ελληνική μουσική
    448 online   ·  210.844 μέλη

    Ανδρες-Γυναίκες. Κοινωνική Ανισότητα.

    NikosRoman
    12.11.2011, 01:03

    Sven με μπερδευεις λιγο.Αναγεις το θεμα της ισοτητας στην εξυπναδα της επιλυσης μαθηματικων εξισωσεων απο τα κοριτσια απανταχου τον κοσμο(!!!!!!!!!!!!),και κλεινεις το κειμενο γραφοντας οτι οι ανδρες ειναι πιο μυωδης,ενεργητικοι(!!!!!!!) και πιο συχνα αυνανιζομενοι(!!!!!!!!!!!).

    Αρα κοριτσια εξυπνα...Ανδρες χαζοι!!!!!Τσοκ,μπλουμ,γιακ,γκλοκ,γκα!!!

    Γραψε ουσια.Προσδιορισε την θεση του αντρα και της γυναικας στην σημερινη κοινωνια.Οπως την ζεις εσυ και οχι οι Ανατολικοασιατες.

    Εσυ τι βλεπεις γυρω σου??Που αδικεισαι κοινωνικα αλλα και που υπερτερεις.

    Γραψε τετοια ωραια πραματα για να συνεχιστει το ωραιο θεμα και ασε τις παγκοσμιες ερευνες που τις ξερεις μονο εσυ και προφανως ενα παιδι γυμνασιου που του ζητησαν να κανει εργασια στο θεμα και το ανεβασε στο ιντερνετ για να το διαβασουν αλλα παιδακια.

    Θα σου πω εγω για μια ερευνα που κανω με φιλους μου οσα χρονια ζω.

    Οσες φορες και να καθαρισω το σπιτι,σαν το χερι της γυναικας δεν υπαρχει!!!Λες και εχει εσωτερικη παροχη Azax στα δαχτυλα.

    Ρωτα οποιον αντρα θες.

    Οταν μια γυναικα καθαριζει το σπιτι δεν προκειται να βρεις τιποτα εκει που το αφησες.

    Ρωτα οποιον αντρα θες.

    Οταν εχω ανασφαλειες σαν την αγκαλια της γυναικας δεν υπαρχει αλλο καταφυγιο.

    Ρωτα οποιον αντρα θες.

    Οταν εχω τρια παντελονια,μια φορμα,και δυο ζευγαρια παπουτσια και η γυναικα μου τρεις ντουλαπες.

    Ρωτα οποιον αντρα θες.

    Οταν δεν εχω την ικανοτητα να βλεπω τηλεοραση ενω παραλληλα να σερφαρω στο δικτυο,μιλωντας με την κολλητη μου στο τηλεφωνο,και το φαγητο στην κατσαρολα οπως μονο μια γυναικα μπορει.

    Ρωτα οποιον αντρα θες.

    Οταν ενα αυτοκινητο για μια γυναικα ειναι καθρεφτης αριστερος,μεσαιος,δεξιος και ραδιο ενω ολα τα αλλα(φλας/πεταλια φρενο-γκαζι/μηχανη/αλαρμ/ροδες, απλα καπου χρησιμευουν αλλα δεν ειναι σιγουρες σε τι ακριβως.

    Ρωτα οποιον αντρα θες.

    Οταν η προταση "Να εισαι ετοιμη να φυγουμε σε μιση ωρα" ισοδυναμει στο μυαλο της με την μοναδα μετρησης kvaid 4/2-J+K7g=XY14.Δηλαδη τουλαχιστον ο διπλος χρονος.

    Ρωτα οποιον αντρα θες.

    Αυτες ειναι ερευνες.

    Δεν εχουν καμμια σχεση με την ισοτητα οσα γραφω οπως δεν εχουν και στο δικο σου κειμενο πιο πανω.

    Ας μεινουμε στην ουσια.