ελληνική μουσική
    843 online   ·  210.833 μέλη

    2ος αγώνας ποδοσφαίρου MusicHeaven!

    mprizas
    13.03.2008, 23:56
    Ναι! Είναι γεγονός! Ο πρώτος musicheavenικός αγώνας ποδοσφαίρου λαβαίνει χώρα στο γήπεδο του Ρέντη. Αντίπαλοι? Επίλεκτα μέλη της musicheaven, γνωστά τόσο για την κλίση τους στο ποδόσφαιρο, για τα Ολυμπιακά ιδεώδη που τους κυνηγάνε αό μικρά, όσο και για την αδυναμία τους στις μαζορέτες! (οποιουδήποτε αθλήματος, δεν υπάρχει πρόβλημα...)

    Οι δυο ομάδες που θα συναντηθούνε είναι οι εξής:


    Deos: Μπορεί να μην έχει δει ποτέ μπάλα στη ζωή του ούτε ζωγραφιστή, όμως τη φαντάζεται. Πληροφορίες λένε ότι η γιαγιά του ήξερε καλύτερο ποδόσφαιρο. Θα καλύψει τη θέση του αμυντικού, άρα θα ξέρετε ποιον θα βρίζετε.

    Unick: Ο βράχος του τέρματος! Φυσικά ο βράχος δεν έχει χέρια, αλλά και με το Unick που έχει, δε θα χουν και μεγάλες διαφορές. Στηριζόμαστε στον όγκο του καθώς απ' ο,τι μάθαμε το ταλέντο του έφυγε για το τριήμερο και δεν πρόκειται να επιστρέψει.

    Kinezes_trexoun_gymnes: Ευτυχώς που έχουμε τις Κινέζες να τρέχουν, γιατί από πληροφορίες, ο ίδιος δε μπορεί να πάρει τα πόδια του. Μάρτυρες λένε ότι όταν κάποιος του είπε στο γήπεδο να κατεβάσει τη μπάλα, αυτός την πήγε στο υπόγειο. Για πολύ κατέβασμα! Θα καλύψει τη θέση αμυντικού-χαφ.

    Kid: Ο επιθετικός της ομάδας. Αν η άλλη ομάδα παίζει καλύτερα είναι ικανός να βάλει αυτογκόλ για να την επιβραβεύσει. Όταν η μπάλα δεν είναι στα πόδια του κάθεται και απειλεί τον αντίπαλο τερματοφύλακα ότι αύριο θα είναι θέμα στο blog του και έτσι σκοράρει συνέχεια.

    Mprizas: Το μυαλό της ομάδας, βραβευμένος με όσκαρ πρώτου αντρικού ρόλου στο ματς Πανφαληρικός- Α.Ο. Μοσχάτου το Σεπτέμβρη του 1993. Είναι γεμάτος ιδέες, τόσες πολλές που δε μπορεί να τις διαχειριστεί, με αποτέλεσμα να ανάβει τσιγάρο στη μεγάλη περιοχή προκειμένου να αποφασίσει την επόμενη ενέργειά του. Φήμες ότι τον περιμένει ένα μπουκαλάκι βότκα στο κόρνερ κρίνονται ως προβοκατόρικες. Θα αγωνιστεί μέσος.


    2η ομάδα:
    Manblaz: Δε ξέρει κατά που πέφτει ο Ρέντης, θα ξέρει που πάει η μπάλα? Έχει και μηχανή. Φαίνεται λίγο άσχετο με την κουβέντα αλλά ο,τι πιο κοντά στο ποδόσφαιρο διαθέτει.

    Rory166: Καλός παίχτης αλλά ακόμα ταλέντο. Τόσο ταλέντο που τρέμουν οι συμπαίχτες του μην αρχίζει και παίζει κιθάρα στη μέση του ματς. Είναι καλός στις σέντρες, αρκεί να μην τις κάνει αυτός.

    Blacksad: Στην αμύνα είναι τείχος κανονικό! Δεν κουνιέται ούτε με μήνυση! Όταν η μπάλα είναι μπροστά πιάνει κουβέντα με τον τερματοφύλακα, ενώ προσπαθεί να κόψει τον επιθετικό με την πειθώ του.

    Audioslave: Καλός παίχτης, έπαιξε στην ομάδα της Καλαμάτας όταν αυτή έπεσε από την πρώτη κατηγορία κατευθείαν στο τοπικό, λόγω δυσφήμισης του αθλήματος. Θα το γυρίσει ταινία το ματς στην κατηγορία "ψυχολογικό θρίλερ"

    Beatlus: Αν παίξει όπως παίζει στην ταινία, περιμένουμε την αποκάλυψη. Παίχτης με μυαλό, πράγμα το οποίο θα βοηθήσει. Τώρα το ότι δε ξέρει μπάλα, αυτό ούτε που το σκέφτηκε. Έρχεται να ταλαιπωρήσει τους αντίπαλους αμυντικους ενώ ενδέχεται να διοργανώσει και συναυλία πριν το ματς αντάξια των συναυλιών της Θεσσαλονίκης όταν ήταν πολιτιστική πρωτεύουσα.

    Επίσης θα συμμετέχουν:

    Stasis: Αν καταφέρει να πάρει άδεια από το στρατό. Ελπίζουμε ο διοικητής του να ξέρει λίγο από μπάλα και να τον κρατήσει μέσα.

    AnastasisK: Παίχτης και καμεραμάν, ελπίζουμε να μη μπερδευτεί κι όταν θα παίζει θα τραβάει πλάνα, κι όταν είναι έξω θα κλωτσάει τους φιλάθλους.

    ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ!!! Πληροφορίες εντός! Σάββατο 6 το απόγευμα. Το γήπεδο το ξέρει ο Δέοντας...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-03-2008 10:38 ]


    sylviaki
    14.03.2008, 00:02
    κρίμα να μην ειμαι απο μια μερια να σας βλεπω...και να τραβαω και βιντεο εννοειται!αυτες ειναι στιγμες που πρεπει να αποθανατιζονται
    movflower
    14.03.2008, 00:10





    περιμένουμε τα πλάνα!!!

    ...
    ελπίζω να μην χαρακτηριστώ (Δεν μου έρχεται η λέξη)
    αλλά

    Cheerleaders δεν θα έχετε;
    τς τς τς


    Termite
    14.03.2008, 00:33
    kai egw pou thelw na paijw????
    MISangie
    14.03.2008, 00:34
    Αυτό το ιστορικό γεγονός δεν το χάνω!

    θα είμαι εκεί εγώ και η φωτογραφική μου..
    Deos
    14.03.2008, 00:37
    Ο πρώτος αγώνας θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών για να μην έχουμε επεισόδια από τους φιλάθλους.
    Να ζεσταθούμε και μετά βλέπουμε
    heartbreak-kid
    14.03.2008, 01:17
    δεν ξέρω αν "αποθανατιστούν" οι στιγμές που λεει και το sylviaki, σίγουρα όμως θα "αποθανατισθή" το ποδόσφαιρο.

    επίσης χωρίς εξέδρα της τάξεως του 1.80 χωρίς τακούνια, δεν παίζω

    P.S: στην προ music heaven εποχή όταν είχαμε παίξει μπάλα με τον mprizas και τον deos, ήμαστε αντίπαλοι έχοντες συμπαίκτριες από μια κοπελούδα. οι κοπελούδες, αγωνίζονταν με μονοκίνι και σορτσάκι. ευτυχώς που δεν παίξαμε συμπαίκτες εναντίον των κοριτσιών, δι ότι θα είχαμε το γνωστό: "γκολ εσείς? σέντρα εμείς!"
    mprizas
    14.03.2008, 01:20
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 14-03-2008 στις 01:17 έγραψε...

    δεν ξέρω αν "αποθανατιστούν" οι στιγμές που λεει και το sylviaki, σίγουρα όμως θα "αποθανατισθή" το ποδόσφαιρο.

    επίσης χωρίς εξέδρα της τάξεως του 1.80 χωρίς τακούνια, δεν παίζω

    P.S: στην προ music heaven εποχή όταν είχαμε παίξει μπάλα με τον mprizas και τον deos, ήμαστε αντίπαλοι έχοντες συμπαίκτριες από μια κοπελούδα. οι κοπελούδες, αγωνίζονταν με μονοκίνι και σορτσάκι. ευτυχώς που δεν παίξαμε συμπαίκτες εναντίον των κοριτσιών, δι ότι θα είχαμε το γνωστό: "γκολ εσείς? σέντρα εμείς!"


    χαχαχαχαχαχα συγκινητικές στιγμές!!!
    Δε μπορείς να πεις πάντως, το είχαμε παλέψει! (όχι το ματς, εννοείται!)
    marylin
    14.03.2008, 03:11
    ΩΩΩΩ!!!!!!!! ΧΑΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!
    uNick
    14.03.2008, 13:34
    Συγνώμη για το σχόλιο, αλλά........ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ???????!!!!!!!!

    Δεν φτάνει που θα ξεφτιλιστούμε στους υπολοίπους των διπλανών γηπέδων που θα σταματήσουν να παίζουν για να θαυμάσουν το υπερθέαμα...

    ...έπρεπε να το γράψετε και στο forum για να γίνουμε ρεζίλι γενικώς?...







    Υ.Γ.1: Όσοι δεν έχουν δει τερματοφύλακα να έχει τασάκι, τσιγάρα και καφέ (ή κανένα ποτάκι) πίσω από το δεξί δοκάρι... θα έχετε την ευκαιρία να το δείτε ζωντανά! (και αυτό δεν είναι απειλή, είναι δέσμευση! )

    Υ.Γ.2: Όποιος εκ των αντιπάλων διανοηθεί να προσπαθήσει να μου βάλει γκολ, ας το ξανασκεφτεί... Διαθέτω blog με μεγάλη επισκεψιμότητα και λάσπη για τον καθένα!



    pavel
    14.03.2008, 14:36
    ...Μόλις τώρα το ανακοινώσανε στην μπΕκΡΑ Σπόρ.. Είναι αλήθεια αυτό που είπανε, οτι απο εισητήρια είναι sold-out;;;;;;
    Aiolos_m
    14.03.2008, 14:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 14-03-2008 στις 00:33 έγραψε...

    kai egw pou thelw na paijw????



    Την πάτησες
    rory166
    14.03.2008, 14:49
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 14-03-2008 στις 01:17 έγραψε...



    επίσης χωρίς εξέδρα της τάξεως του 1.80 χωρίς τακούνια, δεν παίζω





    Αυτο κατι μου θυμιζει

    Αντε 2 χρονια το κουβεντιαζουμε...!!
    Μανοοο τσαμπα μπηχτες και απειλες ανταλασσουμε τοσο καιρο αφου η τυχη μας εφερε συμπαικτες
    Εγω προτεινω να φερουμε καμια μαλαματινα και καμια κιθαρα για το ημιχρονο σε περιπτωση που δεν μπορουμε να συνεχισουμε αλλο λογω φυσικης καταστασης
    rory166
    14.03.2008, 14:57
    αα επισης διαβασα οτι το ματς θα παρακολουθουν scouters της Τσελσι και της Μπαρτσελονα
    uNick
    14.03.2008, 18:05
    Παράθεση:
    Το μέλος rory166 στις 14-03-2008 στις 14:57 έγραψε...

    αα επισης διαβασα οτι το ματς θα παρακολουθουν scouters της Τσελσι και της Μπαρτσελονα


    Ναι. Και στο ημίχρονο θα δώσουμε στον Μαραντόνα τιμητική πλακέτα και θα
    τον κάνουμε και επίτιμο μέλος (τί, μόνο ο Κόκκαλης θα κάνει τέτοια?)...



    Ελπίζω να μην βλέπεις τέτοια όνειρα και κατά τη διάρκεια του αγώνα...




    rory166
    14.03.2008, 19:02
    To τι θα κανω κατα τη διαρκεια του αγωνα θα το μαθεις εσυ και οι υπολοιποι συμπαικτες σου σε λιγοτερο απο 24 ωρες.............................................................
    ( )
    manblaz
    14.03.2008, 19:21
    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 13-03-2008 στις 23:56 έγραψε...

    Manblaz: Δε ξέρει κατά που πέφτει ο Ρέντης, θα ξέρει που πάει η μπάλα? Έχει και μηχανή. Φαίνεται λίγο άσχετο με την κουβέντα αλλά ο,τι πιο κοντά στο ποδόσφαιρο διαθέτει.



    δεν καταλαβες καλα φιλε μπριζονι....με την μηχανη θα ειμαι μεσα στο γηπεδο και αντε να με προλαβεις...
    manblaz
    14.03.2008, 19:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 14-03-2008 στις 00:33 έγραψε...

    kai egw pou thelw na paijw????



    βασιλακη ελα εσυ και μην ανησυχεις....πολλοι ειναι αυτοι που θα θελουν αλλαγη στο πρωτο 5λεπτο...
    MagicaDeSpell
    14.03.2008, 22:35
    Καταθετω την εντονοτατη διαμαρτυρια μου γραπτως προφορικως με σηματα καπνου, Μορς...κ.λ.π
    ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΥΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αν δεν ικανοποιηθει το αιτημα μου οι συνεπειες θα ειναι τρομερες ....Τελος

    heartbreak-kid
    14.03.2008, 22:51
    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 14-03-2008 στις 22:35 έγραψε...

    Καταθετω την εντονοτατη διαμαρτυρια μου γραπτως προφορικως με σηματα καπνου, Μορς...κ.λ.π
    ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΥΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αν δεν ικανοποιηθει το αιτημα μου οι συνεπειες θα ειναι τρομερες ....Τελος




    γιατί ποιος σε εμπόδισε να το δης ?