ελληνική μουσική
    462 online   ·  210.845 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    demtsek
    01.07.2008, 01:03

    Ποτέ δεν ζήτησα φτερά για νά πετάξω μα κι΄αν μου τα προσφέρανε μ΄ένα ευχαριστώ θ΄αρνιόμουνα. Αυτή που πάντα θ΄αγαπώ είναι η κυρά θάλασσα !! Είναι γιατί κοντά της νιώθω ελεύθερος. Είναι γιατί σμιλεύει υπέροχα ότι ακουμπά. Ακόμα και ένα τούβλο γλυπτό θα στο γυρίσει. Και όταν στήν βάρκα μου θα μπω να ταξιδέψω θα δω στην πρύμη της στραφταλιστό ασημένιο μονοπάτι και η πλώρη της να ακολουθεί τον ματωμένο δρόμο απ΄το στερνό φιλί του ήλιου λίγο πριν δύσει. Αυτή την ώρα θα σκεφτώ τόν λαιμό της , μ΄ένα κοχύλι κρεμασμένο πάνω του.


    sillia
    01.07.2008, 12:31

    DEMTSEK...πραγματικά πολύ όμορφο,Σ ευχαριστούμε κουκουτσοχωρίτη μας!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap} 


    marylin
    02.07.2008, 03:49

    {#emotions_dlg.inlove} γουτσου γουτσου {#emotions_dlg.inlove}

     

    Wink Αραχνούλα μας!!! Wink


    demtsek
    02.07.2008, 10:58

    Ευχαριστώ για τον καλό σου λόγο. Μετράει πολύ..!!


    sillia
    02.07.2008, 22:15

    Προς όλα τα κουκουτσάκια{#emotions_dlg.tt2} να πω πως σήμερα στις 2 θα βρεθούμε στην κεντρική πλατεία του χωριού μας {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}και στο μέγαρο radiomusicheaven που θα γίνουν οι διαδικασίες και η ψηφοφορία για τον καλύτερο κουκουτσοχωρίτη {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}για την εβδομάδα που μας έρχεται{#emotions_dlg.thumbup}Να είστε όλοι και στην ώρα σας{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}

    φιλάκια

    τα λέμεWink


    -----------------
    Oταν σταματήσεις να παριστάνεις κάτι, τότε γίνεσαι KΑΤΙ http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 05-07-2008 02:43 ]





    επισυναπτόμενα: sillia on air_.jpg 
    alkyoni
    02.07.2008, 23:02

    Για τους νεους κατοικους/επισκεπτες του Κουκουτσοχωριου μας, που δεν γνωριζουν ακομα τα κατατοπια....{#emotions_dlg.excl} μια αποκλειστικη φωτογραφια του "Μεγαρου Radio MusicHeaven" για να μην χαθουν...{#emotions_dlg.lol}
    Εκει μεσα θα ειμαστε ολοι, σημερα 02:00-04:00 τα ξημερωματα....{#emotions_dlg.thumbup} ΜΗΝ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!Wink

    {#emotions_dlg.walkman}ΤUNE IN! Radio MusicHeaven!!! www.listen.musicheaven.gr{#emotions_dlg.walkman}





    επισυναπτόμενα: Megaro Radio MusicHeaven_res.jpg 
    mellia
    02.07.2008, 23:18

    Χαιρετώ τους κουκουτσοχωρίτες και τις κουκουτσοχωρίτες!
    Αλκυόνη είσαι απίστευτη paparazzi και ρεπόρτερ!!!
    Λοιπόν θα ποστάρω δύο ιστοριούλες για να αναπληρώσω το προηγούμενο κενό¨))))
    Μία σε πεζό λόγο και μία με ρίμα

    Το κύμα ξέβρασε το κοχύλι από τον βυθό καθώς η πρύμνη του καϊκιού έδενε στον μόλο. Ευχαριστώ για την βαρκάδα καπετάνιε, του φώναξε και πήρε τον ανήφορο για το καθιερωμένο απογευματινό ουζάκι. Κοίταξε τον ουρανό και είδε τον γλάρο να σχίζει με τα φτερά του τον αέρα. Ασυναίσθητα αναστέναξε και την έφερε στο νου του να του λέει πόσο την ζήλευε αυτήν την ελευθερία….στον δρόμο για το καφενεδάκι σκεφτικός κοίταζε το παγκάκι από τούβλα που είχε αντικαταστήσει την παλιά πεζούλα του σπιτιού της…σιγά, σιγά ό,τι την θύμιζε έσβηνε, το ξέβραζε το κύμα όπως το μικρό κοχύλι του βυθού…

     Ένα κοχύλι σου ‘φερα απ’ της θάλασσας τα βάθη

    Και του ανέμου τα φτερά μαζί με ένα δάκρυ
    Μα ούτε ένα ευχαριστώ δεν άκουσα από ‘σένα

    Στην πρύμνη που καθόσουνα και μέτραγες την ξέρα

    Όσο τα τούβλα κι αν κοιτάς και ψάχνεις το μεγάλο

    Κανένα δεν συγκρίνεται με τον δικό σου κάλο{#emotions_dlg.wacko}

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mellia στις 03-07-2008 00:55 ]


    sillia
    03.07.2008, 00:36

    Καλά είσαι ΑΠΑΙΧΤΗ!!!! {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}χωρίς πλάκα με τον κάλο χαχαχαχαχαχ{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    mellia
    03.07.2008, 00:56

    ...αχ γελάσαμε και σήμερα....¨)))


    alkyoni
    03.07.2008, 01:24

    Ας γραψω κι εγω την ιστοριουλα μου, γιατι διαφορετικα πολυ φοβαμαι οτι θα χασω την θεση μου...{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.lol}

    "Ο χώρος ήταν ασφυκτικά γεμάτος… θέσεις δεν είχε ούτε για δείγμα…ευτυχώς βρήκαμε κάποια μεγάλα τούβλα από τις εργασίες που έκαναν παραδίπλα , τα βάλαμε το ένα πάνω στο άλλο και έτσι αποκτήσαμε κάθισμα!
    Κάποια στιγμή ακούσαμε ένα τραγούδι που έλεγε για το «φτερό του καρχαρία»!!! … τα γέλια που κάναμε !!!
    Αφού τελείωσε η συναυλία, κατηφορίσαμε για την παράλια …εκεί είχε αραγμένα καραβάκια και το καθένα είχε μια διαφορετική διακόσμηση στην πρύμη του … άλλο είχε κοχύλια, άλλο είχε σε ξυλόγλυπτο μια μικρή γοργόνα κι άλλα πολλά, πανέμορφα όλα! Σταμάτησα έναν περαστικό και του ζήτησα να μας βγάλει μια αναμνηστική φωτογραφία ανάμεσα στα καραβάκια… του είπα «ευχαριστώ» και συνεχίσαμε την βόλτα μας. "
    {#emotions_dlg.beer}


    alkyoni
    03.07.2008, 02:34

    Ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα!!!!!{#emotions_dlg.clap}
    Μας βγαλανε και φωτογραφια.....{#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.thumbup}





    επισυναπτόμενα: koukoutsakia kai kerasakia en drasi.jpg 
    mellia
    03.07.2008, 02:39

    ...αλκυόνη σε βλέπω! πάνω δεξιά, μου κλείνεις το μάτι!!!!Wink{#emotions_dlg.lol}


    sillia
    03.07.2008, 11:49

    Καλημέρα κουκουτσάκια μου{#emotions_dlg.lol}Και χτες ήταν μια υπέροχη συνάντηση,περάσαμε πάρα πολύ όμορφα{#emotions_dlg.thumbup}

    Να σας πω ότι γι αυτήν την εβδομάδα ο πιό καλός κουκουτσοχωρίτης με την καλύτερη ιστοριούλα,είναι ο καλός μας ο demtsek..Nα τον ευχαριστήσουμε για την συμμετοχή, και η ιστοριούλα του να πούμε θα περαστεί στις καλύτερες στο http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    Για την επόμενη εβδομάδα παίζουμε με τις λέξειςWink

    πάγος

    σπίρτο

    τρυποκάρυδος

    κουρτίνα

    υπέροχη

    ΑΝ σας αρέσει το παιχνίδι μας, ελάτε και γι αυτήν την εβδομάδα να παίξουμε{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}


    demtsek
    03.07.2008, 11:59

    Καλή μου mellia επειδή δεν θέλω ν΄αδικώ και φίλους μάλιστα, θέλω να πω ότι για την λέξη στο δύστιχο από την "ΤΟΥΡΝΑ" ειναι και (πιάνεις).Βλέπε διπλό CD Νίκου Γράψα "ΣΤΙΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΤΗΣ ΙΩΝΙΑΣ",CD 1-Νο6. Είχες δίκαιο λοιπόν για την παρέμβαση σου. Όμως σε ζωντανή ηχογράφηση που έχω από ντόπιο μουσικό το αναφέρει (κάνεις). Αυτά για την ιστορία. Καλή σου μέρα.


    demtsek
    03.07.2008, 12:15

    sillia Ζητώ συγνώμη που δεν έμεινα μέχρι το τέλος χθές .΄Ηταν μια καταπληκτική βραδιά όμως είχα πολύ κουραστεί, πέρα από τα όρια μου. Εάν δεν σου κάνει κόπο πες μου που θα βρω τις 5 λέξεις για την νέα ιστορία. Με εκτίμηση.


    sillia
    03.07.2008, 12:42

    demtsek καλημέραSmileΠιο πάνω είναι γραμμένες οι λέξεις που παίζουμε γι αυτήν την εβδομάδα!!!Smileσ ευχαριστώ για την παρεούλα σου χτες ΜΑ και όλα τα παιδιά!!!{#emotions_dlg.yes}


    mellia
    03.07.2008, 13:14

    demtsek δεν πειράζει βρε! σε ευχαριστώ πάντως που έκανες τον κόπο να ποστάρεις για το τραγουδάκι!
    η ιστοριούλα σου μου άρεσε πολύ!

    Και τώρα να δώσω τις δικές μου εξηγήσεις: Ζω αλλά με πήρε ο ύπνος σερί!!!!!!!!{#emotions_dlg.sleep1} Μιλάμε δεν κατάλαβα πότε έγινε αυτό! Ξερή! {#emotions_dlg.blush}

    Ελπίζω να μην έχασα τίποτα ανεπανάληπτο{#emotions_dlg.whistling} 

    Φιλάκια σε όλους!!!!


    CROSS
    03.07.2008, 13:53

    {#emotions_dlg.rolleyes}το καταλάβαμε αυτό..σου μίλαγε η Σίλλια και εσύ καμμιά απάντηση........{#emotions_dlg.lol}


    mellia
    03.07.2008, 14:02

    ωχ...σιλλιάκιιιιιιιιιιιιιι¨)))))))
    τι με ρώταγε? θα τα απαντήσω όλα τώρα!!!Smile


    sillia
    03.07.2008, 14:22

    Μελλίτσα δεν πρόσεξα κουκουτσάκι μου ...SmileΚαλέ εσύ τι έπαθες χτες{#emotions_dlg.tt2}αποκοιμήθηκες{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}