ελληνική μουσική
    535 online   ·  210.840 μέλη
    kithara2
    07.03.2008, 00:40
    ποια θεωρείτε την καλύτερη πόλη ή νησι της Ελλάδας την καλύτερη για φοιτητική ζωή?
    Liza32
    07.03.2008, 01:09
    Μα φυσικά τη Θεσσαλονίκη! Είναι ανεπανάληπτη.
    matthias16
    07.03.2008, 01:16
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 07-03-2008 στις 01:09 έγραψε...

    Μα φυσικά τη Θεσσαλονίκη! Είναι ανεπανάληπτη.



    Eννοειται!!

    ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΡΕ
    Peace18
    07.03.2008, 10:17
    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 07-03-2008 στις 01:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 07-03-2008 στις 01:09 έγραψε...

    Μα φυσικά τη Θεσσαλονίκη! Είναι ανεπανάληπτη.



    Eννοειται!!

    ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΡΕ



    Μα θέλει και ρώτημα? Η απολοιτη φοιτητούπολη... Πολύχρωμη και όμορφη με πολλές πτυχές που θέλεις τουλάχιστον 4 χρόνια να τις εξερευνήσεις....
    xristos_rock
    07.03.2008, 12:07
    Αθήνα δεν θα πει κανεις???
    Αστειεύομαι βέβαια...

    seras
    07.03.2008, 12:59
    An kai den eimai foititis, mono pou tous vlepo katalavaino..xixi..mallon i salonika..
    mariza18
    07.03.2008, 14:00
    κοιταξε,η Αθηνα ειναι ωραία για τα παιδια που ερχονται απο επαρχια για να σπουδασουν,ενω για τα παιδια που μενουν εδω δεν νομιζω να τους φαινεται μεγαλη η διαφορα. Γενικα σε οποια πολη και να περασεις,αμα εχεις καλη παρεα κ γινεται χαβαλες,τελεια θα περασεις!!!!
    kamelia8
    07.03.2008, 14:58
    Νομίζω η Θεσσαλονίκη.....
    Αλλά και οι άλλες δεν είναι άσχημες... Όπου περάσεις, καλά είναι! Αρκεί να φύγεις απ' το σχολείο!
    Termite
    07.03.2008, 16:18
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 07-03-2008 στις 14:00 έγραψε...

    κοιταξε,η Αθηνα ειναι ωραία για τα παιδια που ερχονται απο επαρχια για να σπουδασουν,ενω για τα παιδια που μενουν εδω δεν νομιζω να τους φαινεται μεγαλη η διαφορα. Γενικα σε οποια πολη και να περασεις,αμα εχεις καλη παρεα κ γινεται χαβαλες,τελεια θα περασεις!!!!



    Σωστηηηηη
    GAGA
    07.03.2008, 17:23
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 07-03-2008 στις 14:00 έγραψε...

    κοιταξε,η Αθηνα ειναι ωραία για τα παιδια που ερχονται απο επαρχια για να σπουδασουν,ενω για τα παιδια που μενουν εδω δεν νομιζω να τους φαινεται μεγαλη η διαφορα. Γενικα σε οποια πολη και να περασεις,αμα εχεις καλη παρεα κ γινεται χαβαλες,τελεια θα περασεις!!!!




    stella145
    07.03.2008, 19:06
    Η καλύτερη πόλη για φοιτητές έχω ακούσει ότι είναι η Πάτρα!
    alexia-vicky
    07.03.2008, 21:02
    ΑΘΗΝΑ

    Γιατί όπως και να το κάνουμε είναι πρωτεύουσα και τα έχει ΟΛΑ!!

    Αν και όπου και να πας σαν φοιτητής, τέλεια θα είναι
    sylviaki
    07.03.2008, 21:05
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 07-03-2008 στις 14:00 έγραψε...

    κοιταξε,η Αθηνα ειναι ωραία για τα παιδια που ερχονται απο επαρχια για να σπουδασουν,ενω για τα παιδια που μενουν εδω δεν νομιζω να τους φαινεται μεγαλη η διαφορα. Γενικα σε οποια πολη και να περασεις,αμα εχεις καλη παρεα κ γινεται χαβαλες,τελεια θα περασεις!!!!



    συμφωνω και επαυξανω
    doulis33
    08.03.2008, 23:07
    Η Θεσσαλονίκη είναι όντως τέλεια!
    Α, και στην κομοτηνή γίνεται μεγάλος χαμός, απ' όσο έχω πάει δηλαδή!!!
    Εντάξει η Αθήνα ως πρωτεύουσα υπερέχει ως προς τις επιλογές, αλλά νομίζω ότι η Θεσσαλονίκη στον συγκεκριμένο τομέα είναι λίγο ανώτερη!
    mariza18
    09.03.2008, 11:36
    τη Χαλκίδα γτ δν την αναφέρει κανείς άραγε...?
    catherine91
    09.03.2008, 15:31
    Ακούγονται πολλά... Παίζουν πολλές επιλογές!!!
    Από Αθήνα μέχρι Θεσσαλονίκη...
    Από Πάτρα μέρχι Κρήτη...
    Από Γιάννενα μέρχι Κομοτηνή...

    Εγώ ψηφίζω Πάτρα, Θεσσαλονίκη, Αθήνα!!!!!!!
    kithara-woman
    09.03.2008, 16:39
    Συμφωνώ με την mariza18.Σπούδασα στην Αθήνα,έμενα στο σπίτι μου,δεν είχε μεγάλη διαφορά από όταν ήμουνα μαθήτρια...Τώρα εκ των υστέρων θα ήθελα να γύριζε ο χρόνος και να σπουδάζω αλλού.Ισως κάποιο νησί,Κρήτη,Ρόδο,όπου αλλού έχει πανεπιστήμιο,σε νησί.Βέβαια και άλλη ειδικότητα θα διάλεγα τώρα,κάτι να έχει σχέση με μουσική,τώρα που έχω γνώσεις και κιθάρας και θεωρίας-αρμονίας,τότε είχα πολύ λίγες...
    Νέες εικόνες,νέοι άνθρωποι,νέα ζωή.Το μόνο πρόβλημα ας πουμε που μπορεί κάποιον να τον αποτρέψει είναι το οικονομικό.Αλλιως είναι ωραία να μένεις μόνος,αποκτάς υπευθυνότητα,να φροντίζεις μόνος τον εαυτό σου,το σπίτι και να κάνεις σωστή διαχείριση των χρημάτων ώστε να φτάνουν για όλες τις ανάγκες.
    mariza18
    09.03.2008, 18:11
    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 09-03-2008 στις 16:39 έγραψε...

    Συμφωνώ με την mariza18.Σπούδασα στην Αθήνα,έμενα στο σπίτι μου,δεν είχε μεγάλη διαφορά από όταν ήμουνα μαθήτρια...Τώρα εκ των υστέρων θα ήθελα να γύριζε ο χρόνος και να σπουδάζω αλλού.Ισως κάποιο νησί,Κρήτη,Ρόδο,όπου αλλού έχει πανεπιστήμιο,σε νησί.Βέβαια και άλλη ειδικότητα θα διάλεγα τώρα,κάτι να έχει σχέση με μουσική,τώρα που έχω γνώσεις και κιθάρας και θεωρίας-αρμονίας,τότε είχα πολύ λίγες...
    Νέες εικόνες,νέοι άνθρωποι,νέα ζωή.Το μόνο πρόβλημα ας πουμε που μπορεί κάποιον να τον αποτρέψει είναι το οικονομικό.Αλλιως είναι ωραία να μένεις μόνος,αποκτάς υπευθυνότητα,να φροντίζεις μόνος τον εαυτό σου,το σπίτι και να κάνεις σωστή διαχείριση των χρημάτων ώστε να φτάνουν για όλες τις ανάγκες.



    το θέτεις πολύ σωστά!!!! είναι πολύ όμορφα στην επαρχία παιδιά,δεν συγκρινεται με την Αθήνα. Μπορει μεν στη πρωτεύουσα να εχεις παρα πολλες επιλογες αλλα τις επιλογες αυτες μπορεις να τις απολαυσεις οποιαδηποτε στιγμη στη ζωη σου,αλλα την ανεξαρτησια σου και οτι μαθαινεις μια αλλη πολη που τα πας?Μια φορα θα το βιωσεις κ αυτο στα καλυτερα κ πιο ανεμελα χρονια της ζωης σου,τα φοιτητικα!!!Μακρια απο την Αθηνα!!!!!!
    kithara2
    09.03.2008, 21:55
    για τον Βόλο ξέρει κανένας τίποτα?

    kithara-woman
    10.03.2008, 01:17
    Τον Βόλο τον θεωρώ μια από τις πιο όμορφες πόλεις της Ελλάδας!Η παραλία είναι ένα όνειρο!Αλλά οπουδήποτε εκτός Αθήνας είναι τέλεια,σας το λέω εγώ που είμαι γέννημα θρέμα στην Αθήνα και δεν έχω φύγει ποτέ,εκτός από διακοπές,από ένα σημείο και μετά δεν την αντέχεις άλλο,νομίζεις οτι θα πάθουν τα αυτιά σου από τον θόρυβο και η αναπνοή σου από το νέφος(η δική μου έχει πάθει ήδη,τόσα χρόνια).Θα προτιμούσα να είχα φύγει για σπουδές.Αν δηλαδή το πρόβλημα δεν είναι οικονομικό,μακριά από την Αθήνα.