ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.849 μέλη
    Rinio524
    17.03.2008, 08:55
    Γεια σας!... Λοιπόν θέλω να σας πω κάτι που με απασχολεί και να πείτε την γνώμη σας. Απο πέρσι το καλοκαίρι (που είχαμε πολλές ζέστες) με έπιανε ένας πόνος στην καρδιά αλλα δεν διαρκούσε πολύ, όμως ο πόνος καμοιά φορά ήταν έντονος και άλλες όχι... Μπορώ να πω ότι πονούσα σχεδόν κάθε μέρα. Μετά το καλοκαίρι οι πόνοι σταμάτησαν (μαζί με τις ζέστες). Έκανε ο πόνος αυτός να με πιάσει κανα 4μηνο... Τώρα τελευταία με ξαναπιάνει. Όχι συχνά περίπου μια φορά την εβδομάδα... Δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό γιατί όταν τρέχω ή γενικά κάνω κάτι κουραστικό δεν πονάω... Τέτοιους πόνους πιάνουν καμοιά φορά και κάτι φίλες μου αλλά τους περνάει σε 2 μέρες το πολυ... Αυτά!! Περιμένω τις απόψεις σας.. Plz απαντήστε..
    absurdus_delirium
    17.03.2008, 10:00
    Καλημέρα, Ρηνιώ! Λοιπόν, γιατρός δεν είμαι (αλλά και να ήμουν ιντερνετοδιάγνωση δε γίνεται) οπότε θα σου πω το εξής: Να πας σε ένα γιατρό. ΤΟ πιθανότερο είναι να μην είναι τίποτε καθώς αυτό που εντοπίζεις ως πόνο στην καρδιά μπορεί να είναι κούραση ή πόνος στα νεφρά, ας πούμε, και να "χτυπάει" στην καρδιά. Σε κάθε περίπτωση, πήγαινε σε ένα γιατρό (αυτός, πιθανότατα, θα απορήσει τι δουλειά έχει ένα κορίτσι 17 χρονώ σε καρδιολόγο) για να σου πει πως δεν έχεις τίποτα!

    Liza32
    17.03.2008, 10:12
    Το καλύτερο θα ήταν να συμβουλευτείς ενα γιατρό. Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ο πόνος προέρχεται απο άγχος. Κάποιες άλλες φορές απο στενοχώρια. Αν είναι απλά τσιμπήματα και μετά απο λίγο φεύγουν, κάνε ενα καρδιογράφημα γιατί καμιά φορά μπορεί να είναι φύσημα.
    xristos_rock
    17.03.2008, 11:59
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 17-03-2008 στις 10:12 έγραψε...

    Το καλύτερο θα ήταν να συμβουλευτείς ενα γιατρό. Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ο πόνος προέρχεται απο άγχος. Κάποιες άλλες φορές απο στενοχώρια. Αν είναι απλά τσιμπήματα και μετά απο λίγο φεύγουν, κάνε ενα καρδιογράφημα



    Έτσι ακριβώς...
    Πέρασα κι εγώ μια παρόμμοια φάση ακριβώς πριν ένα χρόνο και έτρεχα στους γιατρούς... Δεν είχα απολύτως τίποτα, όλα ήταν παρενέργειες του άγχους...
    Απέβαλε λοιπόν το άγχος, και πήγαινε σε έναν γιατρό, έτσι κι αλλιώς, προληπτικά...

    blackdragon
    17.03.2008, 12:44
    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 17-03-2008 στις 11:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 17-03-2008 στις 10:12 έγραψε...

    Το καλύτερο θα ήταν να συμβουλευτείς ενα γιατρό. Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ο πόνος προέρχεται απο άγχος. Κάποιες άλλες φορές απο στενοχώρια. Αν είναι απλά τσιμπήματα και μετά απο λίγο φεύγουν, κάνε ενα καρδιογράφημα



    Έτσι ακριβώς...
    Πέρασα κι εγώ μια παρόμμοια φάση ακριβώς πριν ένα χρόνο και έτρεχα στους γιατρούς... Δεν είχα απολύτως τίποτα, όλα ήταν παρενέργειες του άγχους...
    Απέβαλε λοιπόν το άγχος, και πήγαινε σε έναν γιατρό, έτσι κι αλλιώς, προληπτικά...




    Ο ιός Santra θα έφταιγε Χρήστο
    Rinio524
    17.03.2008, 12:54
    euxaristw polu paidia gia to endiaferon:):):):):)
    xristos_rock
    17.03.2008, 14:23
    Παράθεση:

    Το μέλος blackdragon στις 17-03-2008 στις 12:44 έγραψε...
    Ο ιός Santra θα έφταιγε Χρήστο






    Stroumfita456
    20.03.2008, 19:42
    Θα συμφωνησω με τα παιδια.....το καλυτερο ειναι να συμβουλευτεις εναν γιατρο!!!!!!!!!!!!!
    argyropana
    21.03.2008, 08:20
    Καλη μου φιλη,ειμαι νοσηλευτρια και δουλευω σε εντατικη.το σιγουρο ειναι πως πρεπει να επισκευτεις εναν ιατρο!το ηλεκτροκαρδιογραφημα δεν τα δειχνει ολα δυστυχως και γιαυτο καλο θα ηταν να κανεις εναν υπερηχο καρδιας,τοτε θασαι σιγουρη!το καλυτερο ειναι να πας σε εναν ιδιωτη ιατρο και οχι στο δημοσιο για να ασχοληθει πολυ μαζι σου.Τωρα οσων αφορα τον πονο σου,μπορει ναναι ακομη και μια απλη ψυξη(συνηθως ο πονος ομως αυτος ειναι στο πισω μερος της καρδιας και καμια φορα το συγχεουμε),μπορει ναναι αγχος στρες αν δεν ειναι διαρκειας μεγαλης ο πονος και ειναι σαν τσιμπηματακια.
    γιαυτο παρατηρησε αν ο πονος ειναι διαρκειας ¨η οξυς και μικρης διαρκειας.
    παρατηρησε αν οταν τρεχεις η οταν περπατας εχεις ταχυκαρδια δηλαδη αν νιωθεις την καρδια σου να χτυπα γρηγορα και δυνατα.
    παρατηρησε αν οταν βρισκεσαι σε ηρεμια δηλαδη καθεσαι απλα και ξαφνικα νιωθεις πονο η εντονα την καρδια σου να χτυπα.
    Τελος,απο αυτα που μας γραφεις νομιζω χωρις ναμαι γιατρος οτι δεν θαναι κατι αλλα πρεπει να πας σε γιατρο γιατι μια στο εκατομυριο να υπαρχει κατι,τοτε πρεπει να το ξερεις!μη φοβασαι και πηγαινε!!!φιλακια πολλα!!!

    Rinio524
    31.03.2008, 17:41
    argyro mou oxi den ponaw otan trexw klp oute otan eimai iremi kai oute einai diarkeias o ponos... alla ontos merikes fores exw kai pono stin plati apo krioma kai antanaklate stin kardia. Pantos exw poli kairo na ponesw... Euxaristw poli Argyro pou endiafer8ikes
    rompa
    01.04.2008, 09:48
    Ελπίζω να είσαι απλά ερωτευμένο και να μην είναι τίποτα κοριτσάκι. Καλό είναι πάντως να το κοιτάξεις