ελληνική μουσική
    727 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιός είναι ο τραγουδιστής που σας εκφράζει;

    Bikecenterpatras-gr
    05.11.2009, 12:02

    Θέλω να εκφράσω τον απεριόριστο θαυμασμό και σεβασμό μου προς τον ηρώα από την Θεσσαλονίκη Νίκο Παπάζογλου αναρτώντας ένα από τα καλύτερα τραγούδια τον τελευταίων ετών. Νικόλα να είσαι καλά να μας χαρίζεις πάντα κάτι τέτοιες στιγμές. 


    themiskaltsidis
    07.11.2009, 10:36

    randy απο lamb of god


    stelios15
    07.11.2009, 15:20

    Φίλιππος Πλιάτσικας!!!

    Βασίλης Καζούλλης!!!

    Βασίλης Παπακωνσταντίνου!!!

    Χρήστος Θηβαίος!!!

    Παύλος Σιδηρόπουλος!!!

    Χαρούλα Αλεξίου!!!

    Μίλτος Πασχαλίδης!!!


    axilleas23
    08.11.2009, 13:55

    Εμένα σε αρκετά τραγούδια με εκφράζει ο Χατζηγιάννης.

    Όχι όμως μόνο ο Χατζηγιάννης, και άλλοι ερμηνευτές.


    notina
    22.11.2009, 14:24

    Λίγο δύσκολη ερώτηση...Κυρίως όμως με εκφράζουν  Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης και μετά Ο Σωκράτης Μάλαμας!!!{#emotions_dlg.clap}Και...πολλοί άλλοι...


    sifis26
    23.11.2009, 11:36

    ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ..........ΚΑΙ ΜΟΝΟ.....ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sifis26 στις 23-11-2009 11:50 ]


    tweety07
    25.11.2009, 17:16

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}      {#emotions_dlg.inlove}    ΑΛΚΙΝΟΟΣ       {#emotions_dlg.inlove}       {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    billaros
    25.11.2009, 23:52

    Μάνος Λοΐζος

    Πάνος Κατσιμίχας

    Θάνος Ανεστόπουλος (Διάφανα Κρίνα)

    Β.D. Foxmoor (Active Member)

    Daniel Gildenlow (Pain of Salvation)

    Daniel Cavanagh (Anathema)

    Serj Tankian (System of a Down)

    Mikael Akerfeldt (Opeth)

     

    Eίναι όλοι μοναδικοί και μιλάνε στην ψυχή μου. Αν έπρεπε να διαλέξω απ'αυτούς, θα διάλεγα το Μάνο Λοΐζο και το Daniel Gildenlow, γιατί τους εκτιμώ βαθύτατα ως ερμηνευτές, στιχουργούς και συνθέτες.


    sifis26
    02.12.2009, 15:39
    ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ ΓΙΑΤΙ .... ΑΝ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΗΤΑΝ ΧΡΥΣΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΘΗΣΑΥΡΟΣ.. ΓΩΓΩ
    marakiasteraki
    24.12.2009, 16:23

    Νίκος Βέρτης


    EKTORAS7911
    06.03.2010, 09:40

    Δεν έχει περάσει ούτε βδομάδα που συμπληρώθηκαν 15 χρόνια από τότε που έφυγε ο Rory Gallagher. Οι λιγότεροι ψαγμένοι όπως και εγώ, γνωρίζαμε 2-3 πολύ γνωστά του κομμάτια ( π.χ. moonchild, shadow play ) τώρα που τον ανακαλύπτω, έχω να πω πως είναι ο μόνος που με εκφράζει απόλυτα και επίσης όλα του τα κομμάτια είναι διαμάντια... κατά καιρούς έχω παραθέσει, ακούστε αν θέλετε και το παρακάτω...

     

     


    rollinngstone
    06.03.2010, 13:59

    Από ότι βλέπω φίλε Έκτορα έχουμε τα ίδια γούστα, καθώς και εμένα ο Rory Gallagher με εκφράζει απόλυτα. Ζηλεύω κατά κάποιον τρόπο, το πως έζησε αυτός ο άνθρωπος και συναμά τον θαυμάζω. Μια σπάνια προσωπικότητα χωρίς αμφιβολία, τώρα μάλιστα, που αυτές τις μέρες είναι η επέτειος του θανάτου του, όλοι θα πρέπει να τον σκεφτόμαστε και να ευχόμαστε ότι, όπου και να βρίσκεται να περνάει καλά.

    Και έτσι σαν δώρο παραθέτω αυτο το τραγούδι του, ένα από τα αγαπημένα μου από αυτόν:

     

     

     


    EKTORAS7911
    06.03.2010, 15:17
    Φίλε Rollinngstone, αυτός ο άνθρωπος πάντρεψε τη rock με τα blues με τέτοιον τρόπο που έφτιαξε από μόνος του ένα νέο μουσικό είδος που το απογειώνει με τον τρόπο που παίζει την κιθάρα. Η κιθάρα είναι σαν ένα κομμάτι του σώματός του! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το κομμάτι. Είναι μια περίοδος στη ζωή μου που ανακαλύπτω ξανά τη μουσική, την αληθινή μουσική. Ποτέ δεν είναι αργά πιστεύω... Ο Rory Gallagher φίλε είναι σίγουρο πως από εδώ και στο εξής σίγουρα για εμένα είναι πολύ σημαντικός και η ζωη και τα τραγούδια του. Σίγουρα περνάει καλά εκεί πάνω... Παραθέτω απλά ένα σχόλιο που έγραψα για αυτόν στο youtube, στο "shadow play" το οποίο εμπνεύστηκα και από τους στίχους "Rory Gallagher the Irish Angel! I came to pay my respects. R.I.P. Rory and rest assure that till stars collide there will never come along a star so bright like you... rest in peace Great Rory Gallagher and rest assure! Pete the Greek pays his respects to the master of all masters of rock" Να είσαι πάντα καλά Rollinngstone, καλό Σαββατοκύριακο
    anepidektos
    11.05.2010, 00:06

    Μπιθικοτσης ο απολυτος ελληνας τραγουδιστης!!!

    Σιγουρα ο Καζαντζιδης

    Παριος,Νταλαρας και Μητροπανος απο τη συγκεκριμενη γενια

     


    musichell
    05.06.2010, 18:36
    Σταμάτης Μεσημέρης
    Harmoner
    05.01.2011, 11:19

    Η Tarja Turunen, η πρώην τραγουδίστρια των Nightwish... Έχει πολύ συναίσθημα...


    incomplete_angel
    05.01.2011, 19:36

    Jeff Buckley


    Nykteria
    07.01.2011, 00:30
    Andrew Eldritch από τους Sisters of Mercy και ο captain Robert των Abney Park εδώ: >
    CHRISKIRILLIDIS
    07.01.2011, 01:32
    alkinoos, chris deburgh και πολλοι αλλοι!
    aviectus
    07.01.2011, 08:30

    eddie Vedder - Pearl Jam