.



    Το ποσο χρονων ειμαι ή ποια ειναι τα ακουσματα μου εσυ δεν μπορεις να τα ξερεις....Ο καθενας εχει την αποψη του και σε περιοδο δημοκρατιας η καθε αποψη ειναι σεβαστη ...Το φιλικα παντα δε σου δινει το ελευθερο να λες οτι σου κατεβαινει...κι εγω θα μπορουσα να σε πω μ_____ και απο κατω να προσθεσω φιλικα παντα...Γι αυτο πρωτα ωριμασε και μετα κρινε τους αλλους...ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ{#emotions_dlg.whistling}



     

    1) Κάνεις τεράστιο λάθος αν νομίζεις πως έχουμε δημοκρατία. Και δυστυχώς δ-ε-ν είναι όλες οι απόψεις σεβαστές. Όταν κάποιος ξεφεύγει από τις κοινές αντιλήψεις και την μάζα, έστω κι ελάχιστα, σχεδόν πάντα χαρακτηρίζεται ως ακραίος ή αιρετικός (κι αν θέλεις παραδείγματα με επιχειρήματα, μπορώ να σου παραθέσω ουκ ολίγα).

    2) Σου δίνω το δικαίωμα να με πεις μακάκα όσες φορές θέλεις. Μάλλον δεν θα καταλάβεις πως η ουσία δεν βρίσκεται στους καθωσπρεπισμούς και τις τυπολατρίες αλλά στο κατά πόσο έιναι ελεύθερος ο οποιοσδήποτε να διατυπώσει ελεύθερα και αβίαστα την αποψη του, ειδικά όταν αυτή ξεφεύγει από το μέσο επίπεδο του Ελληναρά, και μάλιστα χωρίς την παραμικρή λογοκρισία. Και όπως τουλάχιστον θα έχεις παρατηρήσει, η λογοκρισία ζει και βασιλεύει παντού. Όχι μόνο εδώ. Προτιμώ λοιπον κάποιον που να μου μιλάει χύμα και να με βρίζει εφόσον το εννοεί, παρά να μου χαιδεύει τα αυτάκια. Είναι πιο αυθεντικός τουλάχιστον, κι εγώ το προτιμώ αυτό.

    3) Τα περι ωρίμανσης ας τα αφήσουμε καλύτερα. Σηκώνουν πάρα πολύ μεγάλη κουβέντα. Εγώ είμαι διατεθειμένος να την κάνω αλλά όχι εδώ. Δεν θα ήθελα να κουράσω με κατεβατά αυτούς που διαβάζουν το οποιοδήποτε topic.

    4) Το πόσων ετών είσαι, δεν μπορώ να το ξέρω? Δηλαδή το 31 που γράφεις είναι λάθος? Δικαίωμα σου να δηλώνεις όσο θες. Εγώ είδα το 31 και έκρινα πως είσαι τόσο.

    5) Μου βάζεις ιδέες. Μου φαίνεται πως θα βγάλω την φωτογραφία μου από το προφίλ και θα βάλω κανέναν παπα τσάκαλο...

    6) Το να ασχολείται τόσος κόσμος με μια Κακομοίρα, λέει πολλά από μόνο του. Αυτό ελπίζω να το καταλαβαίνεις τουλάχιστον.

    no regards this time

     


    PashalinaMakia
    06.06.2008, 18:27

    Παιδιά αν είναι να το κανονίσουμε αυτό κάποιος που ξέρει αο αυτά τα θέματα ας βοηθήσει πλιζζζζζζζζζζζζζζζ!!!!!!


    panosbousalis
    06.06.2008, 22:36

    Παράθεση:

    Το μέλος ma-gi στις 05-06-2008 στις 09:06 έγραψε...

    Η Eurovision σας πείραξε? Εδώ μας κλέβουν χωρίς να το ξέρουμε από όλες τις μεριές και χωρίς να μας προσφέρουν τίποτα. Τουλάχιστον με τη Eurovision διασκεδάζουμε και λίγο (για τον εαυτό μου μιλάω πάντα) και ακούμε και κανένα νέο τραγουδάκι και τελικά δίνεται η δυνατότητα σε κάποια νέα παιδιά να κάνουν κάτι στη ζωή τους και να πραγματοποιήσουν ένα όειρο τους έστω και για λίγο. Νομίζετε ότι αν σταματήσουμε να συμμετέχουμε τα 500.000 θα τα μοιράσουν σε εμάς ή στους φτωχούς, τους άστεγους κλπ. κλπ. ?????? Δεν νομίζω! Θα τα βάλουν στις ήδη παραφουσκωμένες τσέπες τους ή θα τα φάνε σε πάρτυ!

    " Περισσότερο από 38 εκατ. ευρώ, περίπου 10 εκατ. ευρώ τον χρόνο, στοίχισε τα τελευταία τέσσερα χρόνια η «σεμνότητα και ταπεινότητα» ορισμένων μελών του Υπουργικού Συμβουλίου. Η πλειονότητα των υπουργών έκανε τις συνεννοήσεις της μετά την ανάληψη των καθηκόντων της με το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους και έπιασε δουλειά: δεξιώσεις, κοκτέιλ, πάρτι, ανακαινίσεις υπουργικών γραφείων και ταξίδια στο εξωτερικό στοιχίζουν εκατομμύρια στους έλληνες φορολογουμένους. Σύνολο λογαριασμού: 38.280.015,64 ευρώ. Τα σχετικά έγγραφα έχουν κατατεθεί επισήμως στη Βουλή."

    Πηγή: Το Βήμα



    Θεωρητικά μιλάμε. Η eurovision όσο την στηρίζουν οι μουσικές βιομηχανίες δε θα σταματήσει. Και μας πειράζει η eurovision όπως μας πειράζει και οποιαδήποτε άλλη έκφραση του εμπορευματοποιημένου συστήματος σε όλα τα επίεδα της ζωής..όπως και οι σπατάλες που πολύ σωστά αναφέρεις. Όλα τα κακώς κείμενα οφείλουν να μας ενοχλούν. Δηλαδή επειδή γίνονται μεγαλύτερα λάθη θα κλείνουμε τα μάτια στα μικρότερα.  Το musicheaven άλλωστε είναι ένας χώρος οπου μιλάμε για τη μουσική όπως την ονειρευόμαστε, χωρίς εκπτώσεις..


    panosbousalis
    06.06.2008, 22:39

    Ξέχασα να βάλω ένα ερωτηματικό στη φράση..

    Δηλαδή επειδή γίνονται μεγαλύτερα λάθη θα κλείνουμε τα μάτια στα μικρότερα??


    Chitarrista
    07.06.2008, 12:19

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 06-06-2008 στις 18:27 έγραψε...

    Παιδιά αν είναι να το κανονίσουμε αυτό κάποιος που ξέρει αο αυτά τα θέματα ας βοηθήσει πλιζζζζζζζζζζζζζζζ!!!!!!



     

    +2 {#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.clap}

     

    (παιδιά όχι ξέρω κι εγώ να γράφω απλά συμφωνώ απόλυτα με τη pashalinamakia){#emotions_dlg.tt2}


    -----------------
    Κι αν είμαι Ροκ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 07-06-2008 12:20 ]


    paperino
    07.06.2008, 13:01

    Παράθεση:

    Το μέλος Chitarrista στις 07-06-2008 στις 12:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 06-06-2008 στις 18:27 έγραψε...

    Παιδιά αν είναι να το κανονίσουμε αυτό κάποιος που ξέρει αο αυτά τα θέματα ας βοηθήσει πλιζζζζζζζζζζζζζζζ!!!!!!



     

    +2 {#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.clap}

     

    (παιδιά όχι ξέρω κι εγώ να γράφω απλά συμφωνώ απόλυτα με τη pashalinamakia){#emotions_dlg.tt2}


    -----------------
    Κι αν είμαι Ροκ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 07-06-2008 12:20 ]



    :3!!!


    kadmilos
    07.06.2008, 21:38

    Παράθεση:

    5) Μου βάζεις ιδέες. Μου φαίνεται πως θα βγάλω την φωτογραφία μου από το προφίλ και θα βάλω κανέναν παπα τσάκαλο...

    6) Το να ασχολείται τόσος κόσμος με μια Κακομοίρα, λέει πολλά από μόνο του. Αυτό ελπίζω να το καταλαβαίνεις τουλάχιστον.

    no regards this time

     



     

    Ναι ρε φιλε.Θα μου εκανες μεγαλη χαρη αν εβγαζες τη φωτογραφια σου.Δεν μπορω να βλεπω την φατσα σου, ειναι πολυ αντιαισθητικη εικονα.

    Και κατι τελευταιο που το εχω απορια πραγματικα.Ποιος ειναι ο μεσος ελληναρας?

     

    Υ.Γ: Ουτε το 6 το καταλαβα.θα το εξηγησεις?Ξερω θα πεις τι θελει ο ξεκαρφωτος εδω κτλ αλλα διαλογο κανουμε.ανοιχτο φορουμ ειναι βρε αδερφε,ηθελα και χωθηκα στην κουβεντα


    freakhood
    09.06.2008, 13:39

    kadmilo, θα σου απαντήσω λίαν συντόμως. Είμαι στο τρέξιμο για μια βδομάδα.


    thaliey
    15.06.2008, 12:44

    το ακουσα κ αυτο η καλομοιρα φωναρα ελεος...........καλη χρυση αλλα εγ την χαλκιτη πιο πολυ την ακουγα............


    iris-the-black
    15.06.2008, 14:40

    ιουυυυυυυυυυυ ιουυυυυ ιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

    με 3 λέξεις {#emotions_dlg.happycrazy}


    freakhood
    20.06.2008, 12:46

    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 07-06-2008 στις 21:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    5) Μου βάζεις ιδέες. Μου φαίνεται πως θα βγάλω την φωτογραφία μου από το προφίλ και θα βάλω κανέναν παπα τσάκαλο...

    6) Το να ασχολείται τόσος κόσμος με μια Κακομοίρα, λέει πολλά από μόνο του. Αυτό ελπίζω να το καταλαβαίνεις τουλάχιστον.

    no regards this time

     



     

    Ναι ρε φιλε.Θα μου εκανες μεγαλη χαρη αν εβγαζες τη φωτογραφια σου.Δεν μπορω να βλεπω την φατσα σου, ειναι πολυ αντιαισθητικη εικονα.

    Και κατι τελευταιο που το εχω απορια πραγματικα.Ποιος ειναι ο μεσος ελληναρας?

     

    Υ.Γ: Ουτε το 6 το καταλαβα.θα το εξηγησεις?Ξερω θα πεις τι θελει ο ξεκαρφωτος εδω κτλ αλλα διαλογο κανουμε.ανοιχτο φορουμ ειναι βρε αδερφε,ηθελα και χωθηκα στην κουβεντα



    Σου απαντώ σε όλα at last.

    Όσον αφορά την φάτσα μου, συγνώμη που δεν είμαι καθώς πρέπει.

    Όσον αφορά τα υπόλοιπα:

     

    Το να ασχολείται τόσος κόσμος με μια Κακομοίρα, λέει πολλά από μόνο του. Αυτό τουλάχιστον, δεν το καταλαβαίνεις?

    Έχουμε prison break, έχουμε κακομοίρα για τη γιουροβίζιον, έχουμε ψινάκηδες, ριάλιτι και talent show, καλλιστεία και εισαγγελάτους, λάτσηδες και κόκαληδες, έχουμε

    «το φιλί της ζωής» και γενικώς είμαστε ευχαριστημένοι …!!!!

    Κινητή τηλεφωνία-Αυτοκίνητα-μπουζούκια-διακοπές.....δείτε πχ τις διαφημίσεις ενδιάμεσα σε ένα παιχνίδι ποδοσφαίρου....για αυτό είμαστε..."έλα μωρέ και αύριο έχει ο θεός"...

    οι Ελληναράδες μεγαλέξανδροι που όσα χρόνια κι αν περάσουν, θα συνεχίζουν να ταυτίζονται με το γνωστό και μη εξαιρετέο τρίπτυχο της χούντας:"πατρις, θρησκεία, οικογένεια".

    Όλα αυτά (και πολλά άλλα) βάλτα σε ένα μπλέντερ και θα καταλάβεις τι είμαστε. Αλλά μην πάμε μακριά. Αφού ένα τετράποδο σαν τον ζορό βγήκε με άνετη πλειοψηφία, φαντάσου πόσο ζώα είναι τα υπόλοιπα που ψήφισαν. Αυτός είναι ο μέσος Ελληναράς. Να τον χαιρώμαστε.


    VOICETEACHER
    20.06.2008, 16:10

    Αμαν παιδια με την Γιουροβιζιον και τουs Ελληναραδεs...ετυχε να εχω πρωτο ξαδελφο Αγγλο,κι εχω ζησει κι εκει εξω.Αν εξαιρεσουμε την τεμπελια μαs σαν λαοs και  τα μπουζουκια (αυτα τα 2 μαs εμποδιζουνε να προοδευσουμε,κατα την γνωμη μου),μια χαρα ειμαστε ....{#emotions_dlg.rockon}


    KaterinaDB
    22.06.2008, 00:26

    Παράθεση:

    Το μέλος Sweet-Killer στις 25-05-2008 στις 22:06 έγραψε...

    Όλοι εσείς που διαφωνείτε με τη Eurovision ως θεσμό, το βρίσκετε πανηγυράκι και το παίζετε τόσο πια...κουλτουριάρηδες που θεωρείτε εν ολίγοις όλους εμάς τους...κοινούς θνητούς που το παρακολουθούμε ακαλαίσθητους και βλαμμένους, γιατί μπαίνετε στον κόπο να σχολιάσετε αυτό το θέμα; Αν δε σας αφορά, προς τι όλος αυτός ο φανατισμός εναντίον της Eurovision; Η κοπέλα που ξεκίνησε το θέμα ρώτησε τη γνώμη μας για τα τραγούδια, εσείς λοιπόν που δεν ασχολείστε μ' αυτά και επομένως ούτε και με τα τραγούδια, γιατί μπαίνετε και γράφετε ότι μισείτε τη Eurovision, ότι εμείς που ασχολούμαστε είμαστε απαράδεκτοι, ότι οι τραγουδιστές που πάνε εκεί είναι κάφροι κτλ κτλ κτλ ; Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα... {#emotions_dlg.confused1}

    Λοιπόν, στο θέμα μας! Εγώ προσωπικά χάρηκα πολύ που πήραμε αυτή τη θέση, είναι πολύ καλά... Αν και για 'μένα έπρεπε να βγούμε 2οι μετά την Ουκρανία, που, πέρα από το ότι η κοπέλα είναι κούκλα, το τραγούδι τους είναι ωραίο και πολύ δυνατό... Στην αρχή δεν ήξερα καν αν θα μπούμε στην 5άδα, όταν άκουσα όμως και τα υπόλοιπα τραγούδια του διαγωνισμού, σιγουρεύτηκα ότι θα είμαστε σε μία από τις 3 πρώτες θέσεις! Μπράβο στην Καλομοίρα!!! {#emotions_dlg.clap} Η Ρωσία τώρα μου άρεσε, αλλά όχι για πρωτιά... Έχε χάρη που ήταν ο Dima... Wink Αν και έχει ψωνιστεί πολύ, δυστυχώς...



    ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΩ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ Ο ΝΤΙΜΑ ΕΧΕΙ ΨΩΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ,ΤΟΤΕ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΨΕΜΑΤΑ,ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΨΩΝΙΣΤΗΚΑ,ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ,ΣΤΗ ΓΙΟΡΟΒΙΖΙΟΝ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΥΤΟΣ!

    Ο ΝΤΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΙΟ,ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΣΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤV ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ,Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΟΥ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΕ! ΕΓΙΝΕ ΘΕΜΑ ΣΤΙΣ ΡΩΣΙΚΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΡΩΣΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΟΥ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙΟΥ ΤΟ ΠΟΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΨΕΜΑΤΑ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...Ο ΝΤΙΜΑ ΜΙΛΗΣΕ ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ,ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ...

     


    KaterinaDB
    22.06.2008, 00:29

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 25-05-2008 στις 22:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 25-05-2008 στις 19:34 έγραψε...

    H eurovision είναι ένα παιχνίδι καλής γειτονίας, συμφερόντων μεταξύ χωρών, σχέσεων, χορηγών, χρημάτων, μαρκετινγκ, σκηνικής παρουσίας, σωματικών ταλέντων (βλ. Ουκρανία) και το τραγούδι παίζει συνοδευτικό ρόλο.

    Συμφωνώ με αυτό το σχόλιο.

     

    Να σημειώσω κατ' αρχάς ότι δεν είδα τους ημιτελικούς και δεν είχα ακούσει κανένα από τα τραγούδια.

    Προσωπικά, μου άρεσε πάρα πολύ η Αρμενία με το Qele Qele. Πολύ γλυκιά κοπέλα και πολύ ωραίο το τραγούδι!

    Της Ουκρανίας με εντυπωσίασε (αυτή η κοπέλα δεν περνάει απαρατήρητη είναι η αλήθεια... εδώ εγώ που είμαι γυναίκα εντυπωσιάστηκα), επίσης της Σουηδίας και της Νορβηγίας ήταν πολύ ωραία.

    Στα υπόλοιπα ανυπομονούσα να τελειώσει, ειδικά στης Τουρκίας... Ροκ με τούρκικο στίχο; {#emotions_dlg.blink}

    Καλά, οι πειρατές και εκείνος από τη Βοσνία-Ερζεγοβίνη που μοιάζει το Στάθη Ψάλτη ήταν οι φαιδρές νότες της παρέας...

    Η Γερμανία και η Αγγλία ήταν σα να έλεγαν "ξέρω ότι κάθε χρονιά πάω κατευθείαν στον τελικό"...

    Το Ισραήλ... ούτε που το άκουσα το τραγούδι, μου πέρασε εντελώς απαρατήρητο...

    Της Ισλανδίας ήταν καλούτσικο!

    Η Ισπανία μου φάνηκε .... τραγική! Λες και έβλεπα Je t'aime... ({#emotions_dlg.huh}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.thumbdown})

    Η Αλβανία ήταν καλή, αλλά το τραγούδι όχι για Eurovision, ειδικά με αλβανικό στίχο...

    Η Ρωσία... χμ... αυτός ο Dima Bilan μου φαίνεται πολύ δήθεν... αξίζει μόνο που έγραψε το τραγούι ο Timbaland..

     

    Αυτά από μένα!Smile


    -----------------
    Καλύτερα να σε μισούν για κάτι που είσαι, παρά να σ' αγαπούν για κάτι που δεν είσαι...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kamelia8 στις 25-05-2008 22:29 ]



     

    ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΤΙΜΠΑΛΑΝΤ,ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ,JIM BEANZ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑ...ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ "ΔΗΘΕΝ" ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ...

     

    ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΝΟ...ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ Η ΛΑΜΠΙΡΗ??? {#emotions_dlg.confused1}


    KaterinaDB
    22.06.2008, 00:42

    Παράθεση:

    Το μέλος Marylinda στις 27-05-2008 στις 23:54 έγραψε...

    i alithia ine oti kerdise basika dikea molis ida 2-3 fores to vinteoclip k arxisa na kleo ipa:"ayto prepi na nikisi!"ala tespa oti egine egine,kden ine alithia oti i elada exi k oti kalitero apo musiki,an ekseresume kapia komatia pu pane eurovision,ta ala...



    ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΚΛΑΨΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ,ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ Ο ΝΤΙΜΑ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΧΡΙΕΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΜΙΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΕΥΤΑ,ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΕΚΕΙΝΟΣ...Η ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΕΓΙΝΕ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ΠΕΘΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ...ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΚΑΝ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΠ,ΑΛΛΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΗ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΟΤΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΤΑΙ ΤΙΣ 1000 ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ...


    VOICETEACHER
    22.06.2008, 17:18

    Παντωs το κουπλε του Ρωσσικου τραγουδιου ηταν αντιγραφη του Oh baby its a wild world(Cat Stevens)....{#emotions_dlg.rockon}


    nowaveband
    22.06.2008, 17:24

    gia ti prama milate?


    oulion
    22.06.2008, 17:31

    Πάντως εγώ πιστεύω ότι ο μόνος λόγο που έγινε τόσο γνωστό το ραγούδι της Ρωσίας είναι γιατί είχε παραγωγό τον Timbaland...


    kamelia8
    23.06.2008, 14:30

    Παράθεση:

    Το μέλος KaterinaDB στις 22-06-2008 στις 00:29 έγραψε...

    ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΤΙΜΠΑΛΑΝΤ,ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ,JIM BEANZ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑ...ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ "ΔΗΘΕΝ" ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ...

     

    ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΝΟ...ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ Η ΛΑΜΠΙΡΗ??? {#emotions_dlg.confused1}



     

    Α, οκ, για το τραγούδι. Είχα ακούσει ότι το έγραψε ο Timbaland, αλλά εντάξει.

    Μια απορία έχω κι εγώ. Ποιος είπε ότι σχηματίζω γνώμη σύμφωνα με τη Λαμπίρη; Δεν έβλεπα καθόλου τηλεόραση πριν δω τον τελικό.

    Και μου φάνηκε δήθεν από τον τρόπο που τον είδα να στέκεται εκεί. Δεν τον ονομάζω ούτε κακό άνθρωπο ούτε τίποτα. Είπα αυτό που έκρινα βλέποντάς τον.

    Αν κάνει φιλανθρωπίες και νοιάζεται για τους άλλους, χίλια μπράβο του, αλήθεια. Αλλά εγώ, χωρίς να τα ξέρω όλα αυτά (και χωρίς να έχω νοιαστεί και τόσο για να τα μάθω) τον είδα έτσι εκείνη τη βραδιά.