ελληνική μουσική
    281 online   ·  210.848 μέλη
    rompa
    09.07.2008, 14:12

    1η Ημέρα: Tρίτη 8 Ιουλίου

    Λοιπόν θα πω μόνο για την Terra Stage γιατί τα συγκροτήματα της άλλης σκηνής τα ψιλοαμέλησα.

    Έφθασα στο χώρο όταν εμφανίστηκαν οι Deus. Μπορώ να πω ότι μου άρεσαν . Υπήρχαν και αρκετο μπροστά μου που χόρευαν, τραγουδούδαν και νομίζω ότι άφησαν γενικά μια καλή εντύπωση. H Siouxsie καλή ήταν, με κάποια προβλήματα στον ήχο - για ένα 15λεπτο περίπου λίγο μετά την έναρξη σταμάτησε γιατί έπεσε η ασφάλεια- . Οι περισσότεροι περίμεναν τους Offspring οι οποίοι άργησαν να βγουν ... Αυτό το soundcheck έμοιαζε να 'ναι ατελείωτο ... Μέχρι που βγήκαν ... και ενώ βρισκόμουν εδώ δεν κατάλαβα πώς βρέθηκα εκεί ... και μετά παραπέρα ... Τέτοιο κλωτσομπουνίδι δεν έχω ξαναφάει σε συναυλία ... Μάζεψαμε τα μπογαλάκια μας και πήγαμε στην άκρη της παραλίας γιατί αλλιώς θα βγαίναμε σε οριζόντια θέση από εκεί . Τελοσπάντων, αν και αυτή η κατάσταση προσωπικά με χάλασε τελικά τους απόλαυσα . Έπαιξαν πολλά αγαπημένα κομμάτια .... WHAT IN THE WORLD HAPPENED TO YOU??????????????

     


    -----------------
    Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 09-07-2008 14:25 ]


    freakhood
    14.07.2008, 12:02

    Αν δεν μου είχαν στείλει πάσο, δεν θα πήγαινα βέβαια.

    Ο λόγος για τους offspring μιας και τους (σχεδόν όλους) υπόλοιπους εκείνης της ημέρας, τους έχω ξαναδει τουλάχιστον twice.

    Ας μιλησουμε λίγο για το Punk.

    Λοιπόν, υπήρχε ένα κοινό από κάτω, το οποίο δεν ήταν από 14 ως 25. Υπάρχει ένα κοινό, το οποίο τους ακολουθούσε από το 1993 και την epitaph records. Δυστυχώς για σας "αγαπητοί" Offspring, τουλάχιστον για τους τριαντάρηδες του κοινού θα έπρεπε να παίξετε κάτι από το ignition και το πρώτο σας άλμπουμ τα οποία είναι και τα πιο αξιόλογα. Ούτε έστω το gotta get away απο το smash...

    "Αγαπητοί" offspring, αν συνεχίσετε να στοχεύετε στο κοινό 15-22 δεν θα γίνετε ποτέ μεγάλο συγκρότημα...

    Οι παλιοί οπαδοί μείναμε απογοητευμένοι

    "Billy Gnosis" (Bad Religion)


    punkster
    15.07.2008, 12:29

    Παράθεση:

    Το μέλος Darien στις 08-04-2008 στις 15:11 έγραψε...


    Εν τω μεταξυ, απ'οτι εχω καταλαβει, οι υπευθυνοι του Rockwave περισσοτερο θελουν να βγαλουν φραγκα παρα να προωθησουνε την μουσικη..φανηκε και περυσι αυτο..εμπορικα ονοματα και πανακριβα εισητηρια.Ελεος. 

    Αυτο φανηκε και απ την.....οχυρωση του χωρου!{#emotions_dlg.eek}

    Ελεος δηλαδη! Αγκαθωτα συρματοπλεγματα και ελεγχος των εισητηριων σε δυο επιπεδα! Να θες να μπεις τζαμπα και να μην μπορεις! {#emotions_dlg.tt2} 

    Αρα, ή πληρωνεις 80 σκατοευρω αναγκαστικα, ή περιμενεις μεχρι τις 10 να σε βαλουν μεσα......{#emotions_dlg.mad}{#emotions_dlg.thumbdown} 

     


    Steppenwolf
    16.07.2008, 10:20

    Αναφερόμενη στο αρθράκι του Στυλιανού Τζιρίτα που παρουσιάστηκε παραπάνω, απλά θα ήθελα να πω πως εγώ που πρώτη φορά είδα Judas Priest πραγματικά ενθουσιάστηκα με το συγκρότημα. Μπορώ να φανταστώ ότι παλαιότερα η απόδοσή τους θα ήταν ίσως πιο ορμητική και σίγουρα η φωνή του Halford αρκετά καλύτερη, αλλά θεωρώ κάποια σημεία του άρθρου λίγο πικρόχολα.

    Anyway, γούστα είναι αυτά. Προσωπικά πάντως καταφχαριστήθηκα την συναυλία τους και το χειροκτόρημά μου ήταν άμεση αντίδραση σε αυτό που έβλεπα τώρα μπροστά μου κι όχι σε αυτό που φανταζόμουνα ότι ήταν οι Judas Priest στα νιάτα τους.