ελληνική μουσική
    452 online   ·  210.844 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    marylin
    16.06.2008, 00:33

    {#emotions_dlg.confused1}...............{#emotions_dlg.whistling}

     

    {#emotions_dlg.rolleyes}...............{#emotions_dlg.laugh}

     

    {#emotions_dlg.beer}


    sillia
    18.06.2008, 18:53

    Σήμερα κουκουτσάκια μου γλυκά, είμαι πολύ ....λυπημένη {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}ανοίγοντας την σελίδα μας και βλέποτας την χωρίς μηνυματάκια σας.Μμμμμμ..... να υποθέσω ότι{#emotions_dlg.sad} κουραστήκατε από την πρώτη μας φορά στο παιχνίδι? ότι δεν σας αρέσουν τα παιχνιδάκια γιατί έχετε μεγαλώσει τόσο που {#emotions_dlg.nono}δεν σηκώνει παιχνίδια?

    Οπως και νάχει σήμερα έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε {#emotions_dlg.yes}και μουσικά {#emotions_dlg.walkman}και να αποφασίσουμε πως θα είναι τα ταξίδια μας στο μουσικό ονειροδρόμειο.....

    Σας περιμένω

    φιλάκια


    CROSS
    18.06.2008, 21:00

    {#emotions_dlg.blink}Γιατί βρε κουκουτσοχωριανοί?δεν σας τρόμαξαν οι προεδρικές απειλές μου φαίνεται{#emotions_dlg.sad}

    Δεν πειράζει,θα βρείς άλλο παιχνίδι Sillia{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    Να ζείς την κάθε μέρα σαν να είναι η τελευταία σου,και να ακούς radio MH:''Ταξίδι αναψυχής''κάθε Δευτέρα 18.00-20.00.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 18-06-2008 21:04 ]


    mellia
    18.06.2008, 21:46

    cross βγάζεις την ουρίτσα σου απέξω???{#emotions_dlg.tt2}


    CROSS
    18.06.2008, 23:23

    Παράθεση:

    Το μέλος mellia στις 18-06-2008 στις 21:46 έγραψε...

    cross βγάζεις την ουρίτσα σου απέξω???{#emotions_dlg.tt2}



    Δεν θα είχε νόημα αν έβαζα μόνο εγώ ιστοριούλα..την είχα έτοιμη απο την περασμένη Πέμπτη,αλλά αφού κανένας άλλος δεν έπαιξε....{#emotions_dlg.crying}

    Υ.Γ.Εσύ δικαιολογήσε...είχες τις ετομασίες του γάμου σου{#emotions_dlg.lol}


    mellia
    19.06.2008, 00:22

    {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}

    ιστοριούλα δεν πρόλαβα...
    λέω να την γράψω κατά την διάρκεια της εκπομπής αν και τα κέφια έχουν πάρει ολίγον την  κατηφόρα...για κοιτάχτε τι θα κάνετε απόψε κουκουτσοχωριανοί!!! χρειάζομαι αναβάθμιση...


    alkyoni
    19.06.2008, 01:07

    Ειτε με ιστορια-ειτε χωρις , ειτε με παιχνιδι-ειτε χωρις, ειτε με μικροφωνο-ειτε χωρις (χαχαχαχαααα{#emotions_dlg.tt2}) το ραντεβου μας στην πλατεια του Κουκουτσοχωριου ισχυει!!!!
    Ξημερωματα Πεμπτης 02:00-04:00 συντονιζομαστε στο Radio MusicHeaven για τον "διακτινισμο" μας στο "Μουσικο Ονειροδρομιο"{#emotions_dlg.walkman} ΤUNE IN! www.listen.musicheaven.gr{#emotions_dlg.walkman}


    SouLRocK
    19.06.2008, 03:09

    Κανω αρχή με τη νέα ιστοριούλα sillia...Innocent

    -Ο γιατρός sereve {#emotions_dlg.smartass} περίμενε για να εξετασει τους ασθενεις του {#emotions_dlg.helpsmilie} alkyoni και mellia... Ξαφνικά παρατήρησε κατι εξω από το παράθυρο του στο πεζοδρόμιο του νοσοκομείου...

    -Ο τρελός (ψυχ)ασθενής soulrock {#emotions_dlg.happycrazy} που φοβόταν ότι τον κυνηγούσε ο ίσκιος του! "Να είναι αλήθεια τόσο σοβαρά ή να το κάνει για παιχνίδι?" ... αναρωτήθηκε ο sereve!

    Λίγο παραπέρα ο cross και i sillia {#emotions_dlg.inlove} είχαν το πάγκο τους με τριαντάφυλλα και διάφορα άλλα λουλούδια που έπαιρναν διάφοροι επισκέπτες για τους ασθενείς!-

    {#emotions_dlg.rockon}


    -----------------
    Μαζί σας On-Air @ Musicheaven Ράδιο (http://listen.musicheaven.gr) κάθε Κυριακή 12.00-14.00, κάθε Τετάρτη 16.00-18.00 και κάθε Παρασκευή 01.00-02.00 με ότι θέλετε ν' άκουσετε απ' όλο το φάσμα της rock μουσικής!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 19-06-2008 03:15 ]


    sillia
    19.06.2008, 04:48

    Εκανε την αρχή ο soul μας και πάμε πιο δυναμικά αυτήν την εβδομάδα{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

    οι λέξεις που παίζουμε είναι...

    ίσκιος

    παιχνίδι

    τριαντάφυλλο 

    πεζοδρόμιο

    επισκέπτης

    ΦΥΓΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ{#emotions_dlg.thumbup}

    ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ!!!{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}

     


    -----------------
    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 19-06-2008 04:52 ]


    sillia
    19.06.2008, 04:48

    Εκανε την αρχή ο soul μας και πάμε πιο δυναμικά αυτήν την εβδομάδα{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

    οι λέξεις που παίζουμε είναι...

    ίσκιος

    παιχνίδι

    τριαντάφυλλο 

    πεζοδρόμιο

    επισκέπτης

    ΦΥΓΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ{#emotions_dlg.thumbup}

     


    CROSS
    22.06.2008, 23:20

    Έκανε την αρχή o Soul....θα κάνω εγώ την συνέχειαSmile,και ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλοι..

    <<Κοίταζε έξω απ'το παράθυρό της.Ο ήλιος και τα σύννεφα συνέχιζαν το ξέφρενο παιχνίδι τους,μέχρι τη στιγμή που ένας απέραντος ίσκιος κάλυψε τα πάντα.Μέσα σε ελάχιστα λεπτά, ήρθε η καταιγίδα σαν απρόσμενος επισκέπτης στην καρδιά του καλοκαιριού.Έτρεξε με αγωνία στον ροδόκηπό της.Το μοναδκό λευκό τριαντάφυλλο απο μια ποικιλία που προσπαθούσε η ίδια να δημιουργήσει,είχε λαβωθεί απο την ορμητική βροχή.Λίγα σκόρπια ροδοπέταλα κατάφερε μόνο να μαζέψει και να τα κλείσει στα χέρια της,για να πέσουν ύστερα στο πεζοδρόμιο και να τσαλαπατηθούν απο τους περαστικούς.Όλα είχαν τελειώσει,σκεφτόταν.Αυτή η ποικιλία τριαντάφυλλου δεν θα άνθιζε ποτέ ξανά.>>

    Άντε να γράφουν και οι υπόλοιποι(sillia και εσύ)..μην κοιμηθούμε περιμένοντας{#emotions_dlg.yawn}{#emotions_dlg.sleep1}

    Δε γίνεται παιχνίδι με 2 μόνο συμμετοχές.....{#emotions_dlg.rolleyes}


    sillia
    22.06.2008, 23:45

     

     

    CROSS MOY Σίγουρα δεν θα είναι δύο  .... σκοπός όμω ς δεν είναι αυτός ...εκείνο πο θέλω ειναι να το χαιρόμαστε!!! Εμένα μ αρέσει πολύ να παίζω με τις λέξεις ...φαίνεται όμως ότι δεν αρέσει σε όλους..και το βρίσκω λογικό!!!!! οκ θα δείξει στην συνέχειά του αν θα μας διασκεδάζει.και με τίποτα δεν θέλω να μας κουράζει!!!!          σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για  την συμμετοχή σου.....φιλάκια πολλά!!!


    CROSS
    23.06.2008, 00:08

    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 22-06-2008 στις 23:20 έγραψε...

     

    Άντε να γράφουν και οι υπόλοιποι(sillia και εσύ)..μην κοιμηθούμε περιμένοντας{#emotions_dlg.yawn}{#emotions_dlg.sleep1}



    Όταν τα έγραφα αυτά αστειευόμουν..εννοείτε ότι όποιος θέλει θα γράψει ιστριούλα...αν βαριέται και δεν τον διασκεδάζει,σαφώς και δεν θα συμμετέχει.{#emotions_dlg.tt2}

    {#emotions_dlg.beer}


    sillia
    25.06.2008, 15:01

    απο λάθος την είχε πάρει δύο φορές χχαχαχαχαχαχαχαχχ!!!!!!!!!!

    παιδιά περιμένω και τις δικές σας!!

    φιλάκια

    τα λέμε 2-4 αργούτσικα ....σας περιμένω{#emotions_dlg.walkman}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 25-06-2008 15:12 ]


    sillia
    25.06.2008, 15:08

    Ας γράψω κι εγώ την δική μου ιστοριούλαSmileσαν καλή κουκουτσοχωρινή{#emotions_dlg.lol}

    Η μεγάλη μουριά έξω στην αυλή, ήταν αρκετά φιλόξενη, και πρόσφερε τον ίσκιο της στους διάφορους επισκέπτες της οικογένειας,  μα και σε περαστικούς που ζητούσαν λίγη δροσιά, έτσι για λίγο να ξεκουραστούν, και να συνεχίσουν τον δρόμο τους!! Αρκετά συχνά περνώντας από εκεί, έβλεπα και χωριανούς από τα διπλανά σπίτια, ιδιαίτερα απογευματινές ώρες ,να έχουν στήσει πηγαδάκια.Οι γυναίκες , οι περισσότερες με το πλεκτό στο χέρι , έριχναν μια ματιά στο πλεκτό τους και μια στην παρέα, λέγοντας τα δικά τους{#emotions_dlg.rolleyes}!!Οι άντρες το είχαν στήσει κανονικά το μικρό τους καφενεδάκι!!!Καφεδάκια, δροσιστικά ποτάκια{#emotions_dlg.beer} και κάποιοι να το έχουν ρίξει στο τάβλι!!!Το αγαπημένο παιχνίδι για τους περισσότερους{#emotions_dlg.biggrin}!!!Μια όμορφη απογευματινή εικόνα , σε ένα όμορφο χωριό το Κουκουτσοχώρι!!Περαστική από εκεί, έριξα μια τελευταία ματιά και αποφάσισα να συνεχίσω τον δρόμο μου!!!Η ματιά μου έπεσε στον κήπο που ήταν ακριβώς δίπλα τους.Τι όμορφα τριαντάφυλλα{#emotions_dlg.ohmy} !!!! Ηταν και τα αγαπημένα μου ... αυτά με τα πολλά φύλλα, και σε χρώματα διάφορα!! Η σκέψη να περάσω απέναντι και να κόψω ένα μου καρφώθηκε για τα καλά{#emotions_dlg.wacko}!!!Καλέ σιγά...για ένα λουλούδι θα χάλαγαν την ησυχία τους!!!Πέρασα γρήγορα στο απέναντι πεζοδρόμιο, άπλωσα το χέρι μου όσο περισσότερο μπορούσα, για να φτάσω το αγαπημένο μου κόκκινο, και την έκανα σαν κλέφτρα....{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.clap}


    alkyoni
    26.06.2008, 01:38

    Λογω φορτου εργασιας τις τελευταιες μερες δεν μπορεσα να ανταποκριθω στο καλεσμα για την ιστοριουλα...{#emotions_dlg.blush}
    Ομως σας εχω καποιες λεξεις ... τις νεες λεξεις του Κουκουτσοχωριου μας που τις χρησιμοποιουμε (ή μας προκυπτουν ποιο σωστα), πολυ συχνα στις συναντησεις μας....{#emotions_dlg.lol}
    Η λιστα θα συμπληρωνεται συνεχως....{#emotions_dlg.excl}
    Ολο και κατι θα κανονισουμε και μ' αυτες τις λεξεις.... οποτε αρχιστε το φροντιστηριο!!!{#emotions_dlg.smartass}

    paidecew = paidepses
    geria = geia
    stenogragia = stenografia
    lafto = laptop
    gragoudia = tragoudia
    fitakse = ftiakse
    antihteo = antitheto
    MHzourlakia = ta melh tou MH
    ergya 'h egraya = egrapsa
    oame = pame

    (...συνεχιζεται...){#emotions_dlg.tt2}

    υ.γ.
    στις 02:00 συναντηση στην πλατεια του Κουκουτσοχωριου!!! ΜΗ τυχων και αργησετε!!!
    {#emotions_dlg.walkman} ΤUNE IN! www.listen.musicheaven.gr{#emotions_dlg.walkman}


    parksons
    26.06.2008, 01:46

     

    Τίποτα δεν ήταν ίδιο από τότε! Τα πάντα είχαν αλλάξει

    Πέρασαν χρόνια από τότε που είχε να επισκεφτεί το πατρικό του σπίτι και πλέον από ένα ανέμελο παιδί είχε καταντήσει ένας αδιάφορος επισκέπτης ξεχνώντας τα όνειρα που είχε κάνει κάτω από τον ίσκιο του φεγγαριού ατέλειωτες νύχτες αγκαλιά με τον ήχο της θάλασσας!

     

    Περπατώντας πιο κάτω είχε ακούσει κάτι που του είχε ξυπνήσει επιτέλους την αίσθηση της νοσταλγίας.. Ηταν η φωνές των παιδιών που είχαν αφεθεί γλυκά στο παιχνίδι τους αγνοώντας το καθετί που συνέβαινε γύρω τους!  Τότε καθώς το μυαλό του ταξίδευε σε χρόνια μακρινά θυμήθηκε το μικρό κόκκινο τριαντάφυλλο! Αυτό πηρέ μαζί του όταν έφυγε αφήνοντας πίσω του ότι αγαπούσε.. ένα τριαντάφυλλο γεμάτο από εικόνες, και μυρωδιές φυγής! Της δικής του φυγής!! Και τότε μεθυσμένος από σκέψεις και αναμνήσεις πηρέ τον δρόμο για την έξοδο, ξανά στο διάβα του ίδιου δρόμου, καθισμένος στο ίδιο πεζοδρόμιο να σκέφτεται ποσά είχε αφήσει πίσω του προσπαθώντας να γράψει την δική του μικρή ιστορία μεσα απο το παιχνιδι της ζωής του!


    sillia
    26.06.2008, 20:22

    Γι αυτήν την εβδομάδα το καλύτερο κείμενο στο παιχνίδι με τις λέξεις παμψηφεί είναι της γλυκειάς μας parksons{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}Κάναμε την σκέψη επειδή είναι τόσο, μα τόσο όμορφα αυτά που κάθε εβδομάδα γράφονται.... θα έπρεπε να είναι και σε θέση να διαβάζονται ....όχι μόνο απο εμάς αλλά και από άλλα μέλη η' και επισκέπτες κάποιου blog!!Eτσι θα έχουμε και τα σχόλια αυτών που τα διαβάζουν{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}και αυτό θα είναι ένα ερέθισμα γιά να προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο!!

    Τα καλύτερα αυτής της εβδομάδας που άρεσαν parksons kai cross....αλλά και της προπερασμένης εβδομάδας..μεσολάβησε μια χωρίς συμμετοχές...θα μεταφέρονται στο

     blogs.musicheaven.gr/sillia και εκεί θα μπορείτe να τα διαβάζεται και να ενημερώνεστe και για τα σχόλια που θα γράφονται!!!

    Για την εβδομάδα που μας έρχεται παίζουμε με τις λέξεις...

    ΚΟΧΥΛΙ

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΠΡΥΜΗ

    ΦΤΕΡΑ

    ΤΟΥΒΛΟ

    ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΣ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ


    -----------------
    Oταν σταματήσεις να παριστάνεις κάτι, τότε γίνεσαι ΚΑΤΙ !!!http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 27-06-2008 01:30 ]


    marylin
    26.06.2008, 21:32

    {#emotions_dlg.yes} {#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.yes}


    PHILIPPOSSM
    27.06.2008, 17:21

    Να κανω μια ερωτιση;

    Τις ιστοριουλες που τις στελνουμε;

    ή απλα τις ανεβαζουμε στο blog μας;

    Θελω και εγω να παιξω......