ελληνική μουσική
    462 online   ·  210.844 μέλη

    Έχουν δικαίωμα ή όχι όσοι βοηθούν κάποιον...

    sintorin
    17.04.2008, 19:59
    @xenia1972

    Obviously it's not very flattering being ignored, as i did, after reading all of your answers on the other topic....

    but honestly dear, your ideas were so contradictory from one line to the other, that I would have to spend days to analyse all of that spaghetti that you had spread all over the place. And since my greek is of very low quality, and of course as I shall repeat myself one more time, you're not worth the effort, I decided to just ignore you, as I shall do now...

    ciao love....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 17-04-2008 20:00 ]


    xenia1972
    17.04.2008, 20:06
    τιμη μου να με αγνοησεις εσυ, γιατι δεν ειναι μονο τα ελληνικα σου χαμηλης ποιοτητας. Τελος, αδιαφορω σημαινει δεν απανταω, αλλα συνεχιζεις κι απαντας. Που θα παει ομως η μυγα?
    Γραψε ο,τι θες, δεν θα κατσω ν'ασχοληθω περαιτερω με χαζομαρες. Απο δω και περα δεν θα λαβεις πλεον καμια απαντηση.

    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 17-04-2008 στις 19:59 έγραψε...

    @xenia1972

    Obviously it's not very flattering being ignored, as i did, after reading all of your answers on the other topic....

    but honestly dear, your ideas were so contradictory from one line to the other, that I would have to spend days to analyse all of that spaghetti that you had spread all over the place. And since my greek is of very low quality, and of course as I shall repeat myself one more time, you're not worth the effort, I decided to just ignore you, as I shall do now...

    ciao love....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 17-04-2008 20:00 ]




    xenia1972
    17.04.2008, 20:29
    Προς ολα τα μελη του forum:
    Εχει παρατηρηθει γενικα οτι υπαρχουν 2-3 ατομα εδω μεσα που επιμενουν οτι εχουν αποδειξεις για ο,τι λενε, κι οταν τους τις ζητας εξαφανιζονται και πανε σε αλλο forum. Αφου ομως πρωτα καταφυγουν σε προσωπικες επιθεσεις, σε μειωση του αλλου και σε κοσμητικα επιθετα.
    Και, οπως καθε ανθρωπος με καμενα τα μυαλα, οταν διαβασουν κατι με επιχειρηματα και δεν ξερουν πως να απαντησουν και τι να αντιταξουν περα απο γελοιες ατακες, προσποιουνται οτι αδιαφορουν, με λιγα λογια "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια".
    Ο νοων νοειτο
    Brokenchord
    17.04.2008, 23:03
    What the hell!!!! When i rode the English on the text above i thought that our adorable music forum has become global! Butt after two seconds of happiness i realise that maybe for some people Greek language is not as familiar as it is for the most of as! I respect that! WE SHOULD ALL RESPECT THAT! I understand! No problem at all! Its fun!
    Butt the majority of the members here are Greeks! so they are some members who they don't speak or understand the English language! So my dear sintorin i will ask you to feet with the roles! sintorin please don't pay to much attention on my post! End calm down no need to feel like that!

    Liza end xenia
    Η κοπέλα δεν είπε τίποτα ούτε κοτσάνα πέταξε! Απλός είπε ότι συνήθως αυτό που έχουμε μέσα μας το βρίσκουμε και έξω μας! Και έκανε υπόθεση! Δεν είπε ξέρεις….. αυτό και αυτό σου συμβαίνει είπε -μήπως λέω μήπως! ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ!
    Από την άλλη ίσως να νιώθει και λίγο μειονεκτικά σε σχέση με εμάς γιατί δεν έχει την ευχέρεια τις γλώσσας! Και το υφάκι σου xenia1972 δεν ήταν το καλύτερο, ανωριμότητα στο φουλ! Η κοπέλα σου απάντησε αρκετά κόσμια αφού πρώτα την πρόσβαλες! Νομίζω ότι εσύ είσαι αυτή που κάνεις αυτό που κατακρίνεις στους άλλους!
    Τώρα το ότι υπάρχουν κάποια άτομα που αποφεύγουν να απαντήσουν ενώ έχουν πετάξει το μελάνι τους ναι υπάρχουν αλλά δεν θα δεχτώ την συγκεκριμένη περίπτωση ως μια από αυτές! Τέλος πάντων αν είναι τώρα να χαλάμε τις καρδιές μας για χαζομαρούλες και παρεξηγησούλες θα το διαλύσουμε το ΜΗ! Άντε μη μ.Χ. το mh!
    Όπα ας χαλαρώσω και εγώ με την σειρά μου! Ας λήξει το όλο θέμα εδώ!
    Ok lets stay on topic!




    Λοιπόν βασικά αν περιμένεις αντάλλαγμα για το καλό που έκανες η κάνες το καλό μόνο και μόνο για να πάρεις κάποιου είδους ανταμοιβή τότε είσαι χαμένος από χέρι!
    Τότε δρας και σκέφτεσαι σαν υπάλληλος που κάνει την δουλειά του για να πληρωθεί!
    Κάνε το καλό και ρίξε το στο γιαλό λέει η παροιμία! Ένα ειλικρινές χαμόγελο είναι η καλύτερη ανταμοιβή για εμένα Αν όμως δεις ότι αρχίζουν να σε εκμεταλλεύονται τότε μάλλον πρέπει να γίνεις λίγο έως πάρα πολύ κακός! Μου έχει συμβεί πολλές φορές, επειδή είμαι καλός να με εκμεταλλεύονται! Να σου ζητάν όλο χάρες κτλ κτλ! Και ααα είσαι πολύ καλός και και και !!!

    xenia1972
    17.04.2008, 23:28
    Βασικα το δικο σου στυλ ειναι ακρως προσβλητικο. Το μελος sintorin τα εχει βαλει μαζι μου απο προηγουμενες συζητησεις για αλλα θεματα, και με προσβαλε πρωτος-τη
    χωρις λογο η μαλλον επειδη δεν ξερει να μιλησει σε οσους διαφωνουν. Οι αερολογιες του στυλ "δεν ξερεις τι γραφεις" για μενα δεν ειναι ουτε συζητηση, ουτε επιχειρηματα. Οποιος πεταει απλα ατακες για να φανει οτι ειναι κατι που δεν ειναι, δεν χρειαζεται να συζηταει κιολας. Το στυλ μου για ατομα χωρις επιχειρηματα αυτο ειναι, και αν σας αρεσει. Εαν οχι δεν χρειαζεται να ασχολειστε και να απαντατε κιολας. Και για τις χαζομαρες που γραφονται, ακρως πολιτισμενο ειναι.
    Οποτε, προτεινω αν δεν ξερεις και τα προηγουμενα καλυτερα να μην μιλας. Ουτε σε εβαλε κανενας διαιτητη. Κατα τα αλλα, ασε να περασουν κανα 20αρι χρονια για να μου κανεις εμενα μαθηματα ωριμοτητας. Το δικο σου στυλ απ'ο,τι βλεπω απο αυτα που γραφεις, ανωριμοτητα και ανιδεοτητα δηλωνει. Κοιτα καλυτερα που βρισκεσαι εσυ και που βρισκομαι εγω, η ανωριμη. Τα μαθηματα καλυτερα να τα δωσεις αν μπορεις αφου εχεις κατσει καμια δεκαετια μονη σου, εχεις δουλεψει, εχεις φτασει καπου και στεκεσαι στα ποδια σου, οχι οταν εχεις τη μαμα και τον μπαμπα απο πισω. Για να ξερεις και τι λες οταν ανοιγεις το στομα σου, που νομιζεις οτι εισαι σε θεση να μου κανεις εσυ εμενα μαθηματα.
    Τελος, οποιος αλλος θελει να μου πει για το στυλ μου, να ξερει απο τωρα οτι δεν θα παρει απαντηση. Δεν μπορω να απανταω στον καθε μυγιασμενο που κυκλοφορει εδω μεσα και να λεω τα ιδια πραγματα. Προτεινω να κοιταξτε τα χαλια σας και να μην παριστανετε το δικηγορο του καθενος. Και για να τελιωνουμε, δεν αρχισα εγω να μιλαω και να προσβαλω χωρις λογο, εγω απαντησα σε οσους προσβαλαν εμενα πρωτοι.




    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 17-04-2008 στις 23:03 έγραψε...

    What the hell!!!! When i rode the English on the text above i thought that our adorable music forum has become global! Butt after two seconds of happiness i realise that maybe for some people Greek language is not as familiar as it is for the most of as! I respect that! WE SHOULD ALL RESPECT THAT! I understand! No problem at all! Its fun!
    Butt the majority of the members here are Greeks! so they are some members who they don't speak or understand the English language! So my dear sintorin i will ask you to feet with the roles! sintorin please don't pay to much attention on my post! End calm down no need to feel like that!

    Liza end xenia
    Η κοπέλα δεν είπε τίποτα ούτε κοτσάνα πέταξε! Απλός είπε ότι συνήθως αυτό που έχουμε μέσα μας το βρίσκουμε και έξω μας! Και έκανε υπόθεση! Δεν είπε ξέρεις….. αυτό και αυτό σου συμβαίνει είπε -μήπως λέω μήπως! ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ!
    Από την άλλη ίσως να νιώθει και λίγο μειονεκτικά σε σχέση με εμάς γιατί δεν έχει την ευχέρεια τις γλώσσας! Και το υφάκι σου xenia1972 δεν ήταν το καλύτερο, ανωριμότητα στο φουλ! Η κοπέλα σου απάντησε αρκετά κόσμια αφού πρώτα την πρόσβαλες! Νομίζω ότι εσύ είσαι αυτή που κάνεις αυτό που κατακρίνεις στους άλλους!
    Τώρα το ότι υπάρχουν κάποια άτομα που αποφεύγουν να απαντήσουν ενώ έχουν πετάξει το μελάνι τους ναι υπάρχουν αλλά δεν θα δεχτώ την συγκεκριμένη περίπτωση ως μια από αυτές! Τέλος πάντων αν είναι τώρα να χαλάμε τις καρδιές μας για χαζομαρούλες και παρεξηγησούλες θα το διαλύσουμε το ΜΗ! Άντε μη μ.Χ. το mh!
    Όπα ας χαλαρώσω και εγώ με την σειρά μου! Ας λήξει το όλο θέμα εδώ!
    Ok lets stay on topic!




    Λοιπόν βασικά αν περιμένεις αντάλλαγμα για το καλό που έκανες η κάνες το καλό μόνο και μόνο για να πάρεις κάποιου είδους ανταμοιβή τότε είσαι χαμένος από χέρι!
    Τότε δρας και σκέφτεσαι σαν υπάλληλος που κάνει την δουλειά του για να πληρωθεί!
    Κάνε το καλό και ρίξε το στο γιαλό λέει η παροιμία! Ένα ειλικρινές χαμόγελο είναι η καλύτερη ανταμοιβή για εμένα Αν όμως δεις ότι αρχίζουν να σε εκμεταλλεύονται τότε μάλλον πρέπει να γίνεις λίγο έως πάρα πολύ κακός! Μου έχει συμβεί πολλές φορές, επειδή είμαι καλός να με εκμεταλλεύονται! Να σου ζητάν όλο χάρες κτλ κτλ! Και ααα είσαι πολύ καλός και και και !!!



    sintorin
    18.04.2008, 11:14
    @Brokenchord

    Euxaristo gia tin eksigisi pou edoses sto thema tis lisas. Eitan akrivos auto, ala apo oti fainetai den to katalave katholou i lisa, kai den eixa dei oles autes tis erotiseis pou mou ekane i lisa, mexri pou to thema to ksethapse i xenia1972, einai profanes gia pio logo.

    Sugnomi gia ta agglika, ala apeuthinomoun mono kai mono stin xenia.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 18-04-2008 11:20 ]


    Brokenchord
    18.04.2008, 12:43
    ΕΕ κουκου! αγόρι είμαι μπες σε κανένα προφίλ και τσέκαρε
    ΕΕ το ότι είμαι 18 δεν σημαίνει τίποτα! Όπα δεν το παίζω μεγάλος σοφός ! Απλά θέλω να πώ πως η ηλικία σε σχέση την ωριμότητα είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Και έχουμε δύο τρανταχτά παραδείγματα εδώ πέρα!


    Το μελος sintorin τα εχει βαλει μαζι μου από προηγούμενες συζητήσεις για άλλα θέματα, και με πρόσβαλε πρώτος-τη

    Εγώ μίλησα και μιλάω για το παρόν τοπικ! Δεν αναφέρθηκα σε άλλα! Ότι και να έγινε δεν υπάρχει κανένας λόγος να μεταφέρουμε παρεξηγήσεις και λογομαχίες από άλλα τοπικ!
    Αλίμονο αν κάναμε έτσι! Ότι έγινε, έγινε δεν έχουν σχέση με αυτό, δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας και να βγαίνουμε εκτός θέματος! Τα παράπονα σου είναι από άλλα τοπικ! Εγώ δεν είδα κάτι στο παρόν θέμα που να δικαιολογεί την συμπεριφορά σου! Ωραία εμείς σε προσβάλαμε εσύ γιατί, αφού όπως λες ότι είναι έτσι, έπεσες στο επίπεδο μας! Για να βάλεις κάποιον στην θέση του πρέπει να είσαι εσύ στην σωστή θέση! Για να μπορείς να κάνεις σε κάποιον μάθημα πρέπει να μπορείς να είσαι σε θέση να του κάνεις! Εσύ στην ηλικία μου δεν είχες το μπαμπάκα και την μαμάκα να τρέχουν από πίσω σου! Όταν θα είμαι και εγώ 35 τότε και μόνο τότε θα με συγκρίνεις με τον εαυτό σου τώρα! Δεν αποτελεί επιχείρημα αυτό !Επίσης στα άλλα σημεία που θίγεις απλός δεν θα ήθελα να δώσω έκταση!

    Κοίτα επόμενο και επακόλουθο είναι ότι εφόσον δεν τα λέμε πρόσωπο με πρόσωπο να παρεξηγηθούμε. Μια και μπορείς να καταλάβεις πολλά από τον τόνο της φωνής και την έκφραση του προσώπου!---->
    Ωραία αφού παρεξηγηθήκαμε και χαλαστήκαμε και κοπανίσαμε το πληκτρολόγιο ώρα να τα ξεχάσουμε όλα και να συνεχίσουμε το ωραίο μας θέμα ! (δεν κάνω πίσω ούτε φοβήθηκα!) Αλλά οκ χαλαρά !!

    xenia1972
    18.04.2008, 14:20
    "Ωραία εμείς σε προσβάλαμε εσύ γιατί, αφού όπως λες ότι είναι έτσι, έπεσες στο επίπεδο μας! "

    Καταρχας, ειχα εγω καμια προγουμενη συζητηση μαζι σου και λες "σε προσβαλαμε"? ποιοι ειστε "εσεις" που μιλας στον πληθυντικο? Και τι εισαι, ο δικηγορος της αλλης? Σε πληρωνει τουλάχιστον η τζαμπα χτυπιεσαι?

    "Για να βάλεις κάποιον στην θέση του πρέπει να είσαι εσύ στην σωστή θέση! Για να μπορείς να κάνεις σε κάποιον μάθημα πρέπει να μπορείς να είσαι σε θέση να του κάνεις! Εσύ στην ηλικία μου δεν είχες το μπαμπάκα και την μαμάκα να τρέχουν από πίσω σου! Όταν θα είμαι και εγώ 35 τότε και μόνο τότε θα με συγκρίνεις με τον εαυτό σου τώρα!"

    Απ'οτι ειδα απο την απαντηση σου που δεν βγαζει νοημα, ειμαι σε πολυ καλη θεση να σου κανω και σενα μαθημα και σε πολλους αλλους. Κατα τα αλλα οσο και να τρεξεις εχεις πολλη δρομο να καλυψεις για να φτασεις εδω που ειμαι εγω τωρα, αν ποτε! Οποτε, εσυ αν ειναι θα συγκρινεις τον εαυτο σου με μενα, εγω δεν εχω να συγκρινω τιποτα μαζι σου γιατι απλως εισαι πολυ χαμηλα για να συγκριθεις μαζι μου και πρεπει ακομα να φας πολλα ψωμια. Αυτη ειναι η αληθεια, δυστυχως για σενα. Εγω δεν εχω τιποτα να αποδειξω γιατι το εχω κανει ηδη πολλες φορες στην ζωη μου. Ακου κει να συγκρινω τον εαυτο μου μαζι σου , διασκεδαστικος εισαι ομολογουμενως!

    "Δεν αποτελεί επιχείρημα αυτό !Επίσης στα άλλα σημεία που θίγεις απλός δεν θα ήθελα να δώσω έκταση!"

    Καλα κανεις, αν ειναι να γραφεις ασυναρτησιες οπως παραπανω.

    Επισης, φιλικη συμβουλη - πηγαινε να μαθεις αγγλικα, θα σου χρειαστουν
    "When i rode the English on the text above" - αυτο στα αγγλικα δεν εχει κανενα νοημα
    Butt σημαινει κωλος
    as σημαινει οπως, οχι εμεις
    feet with the roles δεν υπαρχει, μαλλον εννοεις fit with the rules
    to σημαινει να, οχι επισης
    end σημαινει τελος
    Αυτα γιατι ειπες οτι ξερεις κι αγγλικα.
    Τελος, καλο ειναι να καταλαβεις απο την μικρη σου ηλικια οτι το να ανοιγουμε το στοματακι μας να εκφερουμε αποψεις ειναι δικαιωμα που κερδιζεται μετα απο αγωνα και δουλεια. Εγω λοιπον το εχω κερδισει το δικαιωμα. Εσυ αν νομιζεις οτι ειναι κεκτημενο για σενα ηδη και κουβαλας τετοια μυαλα θα φας πολλα στραπατσα στην ζωη σου. Καλα θα κανεις λοιπον μεχρι να μεγαλωσεις να αποφευγεις να απαντας εκει που δεν σε παιρνει, και εδω σιγουρα δεν σε παιρνει. Αντε να παιξεις τωρα .
    Η τελευταια φιλικη συμβουλη ειναι να μην πας για δικηγορος, γιατι δεν πειθεις.

    Να πω εδω οτι αν μου απαντησει αλλος με διαφορες παρομοιες ασυναρτησιες στο στυλ "ελα παππου να σου δειξω το αμπελι σου" μην περιμενει απαντηση. Αυτο ηταν το τελευταιο μαθημα, γιατι βαριεμαι τις αερολογιες απο βυζανιαρικα που νομιζουν οτι εχω καμια αναγκη να συγκριθω μαζι τους . Με τις γελοιοτητες που γραφετε μονο για τρελα γελια εισαστε, οχι για σοβαρες απαντησεις η για να ασχοληθει ο αλλος μαζι σας. Γραψτε κι αλλα τετοια, οσα περισσοτερα τοσο καλυτερα, γιατι γελαω μεχρι δακρυων κατα τα αλλα ειστε για κλαματα


    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 18-04-2008 στις 12:43 έγραψε...

    ΕΕ κουκου! αγόρι είμαι μπες σε κανένα προφίλ και τσέκαρε
    ΕΕ το ότι είμαι 18 δεν σημαίνει τίποτα! Όπα δεν το παίζω μεγάλος σοφός ! Απλά θέλω να πώ πως η ηλικία σε σχέση την ωριμότητα είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Και έχουμε δύο τρανταχτά παραδείγματα εδώ πέρα!


    Το μελος sintorin τα εχει βαλει μαζι μου από προηγούμενες συζητήσεις για άλλα θέματα, και με πρόσβαλε πρώτος-τη

    Εγώ μίλησα και μιλάω για το παρόν τοπικ! Δεν αναφέρθηκα σε άλλα! Ότι και να έγινε δεν υπάρχει κανένας λόγος να μεταφέρουμε παρεξηγήσεις και λογομαχίες από άλλα τοπικ!
    Αλίμονο αν κάναμε έτσι! Ότι έγινε, έγινε δεν έχουν σχέση με αυτό, δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας και να βγαίνουμε εκτός θέματος! Τα παράπονα Ωραία εμείς σε προσβάλαμε εσύ γιατί, αφού όπως λες ότι είναι έτσι, έπεσες στο επίπεδο μας! Για να βάλεις κάποιον στην θέση του πρέπει να είσαι εσύ στην σωστή θέση! Για να μπορείς να κάνεις σε κάποιον μάθημα πρέπει να μπορείς να είσαι σε θέση να του κάνεις! Εσύ στην ηλικία μου δεν είχες το μπαμπάκα και την μαμάκα να τρέχουν από πίσω σου! Όταν θα είμαι και εγώ 35 τότε και μόνο τότε θα με συγκρίνεις με τον εαυτό σου τώρα! Δεν αποτελεί επιχείρημα αυτό !Επίσης στα άλλα σημεία που θίγεις απλός δεν θα ήθελα να δώσω έκταση!σου είναι από άλλα τοπικ! Εγώ δεν είδα κάτι στο παρόν θέμα που να δικαιολογεί την συμπεριφορά σου!

    Κοίτα επόμενο και επακόλουθο είναι ότι εφόσον δεν τα λέμε πρόσωπο με πρόσωπο να παρεξηγηθούμε. Μια και μπορείς να καταλάβεις πολλά από τον τόνο της φωνής και την έκφραση του προσώπου!---->
    Ωραία αφού παρεξηγηθήκαμε και χαλαστήκαμε και κοπανίσαμε το πληκτρολόγιο ώρα να τα ξεχάσουμε όλα και να συνεχίσουμε το ωραίο μας θέμα ! (δεν κάνω πίσω ούτε φοβήθηκα!) Αλλά οκ χαλαρά !!



    sintorin
    18.04.2008, 14:41
    Eleos re xenia....diladi eftases mexri kai na koroideueis ta agglika tou Brokenchord..!!!!!

    Den eimai gunaika, antras eimai, kai malista 10 xronia megaluteros apo esena...se eipa anorimi kai se apoxairetisa sto alo thema, giati apo tin proti parathesi pou evales, moiristika amesos me ti anthropo sunomilousa....

    kai to exeis apodeiksei poles fores mexri tora edo mesa....ftanei pia.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 18-04-2008 16:00 ]


    pastella
    18.04.2008, 16:04
    1. Ας μην συγχέουμε τα θέματα μεταξύ τους με βάση τις προσωπικές κόντρες. Το τι είπατε σε άλλο θέμα δεν αφορά τους υπολοίπους ούτε και το παρόν θέμα.

    2. Θα περίμενε κανείς από μερικούς ανθρώπους που λένε πως είναι μεγαλύτεροι να αποδεικνύουν με τη συμπεριφορά τους και με τα λόγια τους ότι είναι ωριμότεροι. sintorin & xenia1972, o διάλογος μεταξύ σας έχει ξεφύγει (είστε εκτός θέματος πλέον) κι έχει εξελιχθεί σε προσωπική κόντρα και αλληλοκατηγορίες. Γράψτε κάτι επί του θέματος και όχι για τα αγγλικά σας ή την ωριμότητά σας. Μεσημεριανή εκπομπή έγινε το τόπικ!

    3. Παρατηρήσεις όπως αυτή που έκανες εσύ Brockenchord γίνονται από συντονιστές, για αυτό ας μείνουμε ο καθένας στο ρόλο του. Δεν χρειάζεται να παθιαζόμαστε τόσο πολύ για ορισμένα πράγματα. Αν θέλουμε να εκτονωθούμε, τα λέμε ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ όσα λέμε, με τους φίλους μας, τις παρέες μας, ή ανοίγουμε κανένα μπλογκ.

    Το επόμενο ποστ παρακαλώ να είναι επί του θέματος
    sintorin
    18.04.2008, 16:24
    Kai den mou lete kuria suntonistria, pou eisaste edo kai duo selides gia na peite ola auta?

    perimenate to telos tis parastasis gia na vgeite?....tora pou teliose to theama, na vgoume kai na kanoume tous sofous, tous uperano?......

    afisate eseis na ginei mesimeriani ekpompi me to kafedaki kai tsigaro ...eleos....

    ala to koutsompolio kerdizei panta akroates e?....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 18-04-2008 16:26 ]


    rigas
    18.04.2008, 18:06
    Βλέπω με λύπη μου πως δεν μπορούμε να συννενοηθούμε μεταξύ μας, μετατρέποντας το topic σε ρούχο που το φοράμε όπως μας βολεύει, είται μας πάει είτε όχι.

    Μετά απ' αυτά νομίζετε πως μπορούμε να βοηθήσουμε κάποιον που έχει ανάγκη και να μη ζητήσουμε "εγωϊστικά" ανταλλάγματα;;;
    pastella
    18.04.2008, 18:31
    @ sintorin

    1. Πάντα προσδοκεί ο κάθε συντονιστής το θέμα να βρει το δρόμο του με τη βοήθεια των μελών. Κι όχι να κάνουμε το χωροφύλακα. Και τώρα που πόσταρα είδα τι έγινε. Η ειρωνεία σου είναι απαράδεκτη. Αν δηλαδή σου φταίνε και οι συντονιστές τώρα, τι να πω. Σίγουρα δεν θα κάτσω να απολογηθώ σε σένα για το χρόνο μου. Έχουμε κι άλλες δουλειές κατά τη διάρκεια του 24ώρου και ζωή, δεν είμαι όλη μέρα πάνω από το ΜΗ και το φόρουμ του. Κι εγώ και οι υπόλοιποι.

    2. Το φορουμ ειναι χώρος έκφρασης στα πλαίσια των κανονισμών του. Εφόσον δεν τηρούνται οι κανονισμοί, έχουμε πρόβλημα.

    3. Το κουτσομπολιό δεν κερδίζει πάντα ακροατές. Είδες εσύ κανένα άλλο μέλος εκτός από την αφεντιά σου Το ποστ του rigas με βρίσκει εν μέρη σύμφωνη. Και αυτό γιατί και πάλι εδώ είμαι με την καλή μου διάθεση με την ελπίδα ότι το θέμα θα βρει το δρόμο του. Χωρίς να περιμένω τίποτα σε αντάλλαγμα.

    Το θέμα δεν τελείωσε, ο καθένας μπορεί να ποστάρει οποτεδήποτε τη γνώμη του. Δεν είναι το chat εδώ.

    Το επόμενο ποστ στο θέμα αυτό που θα είναι εκτος θέματος θα διαγραφεί χωρίς προειδοποίηση
    xenia1972
    18.04.2008, 19:43
    "Σε περίπτωση που απαντήσετε ναι, γιατί πιστεύετε ότι ορισμένοι άνθρωποι περιμένουν όλοι όσοι ευεργέτησαν να είναι στην κυριολεξία στα πόδια τους;"

    δεν νομιζω οτι κανεις εχει ακουμπησει αυτο το γιατι? Εγω στην προηγουμενη απαντηση μου ειπα οτι νομιζω οτι αυτο γινεται αν το ατομο που ευεργετει δεν το κανει απο αλληλεγγυη, αλλα επειδη θελει μεσα απο την ανταποδωση της πραξης να μετρησει την αξια του εαυτου του. Αυτο γινεται λογω χαμηλης αυτοπεποιθησης. Αν δεν του το ανταποδωσουν θεωρει δεν αξιζει ,γιατι αλλιως θα του το ανταπεδιδαν.

    Οι αλλοι τι νομιζουν περι αυτου?
    xenia1972
    18.04.2008, 19:49
    Η τελευταια προταση δεν βγηκε καλα, και επαναδιατυπωνω

    Αν δεν του το ανταποδωσουν θεωρει οτι δεν αξιζει σαν ατομο ,γιατι νομιζει οτι αν αξιζε θα του το ανταπεδιδαν. Χρησιμοποιει λοιπον την υπαρξη η οχι ανταποδωσης ως μετρο της αξιας του.

    Υπαρχουν αλλες ιδεες περι ψυχολογιας αυτων των ατομων, γιατι νομιζω οτι η ουσια της ερωτησης της Lisa ειναι το γιατι.
    marakiasteraki
    04.05.2008, 17:36
    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 29-03-2008 στις 12:32 έγραψε...

    Κανε το καλο... και ριξ'το στο γιαλο

    Θα συμφωνήσω....Οταν κάνεις κάτι καλό,υποτίθεται ότι το κάνεις με την καλή σου την καρδιά και δεν περιμένεις τίποτα....