ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.832 μέλη
    PrIsoNer
    18.03.2008, 15:32
    Γεια σας παιδια...!!!
    Σημερα Πραγματοποιηθηκε μια απο τις προτασεις μου στο σχολειο...δλδ να βαζουμε μουσικη στα διαλειμματα...και αισιως ο διευθυντης επελεξε εμενα να κανω τον Μουσικαρχη(οπως λεει )

    Ασχολουμε πολυ με τιν μουσικη και εχω πολλα τραγουδια ομως θα σας παρακαλουσα αν μπορουσατε να μου γραψετε τισ δικες σας προτασεις και ιδεες πανω στο θεμα των τραγουδιων...Οσοι μπορειτε πειτε μ περικα τραγουδια π πιστευετε 8α ειναι καταλληλα για το λυκειο...να ειναι γνωστα...ευκολα στο ακουσμα και καταλληλα για σχολειο ....

    ευχαριστω εκ των πρωτερων...!!!!
    jethroomi
    18.03.2008, 17:17
    Another brick in the wall
    sofitapicha
    18.03.2008, 19:14
    polu proodeutiko sxoleio iste...mpravo polu xairomai!
    PrIsoNer
    18.03.2008, 20:07
    Παράθεση:

    Το μέλος jethroomi στις 18-03-2008 στις 17:17 έγραψε...

    Another brick in the wall

    ναι θα ειναι σιγουρα στην λιστα...!!
    παρ ολα αυτα εχετε καποια αλλη ιδεα???
    Stroumfita456
    18.03.2008, 20:49
    μμμ!!!τελεια ιδεα.....ωραιο αυτό για τα διαλειμματα!!!:)ζηλευω!

    τι μουσική ακους..?
    για να σου πούμε τα τραγουδια που νομιζουμε αποτο συγκεκριμενο ειδος!
    despinakontogianni
    19.03.2008, 18:00
    Λέτε να το προτίνουμε και στα δικά μας σχολεία?
    PrIsoNer
    19.03.2008, 18:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 18-03-2008 στις 20:49 έγραψε...

    μμμ!!!τελεια ιδεα.....ωραιο αυτό για τα διαλειμματα!!!:)ζηλευω!

    τι μουσική ακους..?
    για να σου πούμε τα τραγουδια που νομιζουμε αποτο συγκεκριμενο ειδος!


    ειναι πολυ ωραια ιδεα οντως...κοιτα δν θα ηταν σωστο να βαλω μουσικη αναλογα για τα δικα μου γουστα γτ δν ενδιαφερει μονο εμενα... αναγκαστικα πρεπει να τους ικανοποιησω... εγω προσωπικα εχω μια ιδιαιτερη προτιμηση στον heavy metal αλλα πιστευω οτι δν θα ηταν και η καλυτερη ιδεα :P

    τεσπα εγω περιμενω ολοι να μου πειτε τις προτασεις σας :D
    PrIsoNer
    19.03.2008, 18:26
    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 19-03-2008 στις 18:00 έγραψε...

    Λέτε να το προτίνουμε και στα δικά μας σχολεία?


    στο προτεινω ανεπιφυλακτα...Δν μπορεις να φανταστεις τι εγινε οταν εβαλλα το χωρις αναπνοη του χατζ( παλιο αλλα απ τα λιγα π μ αρεσουν)...πολυ ωραια αισθηση και για μεν απ εβαλλα τα τραγουδια και γενικος για ολο το λυκειο... :D

    ειναι πολυ ωραια ιδεα αλλα χρειαζεται και ενας καλος διευθυντης...
    Stroumfita456
    19.03.2008, 20:29
    οκ....μπορεις να βάλεις πολλα...
    μια συμβουλη(αν θες)βαλε ανεβαστικα τραγουδια......

    εγω σου δίνω μερικα(παιζει να μην σ'αρεσουν γτ ειναι εντελως ασχετα με το ειδος που ακους)

    somebody to love-Nelly Furtando
    Basshunter - Now you're gone
    10 Gym Class Heroes - Take A Look At My Girlfriend
    Amy Winehouse - You Know I'm No Good
    Timbaland ft. One Republic - Apologise
    Timbaland - Give It To Me (Remix) (Feat. Ja Rule, Justin Timberlake & Nelly Furtado)
    The Killers - Read My Mind
    fadasmataki13
    19.03.2008, 21:40
    Δεν ξέρω το διευθυντή σας αλλά για να το επιτρέψει αυτό σημαίνει ότι είναι προοδευτικός.Όταν κάναμε κι εμείς το ίδιο στο δικό μας σχολείο βάζαμε ότι θέλαμε σχεδόν.Κάθε τμήμα ή κάθε παιδί (ανάλογα) έφτιαχνε ένα cd και το έδινε στο άτομο που έβαζε μουσική.Έτσι φτιάχναμε όλοι μαζί τη λίστα και δεν έπεφτε όλη η δουλειά σε ένα άτομο μόνο.
    PrIsoNer
    19.03.2008, 21:54
    Παράθεση:

    Το μέλος fadasmataki13 στις 19-03-2008 στις 21:40 έγραψε...

    Δεν ξέρω το διευθυντή σας αλλά για να το επιτρέψει αυτό σημαίνει ότι είναι προοδευτικός.Όταν κάναμε κι εμείς το ίδιο στο δικό μας σχολείο βάζαμε ότι θέλαμε σχεδόν.Κάθε τμήμα ή κάθε παιδί (ανάλογα) έφτιαχνε ένα cd και το έδινε στο άτομο που έβαζε μουσική.Έτσι φτιάχναμε όλοι μαζί τη λίστα και δεν έπεφτε όλη η δουλειά σε ένα άτομο μόνο.


    μπα δν το βλεπω σα να πεφτει ολη η δουλεια πανω μου..τουλαχιστον προς το παρον το διασκεδαζω και μ αρεσει πολυ...

    ρε παιδια εχει κανεις το τραγουδι χαμογελασε aesthesis...!!!

    ΠΛΖ ΤΟ ΧΡΙΑΖΟΜΕ>>!!!
    Feggarenia261
    19.03.2008, 23:59
    Παράθεση:

    Το μέλος PrIsoNer στις 18-03-2008 στις 15:32 έγραψε...

    Γεια σας παιδια...!!!
    Σημερα Πραγματοποιηθηκε μια απο τις προτασεις μου στο σχολειο...δλδ να βαζουμε μουσικη στα διαλειμματα...και αισιως ο διευθυντης επελεξε εμενα να κανω τον Μουσικαρχη(οπως λεει )

    Ασχολουμε πολυ με τιν μουσικη και εχω πολλα τραγουδια ομως θα σας παρακαλουσα αν μπορουσατε να μου γραψετε τισ δικες σας προτασεις και ιδεες πανω στο θεμα των τραγουδιων...Οσοι μπορειτε πειτε μ περικα τραγουδια π πιστευετε 8α ειναι καταλληλα για το λυκειο...να ειναι γνωστα...ευκολα στο ακουσμα και καταλληλα για σχολειο ....

    ευχαριστω εκ των πρωτερων...!!!!



    Πλάκα κάνεις! Και θα τρως τα διαλείμματα σου μέσα για να κάνεις μουσικές επιλογές??? Χιχιχι! Να σου πω!? Γιατί σ ενα απ τα μεγάλα διαλείμματα δεν κάνεις ενα γκάλοπ να ρωτήσεις γενικά και να έχεις μια γενική ιδέα???
    dimko
    20.03.2008, 09:05
    Κατ΄αρχήν συγχαρητήρια!

    Μπορείς να μας πληροφορήσεις για ποιό σχολείο πρόκειται;

    Προτείνω περισσότερη Τζαζ και Κλασσική, για να συνηθίζετε σε ακούσματα λίγο πιο δύσκολα.
    marakiasteraki
    25.03.2008, 11:51
    Ωραίο σχολείο!!!
    Εγώ στη θέση σου θα έβαζα remix για να ξεδίνεις ρε παιδί μου από το μάθημα.....
    PrIsoNer
    25.03.2008, 13:58
    Παράθεση:

    Το μέλος dimko στις 20-03-2008 στις 09:05 έγραψε...

    Κατ΄αρχήν συγχαρητήρια!

    Μπορείς να μας πληροφορήσεις για ποιό σχολείο πρόκειται;

    Προτείνω περισσότερη Τζαζ και Κλασσική, για να συνηθίζετε σε ακούσματα λίγο πιο δύσκολα.

    thanks :D ειμαστε το περιφημο 1ο Λυκειο Αργους
    thaliey
    26.03.2008, 10:54
    emeis pou otan imoun sxoleio o eixame anei mia xronia auto!!vazame kurios ellinika!!pux lax,papakonstnou,mple,k tetoie xalara omos diafora kuros tis mpalantes ...alla k poio entexna opos alkinoo,alexiou,galani k.l.p!!!!!mpravo einai teleia psuxagogia auto st dialeimma pantos emeis goustarame!!!!



    επισυναπτόμενα: music.jpg