ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.831 μέλη

    Εκμάθηση Jazz Piano! Ποια Ωδεία?

    ticos
    27.03.2008, 02:55
    Γεια σας μήπως γνωρίζεται ποιά ωδεία είναι καλύτερα για εκμάθηση jazz piano και με ποιούς δάσκαλους?(Αθήνα)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 27-03-2008 10:29 ]


    anagnar
    27.03.2008, 10:24
    Παράθεση:

    Το μέλος ticos στις 27-03-2008 στις 02:55 έγραψε...

    Γεια σας μήπως γνωρίζεται ποιά ωδεία είναι καλύτερα για εκμάθηση jazz piano και με ποιούς δάσκαλους?(Αθήνα)




    Παράθεση:


    Δοκιμασε το Ατενεουμ που ειναι στο θησειο εχει πολυ jazz κλιμα....Οσο για Δασκαλο δεν γνωριζω ποιοσ ειναι αλλα σιγουρα θα μαθεισ πολλα απο τον κοσμο πο
    υ κυκλοθορει εκει μεσα...

    coffee
    27.03.2008, 10:34
    Κατ'αρχας

    Δεν πιστευω οτι υπαρχει καλο και κακο ωδειο!!!
    Το θεμα ειναι βρεις ενα δασκαλο ειτε σε ωδειο ειτε οχι που να σε ευχαριστει το μαθημα μαζι του και να μην το βαριεσαι.Να σου εξηγει τα πραγματα απλα και οχι με πολυπλοκους
    τροπους εδω βεβαια ειναι αρκετα πολυπλοκο το θεμα γιατι αυτο το μαθαινεις παντα λιγο ετεροχρονισμενα....
    Π.Χ.Για εμένα ο δασκαλος δεν πιστευω οτι υπαρχει καλυτερος ειναι ευχαριστος,σου τα εξηγη ολα με απλα παραδειγματα,ειναι πολυ καλος πιανιστας (πραγμα λιγο σπανιο....)

    εδω
    θα βρεις ενα πολυ ενδιαφερων αρθρο για το θεμα...δεν μιλαει για ωδειο αλλα γενικα για δασκαλους...
    Η συμβουλη μου θα ηταν να μην ψαχνεις για ωδειο αλλα για δασκαλο
    stuff
    27.03.2008, 11:02
    Θα μπορουσες να κανεις με τον Μαρκο Αλεξιου στο Ωδειο "Νικος Σκαλκωτας"
    ticos
    27.03.2008, 17:20
    Για ωδεία ΦΑΚΑΝΑΣ // ΝΑΚΑΣ // ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΑΞΗ τι λέτε?
    incomplete_angel
    27.03.2008, 17:25
    Παράθεση:

    Το μέλος ticos στις 27-03-2008 στις 17:20 έγραψε...

    Για ωδεία ΦΑΚΑΝΑΣ // ΝΑΚΑΣ // ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΑΞΗ τι λέτε?



    Για το Μουσική Πράξη (αυτό στο Κουκάκι ε?) ξέρω και σου λέω ότι είναι πολύ καλά και φθηνά και καλός δάσκαλος. Για τον Νάκα αν είναι ακόμα ο Αστέρης (Παπασταματάκης) εκεί τότε και αυτός είναι πάάάάάάάρα πολύ καλός δάσκαλός. Απλά ο Νάκας τσιμπάει πολύ στις τιμές.
    artmove
    21.07.2011, 19:12

    Εγώ πήγαινα στο ωδείο όπερα στην Πατησίων που είχε έναν καταπληκτικό καθηγητή: Τον Γιώργο Ψυχογιό. Δεν ξέρω αν διδάσκει ακόμα εκεί. Ο άνθρωπος είναι εμπειρία!!! Έμαθα πολλά από αυτόν. αν θες επισκέψου την σελίδα τους και ρώτησέ τους αν διδάσκει ακόμα: http://sites.google.com/site/odeioopera/ Ελπίζω να βοήθησα...