ελληνική μουσική
    573 online   ·  210.848 μέλη
    marakiasteraki
    01.04.2008, 17:14
    Όλοι έχουμε ακούσει, μηλήσει ή σχολιάσει επί του θέματος αυτού... Όλοι έχουμε μία άποψη σχετικά με το θέμα αυτό, κάποιοι ουδέτερη, καποιοι θετική και κάποιοι αρνητική. Εγώ έχω αρνητική στάση αν και δεν το έχω πλήρως επεξεργαστη το θέμα γιατί πάρα πολλά σημεία δεν είναι ξεκάθαρα και ακόμα και οι ίδιοι, που αποκαλούνται μέλη, δεν ξέρουνε να απαντήσουνε αναλυτικά.

    Τι είναι τελικά αυτοί οι Τέκτονες ;;;; Τι θέλουνε ;;;; Γιατί κάθε χώρα στον κόσμο έχει τουλάχιστον μία σέκτα με Τέκτονες (Στοά) ;;;; Είναι θρησκεία ;;;; Είναι έρεση ;;;; Υπάρχουν για το καλό της ανθρωπότητας ;;;; Γιατί δεν βλέπουμε φτωχούς σε ύλη μασσόνους και τέκτονες ;;;; Τι προσπαθούνε να καταφέρουνε οι Τέκτονες εκτός απο προσωπική βελτίωση ;;;;

    Πολλές η ερωτήσεις, και άλλες τόσες μπορώ να φέρω. Αλλά ας βάλω εδώ μία τελεία και να αφήσω και άλλους να μπούνε στην κουβέντα...

    Εδώ λοιπόν θα ήθελα να καταθέσετε της προσωπικές σας εμπειρίες και αντιλήψεις σχετικά με τον Τεκτονισμό (Παλαιό) και τον Ελευθεροτεκτονισμό (την σύγχρονη μορφή του παλαιού τεκτονισμού)...

    NIKOSPI
    05.04.2008, 10:26
    Παράθεση:

    Το μέλος marakiasteraki στις 01-04-2008 στις 17:14 έγραψε...

    Όλοι έχουμε ακούσει, μηλήσει ή σχολιάσει επί του θέματος αυτού... Όλοι έχουμε μία άποψη σχετικά με το θέμα αυτό, κάποιοι ουδέτερη, καποιοι θετική και κάποιοι αρνητική. Εγώ έχω αρνητική στάση αν και δεν το έχω πλήρως επεξεργαστη το θέμα γιατί πάρα πολλά σημεία δεν είναι ξεκάθαρα και ακόμα και οι ίδιοι, που αποκαλούνται μέλη, δεν ξέρουνε να απαντήσουνε αναλυτικά.

    Τι είναι τελικά αυτοί οι Τέκτονες ;;;; Τι θέλουνε ;;;; Γιατί κάθε χώρα στον κόσμο έχει τουλάχιστον μία σέκτα με Τέκτονες (Στοά) ;;;; Είναι θρησκεία ;;;; Είναι έρεση ;;;; Υπάρχουν για το καλό της ανθρωπότητας ;;;; Γιατί δεν βλέπουμε φτωχούς σε ύλη μασσόνους και τέκτονες ;;;; Τι προσπαθούνε να καταφέρουνε οι Τέκτονες εκτός απο προσωπική βελτίωση ;;;;

    Πολλές η ερωτήσεις, και άλλες τόσες μπορώ να φέρω. Αλλά ας βάλω εδώ μία τελεία και να αφήσω και άλλους να μπούνε στην κουβέντα...

    Εδώ λοιπόν θα ήθελα να καταθέσετε της προσωπικές σας εμπειρίες και αντιλήψεις σχετικά με τον Τεκτονισμό (Παλαιό) και τον Ελευθεροτεκτονισμό (την σύγχρονη μορφή του παλαιού τεκτονισμού)...



    Θα αου απαντήσω εγώ μια και τα άλλα μέλη τα πιο πολλά ή φοβούνται να μιλήσουν ή δεν ξέρουν καν τις ερωτήσεις.

    Τι είναι τέκτονες??? Αυτοί η τέκτονες είναι μέλη μιας παγκόσμιας οργάνωσης που έχει μεγάλη δύναμη στα χέρια της(έχει τους Αμερικανούς από πίσω), αυτή η οργάνωση δρα σε ολόκληρο τον πλανήτη και μπορεί να κάνει ότι θέλει με θρησκευτικά μέχρι και πολιτικά θέματα.Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες ρώτα τον alexiskat μια και είναι μέλος σε μια Στοά στην
    Αγγλία αλλά δεν πιστεύω να σου πει όλη την αλήθεια;)

    Τι θέλουν??? Αυτό που θέλουν να κάνουν είναι να παγκοσμιοποιήσουν όλο τον κόσμο για να "βγάλουν" ένα παγκόσμιο κυβερνήτη ο οποίος σύμφωνα με την αποκάλυψη του Ιωάννη θα είναι ο αντίχριστος που θα μας υποβάλει να βάλουμε κάτι τσιπάκια στο δεξί μας χέρι ή στο μέτωπο, όποιοι τα βάλουν όμως θα χάσουν την αιωνιότητα, όμως όποιοι δεν τα βάλουν θα τους κυνηγάνε παντού οι οπαδοί του αντίχριστου για να τους σκοτώσουν, ένα αρνητικό ακόμα στην άρνηση των τσιπ είναι να σου στερηθεί από το κράτος όλα σου τα δικαιώματα όπως δεν θα μπορείς να αγοράσεις, δεν θα μπορείς να πουλήσεις, δεν θα έχεις ταυτότητα, άδεια οδήγησεις, κ.α ήδη αυτή η συνθήκη των μασώνων έχει φτάσει και στην Ελλάδα και προσπαθούν να μας την μπάσουν κρυφα πριν επαναστατήσει ο λαός και πριν καλά καλά μάθουν τι "κάνει" αυτή η συνθήκη(συνθήκη Σένγκεν)

    Είναι θρησκεία??? Ναι είναι θρησκεία(το αρνούνται όμως οι Μασόνοι) γιατί κάνουν μέσα στις στοές μυστικά μυστήρια και πιστεύουν και σε ένα θεό που λέγεται "mats" Μέγας αρχιτέκτων του σύμπαντος είναι τα αρχικά γράμματα αυτού του θεού τους.

    Είναι Αίρεση??? Μα και βέβαια είναι αίρεση, αφού ότι θρησκευτικό διεστραυλωμένο, ανήθικο, "πράγμα" γίνονται μέσα στις στοές, αυτό αντικρούει την Ορθόδοξη εκκλησία.

    Υπάρχουν για το καλό τις ανθρωπότητας??? Πότε θα πάμε για καφέ για να μου λες τέτοιες ωραίες ατάκες να πεθαίνω στο γέλιο???Χιχιχι. Δεν ξέρω καμιά οργάνωση που να δολοφονεί εν ψυχρώ το κάθε μέλος της αφου "ξεγραφτεί" από την στοά(επειδή είπαν μυστικά τις στοάς), είναι αλήθεια, δολοφονούν και όσους τους συζητάνε, κανονικά δεν θα έπρεπε να είσαι σε τέτοια συζήτηση.

    Γιατί δεν βλέπουμε φτωχούς σε ύλη μασσόνους και τέκτονες ;;;; Χεχεχε, μα Αμερικοι είναι από πίσω, τι νόμιζες???Δεν είναι παιχνίδια αυτά!!!Ο καφές που σου έλεγα, δεν ακυρώνετε;)

    Τι προσπαθούνε να καταφέρουνε οι Τέκτονες εκτός απο προσωπική βελτίωση ;;;;
    Στο απάντησα στο πρώτο θέμα αλλά θα προσθέσω και κάτι ακόμα, θα σου πω εκτός από τους Αμερικάνους πoιοι καλύπτουν τους Μασόνους, με σειρά κατάταξης;)
    1) Μασόνοι
    2) Πάπας(κάνει τα σχέδια των Μασόνον όσο και παράξενο να σου φένεται)
    3) Αμερικάνοι
    4) Εβραίοι

    Ο Πάπας είπε να επιτεθεί η Αμερική στην ανατολή από εντολές των μασόνον για να ταράξουν τα νερά σε ολόκληρο τον πλανήτη! Εχουν πού χρημα μα όταν σου λέω πολύ πολύ;0



    Μια και που τελείωσα τις ερωτήσεις, σε θαυμάζω μόνο και μόνο επειδή έκανες τις συγκεκριμένες ερωτήσεις παιχνιδάκι σου;) Πρόσεχε τώρα έξω από το σπίτι σου μην σε περιμένει κανένας και στην ανάψει πριν καν πεις κιχ.....





    ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NIKOSPI στις 05-04-2008 11:06 ]


    heartbreak-kid
    05.04.2008, 10:33
    Παράθεση:

    Το μέλος NIKOSPI στις 05-04-2008 στις 10:26 έγραψε...
    Πρόσεχε τώρα έξω από το σπίτι σου μην σε περιμένει κανένας και στην ανάψει πριν καν πεις κιχ.....






    κιχ...

    (άλλοι δεν προλαβαίνουν να πουν κιχ και άλλοι γράφουν στα τόπικ και στο blog λέγοντας...χικ! )