ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.848 μέλη

    Ρωτήστε τον Βασίλη Παπακωσταντίνου

    Termite
    09.03.2008, 14:47
    Παράθεση:

    Το μέλος ariadni0909 στις 09-03-2008 στις 14:02 έγραψε...

    -Με τον Τερμίτη πως έμπλεξε?





    Δε θα έπρεπε να το απαντήσω εγώ αυτο;

    Μια επισήμανση ακόμα. Όπως έγραψε ο Astron σε άλλο topic σχετικό, οι ερωτήσεις που γράφετε (και σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό) δεν ειναι απαραίτητο οτι θα ερωτηθούν όλες. Αποτελούν πολυ καλές ιδέες για συζήτηση (αρκετές απο αυτές) αλλα το πώς θα εξελιχθεί η κουβέντα μας με τον Βασίλη εξαρτάται καθαρά απο εμάς και μπορει σε πολλές περιπτώσεις να μην συμπεριληφθούν όλα όσα ρωτάτε.

    Σε κάθε περίπτωση με συγκινεί που ανταποκρίνεστε και εδώ και στα pm.

    Τέλος, μακάρι να μπορούσα να πάρω μαζί μου κάθε θαυμαστη του Βασίλη απο το site ωστε να τον γνωρίσει απο κοντά. Η "αποστολή" για την συνέντευξη όμως είναι κλεισμένη και δε γίνεται να μεγαλώσει γιατι θα γίνει χαμός και άντε να απομαγνητοφωνήσεις μετά. Μετα χαράς να κανονίσουμε κάποια μέλη να πάμε στην Ακτή Πειραιώς και να τον συναντήσετε (απολαμβάνοντας και το πρόγραμμα) όποια μέρα θέλετε. Είμαι σίγουρος οτι και αυτός θα το θέλει



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 09-03-2008 14:52 ]


    kavadioplikth
    11.03.2008, 21:15
    Μετά τις επιτυχημένες εμφανίσεις του με το Χρήστο Θηβαίο και την Μελίνα, υπάρχει σκέψη για Live ηχογραφημένο σε cd....??????

    ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙΣΑΡ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kavadioplikth στις 11-03-2008 21:15 ]


    fantasma
    12.03.2008, 11:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 09-03-2008 στις 14:47 έγραψε...


    Μια επισήμανση ακόμα. Όπως έγραψε ο Astron σε άλλο topic σχετικό, οι ερωτήσεις που γράφετε (και σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό) δεν ειναι απαραίτητο οτι θα ερωτηθούν όλες. Αποτελούν πολυ καλές ιδέες για συζήτηση (αρκετές απο αυτές) αλλα το πώς θα εξελιχθεί η κουβέντα μας με τον Βασίλη εξαρτάται καθαρά απο εμάς και μπορει σε πολλές περιπτώσεις να μην συμπεριληφθούν όλα όσα ρωτάτε.

    Σε κάθε περίπτωση με συγκινεί που ανταποκρίνεστε και εδώ και στα pm.

    Τέλος, μακάρι να μπορούσα να πάρω μαζί μου κάθε θαυμαστη του Βασίλη απο το site ωστε να τον γνωρίσει απο κοντά. Η "αποστολή" για την συνέντευξη όμως είναι κλεισμένη και δε γίνεται να μεγαλώσει γιατι θα γίνει χαμός και άντε να απομαγνητοφωνήσεις μετά. Μετα χαράς να κανονίσουμε κάποια μέλη να πάμε στην Ακτή Πειραιώς και να τον συναντήσετε (απολαμβάνοντας και το πρόγραμμα) όποια μέρα θέλετε. Είμαι σίγουρος οτι και αυτός θα το θέλει


    Πιστεύω πως απο τη στιγμή που δίνεται η ευκαιρία να ρωταμε κι εμεις..., και αφου αι αυτός είναι και ο τίτλος των συνεντεύξεων (Ρωτήστε τον/την τάδε....)
    θα πρεπει να δοθει βάση πρωτα στις δικες μας ερωτησεις και μετα στους "ΜusicHeavenoδημοσιογράφους".....
    (προσωπικη αποψη....) φιλικά πάντα....

    Όσο για τους θαυμαστές....; Τι ώρα συναντιόμαστε;;;;;;


    Προσφέρομαι να βιντεοσκοπήσω τη συνέντευξη..... εάν βέβαια το θέλετε.....
    Termite
    12.03.2008, 12:15
    Η συνάντηση των θαυμαστών μπορεί να κανονιστεί άμεσα

    Ευχαριστούμε για τις ερωτήσεις σας. Πιστεύω οτι η τελική συνέντευξη θα αξίζει άσχετα απο το ποιού οι ερωτήσεις έγιναν και απαντήθηκαν και ποιού όχι.
    uNick
    12.03.2008, 12:21
    Να κάνω μια διευκρίνιση...

    Η προσπάθεια που θα γίνει από μέρους μας θα είναι να γίνουν ερωτήσεις τέτοιες που να περιλαμβάνουν όσο το δυνατόν περισσότερα από τα "θέματα" που γράφετε εδώ. Αυτό μπορεί και να σημαίνει ότι οι ερωτήσεις ίσως δεν θα αναγνωσθούν αυτολεξεί. Πιθανώς θα "δημιουργήσουμε" κάποιες ερωτήσεις που θα συνδυάζουν περισσότερες από μια δικές σας, εξασφαλίζοντας τόσο την οικονομία του χρόνου όσο και το κατά το δυνατόν πληρέστερο της συνέντευξης.

    Με αυτό το σκεπτικό, ερωτήσεις του τύπου "Με τον Τερμίτη πως έμπλεξε?" (τυχαίο παράδειγμα) ίσως να αποφευχθούν... Όλοι κάποιες στιγμές κάνουμε λάθη... ας μην του θυμίζουμε τα δικά του του...

    fantasma
    12.03.2008, 12:37

    FORTE
    12.03.2008, 12:49
    Τα παιδια με καλυψανε οσον αφορα τι θα ηθελα να τον ρωτησω,απλα πειτε του να ΜΗ σταματησει ποτε το τραγουδι! Αυτη η φωνη του ειναι μοναδικη και την εχουμε αναγκη!
    Ευχαριστω.
    Termite
    12.03.2008, 13:19
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 12-03-2008 στις 12:21 έγραψε...

    Με αυτό το σκεπτικό, ερωτήσεις του τύπου "Με τον Τερμίτη πως έμπλεξε?" (τυχαίο παράδειγμα) ίσως να αποφευχθούν... Όλοι κάποιες στιγμές κάνουμε λάθη... ας μην του θυμίζουμε τα δικά του του...





    PashalinaMakia
    12.03.2008, 15:24
    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 12-03-2008 στις 11:32 έγραψε...

    Πιστεύω πως απο τη στιγμή που δίνεται η ευκαιρία να ρωταμε κι εμεις..., και αφου αι αυτός είναι και ο τίτλος των συνεντεύξεων (Ρωτήστε τον/την τάδε....)
    θα πρεπει να δοθει βάση πρωτα στις δικες μας ερωτησεις και μετα στους "ΜusicHeavenoδημοσιογράφους".....
    (προσωπικη αποψη....) φιλικά πάντα....




    Θα συμφωνήσω απόλυτα με το fantasma.Πρέπει να ξέρετε αυτοί που πάτε να πάρετε "συνεντεύξεις" πως διαβάζουν άτομα τα οποία δεν μένουν Αθήνα και δεν μπορούν να παρακολουθήσουν κάποια πράγματα απο κοντά.

    Θα ήταν σωστότερο να υπάρχει αντικειμενικότητα στις ερωτήσεις απο τους "δημοσιογράφους".

    Παρ5ακαλώ ας μην παρεξηγηθεί κανείς με αυτά που λέω.Τα λέω φιλικά.Αλήθεια.
    Termite
    12.03.2008, 16:54
    Καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τις ερωτήσεις σας. Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα υποβολής. Απο εκεί και πέρα:

    Λίνα, αντικειμενικότητα υπάρχει (τουλάχιστον στις συνεντευξεις που έχω κάνει) σε απόλυτο βαθμό. Στις 30/3 θα βγεί η τρίτη μου συνέντευξη στο site αυτό. Οι ερωτήσεις ειναι ακόμα στο φόρουμ, οι δημοσιεύσεις στο περιοδικό και τα σχόλια επίσης. Αν αδίκησα κάποιον...να μου το αποδείξεις και θα του απολογηθώ δημόσια. Δεν σε παρεξηγώ, αλλα ξεκίνησες να με αμφισβητείς χωρίς να σου έχω δώσει δικαίωμα.

    Το γεγονός οτι διαβάζουν τις συνεντεύξεις άτομα εκτός Αθήνας δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Και στην Αθήνα που διαβάζουν την συνέντευξη, διαβάζουν ακριβώς τα ίδια πράγματα και καταλαβαίνουν (θεωρητικά πάντα) τα ίδια.

    Αυτοσκοπός μιας συνέντευξης (τουλάχιστον σε αυτές που εμπλέκομαι εγώ) ΔΕΝ είναι η ενημέρωση όλων όσων θα την διαβάσουν. Ειναι πολύ πιθανό κάποιος που θα διαβάσει την συνέντευξη να πει: "Σιγά, και τί μας είπες τώρα ρε μεγάλε...το ξέραμε αυτο". Προτεραιότητα είναι να βγεί προς τα έξω μια ποιοτική δημοσίευση, που θα κρατήσει την πλειοψηφία των αναγνώστών. Συνήθως αυτο επιτυγχάνεται απο συνδυασμό ερωτήσεων ενημερωτικού χαρακτήρα με άλλες ίσως λίγο πιο συναισθηματικές, είτε για εμένα, είτε για τον καλλιτέχνη/συνομιλητή.

    Μέσα λοιπόν στα παραπάνω πλαίσια που εξήγησα εντάσεται και η επιλογή των ερωτήσεων. Και αυτών που σκέφτηκα εγώ αλλα και των δικών σας. Μερικές ειναι άκυρες απο άποψη στοιχείων. Άλλες ειναι καλές αλλα καταπιάνονται με το ίδιο θέμα. Άλλες μπορεί να μή γίνεται να τις ρωτήσουμε. Άλλες μπορει να κάνουν τον καλλιτέχνη να αισθανθεί άβολα... Σε κάθε περίπτωση θέλουμε να κάτσουμε με τον Βασίλη Παπακωσταντίνου, να γίνουμε μία παρέα και αυτο να βγεί σε εσάς που θα το διαβάσετε. Γιατι όπως και να το κάνουμε, η δημοσίευση θα μείνει. Όχι ποιος ρώτησε τι.

    Υ.Γ.: Όπως είχε πει στη Λίνα, ο Παύλος...οι ερωτήσεις σας, αποτελούν ιδέες για εμάς. Όχι υποχρεωτικη "γραμμή" που πρέπει να ακολουθήσουμε.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 12-03-2008 17:00 ]


    mprizas
    12.03.2008, 22:21
    Καλή συνέντευξη παιδιά!!! Περιμένουμε με αγωνία!!!

    Ήταν λέει σα να μάκραινε ο δρόμος...
    fearlessangel
    13.03.2008, 10:35
    Τερμιτη συγχαρητηρια για τις δραστηριοτητες σου σαν μελος του MUSICHEAVEN!! Περιμενουμε την συνεντεθξη του Βασιλη και, εσεις που θα πατε να τον συναντησετε, κοιταξτε να περασετε καλα!!
    despinakontogianni
    20.03.2008, 15:37
    Πρέπει να είναι τέλειο!
    Αλλά τι άλλο να ρωτήσω το Βασίλη Παπα.?
    Έχω διαβάσει τόσες συνεντεύξεις του που δεν έχω κάτι άλλο να μάθω που με ενδιαφέρει!
    kavadioplikth
    06.04.2008, 02:37
    Η συνέντευξη δώθηκε απ' όσο ξέρω... θα μπει κάποια στιγμή πουθενά;;;;
    Termite
    06.04.2008, 12:01
    Θα μπεί όταν απομαγνητοφωνηθεί
    kavadioplikth
    07.04.2008, 00:34
    Το βίντεο; θα έχουμε την τύχη να το δούμε;;;;
    Termite
    07.04.2008, 09:09
    Ποιό βίντεο;;;;
    Peace18
    07.04.2008, 09:33
    Ελπίζω να δημοσιευτεί σύντομα η συνέντευξη... όχι σαν του Μιλτιάδη Πασχαλίδη!
    Περιμένουμε όλοι!
    Πολλά ξέρει η kavadioplikth! Αρα υπάρχει ΚΑΙ βίντεο!
    jorge
    07.04.2008, 12:31
    Για χαλαρώστε παιδάκια...

    Όσοι κοπιάζουν για να βγει αυτό που βλέπετε στο MusicHeaven, δεν πρέπει να έχουν καμία σχέση με λέξεις όπως "πρέπει", "προθεσμία", "γρήγορα", "σύντομα" κλπ.

    Επομένως μην τους πιέζετε και κυρίως, μην τους στενοχωρείτε λέγοντας πως αργούν να ετοιμάσουν τις συνεντεύξεις. Δεν πληρώνονται, το κάνουν με την καρδιά τους, για τον εαυτό τους και για εσάς.

    Αυτό πρέπει να εκτιμάται οκ;
    Peace18
    07.04.2008, 13:14
    Χορχε καλημέρα (1ον)!
    Αν αναφέρεσαι σε μένα... (ή και σε μένα...)
    Δεν θεωρώ ότι το ποστ μου είναι πιεστικό! Έτσι κι αλλιώς είμαι 90% πεπισμένη ότι δεν διαβάζονται τα ποστ μου! (γιατί σε 3 συνεντεύξης έκανα ερωτήσεις, σε καμία δημοσίευση δεν είδα να υπάρχουν.)!
    Ακόμα ότι έγραψα ήταν χαριτολογώντας.. Αρα δεν βλέπω να στενοχωρώ κανέναν...

    Υ.Γ. Ελπίζω να ρωτηθηκε ο βασίλης για τον Ν.Ασιμο!